Aastavahetuseks paukpadrunid?

Arutelud ja küsimused padrunite laadimisest
Jallo
Postitusi: 16
Liitunud: T Apr 24, 2007 8:03 pm

Aastavahetuseks paukpadrunid?

Postitus Postitas Jallo »

Kaksteist kaliiber padrunisse palju püssirohtu (sokol), et käiks võimalikult kõva pauk, haavleid ei taha sinna.
Kasutaja avatar
sniper
Postitusi: 150
Liitunud: K Nov 12, 2003 2:11 pm

Postitus Postitas sniper »

kui tahad kõva matsu pane tongiga varustatud kest rauda. Võta lehter ja pane raua otsast sisse, edasi ava sokoli purk ja vala nii palju et raud suudmeni täis. Siis sihi toru taevasse ja vajuta hellalt päästikut. VÕIMAS LAKS GARANTEERITUD. :D

SOKOLI purgi taga on lubatud max laeng nii 16cal kui 12 cal antud.
Ma arvan et odavam tuleks paugukaid osta kui sokolit taevasse lasta.
bambino
Postitusi: 134
Liitunud: K Nov 30, 2005 11:44 am

Postitus Postitas bambino »

Max laeng tähendab lubatud CIP max rõhku aga kui kuuli/haavleid ees ei ole, siis rõhk nii kõrgele ei saa mingi variandiga tõusta. Nii et toru täis ja päästikut! Leek peaks võimas olema...
Kasutaja avatar
ubin
Postitusi: 137
Liitunud: P Mär 12, 2006 6:54 pm

Postitus Postitas ubin »

Ärge tehke nalja, äkki panebki. :lol: Peaks müügil olema 12cal signaalrakette, saab värvi taevasse küll.
Kui paugutada tahad - "mine tiiru!"
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Postitus Postitas honkomees »

signaalraketist pauku saada, no ma ei tea, see ei tee peale susina ja väikse värvilise juti taeva alla midagi.
Taheti ju kõva pauku ilma tinata, pauk aga sõltub nö vastujõust. See tähendab et kõvad tropid ette, käib kõva pauk ja toru lõhki
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Kasutaja avatar
ubin
Postitusi: 137
Liitunud: P Mär 12, 2006 6:54 pm

Postitus Postitas ubin »

kui suureks saan hakkan ka paugumeheks :lol:
Kui paugutada tahad - "mine tiiru!"
indian
Postitusi: 410
Liitunud: E Okt 31, 2005 5:11 pm

Postitus Postitas indian »

Tahate nende ''signaalrakkettidega'' oma rauad ära termineerida või? Kui TÕESTI on tahtmine ikka püssi lasta, nii, et tahtmiset piss püksis, laske neid 3 krooniseid tiirupauke, haavlitega ma mõtlen.
Iga asi tuleb omal ajal või siis natuke hiljem.
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Postitus Postitas Joosep Käba »

Ilma haavliteta ju pauku ei tule. :shock: Käib plõks ja viskab tropi üle otsa välja. Kui relavadest ja nendega ringi käimisest aimu ei ole- ära puutu. :evil:
Jääd ise terveks jäävad teised ka.
Jallo
Postitusi: 16
Liitunud: T Apr 24, 2007 8:03 pm

Postitus Postitas Jallo »

noh rakette olen ka vahest lasknud aga pärast raud nii must et nühi bensiini ja terasharjaga.
Sokolit terve purgitäis ja kestasid kah paarsada nii et miks mitte neid kasutada enne kui hukka lähevad.
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Postitus Postitas jorr »

See jahipüssis kasutatav rakett määrib rauda jah, ja saa sa sealt ei pauku ega korralikku tuld.Ise olen lasknud saluudiks ära vanad padrunid ja segahaavlid aga laeng olgu ikka tavaline.Kuskil on kirjas,et kui panna rohtu topelt,ei juhtu ehk midagi, aga kui paned haavleid topelt, siis püssist ilma.Päris hea saluudi andis suitsurohi,oli pikk tulelont ja selline sume pauk ja kui kolm korda olid laadinud,siis taevast enam ei paistnud ka.Umbes nagu see kuulus Barnaul(või ostakski sealt saluudi jaoks,odav).
Muide,sellest paugutamisest üks tähelepanek,olime linnas aias rakette vaatamas ja kui see ragin päriselt peale hakas,siis vares,rabeles ühe maja juurest teise juurde,ragin igal pool.Ja möödunud aastal,lendas naabermaja aeda õunapuusse ja istus seal terve ragina aja ilma lendu tõusmata ära.
noorus on ilus aeg
Kasutaja avatar
hendrik
Postitusi: 890
Liitunud: R Veebr 04, 2005 10:33 am

Postitus Postitas hendrik »

Jallo kirjutas:noh rakette olen ka vahest lasknud aga pärast raud nii must et nühi bensiini ja terasharjaga.
Sokolit terve purgitäis ja kestasid kah paarsada nii et miks mitte neid kasutada enne kui hukka lähevad.


Keegi tuttav kunagi väitis, et sellest raketilaskmise pasast, mis rauda jääb, saab nii lahti kui kohe pärast viimaseid pauke lasta rauast tulist vett läbi joosta.. ja kohe pärast seda kuivaks ja õliseks. Aga kes viitsib uue aasta esimest tunnikest püssi puhastada?

NB :!: Ise seda nippi proovinud ei ole ja teistele soovitada just ei taha, kes tahab - see proovib ja annab ehk foorumis ka teada.
JUC
Postitusi: 68
Liitunud: N Dets 30, 2004 7:38 pm

Postitus Postitas JUC »

Pange ikka musta püssirohuga. Mõõduks supilusikas või kaks ja korralikult ajalehest troppid ette ja kõõõvasti kinni trampida :lol:
Jallo
Postitusi: 16
Liitunud: T Apr 24, 2007 8:03 pm

Postitus Postitas Jallo »

no musta rohuga küll aga kust seda tänapäeval välja kougitakse?
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Postitus Postitas aivar00 »

Mina paneks eelpool õpetatud meetodil ainult pool rauda rohtu täis- siis keeraks ülejäänud tühja raua osa nagu sinepituubil kahekorra- vot siis alles saaks jahipüssist õige aastavahetuse paugu kätte :oops:
Iseasi kas endale hing sisse jääks aga pauk peaks vägev tulema ja see ju põhiline... PS- selline õpetus on ainult enesesandistajatele ja -tapjatele. Vastutust endale tagajärgede eest ei võta.

Ei saa mitte aru sellest "kõva paugu" vajadusest, seda enam jahirelvast. Mina soovitan minna sõjaväkke ja seal paluda teenistuskohaks suurtükiväge-peaks "pauguvajaduse" rahulduse kätte saama. :lol: Aga halvimal juhul kuulen uue aasta alguses uudistest, et üks "paugunoormees" lasi enast sandiks. Soovitan soojalt enne pauku ikka natukene mõelda ja nn. laadimise reeglid ja algtõed endale selgeks teha...
ikka lõbusalt
lendorav
Postitusi: 163
Liitunud: E Mär 27, 2006 6:58 pm

Postitus Postitas lendorav »

Kas neid paukude müüjaid vähe on või?Iga nurga peal mõni ilutulestiku lett lahti löödud.Eeldusel, et vanaaasta õhtul enamus meist enam täiesti kained pole, siis oleks relvade õige koht ikka kapis mitme luku taga.
Eelmina aasta ühe pardijahi ajal lasi üks tuttav signaal raketi õhku, mis tähistas jahi lõppu.Hiljem läbi ta püssi raudade vaadates kadus küll igasugune huvi läbi oma relva selliseid asju lasta.
Vasta