LEE PRECISION 90245 Lee Loader

Arutelud ja küsimused padrunite laadimisest
Vasta
Henz
Postitusi: 157
Liitunud: R Mär 28, 2008 5:07 pm

LEE PRECISION 90245 Lee Loader

Postitus Postitas Henz »

Plaan siis ka vindi laadimisega tutvust teha ja kätt proovida. Kas kellelgi on pealkirjas mainitud komplektidega kokkupuudet ja kogemust? Suuri presse ja komplekte esialgu ei vaata, see kõnealune tundub kena kompaktne ja juutuubi järgi töötab küll.
Kas relva twisti saab ka kuidagi koduste vahenditega mööta? Nimelt pole ma veel kindlat vastust saanud kas 1:10 vöi 1:12..erinev kirjandus annab erinevad andmed.
Mingit kindlat retsepti ka ilmselt küsida mötet pole kuna täna hommikul selgus, et mul ainus Eestis registreeritud seda marki relv.
Relvaks siis Savage 99C, kaliiber 308win.
Piipu, püssi ja naist ei laenata...
Välek
Postitusi: 1365
Liitunud: P Mär 06, 2011 8:25 am

Re: LEE PRECISION 90245 Lee Loader

Postitus Postitas Välek »

Twisti mõõtmine. https://youtu.be/nJS3tb01NU0
Kui tollilinti pole, siis 1 toll = 2.54 cm.
Henz
Postitusi: 157
Liitunud: R Mär 28, 2008 5:07 pm

Re: LEE PRECISION 90245 Lee Loader

Postitus Postitas Henz »

Twist rate möötmine nüüd selge, juutuubis videoid selle kohta mitu ja selle peale oleksin vöinud ju ka ise tulla, et nii saama aga esialgu ma ikkagi seda möötma ei hakka..uurisin ja puurisin ja jöudsin järeldusele, et küllap ikka 1:12 see mööt on. Asi väga lihtne, puudub puhastusvarras millega mööta. Kui kunagi rohtu ja kuule soetama hakkan, küllap siis kontrollin ka twisti üle.
Aga see komplekt? Sellega tundub, et kogemused puuduvad?
Samas leidsin tootja kodulehelt klausli:
This is not recommended for semi-auto, pump and lever action guns.
Niiet tuleb vist ikka pressi poole vaadata sest Savage 99 on vibulukuga (lever action). Soovitusi millest kindlasti eemale hoida? Kui kellelgi juhtub kasutult midagi kasutuskölbuliku seisvat mis algajale asjaarmastajale sobida vöiks siis vöib lahkelt sellest sönumites märku anda.
Ja kui kellelgi on pakkuda miski retsept 308win 1:12 mis on läbi proovitud ja töötab siis vöib sellest lahkesti märku anda. Ilmselgelt ei pruugi ühes relvas toimiv moon teises relvas sama moodi toimida aga katsetada tasub ja on kust alustada.
Piipu, püssi ja naist ei laenata...
fooniks
Postitusi: 70
Liitunud: N Nov 18, 2004 10:15 am

Re: LEE PRECISION 90245 Lee Loader

Postitus Postitas fooniks »

Tere

Arvestades mis relvaga tegemist siis võiks kaaluda sellist lahendust:
Kuul Hornady Interlock RN 150gr, rohi vihtavuori n140 45,5gr, COL 64,00mm
Kuul Lapua Mega 150gr, rohi vihtavuori n140 45,5gr, COL 62,2mm
Ei oska öelda kuidas toimib raskema kuuliga, kuid...
Kuul Hornady Interlock RN 180gr, rohi vihtavuori n140 44,1gr, COL 64,00mm
COL võib mingil määral muutuda lähtudes relva eripärast, soovitan veenduda et kuul ei jookseks päris kinni vindi külge. Samuti antud rohu kogused on suht max, vv n140 mingi tabel ütleb et: min 36,3gr kuni 45.5gr.


Ehk targemad oskavad kaasa rääkida, kuid twist 1:12 eeldaks kuuli kuni 170gr (loodan et mäletasin õigesti).

Ehk on mingil määral abi.
Henz
Postitusi: 157
Liitunud: R Mär 28, 2008 5:07 pm

Re: LEE PRECISION 90245 Lee Loader

Postitus Postitas Henz »

Hornady Interlock tundub huvitav. On sellega omal kogemust,et kuidas kaalu hoiab?
Samas kuna rohelised veelinnu jahil juba plii ära keelasid siis naisedsaunasrääkisid, et küllap nad varsti ka kuulide kallale lähevad niiet vaataks vaikselt pliivabasid kuule (Barnes TSX, Lapua Naturalis jms). Vöibolla omale ka vähe tervislikum vöi vähemalt kellelegi...tavaliselt lasu koht liha seest löigatakse välja kui verine ja toiduks kölbmatu tükk aga kes söödab selle koertele, kes viskab niisama metsa alla aga löppude löpuks süüakse see ikka ära ja kuskile see plii ladustub kellegile see paha teeb. Kas ja kui palju tegelikult aga teoorias jutt on öige.
Niipalju kui ma neid täis vasest kuule olen uurinud siis need rohkem trofeeküti kuulid, et kundlalt maha jääks ja kütt oma sarved-kihvad kätte saaks aga sisemised vigastused tunduvad tänu sellele nii suured, et külmikusse pole suurt midagi panna. Mina aga trofekütt pole..las käib ja möllab ringi ja jagab oma häid geene...ma pigem vötan ära kehva poolse, vigase vöi ebastandartse eluka kellest niikuinii populatsiooni parendamisel kasu pole. Sellise looma väärindamiseks ongi ainult lihast midagi teha aga kui peale pauku on ainult sodi järgi siis on see minu arvates puhas raiskamine.
Kui keegi on katsetanud jahis neid täis vasest kergema otsa kuule (150gr/9,7g) siis ootaks kommentaare kas ja palju löhub.
Tänud fooniksile lihtsa ja konkreetse kommentaari eest! Abi on kindlasti suuresti!
Piipu, püssi ja naist ei laenata...
wsm
Postitusi: 353
Liitunud: P Jaan 15, 2006 9:07 pm

Re: LEE PRECISION 90245 Lee Loader

Postitus Postitas wsm »

Tere.
Kui vibulukk (lever action) siis twist 1/12 ja kuule kaaluga üle 170graini pole mõtet laadida.
Ja kui tulevikus plaan pliivaba kuulidele minna siis Hornady toodangus täitsa olemas ka selline interlock RN, mis toimib hästi ka sinu vibulukus. Ilmselt lähiajal saabub partii ka euroopasse.
.308, 165 grain or 10.7 grams, Hornady ETX projectiles, Item No .: 30471
50 units .The new, lead-free bullet with round head for even faster response in the game.
fooniks
Postitusi: 70
Liitunud: N Nov 18, 2004 10:15 am

Re: LEE PRECISION 90245 Lee Loader

Postitus Postitas fooniks »

Tere

308 osas pliivaba kogemus puudub, pole omal seda kaliibrit. Hornady GMX kasutusel 7x64 ja 223.
223 70gr kuuligakitsed saadud kõik kätte. Max kaugus 350+ m kus kuul enam ei avane. Kõik loomad mis lastud kuni 200m peale, need olid korralikult "segi", seega julgen soovitada küll.
Mis aga pliivaba kahjuks räägib on osade kaliibrite puhul kerge kaal ja saadavus eestis.
Suvel kui kaup matkatarvetesse tuli läks mõne päevaga ära.
Seega kui huvi siis varakult poodi või piiritagant osta.
Henz
Postitusi: 157
Liitunud: R Mär 28, 2008 5:07 pm

Re: LEE PRECISION 90245 Lee Loader

Postitus Postitas Henz »

Millise pressi komplekti poole vöiks vaadata? Mida näiteks sellest arvata?
https://leeprecision.com/breech-lock-ch ... r-kit.html
Nagu ma siit foorumist olen lugenud, siis matriitsid ja kestahoidjad (et sama tootja oma oleks) tasuks vötta RCBS valikust, teistega pidi küll palju jöudu rakendama ja hülsid pidid kinni jääma jne. Olen ma asjast öigesti aru saanud?
Piipu, püssi ja naist ei laenata...
wsm
Postitusi: 353
Liitunud: P Jaan 15, 2006 9:07 pm

Re: LEE PRECISION 90245 Lee Loader

Postitus Postitas wsm »

Mul sõbral on Lee press ja ega seal kiita pole midagi. Võibolla kui ainult endale laadida mõnda kaliibrit, siis ehk käib mingi aja. Suht nõrguke teine. Sõbral läksid need jõu ülekande hoovad katki ja selgus et mingi alumiinium pura värk oli ja pidi seejärel ise metallist uued tegema.Matriitsid toimivad kõik ja nendega pole probleeme , hinnavalik on lai. Hornady on muidugi kindel valik neid hea seadistada ja 308 Win FL kaheosaline komplekt hinnaga ca 50€. Soovitaks ikka osta korralik laadimise komplekt, kus kõik vajalikud asjad olemas . See et kestad matriitsi kinni jäävad on ikka rohkem selle tihendi viga, mis kahe kõrva vahele jääb.
Kas sul on ikka mõtet ainult ühe toru jaoks seda laadimise komplekti kokku ajada, ehk leiad mõne tuttava kes laeb seda 308Win kaliibrit. Neid tegijaid peaks ikka olema mitmeid. Kui abi vaja siis saan kõigega sind aidata.
Henz
Postitusi: 157
Liitunud: R Mär 28, 2008 5:07 pm

Re: LEE PRECISION 90245 Lee Loader

Postitus Postitas Henz »

Ega see ongi mul rohkem mötte tasandil ja rohkem huvi kui tarbe pärast ja kui keegi peaks kunagi odavalt kasutatud komplekti pakkuma siis tean juba kursis olla kas ja mida tasub vötta...ega seepärast veel viletsat asja ei pea soetama, et odevalt pakutakse :)
Piipu, püssi ja naist ei laenata...
fooniks
Postitusi: 70
Liitunud: N Nov 18, 2004 10:15 am

Re: LEE PRECISION 90245 Lee Loader

Postitus Postitas fooniks »

Endal oli sama teema, aastaid võtsin hoogu, kuni polnud võimalik edasi lükata. Sai ostetud kaliiber millele eestis moona ei ole.
Ise ostsin asjad kokku tüki kaupa, osad kasutatult Soomes, kuid enamus lasin USA st tuua.
Kuna jaht ei ole kasumit tootev tegevus siis väga rahul et ise laen ja julgen soovitada. Täna julgen väita et laadimisega hoian kõvasti raha kokku.
Kui huvi pikemalt vestelda võib numbri saata. Kindlasti ei ole minu kogemus puhas kuld, kuid kamba peale saab sobiva vastuse.
peepk
Postitusi: 775
Liitunud: L Aug 30, 2008 6:30 pm

Re: LEE PRECISION 90245 Lee Loader

Postitus Postitas peepk »

Vanematel lee pressidel paar käägat olid jah alumiiniumist ja purunesid. Nüüd on sama asi uuematel pressidel rauast ja ma ei näe põhjust kogu kupatuse soetamisest loobumiseks. ise ostaks iga kell sama asja uuesti. Oma 10 aastat kasutanud ja eri firmade matriitsidega ja kõik kenasti laabund siiani. Sellest komplektist ei usalda kaalu kasutada ja rohu dosaator seisab kah niisama. Samas hiljuti lahkunud kõval laskjal just sama press, aga see vana kooli, ehk purunenud alumiiniumist hoobadega. Mees tegi uued rauast.
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Re: LEE PRECISION 90245 Lee Loader

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Mul on Lee mingi lihtsam karusell press ,see on küll tugev . Olen ka selle alumiinjumist pressi ära lõhkunud.
assos
Postitusi: 18
Liitunud: K Mär 16, 2011 11:34 am

Re: LEE PRECISION 90245 Lee Loader

Postitus Postitas assos »

Oman Lee Classic Turret Pressi. Sai paar aastat tagasi USA-st tellida. See on küll tugev ja sobib, kui laed rohkem, kui ühte kaliibrit. Vahetad ketta koos matriitsidega ära ja korras.
Parem varblane peos, kui vares katusel.
napasaran
Postitusi: 15
Liitunud: T Apr 24, 2012 4:51 pm

Re: LEE PRECISION 90245 Lee Loader

Postitus Postitas napasaran »

Oman Lee kõige lihtsamat pressi juba oma 5 aastat ning sellega tuhandeid padruneid laadinud, ei ole sellel häda midagi, ei ole katki läinud. Hetkel on need Eestis ka müügile tulnud, mitte väga palju kallimalt kui otse USA-st ostes.
Tuleb mõelda sellele, kas tuleviku vaatest saab press piisavalt tööd et ennast ära tasuda. Pole mõtet osta kallist pressi millega laadida mõnisada padrunit aastas, samuti ei tasu osta odavat pressi kui laadimist tuleb tulevikus palju. Minu laadimiskomplekt tasus ennast ära aastaga, laadisin 9x19 padruneid ning kuule valmistasin ise, samas kui oleksin mõne Dillioni võtnud, poleks siiamaani ära tasunud.
Vasta