6,5x55 laadimine

Arutelud ja küsimused padrunite laadimisest
vallo
Postitusi: 463
Liitunud: P Aug 22, 2004 12:59 am

6,5x55 laadimine

Postitus Postitas vallo »

Oma asjaga nüüd nii kaugel,et läheb laadimiseks. Küsimus targematele meestele kes kursis turul olevate rohtudega, et mida võtaks esimesse valikusse kui laadida Norma Fmj 120 gr ja Oryx 156 gr? Oma teooria ja mõttega laeks Fmj URP`ga 44gr ja Oryx Mrp-2 49 gr. Huvitaks varjant laadida mõlemat kuuli ühe ja sama rohuga kui keegi teadjam oskaks soovitada.
Kasutaja avatar
ubin
Postitusi: 137
Liitunud: P Mär 12, 2006 6:54 pm

Postitus Postitas ubin »

http://www.norma.cc/sortimentladd.asp?K ... ser&Lang=2

natuke targem arvab: :D
kodukal andmed kirjas, aga tundub, et mõlemaid võiks 204-ga laadida või vv 160 või 150-ga
Kui paugutada tahad - "mine tiiru!"
vallo
Postitusi: 463
Liitunud: P Aug 22, 2004 12:59 am

Postitus Postitas vallo »

Millest sulle tundub ,et Fmj oleks hea 204- ga laadida, mina tabelist seda küll välja lugeda ei suutnud. Või ütled kogemusest?
Kasutaja avatar
ubin
Postitusi: 137
Liitunud: P Mär 12, 2006 6:54 pm

Postitus Postitas ubin »

paistab, et targemad mehed praegu foorumist eemal.

vaatasin seda norma tabelit, oryxit lubab laadida 204ja ja MRP-2-ga 204 on äkilisem. FMJ lubab laadida 203-b, MRP ja URP-ga. 203-B kõige äkilisem. 203-B ja MRP vahele jääb ju 204, minu arust, ja 204 on tsipa aeglasem kui 203-b järelikult 204 tasuks proovimist mõlemale kuulile.

Rohkemaks mu aju veel võimeline ei ole :D olen ka ise alles katsetuste teel, üritan 8x57js jooksma saada nii alaska kui FM-ga. Alaskal on 203-b-ga hajuvus suur, tegin ühe katse FM-le mõeldud 200-ga ja Alaskad ilusasti koos. Teen ühe katse veel ja kui toimib, siis ... siis võib jahiks mitte kõlvata :D
Kui paugutada tahad - "mine tiiru!"
Mait Mägi
Postitusi: 18
Liitunud: N Dets 08, 2005 12:18 pm

Re: 6,5x55 laadimine

Postitus Postitas Mait Mägi »

Tere Vallo. Kas sa said oma 6,5x55 jooksma?
jyri

Re: 6,5x55 laadimine

Postitus Postitas jyri »

Kui huvitavad laengud "naaber"kaliibriga,siis minul 6,5x57R.Kasutan Mega 10,1g,rohuks 160,doos 2,9g.Mõõdetud kiirus väljalennul 796 m/s. Liivakotilt 100m-lt kolmest kolm 20mm ringi sisse.Mind rahuldab.Samast rauast RWS 840m/s läheb ülesse 3-4cm.
wsm
Postitusi: 353
Liitunud: P Jaan 15, 2006 9:07 pm

Re: 6,5x55 laadimine

Postitus Postitas wsm »

Mehed, kaliibrid 6,5 x 55 ja 6,5 x 57 on kaks erinevat mõõtu ja neid omavahel segada ei tohi :!: kaliiber 6,5 x 57 on tehtud 7 x 57 -st.
Mis puutub 6,5 x 55 laadimisse, siis selle puhul tuleb laadimisel arvestada iga relva iseärasusi, sest selle mõõduga on kasutuses ka Garl Gustavid, millel rauad ikka parajad" lipuvardad", mis toimivad aeglaste rohtudega paremini.
jyri

Re: 6,5x55 laadimine

Postitus Postitas jyri »

Ole hea,seleta palun,mis tähendab "tehtud kaliibrist 7x57?Minu püss on kaheraudne,millele isetehtud rauapaar.Rauad olid mõlemad algselt 6,5x55,kuid kuna kaheraudsele parem R,siis sai pesa ümbertehtud lähima kaliibrini,6,5x57R.1 raud Karl Gustav,teine Manlicher.Kas tahad õelda,et mul rauad lasevad sama moonaga erinevalt?Mina pole tähele pannud :D
wsm
Postitusi: 353
Liitunud: P Jaan 15, 2006 9:07 pm

Re: 6,5x55 laadimine

Postitus Postitas wsm »

jyri kirjutas:Ole hea,seleta palun,mis tähendab "tehtud kaliibrist 7x57?Minu püss on kaheraudne,millele isetehtud rauapaar.Rauad olid mõlemad algselt 6,5x55,kuid kuna kaheraudsele parem R,siis sai pesa ümbertehtud lähima kaliibrini,6,5x57R.1 raud Karl Gustav,teine Manlicher.Kas tahad õelda,et mul rauad lasevad sama moonaga erinevalt?Mina pole tähele pannud :D



Jah, antud juhul on relvameister teinud kõik õigesti ja see on väga hea, kui mõlemad rauad lasevad ühtemoodi.
Kaliiber 6,5 x 57 valmistati baaskaliibrist 7 x 57 Mauser kesta ülaosa muutmisega mõõdule 6,5 mm. Seoses sellega on sinu relvas kasutusel hoopis teiste parameetritega padrunid erinevalt kaliibrist 6,5 x 55.
vallo
Postitusi: 463
Liitunud: P Aug 22, 2004 12:59 am

Re: 6,5x55 laadimine

Postitus Postitas vallo »

Jookseb kui jube Norma MRP 45 graini 10,1 grammi oryxile taha ja väga hää. Oryxi tehasepaugust 100 m + 3cm, selle asja pärast ei hakanud optikat kruttima. Sierra Game <king aga seevastu keeldus minuga koostööd tegemast. Jään Normale truuks ja kuna lasen kõik loomad Oryxi või Vulkaniga siis lisakatsetusi ei plaani ette võtta. P.S 45 grainine mrp pauk on kõlalt tunduvalt madalama heliga ja tugevam kui oryxi tehasemoonal.
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Re: 6,5x55 laadimine

Postitus Postitas Joosep Käba »

Olen ma õigesti aru saanud asjast........
Et 6,5x55SE kaliibris moona laetakse tehastes suht nõrkade laengutega just selleks puhuks, et saada ka väga palju suht vanu relvi mis ei pruugi kõva valu kannatada.
Seega korraliku tänapäevase raua puhul on võimalik vähe tummisem moon laadida. :M
Ei hakka ise laadima ja silmnägu lõhkuma. :D Mõlgutan mõtteid...........et kes teab mis tulevik toob. :wink:
Mait Mägi
Postitusi: 18
Liitunud: N Dets 08, 2005 12:18 pm

Re: 6,5x55 laadimine

Postitus Postitas Mait Mägi »

Olen cal. 6,5x55SE truuks jäänud, oman Tikka-65M mudelit, laadides ise padruneid harjutamiseks (võistlusteks) lasketiiru ja jahipidamiseks rebasest-põdrani. Tervitused kõigile!
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: 6,5x55 laadimine

Postitus Postitas aivar00 »

No seda, et minu "sõjavõitjast" kusti ei kannataks rammusamat laksu välja- ei tahaks hästi uskuda. See vana mauseri lukk ja paksuseinaline raud peaks minu arvamise järgi vääga tugev olema. Loomulikult lolli mõistusega on kõigest võimalik jagu saada. Aga hakata padruneid ise laadima temale :M Vot ei leia põhjendust tasuvuse koha pealt. Kui peaks hakkama laskespordiga tegelema- siis jah. Praeguse seisuga jookseb minu relvast Lapua poolmantel ja Norma täismantel minule rahuldavalt. Selle käputäie padruneid, millised on vajalikud aastas kitsele ja repsile ostan tehase moonana. 22 LR tiirus aga kõige odavam käe harjutamiseks :lol: ja edetabeli tippu ei kipu :lol: :lol: :lol:
ikka lõbusalt
vallo
Postitusi: 463
Liitunud: P Aug 22, 2004 12:59 am

Re: 6,5x55 laadimine

Postitus Postitas vallo »

No Aivar, kui sokule/kitsele aastas ca 30 pauku kulutada ja repsile mitte alla 50-70, siis ikka ju padrunite hulk üsna suur. Kuna hetkel on 6,5 mul ainuke täiskaliibriline vint siis kulub selle markeeringuga moona lollilt palju. Kevadest saan ka ehk käsisuurtüki omanikuks , siis jälle üks laadimismure juures.
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: 6,5x55 laadimine

Postitus Postitas aivar00 »

Vallo kas sa tasuvust oled rehkendanud? Pean siin silmas -kui palju sinul maksab omahinnas 1 enda laetud padrun(sütik, rohi, kuul- hülsi ei pane, sest korduvkasutatav)? Enda töö ja vaev ei ole kunagi mitte muhvigi maksnud :lol: .
Nüüd kui palju maksab korralik laadimiskomplekt?
Ja kui palju maksab poes nn. tehasepadrun?
Seega mitu poepadrunit sa saad osta selle laadimiskomplekti alla pandud raha eest?
Mina igatahes ei pidanud rentaabliks ca 100 padruni pärast asja ette võtta. Kui tegeleksin laskespordiga või siis laeks komplektiga padruneid 2-3 mehe peale- siis teine jutt.
Kokkuvõttes aga hobi on see, mis raha nõuab ja kui on soov ise teha, siis tihti hind ei ole enam määrav (y) .
ikka lõbusalt
Vasta