Nosler E-Tip

Arutelud ja küsimused padrunite laadimisest
Eino Sepp
Postitusi: 16
Liitunud: T Sept 26, 2006 9:04 am

Re: Nosler E-Tip

Postitus Postitas Eino Sepp »

Kust neid kõige parema hinnaga saaks?
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Re: Nosler E-Tip

Postitus Postitas Mart »

Hetkel Baltic Hunter kaupluses .30/180gr 925.- EEk-i 50 karp.
Raivo Lepik
Postitusi: 9
Liitunud: R Nov 10, 2006 11:31 pm

Re: Nosler E-Tip

Postitus Postitas Raivo Lepik »

Tere Mart. Ole hea pane netipoodi kah üless saaks ka tellida.
Eino Sepp
Postitusi: 16
Liitunud: T Sept 26, 2006 9:04 am

Re: Nosler E-Tip

Postitus Postitas Eino Sepp »

Hoppa hoppa, kahju et nii kallis värk. Peab oma pilgud eestist väljapoole suunama ilmselt.
kirp
Postitusi: 597
Liitunud: K Jaan 02, 2008 12:12 am

Re: Nosler E-Tip

Postitus Postitas kirp »

9 kuud viimasest postitusest möödas. Kas E-tip laadimise kohta on uudiseid lisada? Eriti huvitaks 308 Win laadimisandmed (nii 150 kui 180 gr E-tipile).
jahimies
Postitusi: 52
Liitunud: R Dets 23, 2005 8:08 pm

Re: Nosler E-Tip

Postitus Postitas jahimies »

Huvitav,ega keegi ei tea kas seda müüakse meil ka kuskil tehasepauguna. :roll:
kirp
Postitusi: 597
Liitunud: K Jaan 02, 2008 12:12 am

Re: Nosler E-Tip

Postitus Postitas kirp »

Kummalisel kombel laevad väga vähesed seda Nosleri kuuli. Ei leidnud Nosleril endal seda padrunis, küll aga DoubleTapil ja Winchesteril. Toda viimast marki toob ja müüb üks pood, kas ka E-tipiga laetuna, seda ei tea.
AndresK
Postitusi: 7
Liitunud: L Sept 11, 2004 5:17 pm

Re: Nosler E-Tip

Postitus Postitas AndresK »

Soov laadida e-tip kuule, kahjuks ei leia laadimisandmeid. Kui keegi saab aidata olen tänulik. Laadimisele kuulub:
* kuul Nosler e-tip 150 graini,
* püssirohi Vihtavuori 140,
* kaliiber 308W,
* relv Tikka T3 varmint.

Tänud juba abilistele ette!
Ten
Postitusi: 161
Liitunud: K Mai 13, 2009 10:06 pm

Re: Nosler E-Tip

Postitus Postitas Ten »

Tere! Laetud siis Nosler E-Tip kuuliga padruneid.Relv on Sauer 202 ja padruni pikkus E-Tip kuuliga on minu mõõtmise kohaselt 85,35mm vindiharja alguseni.Rohu koguse võtsin Speeri manuaalist sama raskusega kuulile. Kest Lapua. Sütik Zenith. Kuul Nosler E-Tip 180gr. Rohi Viht.N160 3,37g. (min.3,37 max3,63) COL.84,2mm . Kui padrunid laetud olid leidsin kuulikarbist väikese pabeririba,kus Nosler soovitab alustada laadimist miinimum laenguga .30 kaliibri analoogse kuuli andmetega nende manuaalist.Andmed netis olemas.Alati ei ole küll andmeid Vihtavuori rohuga. Praegu tundub,et kuul jookseb hästi.Nädal tagasi lasin selle kuuliga põdra.Kaugus ca 70m. Kuul tabas selgroogu ja jäi naha alla pidama.Kuul on täielkult avanenud ja kaal 11,53g.Uus kuul 11,60g.Unustasin kaliibri. 30.06 Spring.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Nosler E-Tip

Postitus Postitas kakuke »

Ten kirjutas:... Praegu tundub,et kuul jookseb hästi. ...

Kuidas see arvudes väljendub? Gruppi mõõtsid?
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Ten
Postitusi: 161
Liitunud: K Mai 13, 2009 10:06 pm

Re: Nosler E-Tip

Postitus Postitas Ten »

Jookseb hästi tähendab minu puhul umbes kolme sentimeetri sissse. Täpselt ei mõõtnud. Hetkel ei olnud see eesmärgiks. Kärbest lasta selle kuuliga ei kavatse ja metsa arvan sellest täpsusest piisavat,mis muidugi ei tähenda,et edaspidi ei püüaks parema tulemuse poole.Pealegi katsetasin samaaegselt Lapua Lock Base 9,7g kuuli.Mõlema kuuliga padrunid olid laetud erineva koguse rohuga nelja padruni kaupa.Lõpuks olin oma katsetega üsna sassis.Eks pean nüüd neid asju vähe seedima.Aga,et minu töö pole päris tühja läinud tõestab põdrakotlett laual.
Kaupo Kindsigo
Postitusi: 1059
Liitunud: E Nov 22, 2004 11:57 am

Re: Nosler E-Tip

Postitus Postitas Kaupo Kindsigo »

AndresK kirjutas:Soov laadida e-tip kuule, kahjuks ei leia laadimisandmeid. Kui keegi saab aidata olen tänulik. Laadimisele kuulub:
* kuul Nosler e-tip 150 graini,
* püssirohi Vihtavuori 140,
* kaliiber 308W,
* relv Tikka T3 varmint.

Tänud juba abilistele ette!



Pakun välja 308 Win puhul 150GR E-Tip laeng VV nr 140, 2,85g. Padruni pikkus 70mm või otse vindiväljadesse nõks pikem.
Vasta