dosaatorite kasutamisest

Arutelud ja küsimused padrunite laadimisest
kirp
Postitusi: 597
Liitunud: K Jaan 02, 2008 12:12 am

dosaatorite kasutamisest

Postitus Postitas kirp »

Kellel on kogemusi Lee dosaatoritega, pajatagu nende töökindlusest ja täpsusest. Või on etem raha juurde korjata ja mõne kallima firma massin muretseda. Baltichunteril siis Hornady.
Pole ühtegi dosaatorit kasutanud ega töötamas näinud, sestap küsin kohtlaselt, et milleks on vaja Lee dosaatori mikromeetrit ja püssirohumatriitse?
peeter

dosaatorite kasutamisest

Postitus Postitas peeter »

Lee-ga saab laadid kûll , aga Hornady on tâpsem ja tugevama konstruktsiooniga .
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Re: dosaatorite kasutamisest

Postitus Postitas Mart »

Siia küsiks kohe, et kui palju täpsem. Nii täpset Hornady dosaatorit ei ole nüüd ka näinud, et pimesi usaldada ja purunenud LEE dosaatoritest ei ole ka midagi kuulnud.
Tegelikult võiks selle Hornady laadimisriistade ülistuslaulu ära lõpetada. Tegemist täiesti keskpäraste laadimistarvikutega, tootearendust praktiliselt ei tehta, midagi uut välja ei mõelda.
Ei näe mingit põhjust enam Hornadyt LEE-le eelistada. Viimane on tubli sammu edasi astunud paari aastaga ja hakkab nii mõnelegi kuklasse hingama, samas kui Hornady paigal sammub.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: dosaatorite kasutamisest

Postitus Postitas kakuke »

Küsimus lihtsalt jutu jätkuks, et kui kaugele Lee selle viimase paari aastaga arenenud on, kas dosaatori südamik nüüdseks neil ka metallist või ruulib ikkagi plast?
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kaupo Kindsigo
Postitusi: 1059
Liitunud: E Nov 22, 2004 11:57 am

Re: dosaatorite kasutamisest

Postitus Postitas Kaupo Kindsigo »

Võib-olla on LEE dosaatorit hea odav osta aga kui laskmiseks läheb tuleb kohe täpsuses selge vahe sisse Hornady-ga. Matriitside vahe on veel suurem... Teeme asjad selgeks. LEE sobib mittenõudlikule jahimehele. Hornady sobib sportlaskurile ja väga nõudlikule jahimehele.
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Re: dosaatorite kasutamisest

Postitus Postitas Mart »

kakuke kirjutas:Küsimus lihtsalt jutu jätkuks, et kui kaugele Lee selle viimase paari aastaga arenenud on, kas dosaatori südamik nüüdseks neil ka metallist või ruulib ikkagi plast?


LEE on kolme uue pressiga maha saanud ja oluliselt parandanud sütikute pealeandmise süsteemi, mis tegelikult ka töötab.
Mis sellel plastil viga on, puruneb või teeb mingit muud janti?
Hornady on samasugune laiatarbe tootja nagu LEE'gi, mina siin küll vahet ei näe. Hülsi kalibreerimise matriits on aga LEE'l parema ehitusega. Ekspandrist kaela tagasi läbitõmbamine toimub tükk maad kõrgemal, kus ka jõuõlg ja käeasend mugavam.
Hornady sai vahepeal ainult ühe hullu määrde väljatöötamisega hakkama, mille peale ka USA laadijad tagajalgadele tõusid ja kirusid, et 10 aastat pole ükski hülss matriitsi kinni jäänud ja nüüd ridamisi kuni matriitside rikkumiseni välja.
Ma ei tahagi öelda, et LEE jube kõva tootja on vaid tahan Hornadyt maa peale tagasi tuua, sest näiteks RCBS on laadimistarvikute poolest Hornady'st mäekõrguselt üle ja toodab nii amatöridele, kui ka poffidele. Kui natuke RCBS'i toodangusse süveneda, siis ei saa üldse nagu Hornady fenomenist aru.
Kaupo Kindsigo
Postitusi: 1059
Liitunud: E Nov 22, 2004 11:57 am

Re: dosaatorite kasutamisest

Postitus Postitas Kaupo Kindsigo »

Kui natuke RCBS toodangusse süveneda ei saa ma üldse aru LEE fenomenist? Milleks seda üldse vaja on?
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: dosaatorite kasutamisest

Postitus Postitas aivar00 »

Aga minu isal on suurem kui sinu isal :lol: :lol: :lol:
ikka lõbusalt
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: dosaatorite kasutamisest

Postitus Postitas kakuke »

Mart kirjutas:Mis sellel plastil viga on, puruneb või teeb mingit muud janti?

Plast on plast ja teras on teras. Üks väsib, teine ei väsi kaugeltki sellise hooga + isiklikud kiiksud (ei ole plasti sõber). :)
Samas selles osas olen ma Mardiga ühes paadis, et Hornady kalibreerimismatriits pole kaugeltki see nirvaana. Ise kasutasin algul ka Hornady matriitse, aga nüüd olen väga rahul, et talveunest ülesse ärkasin ja Reddingu peale läksin, kuigi ka sellel on omad hädad, samas kaugeltki mitte sellised, kui Hornadyl. 222Rem kest õnnestus endalgi kinni kiiluda Hornady enda määrdega Hornady matriitsi, samas sama määrdega töötab Redding, kui kulda, aga Redding enda määrdega jälle ei tööta. :D Eks ma kunagi proovin ära ka RCBS matriitsid. :M
Lee fenomen on kahtlemata hind. Kui täna ostaks pressi, siis vaataks juba hinna poolest Leed, kuna sama tugeva asja, kui Hornadyl saab väiksema rahaga kätte. Varem häirisid Lee pressi juures need plekitükid, aga sellest on üle saadud. Olgu ära mainitud, et kasutan täna Hornady pressi.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kaupo Kindsigo
Postitusi: 1059
Liitunud: E Nov 22, 2004 11:57 am

Re: dosaatorite kasutamisest

Postitus Postitas Kaupo Kindsigo »

Vat mulle meenub Tartu meeste poolautomaatne hüdrosilindriga press. Küll oli hea pressida, jõudu ja kiirust palju aga määre oli vale ja venitas hülsid välja, mikropraod ja laskmise ajal hakkas hülsse pooleks "peksma", oi muret oli palju! Mõte:kõik tuleb õigesti teha siis jätkub hülsse kauaks ja lasud on täpsed!
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: dosaatorite kasutamisest

Postitus Postitas kakuke »

Kaupo Kindsigo kirjutas: Mõte:kõik tuleb õigesti teha siis jätkub hülsse kauaks ja lasud on täpsed!

Ei saanud sellest viimasest nüüd aru, ehk täpsustad oma mõtet?
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Andrus Michelis
Postitusi: 436
Liitunud: K Nov 03, 2004 9:13 pm

Re: dosaatorite kasutamisest

Postitus Postitas Andrus Michelis »

Milline peaks siis see "unistuste laadimiskomplekt" olema, kui nüüd rahast eriti ei räägiks kuid lausa kühvliga ahju kah teist ei ajaks???
Ma ei kuuluta tõde. Avaldan vaid arvamust.
Kaupo Kindsigo
Postitusi: 1059
Liitunud: E Nov 22, 2004 11:57 am

Re: dosaatorite kasutamisest

Postitus Postitas Kaupo Kindsigo »

kakuke kirjutas:
Kaupo Kindsigo kirjutas: Mõte:kõik tuleb õigesti teha siis jätkub hülsse kauaks ja lasud on täpsed!

Ei saanud sellest viimasest nüüd aru, ehk täpsustad oma mõtet?


1.selekteerida terved hülsid
2.puhastada hülsid
3.määrida ----//--------
4.kalibreerida-----//--------
5.puhastada sütikuaugud
6.trimmida hülsid õigesse pikkusesse
7.anda suudmeosale kerge sisefaas ja välisfaas
8.laadida uued sütikud
9.mõõta täpne kogus õiget püssirohtu, sisestada hülssi
10.suruda kuul õigesse sügavusse
11.inspekteerida laitmatut lõpptulemust
12.kasutada edukalt ja heas usus (lad. in a bonae fidae) :lol:
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: dosaatorite kasutamisest

Postitus Postitas kakuke »

Minu mõte oli jälle see, et mitte kõik pole kuld mis hiilgab ning hülsse jätkub kauemaks ja on täpsed ka teiste brändidega. Ainult vahe on ergonoomikas ja teekonna vaevalisuses.
Ehk kommenteerid, mida oled ise kasutanud matriitsidest peale Hornady ja millised on kogmused?
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kaupo Kindsigo
Postitusi: 1059
Liitunud: E Nov 22, 2004 11:57 am

Re: dosaatorite kasutamisest

Postitus Postitas Kaupo Kindsigo »

Ja minu mõte on see, et ära liiga palju leiuta, aeg on napp. Kasuta teiste poolt (mina näiteks Soome 300 m laskurite poolt) katsetatud tehnikat ja usu sellesse mis sulle öeldakse. Muidu peaksid Reddingu, LEE, Hornady, RCBS-i, Dilloni kõrvuti panema ja testi tulemused välja tooma. On see sinule jõukohane? Bergeri ja Sierra kuule võin sulle hankida... :lol:
Vasta