Kuuli ja kesta hind

Arutelud ja küsimused padrunite laadimisest
VR
Postitusi: 233
Liitunud: K Juul 20, 2005 9:05 pm

Kuuli ja kesta hind

Postitus Postitas VR »

Tunneks härraste iselaadijate käest huvi, et mis hinnaga peaks olema kuuli (FMJ ja SP) ja kesta hind, et oleks mõtet laadimise tarvis osta. Ma saan aru et enamasti laetakse ise ikka seetõttu, et soodsam oleks (mitte seetõttu, et poemoon ei jookse).
Võtaks vaatluse alla näiteks .308, .30-06 ja .222Rem
Sellest saan muidugi isegi aru, et tasuta oleks kõige soodsam. Lihtsalt enne IWA näitust oleks hea eelinfona teada, kas tasub selle teema peale seal aega kulutada.

Tervitustega,
Villem Reinaas

Kui see teema on juba läbi käinud, andke märku kust leida!
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Täna on võimalik Eestist saada 222`le kesta 3kr/tk ja kuulist Remingtoni FMJ 1,4kr/tk ja Hornady SP 1,8kr/tk. Tõsi mitte küll poest. Sellest kallimalt juba ei ostaks. See hind siis alates kogusest 500tk.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Postitus Postitas rajaleidja »

Eks kõik sõltubki sellest, kui palju lased.
Kõigepealt arvutad kokku poe moonale kulutatava summa aastas. Seejärel võtad laadimiskomplekti maksumuse ning jagad selle aastatega, mis ajaga ta peaks sinu arust amortiseeruma. Siis lahutad poe moonale kuluvast summast 1 aasta laadimiskomplekti amortisatsiooni summa. Saadud summa jagad padrunite arvuga, mis sa aastas kulutad. Kui poest ostes saad kesta, tongi, kuuli ning püssirohu kätte väiksema summaga, kui viimati saadud summa, siis ärelikult tasub laadida.
vahepeal läks juba sassi, loodetavasti ei pannud väga puusse.
VR
Postitusi: 233
Liitunud: K Juul 20, 2005 9:05 pm

Kuuli ja kesta hind

Postitus Postitas VR »

Kas need 500 tk kuluvad aasta-paariga ära ka või jäävad mõnisada seisma, kui uue kuuli huvi tekib?
Palju maksab Eesti laadijate silmis normaalne laadimiskomplekt - nt matriitsidega .222 ja .308 jaoks?
Kui ma enda, oletame keskmise jahimehe, laskmist arvestan, siis nt 5000 kroonise komplekti eest saan ma oma lemmikkaliibri 8x57 Vulkan moona 210 tk. Neid ma lasen 5-6 aastat.
Kuskilt teemast ma lugesin, et Trapper ei taha kesti (kallid) tuua ja Deerhunteris 9.- tk.
Kui lugu nii, et 3.- kest ja 1.50 kuul, siis võib teema varsti lukku panna, sest alla 5.- ja 2.20 ei saa tõesti müüa.
Kas on keegi tellinud USA netipoest kesti, need peaks seal ju suisa postikulu eest saada olema? Või siis käivad terrorismiseaduse alla ja pole lubatud postiga müüa, kuule vist on tellitud-saadetud.

Villem Reinaas
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Tundub küll keksimisena, aga aasta tagasi sai osaletud kambas, kus telliti 10tuh Sako FMJ, hinnaga 1,48kr/tk ja see kui nüüd ei eksi siis tuli Küti Ärist. Nii, et saab ikka odavamalt, kui 2,20kr/tk ka poest. Mina sain sellest omale 1000tk ja tänaseks on see mul otsas. Kui paugu hinnaks ise laadides arvestan keskmiselt 3kr/tk ja poest soetades omale normat 12,5kr/tk siis on hinnavahe juba 9500, mis on korraliku laadimiskomplekti hind. Edasi olen juba + poole peal. Seda siis kal 222Rem. Jahis kulub mul juba aastas ainuüksi 100 pauku ära (kitsed/rebased/koprad/haned).
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
VR
Postitusi: 233
Liitunud: K Juul 20, 2005 9:05 pm

Kuuli ja kesta hind

Postitus Postitas VR »

10 000 on teine kogus, ma võtsin piiriks 100-500.
1100 pauku aastas teeb arvestades 2 kuud jahivabaks, keskmiselt 110 pauku kuus. Ma siiski julgen arvata, et selliseid sportlas-jäägreid Eestis ei ole üle paarisaja. See aga tähendab väga väikest turgu ja ongi põhjus käes, miks laadimistarvikute äri eriti ahvatlev ei ole.
Siinjuures tuleb muidugi vist arvestatava hobina tunnistada lisaks põhjalikule jahilkäimisele (100 pauku ja 1000 lasulise trenni juures vähemalt 80-90 saaklooma arvestuses) ka laadimist, mis 1100 padruni ettevalmistamisaja võtab.

VR

PS. Muide sellise koguse laadimine võtab, arvestades ühe parduni laadimiseks 5min, enam-vähem 7 päeva (öösel laadija magab)
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Täpsem oleks, et see 100 on selle 1000 sees. Nädalas korra külastan tiiru ja soojemal ajal sai seda tehtud 2-3x nädalas. Laskeoskus ei tule iseenesest, kuigi kui foorumit lugeda, tundub, et mõnel on see rinnapiimaga kaasa tulnud. ;) Loomade arv, mis sellega kätte tuleb on juba iseküsimus ja ei puutu antud teemasse. Aga minu nime leiad pea igast eelmise aasta VSS`i protokollist küll ja eks tulevikuski. Mina ei virise, et kõik on kallis ja paha. Ettevõtlik inimese leiab võimaluse kuidas saab, ülejäänud leiavad põhjuse miks ei saa. ;)
Infot selle kohta, kui palju maksab korralik laadimiskomplekt leiab siit: http://www.baltichunter.ee/pood/product ... a01cf48ff0
Saab ka odavamalt tegelikult, kui Lee rahuldab.
Küsiti küsimus, ma vastasin, mis veel?
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
Kallekke
Postitusi: 299
Liitunud: K Jaan 03, 2007 9:13 pm

Laadimine

Postitus Postitas Kallekke »

Kuna teema väga ühesuunaliseks muutub ja ainult padrunilaadimise tasuvusest jutustab siis tuletaks meelde VR-ile et ei saa ära unustada selliseid iselaadijaid kel omavalmistatud padruni hinnavahest poemoonaga sügav savi on.(võibolla pole neid palju) tean mõnda ja siis veel selline rühm kes pole poemoonaga ja selle saadavusega rahul, siia rühma kuulun ka ise ja põhjused väga lihtsad: kui leiadki oma püssile sobiva moona poest siis mõne aja pärast see ka letilt lõppend on ja kui siis poole aasta pärast jälle tuleb seda moona on ta reeglina teisest partiist ja laseb nats teistmoodi.
Pealegi tahavad uuemad-vanemad-kulunumad -mõõdus toruga püssid ikkagi saada sobilikku moona individuaalselt ja kui veel arvestada laskmise kaugust,erinevate kuulitüüpide kokkusobivust tabamispunktis siis ei jäägi muud üle kui ise katsetama hakata,kui siis peale mõnepäevast katsetamist, tiiru-loskepaiga ning pressi vahelise jooksmise,laadimistarvikute hankimise kulud(aeg bens) ka veel kokku lööme siis tuleb nats hinda ka mis ka väga mõjuvaks põhjuseks
loomulikult kui nüüd katsetused tehtud -võid pressida endale moona sobiliku hinnaga ja iga kell ja kaua, ja väga täpset, eeldates et rohi ka samast partiist.
loodan et oli mingit abi sinu äritegevuse arendamise suundades.
Protif "HORNADY" njet prijomoff !
Kasutaja avatar
Patterdale
Postitusi: 195
Liitunud: L Nov 06, 2004 12:32 pm

Postitus Postitas Patterdale »

Kui 308 paugu 6-7krooniga kätte saaks siis mina vist ei viitsiks trenni pauke laadida kuigi laadimis riistad olemas.
Ma laeks jahipaugud ja katsetuse mõttes igast huvitavaid kuule,
need tiiru paugud peaks muidugi korralikult jooksma kuni 100m.
Dog and man are truely partners in the hunt.
VR
Postitusi: 233
Liitunud: K Juul 20, 2005 9:05 pm

Kuuli ja kesta hind

Postitus Postitas VR »

Tänan kommentaaride eest ja ootaks veelgi!
Teema püstituses käisingi ju tegelikult välja iselaadimise põhjustena hinna ja jooksu, lisame siia siis ka poodide kehva varustatuse (mhkhmmm...) lemmikmoonaga.
Patterdale'le ütleks, et eks ta ise mõtleb välja :wink: , kuskohast võib leida tiiru jaoks 7.- kr moona. Magnetiga ei sõbrusta ja minu käes jooksis küll kenasti.
Ma tegelikult lükkaks siiski, arvestades eesolevaid ridu, ümber arvamuse, nagu iselaadimine hirm odav oleks. Välja arvatud muidugi päranduseks saadud seadme ja sünnipäevaks toodud püssirohu-kuulidega.
Arvestades veel varasemaid postitusi kestade puhastamise tähtsuse kohta, arvan et 5 minutiga kesta kohta ei tule laadimisel välja. Ma enese seisukohast võttes hindaks ikkagi oma aega ka enamaks kui nullkroonine.
OK, .222 hind on teada, missuge kalkulatsioon .308 v. .30-06 kohta käib? 5-6 kr?

Villem Reinaas

PS. Ärge arvake, et ma iselaadijaid maha teen. Ma lihtsalt leian, et nagu jahil käimine ei ole odavama liha otsimine, vaid hobi millele kulutatakse, nii on ka laadimisega.
Neljas
Postitusi: 20
Liitunud: E Veebr 12, 2007 7:14 pm

Postitus Postitas Neljas »

Alati tasub, kui kätt ka vahel harjutada tahad ja nii mitut erinevat relva omad .Kui raha on ülearu võid poest ka osta moona. Hülsse osta pole mõtet. Kui väärikus lubab saad tiirudest ka muidu. Sütikust rohuni tuleb äärmisel juhul 4 krooni. Kuuli hind vastavalt valikule ja kust ostad või tellid.
Kasutaja avatar
sniper
Postitusi: 150
Liitunud: K Nov 12, 2003 2:11 pm

Postitus Postitas sniper »

küsiks seda et kas keegi 22-250 ka ise laeb ja mis selle hind tuleb :shock: umbes.
Neljas
Postitusi: 20
Liitunud: E Veebr 12, 2007 7:14 pm

Postitus Postitas Neljas »

Ma ei tea, mul üle poole pressi rahast juba tagasi tulnud Ma moonaga ei äritse. Lihtsalt vahetan raha vastu seltsikaaslastega. Millegipärast kiidavad seda iselaetud moona .Katsetamine võttis väheke aega et poemoonaga ühte läheks. Igatahes.
Kasutaja avatar
Sarvik
Postitusi: 576
Liitunud: E Jaan 08, 2007 3:09 pm

Postitus Postitas Sarvik »

mõtteid laadimise/poepadruni juurde:

* kui arvate et laadija mees vaid iseendale laeb siis eksite....tavaliselt kujuneb välja et laeb pooltele oma sekstiooni meestele ka...(seda vist küll ametlikult ei tohi)
* kestasid reaalelus poest ei osteta(vähemalt ise pole ostnud ühtegi).....niipalju ikka poemoona seltskond ostab et pärast uuesti laetud kesti veel mitmed korrad läbi lasta....
* iselaadides saad just sellise kiirusega (loe: ettevõtmismaaga) kuuli jooksma nagu soovid....see on tiirus suht oluline...
* iselaadides saad sellise kuuli valida ja sellise metsapaugu teha nagu soovid.....minu lemmik kaugelt kapsimiseks nosler bal. tip norma tehasepauguna maksab kuskil 30 kronu alla(sry, ei tea täpselt)....iselaadides (3.95 eek kuul- käsipost usast) saan 6..7 eeguga paugu...ja just sellise mis jookseb samasse auku iselaetud lemmikuga lähidistantsil vulkaniga...ehk teisisõni tehasepaugud ei jookse nii kohe mitte nagu sooviksid....
* ja lõppudelõpuks on see ikka üks osa sellest jahihobist....ja see lihtsalt meeldib....ja ei usu et vaid rahalistel kaalutlustel enamus iselaadiatest toimetavad.....vaja ikka veic põnevust, eksperimenteerimist jms.....
kärbes kirbule!
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Enamvähem nii see on nagu Sarvik kirjutas, mööndusega, et endale laadimist on juba nii palju, et igasugune mõte juba ainuüksi teistele laadida võtab laadimisisu ära. Ka ei pea pressi üksi soetama. Meil ntx sai kolmese sõpruskonna peale see soetatud.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Vasta