õli

Arutelud ja küsimused padrunite laadimisest
Vasta
god17
Postitusi: 33
Liitunud: K Mär 31, 2004 8:22 am

õli

Postitus Postitas god17 »

mis õli kasutate kestade õlitamiseks?
puukoi

Postitus Postitas puukoi »

Kui mõtled enne kalibreerimist õlitamist, siis meil kättesaadavatest õlidest sobib minu meelest väga hästi WÜRTHi HHS 2000. Pihustad karvu mitteajavale lapile ja rullid kesti selle peal. Nagu kirjad ütlevad, on tegemist head nakkevõimet ja survet taluva määrdega. Kuigi mul on olemas ka LEE spets. määre, eelistan ülalnimetatut.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Ise olen enne kalibreerimist kasutanud Hornady spets. määret (valge plöga topsis) ja peale laadimist olen selle määdre sealt kaltsuga eemaldanud. Vihmaga tikuvad oksüdeeruma muidu ja igasugune praht kleepub ka kergelt külge. Peale puhastamist olen pihustanud peale õrna kihi Addinol täis sünt. relvaõli ja on väga hea saanud.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kaupo Kindsigo
Postitusi: 1059
Liitunud: E Nov 22, 2004 11:57 am

Postitus Postitas Kaupo Kindsigo »

Proovi Hornady "mett", Deerhunteril peaks veel olema! Hästi puhastab tahma ja õlitab kesta!
puukoi

Postitus Postitas puukoi »

kakuke kirjutas:Ise olen enne kalibreerimist kasutanud Hornady spets. määret (valge plöga topsis) ja peale laadimist olen selle määdre sealt kaltsuga eemaldanud. Vihmaga tikuvad oksüdeeruma muidu ja igasugune praht kleepub ka kergelt külge. Peale puhastamist olen pihustanud peale õrna kihi Addinol täis sünt. relvaõli ja on väga hea saanud.

Just sel põhjusel kasutan ma kohe eelpool nimetet täissünt. kohe ja igasugune täiendav puhastamine ja õlitamine jääb ära!
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Postitus Postitas Mart »

Küsiks siia ,et kas vedelama õli kasutamine kestade õlitamisel mõjutab ka kalibreerimise tulemust.Pean silmas seda,et need spetsiaalsed plögad on nõks paksemad,kui pihustatav täissünt ja mõte liigub selles suunas,et vedelam õli jätab kestale õhema kihi kesta ja matriitsi seina vahele ja kesta surutakse vähem kokku ja kest ei pruugi nii lobedalt padrunipessa minna. :oops:
puukoi

Postitus Postitas puukoi »

Ei ole küll täheldanud,et miskit halba oleks. Kasutan, nagu teada, paljukirutud LEE pressi ja matriitse(hülsi kogu pikkuses kalibreerijaga). Kalibreerimine on kerge, ja kui hülsi suu krassid kergelt freesit, läheb padrun imekergelt rauda, nii, et ainult padruni kilina järgi tunned selle rauda minekut.
Lisaks veel, et see HHS 2000 peale pihustamist muutub mõne hetkega just selliseks kleepuvaks, meetaoliseks, nagu tarvis.
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Postitus Postitas Mart »

Nojah,ma pole seda HHS 2000 käega katsunud. :D ja LEE-l nüüd nõudlikemaile uus press ka väljas,pole võimsamat näinudki.
Kasutaja avatar
Sarvik
Postitusi: 576
Liitunud: E Jaan 08, 2007 3:09 pm

Postitus Postitas Sarvik »

ükskord laadima hakates selgus, et spetspasta on kadunud asjade nimekirjas.....läksin ja vaatasin mida libedat majapidamises on....leidsin kahetaktilise õli ja hakkasin sellega libestama....ja libestan siiamaani sest:

*püssirauda sattudes on just see õlitüüp projekteeritud kokku puutuma otsese tulega...ja pärast seda liigub kolv (või kuul mis seal vahet on) raud vastu rauda....
*ei ole osanud leida spetspastade/õlidele ühtegi head sisulist põhjendust miks just see selle töö jaoks nii hea on....ehk keegi teab...ja palun mitte turundust vaid sisu siiski....

PS. siit edasi mõeldes olen hakanud ka vinditoru puhastama kahetaktilise õliga....
Kaupo Kindsigo
Postitusi: 1059
Liitunud: E Nov 22, 2004 11:57 am

Postitus Postitas Kaupo Kindsigo »

Õliga ei puhastata rauda, õli suudab mingil määral neutraliseerida rauas happelist keskkonda ja määrida relva liikuvaid detaile (lukku) . Õliga suudad küll mingi osa tahmast rauast välja saada aga see on ka kõik. Vasekihile rauas ei tee õli midagi ja selle all jätkuvad sul kõik halvad protsessid...
Ära mõtle jalgratast välja, puhasta raud puhastusainete/ solventide või vahuga ja kasuta õli, r el v a õ l i raua konserveerimiseks ja liikuvate osade määrimiseks!
Kasutaja avatar
Sarvik
Postitusi: 576
Liitunud: E Jaan 08, 2007 3:09 pm

Postitus Postitas Sarvik »

to kaupo: sry, ebatäpse väljendi pärast....loomulikult on puhastamine sh. vaseemaldus midagi muud ja ainult misiganes õli kasutades mitte eriti edukas.... mõtlesin enne vintraua puhastamise juures just tema viimast läbilukkamist e. konserveerimist sinu terminoloogiat kasutades...
Vasta