erinevate kuulide proovid

Arutelud ja küsimused padrunite laadimisest
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: erinevate kuulide proovid

Postitus Postitas andrus »

Krt ei tea....jahikaaslane laseb brenneke Tog-iga ning sõltumata tabamusest on augud ja purustused suht väikesed.Ja "ära pole kõndinud" keegi veel minu teada.

Siin kohal kutsuks inimesi ülesse jäädvustama lastud loomade purustusi ja siia lisama koos moona ja oletatava laskmis kaugusega,et oleks ka "teaduslik materjal" mida võrrelda.
jahismurf
draiwer
Postitusi: 387
Liitunud: R Mai 29, 2009 9:36 am

Re: erinevate kuulide proovid

Postitus Postitas draiwer »

Minu lemmikuks on viimasel kahel aastal Nosler Accubond 180gr 308win.
1.Siga 3a,lastud 25m risti seisvat,kopsudest läbi.Väljuv ava 5x5cm,loom liikus 10m.Ei olnud tilkagi verd väljunud,kõik oli rinnakus.
2.Siga 2a,lastud 20m otse rindu.Tabamus süda ja kopsud puru,kuul jäi rinnakusse.Kukkus kohale.
3.Suur põdralehm,lastud tagant nurgeti viimasete ribide vahelt 50m kauguselt.Kuul purustas kopsud ja jäi naha alla.Loom liikus 20m,heitis pikali ja vajus vaikselt ära.
4.Sokk,lastud 286m,tabamus maksa,kuul ei läbinud.Loom liikus 10m ja heitis pikali ja nii ta vajus.
Kõik kätte saadud kuulid ideaalselt seenestunud ja ei ole kaotanud oma algsest massist midagi.
Tundub,et see kuul peatab ja surmab väga hästi ja N-150 rohuga sain väga täpselt jooksma.
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: erinevate kuulide proovid

Postitus Postitas andrus »

30-06 150gr hornady RN 80m kesikule turja
ja
30-06 150gr hornady RN 50-60m mees jäi natuke hiljaks ja põrsal ühest taga kintsust sisse,teisest välja. Vahepealne on suht kole.
Manused
2014-02-15 16.02.45.jpg
2014-02-15 16.11.09.jpg
jahismurf
Kasutaja avatar
Kaur
Postitusi: 2
Liitunud: K Okt 12, 2005 1:05 pm

Re: erinevate kuulide proovid

Postitus Postitas Kaur »

Andruse jutul on tõsi taga!
Se kes seda liha nii moodi "raiskas" olin ma ise -
Huvi pärast laadisin Hornady RN 150grs kuule, et proovida kas tõesti on nii hea kui räägitakse.
Tiirus töötas täitsa hästi - minu 30-06 lasi 8 lasku 5 cm sisse sajalt meetrilt.
Mis puudutab põrsa laskmist siis seal olid mõned oksad, mis võisid mõjutada kuuli käitumist aga kuna lasu tegin mitte väga kaugelt siis julgen kahelda, et see kuidagi segas.
Mis puudutab kesiku laskmist siis enam paremaid tingimusi ei saanudki olla: kaugus 70m, siga risti ees ja toe pealt (kantslist). küsimusele "et miks siis "kammi" mitte käpa taha" vastan sedasi, et sea turjakarvad olid ebaharilikult pikad ja püsti ning eksisin "alla vedades" kõrgusega. Aga mite oma lasketäpsusest ei tahtnud ma rääkida vaid sellest et kuul läbistas sea turja, mille peale siga kukkus, tõusis ja minema kihutas. Surmava lasu tegin Brenneke TOG kuuliga mis tabas viimase roide tagant lõikas läbi pool selgroogu ja väljus esimese käpa tagant. Kahju et Andrus seda pilti ei teinud - haavakanal oli väga korrektne ja sirgete servadega SUPER. Esimese lasu kohalt kuni selleni, kus selle sea "maine teekond lõppes" (70m) ei olnud lume peal mitte ainsatki vere täppi? vaadates illustreerivat pilti siis ...
Ma ei taha halvustada kellegi kuuli valikut aga Hornady RN-i ise ei soovita küll kasutada vähemalt mitte liha saamise eesmärgil.
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: erinevate kuulide proovid

Postitus Postitas andrus »

Täna siis jällegi RN-iga selline kogemus......kesik,308Win 150gr u.100m sisenes vasakust käpast,selgroog ja teisest käpast välja.Väljumis avast leidsin tükikese "vaske".Ei mingeid erilisi valumeid ega midagi.
Manused
välja
välja
sisenemine(käpad on küljest ära ja keeratud seda pidi,et oleks näha)
sisenemine(käpad on küljest ära ja keeratud seda pidi,et oleks näha)
jahismurf
Kasutaja avatar
rartzik
Postitusi: 94
Liitunud: N Okt 31, 2013 9:54 pm

Re: erinevate kuulide proovid

Postitus Postitas rartzik »

Mis ajast sigadel käpad on? :D
Pauli
Postitusi: 1291
Liitunud: E Nov 29, 2004 4:03 pm

Re: erinevate kuulide proovid

Postitus Postitas Pauli »

Jätkame OT, aga see on üsna levinud släng, et esijalga käpaks nimetatakse. Sõltumata eluka süstemaatilisest kuuluvusest. Ka põdrale ei sihita mitte esijala, vaid "käpa" taha.
Ei, see ei ole Rio de Janeiro, see on hoopis midagi hullemat.
Vasta