Lapua kest 308-le

Arutelud ja küsimused padrunite laadimisest
Kasutaja avatar
Kallekke
Postitusi: 299
Liitunud: K Jaan 03, 2007 9:13 pm

Lapua kest 308-le

Postitus Postitas Kallekke »

Juhtus siis selline lugu mida kartsin juhtuvat.
Nimelt Lapua kesta jällelaadimise suur fänn, nagu ma olin, sain nüüd suure pettumuse osaliseks.
60-nest Lapua kestast andis töödelda vaid 11-teist,sama jama mis oli nende Normadega,ehk Kakukene kui taas näidiseid soovid sellest, millisest materjalist kestad ei tohiks olla valmistatud jällelaadijale siis anna teada.

Sain just esimese paki Saksast kätte RWS-i ja GECO kestadega-vaatame mis puust need on ka.
Protif "HORNADY" njet prijomoff !
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Ja mis see kest siis sealt tellides maksab? Mart siin ka pakub ,aga nagu aru sain hind seal odavamate laetud padrunite kandis ,seega pole minu mutsu järgi taskukohane. Õigem siis ikka laetud pauk osta,millest kest kasutusse jääb!
Kasutaja avatar
Kallekke
Postitusi: 299
Liitunud: K Jaan 03, 2007 9:13 pm

kest

Postitus Postitas Kallekke »

kult kirjutas:Ja mis see kest siis sealt tellides maksab? Mart siin ka pakub ,aga nagu aru sain hind seal odavamate laetud padrunite kandis ,seega pole minu mutsu järgi taskukohane. Õigem siis ikka laetud pauk osta,millest kest kasutusse jääb!


need kestad lasketiirust Saksast,kord lastud,muidu nagu uued,hind on olnd koos saatmisega 0,15 € tükk.sorditud ja puha.
Protif "HORNADY" njet prijomoff !
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Postitus Postitas Mart »

Njah, siin lasketiirus korjates ei maksa sentigi. :D Meie pakkumise põhimõte oli, et inimene ei peaks kasutama kasutatud hülsse, mis ei pruugi olla jällelaadimiseks toodetud või on selleks ajaks, kui sina ta tiirust ülesse korjad, juba oma eluea läbinud. Sealt ka need negatiivsed kommentaarid erinevate tootjate toodangu pihta, mis tegelikult ei olegi taaskasutamiseks mõeldud. Eesmärk on ju toota võimalikult rentaablilt head laskemoona ja see eesmärk on ka tootjatel täidetud. Samas ei pruugi selle toodangu hülsid sobida hästi taaskasutamiseks. Hornady hülsid iselaadijatele on ca 50% kallimad, sellepärast siis valisime Remingtoni hülsid, mis siis toodetud samuti taaskasutamiseks.
Endal kogemus olemas, et ülessekorjatud hülss peale kahte matsu 30-06-st otsad andis, sealt tekkis kohe ka mõte hülsse teistelegi pakkuda. Kui oled kindel, et hülssi kasutatud ühe korra, siis OK, aga edasi, kes jumal seda teab, mis temaga tehtud on.
Ei mingit solvumist, lihtsalt kommentaar. :D
Kasutaja avatar
Kallekke
Postitusi: 299
Liitunud: K Jaan 03, 2007 9:13 pm

hülsid

Postitus Postitas Kallekke »

Mardil muidugi õigus et osad padrunivalmistajad teevad sellist hülssi mis ei sobi jällelaadimiseks. omakogemuslikult varasemast tuntud Koreas valmistatud PMC hülsid ei tahtnud teistkordselt laetult , raskema kuuliga enam padrunipesast välja tulla peale lasku,nüüd siis talvel avastatud Normad,ja suvel Lapuad mis ei taha enam mõõtu minna teistkordselt.

Ega neid korralikke hülsse seal tiirus põrandalt ikka korjata ei ole küll,peotäie teinekord saad midagi,igas tiirus ikka omad korjajad juba ees ja siis veel need kesta mõõtu ajamise jamad ka meil müüdavatest,nii hakkaski silm sinna Hirtenbergi,Geco,Rws-i poole piiluma.
Protif "HORNADY" njet prijomoff !
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Postitus Postitas Mart »

Jutujätkuks tuli meelde, et kui keegi soovib endale neid nikeldatud hülsse muretseda, siis eriti ei soovitaks. Täna just lugesin, et tänu nikkeldamisele hülsi ruumala väiksem ja kui kasutad oma tavapäraseid laenguid, siis ülerõhk kerge tulema. Samuti ei pea nad ka kuigi kaua vastu, sest vase ja nikkli paisumine on erinev ja peagi lööb nikkli vase küljest lahti ja siis pole muud, kui hülss üle õla visata. Kalibreerimisel kriimustusaltid ja vajavad korralikku õlitamist. Muidugi ilusamad näevad välja alul.
peeter

Re: Lapua kest 308-le

Postitus Postitas peeter »

Kallekke kirjutas:Juhtus siis selline lugu mida kartsin juhtuvat.
Nimelt Lapua kesta jällelaadimise suur fänn, nagu ma olin, sain nüüd suure pettumuse osaliseks.
.


Olen ka varem sanaseid kest Lapua hulgast leidnud . Môistliku selgitust asjale pole siiani . Viimase 5 aasta jookusl on sarnaseid sadakond lâbi kâinud ?
Kaupo Kindsigo
Postitusi: 1059
Liitunud: E Nov 22, 2004 11:57 am

Postitus Postitas Kaupo Kindsigo »

Erineva kirjanduse andmetel Hirtenbergeri, Geco ja RWS hülsid on kõik Norma tehase toodang, ja vähemalt Weatherby hülsid ka!
Kasutaja avatar
Kallekke
Postitusi: 299
Liitunud: K Jaan 03, 2007 9:13 pm

hülss

Postitus Postitas Kallekke »

Kaupo Kindsigo kirjutas:Erineva kirjanduse andmetel Hirtenbergeri, Geco ja RWS hülsid on kõik Norma tehase toodang, ja vähemalt Weatherby hülsid ka!


RWS võib küll mingil määral ja kogustes Norma toodang olla aga Hirtenbergi küll ei usu-mida nad oma Austria tehasega siis vahepeal teinud on?
GECO jälle erineb oma olemuselt nii et mina ei usu et ta Norma valmistatud on,võib-olla Inglaste oma.

Küll aga seob neid kõiki üks ühine nimetaja ja see on Ruagi kontsern, kuhu nad kuuluvad.
Protif "HORNADY" njet prijomoff !
draiwer
Postitusi: 387
Liitunud: R Mai 29, 2009 9:36 am

Re: Lapua kest 308-le

Postitus Postitas draiwer »

Kuna komplekteerin endale laadimiskomplekti ja 308win kestad mul Lapua omad kõik siis küsiks kui hästi need kestad siiski alluvad laadimisele või peaksin mingid teised kestad hankima.Millised kestad siis oleks kõige paremad.Olen aru saanud,et Remingtoni kestad head aga meie tiirus neid eriti ei liigu,enamus ikka Sako,Norma,Lapua.Norma olevat ka kalk seega Remingtoni puhul tuleks osta uued hülsid mis pole just meeldiv lahendus.Olen siin lugenud jutte kus on hangitud kord kasutatud hülsse kuskilt Euroopa lasketiirudest või tehasest aga kas see on veel võimalik.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Lapua kest 308-le

Postitus Postitas kakuke »

Lapua kestal pole midagi häda. Mul käsil olevad jahipaugud 308´le hetkel ongi neisse laetud.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Re: Lapua kest 308-le

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Ära tekkita endale ise mingeid olematuid probleeme.Lihtsalt kasuta neid kestasi mis sul on.Ega see kest nüüd sinu laetava moona täpsust ju kuidagi ei mõjuta ,küsimus lihtsalt selles mitu korda saad sama kesta kasutada.Lihtsalt tuleb iga kord laadimis käigus kõlbmatud kestad välja praakida.Tavaliselt korduvalaadimise käigus venivad välja sütiku pesad ja padrunikaela võivad tekkida praod.Ise olen neid kestasi millele sütik kergesti taha läheb kas märgistanud v laetud padrunite karbis eraldi paigutanud ,et neid mitte rohkem laadida.Kui sütik juba taga siis ei hakka ju teda sealt välja urgitsema.
NB! Laadimiseks ei kõlba paljud sõjartite kestad ,kuna seal kasutatav süttik on erinev ja kesta põhjas ei ole sütiku kohal ühte tsentris olevat auku ,mille kaudu sütik matriitsis välja pressitakse.Kui selline kest sattub kogemata pressi läheb matriitsi nõel ilmselt katki!
draiwer
Postitusi: 387
Liitunud: R Mai 29, 2009 9:36 am

Re: Lapua kest 308-le

Postitus Postitas draiwer »

Eesti sõjaväe snaiprid kasutavad ka Lapua moona.Kas need kestad on kasutatavad.Ei ole neid ise käes veeretanud veel.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Lapua kest 308-le

Postitus Postitas kakuke »

kult kirjutas:... NB! Laadimiseks ei kõlba paljud sõjartite kestad ,kuna seal kasutatav süttik on erinev ja kesta põhjas ei ole sütiku kohal ühte tsentris olevat auku ,mille kaudu sütik matriitsis välja pressitakse.Kui selline kest sattub kogemata pressi läheb matriitsi nõel ilmselt katki!

Kusjuures ei läinud. :D Mul oli juhus, kus kogemata oli selline kest sattunud portsu sisse ja jõuga kalibreerisin selle kesta ära. Reedingu matriitsil jäi nõel kesta lihtsalt sisse, st torkas augu sisse ja siis jäi sinna pidama. Tal käibki nõel otsast ära muidu. Hiljem toksisin nõela sealt seest välja ja elu läheb edasi. Lapuatel millegipärast pressitakse tongid taha nii, et valtsitakse kolmest kohast kinni. Sinna võib vaid tong teinekord kehvalt sisse minna. Ma ise ei ole hellitanud, kui tong kehvalt sisse läheb, vms siis viskan kesta koos tongiga minema. Ma pole viitsinud eraldi neid punti laadida ja pole teisi palju selliseid sisse ka trehvanud, et kahju suur oleks olnud.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
jyri

Re: Lapua kest 308-le

Postitus Postitas jyri »

Äkki keegi iselaadija teavitab,mis see õige laadimiskordsus on.Kas 5x või 50x per kest.Mul 4 karpi x20 tk 6,5x57R,originaal oli laetud RWS .Harjutamiseks,võistlusteks ja jahiks koos sisselaskmistega pole probleeme olnud,v.a.kesta mõranemine ühel originaalil peale esimest pauku.Nüüd küsiks,kas siis "limiit" peaks täis olema või kuidas?
Ette tänades/Jüri
Vasta