Laadimialane kirjandus/teave

Arutelud ja küsimused padrunite laadimisest
Vasta
sergo
Postitusi: 435
Liitunud: N Dets 15, 2005 1:21 am

Postitus Postitas sergo »

ma nüüd panen küsimuse, mis ilmselt paljudel edasijõudnutel huvitav lugeda ep ole mette aga algajatel laadimishuvilistel (liigitaksin ennast niimoodi)võiks koondinfona ilma liigse targa taustamürata aidata edasi minna:
milline soome-või venekeelne, võib ka saksa laadimisalane piibel tuleks muretseda(see puht minu valik, englismanniga suhe sitavata)?
milline Teie poolt ja eestis saadav laadimisaparaat rahuldaks mu huvid ja rõõmud, kal. 30-06, 22-250 ja võib-olla 270win.mag?
Saiti lugedes, poodides käies juttu ainult kahest valikust mida kohapeal saada. Ega ma oskagi esmalt rohkem küsida, kuradi kahju, et omal ajal hiljaks koolitusele Viljandi mnt. jäin.
Ma tean, et sõna "otsi" paljudele asjadele vastuse annab, olen tudeerinud, aga selleks, et aju korralikult toimima hakkaks tahaks mingit lähtepunkti ja miks selleks siis targemate vendade heatahtlikkust mitte ära kasutada? Samas, kui see värk aegade algusest koondinfina kord üles panna siis ehk ka paljud teised minusugused algajad julgust ehk juurde saavad. Lootustega!
sergo
Postitusi: 435
Liitunud: N Dets 15, 2005 1:21 am

Postitus Postitas sergo »

sõna soovitatav jäi vahelt ära. Vabandust.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Mingisugused aabitsatõed on Mart siin välja toonud.
http://www.marandi.fie.ee/jahipaun/laadimine.htm
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
sergo
Postitusi: 435
Liitunud: N Dets 15, 2005 1:21 am

Postitus Postitas sergo »

mnjah, seda värki ma kümneid kordi tudeerinud.
Et siis lihtsamalt: lähtudes minu huvitettusest:
missuguse laadija;
millise firma piibli;
mida tarka veel päris alguses ja kuskohast

võiks endale nn. "algaja padrunite laadimiskompleksina eestimaal" otsima hakata? Vot, ma säärast sorti inime, et katsuks käega seda asja mille kohta vähemalt mingid teoreetilised teadmised juba olemas. Ja see viga on mul ka, et lolle küsimusi esitamast - seda häbi ma ei põe, läheks vaid asja ette.
gunnar
Postitusi: 882
Liitunud: P Aug 22, 2004 4:18 pm

Postitus Postitas gunnar »

Ostad Hornady laadimiskomplekti ja saad 2 "piiblit" kaasa, küll ingliskeelsed aga kuna 98% ulatuses on tegemist tabelitega ei tohiks probleemi olla. Kolmas piibel on siinse foorumi laadimisteemaline alafoorum :)
Kasutaja avatar
Kallekke
Postitusi: 299
Liitunud: K Jaan 03, 2007 9:13 pm

Laadimine

Postitus Postitas Kallekke »

Sergole: laadija võiks olla arukas ja edasiarenemis võimeline alkoholiga mitteliialdav meessoost isik.
laadimis komplektiks sobiks Hornady Lock-N-Load Classic Reloading Kit-iseasi kas sellist hinda tahad maksta?
Kahju et Inglise keelt ei ümmärä enamus selles keeles.
soovitan Timo Hyytinen jälleenlataajan käsikirja. soome keeles.
Protif "HORNADY" njet prijomoff !
Olavi Kool
Postitusi: 663
Liitunud: K Mär 03, 2004 10:03 am

Postitus Postitas Olavi Kool »

kui võtad alloleva lingi lahti on seal "samm- sammult"(Step-by-step) kõik olemas ja ka laadimis tabelid juures, keel vali ise


http://www.norma.cc/
naised saunas rääkisid
peeter

Postitus Postitas peeter »

sergo kirjutas:ma nüüd panen küsimuse, mis ilmselt paljudel edasijõudnutel huvitav lugeda ep ole mette aga algajatel laadimishuvilistel (liigitaksin ennast niimoodi)võiks koondinfona ilma liigse targa taustamürata aidata edasi minna:
milline soome-või venekeelne, võib ka saksa laadimisalane piibel tuleks muretseda(see puht minu valik, englismanniga suhe sitavata)?
milline Teie poolt ja eestis saadav laadimisaparaat rahuldaks mu huvid ja rõõmud, kal. 30-06, 22-250 ja võib-olla 270win.mag?
Saiti lugedes, poodides käies juttu ainult kahest valikust mida kohapeal saada. Ega ma oskagi esmalt rohkem küsida, kuradi kahju, et omal ajal hiljaks koolitusele Viljandi mnt. jäin.
Ma tean, et sõna "otsi" paljudele asjadele vastuse annab, olen tudeerinud, aga selleks, et aju korralikult toimima hakkaks tahaks mingit lähtepunkti ja miks selleks siis targemate vendade heatahtlikkust mitte ära kasutada? Samas, kui see värk aegade algusest koondinfina kord üles panna siis ehk ka paljud teised minusugused algajad julgust ehk juurde saavad. Lootustega!


Eks kôik laadimis seadmeid tootvad firmad erinevad oma toodangu poolest , kôik pole vôrdsed , aga kôigil on oma head ja tugevad kûljed nôrkade kôrval . Baaskomplekti soovitan valida RCBS , Redding ja Hornady toodete hulgast . Mida sinna juurde panna , millised matriitsid ja muud abivahendid on juba isiklik maitse eelistus . Vâhe on neid kes oleks palju erinevaid firmasid lâbi proovinud . Eks kiputakse ikka soovitama , seda mis endal olemas . Ja ega Eestis kohapeal pole suurt valida ka midagi .... Laadimisraamatut kui sellist meie tingimustesse pole suurt midagi soovitada . Kui siis tôesti see , mida Kalleke soovitas . Jânkide raamatute vâârtus seisneb rohkem selles ,et saad teada kui palju erinevaid kaliibreid maailmas olemas on :lol: Esmalt peaks valima pûssirohu millega laadima hakata ja siis juurde otsima selle rohu kastuse kohta kâivat infot . Mul on kogunenud 15 aasta jooksul erinevaid Vihtavuori laadimis vihikuid tk. 10 , lâhemal uurimisel selgus ,et nad kôik annavad tâiesti erinevaid andmeid . Ainuke tôsiselt vôetav abivahend oleks kiirusemôôdik ja eelpoolmainitud norma interaktiivne ballistiline kalkulaator . Ja loomulikult isiklikud mârkmed , mis kest , mis sûtik , mis rohi , mis kuul ja mis relvast lastud , raua pikkus ja keerme samm . Soovitan kasutada Soome rohtu vôi siis jânkide Accurate-t , aga viimast pole Eestis saada ja selle saadavuse peale ei tasu loota . Alati oleks vajalik ka teada oma relva raua tegelikku sisemist môôtu ja nende kuulide môôtu mida sealt lâbi laskma hakatakse . Praktika on nâidanud , et erinevusi vôib leida pâris suuri . 7.62 ja 308 ei ole pâris ûks ja seesama asi , aga see on juba eraldi teema .
Vasta