erinevate kuulide proovid

Arutelud ja küsimused padrunite laadimisest
Kasutaja avatar
Eerik
Postitusi: 128
Liitunud: T Jaan 20, 2009 7:11 pm

Re: erinevate kuulide proovid

Postitus Postitas Eerik »

Joosep Käba kirjutas:
SST on tiirukuul. Jahti kõlbab rebaste "õhkulaskmiseks" kui kardad et täismantel või küla peale minna. Tõesti peab vaatama millega jahimoona ikka laed.


Tootja ei ole seda SST-d küll tiirus kasutamiseks otseselt valmistanud , ikka rohkem jahiotstarbeline . Otseselt keeletud ka pole tiiru :lol: Kaunis täpne on ta küll , et vabalt võid sellega tiirus lasta , kui sellega tiiru maha ei lammuta !
http://www.hornady.com/media/2009_catal ... ts_sst.pdf
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Re: erinevate kuulide proovid

Postitus Postitas Joosep Käba »

Mida sa meie jahiulukitest jahid selle kuuliga? :shock:
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Re: erinevate kuulide proovid

Postitus Postitas Mart »

SST on korralik jahikuul, ei ole küll bonded tüüpi kuul, aga tänu oma mantli ehitusele ei tohiks nüüd küll pihustuda, kuid hind bonded tüüpi kuulist soodsam. Kergema uluki puhul tekitab purustusi ehk liiga äkiline avanemine. SST ei maksa segamini ajada A-Max ja V-max kuulidega, mis samuti punase plast-tipuga.
Hunter30-06
Postitusi: 102
Liitunud: L Dets 11, 2004 5:45 pm

Re: erinevate kuulide proovid

Postitus Postitas Hunter30-06 »

See sst läheb ikka vägagi tükkideks .Samuti ka see http://www.baltichunter.ee/pood/popup_i ... 0907366b7b
AH MINGE METSA!!!
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Re: erinevate kuulide proovid

Postitus Postitas baddmann »

Joosep Käba kirjutas:Mida sa meie jahiulukitest jahid selle kuuliga? :shock:


Näiteks mina olen oma viimaste aastate põtradest enamuse lasknud justnimelt 180 gr SST-ga (308 win). Arvu ei mäleta, aga üle kümne ja alla kahekümne. Lisaks sead, kitsed ja mõni rebane. Kui on probleeme väga suurte purustustega, siis ei maksa lihtsalt maksimaalset kiirust välja pingutada iselaadimisega. Kitsele, vaesekesele, tõsi, jääb veidi suureks ja purustavaks, aga selle jaoks on olemas nt 150 gr SST.

BM
jahe
Postitusi: 743
Liitunud: K Mär 24, 2004 10:03 am

Re: erinevate kuulide proovid

Postitus Postitas jahe »

SSt-ga 150gr lasknud mõned sead,mõned rebased,paar hane ja hundi kal 308w,N-140 rohtu oli taga 41gr,sigade ,puhul nii et 11,7grammi vulkan lõhub (vähemasti mulle tundub nii)rohkem ,9,7grammi mega jällegi vähem,kui SST,rindkere paugud,kohapeale ei jäänud ükski,keskmiselt läksid sead edasi 30m,rebastega oli nii et kahele sai lasta tagant kuklasse ja kahele risti esijalgade tagant läbi,kusjuures nahastamiskõlbulikud olid kõik,nojah hanedega juhtus nii :twisted:,hundile oli võimalus lasta kas tagant p....se või siis üldse mitte ,otsustasin esimese võimaluse kasuks :)kuul läks kintsust sisse,teisest küljest välja,kuuli sisenemisauk oli umbes 1cm väljatulek 3cm,hunt läks edasi umbes 300m,siis oli surnud,kuul ise väga täpne
243win
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Re: erinevate kuulide proovid

Postitus Postitas Joosep Käba »

No vot ma olin siiani aru saanud, et suht õhukse kestaga ja kiirelt laguneb ja nigu õiget jahiotstarvet pole. Tuleb välja siis, et ikka on.
duv
Postitusi: 582
Liitunud: N Jaan 08, 2009 10:48 am

Re: erinevate kuulide proovid

Postitus Postitas duv »

Hornadi SST 30cal 11,7 gr vägagi normaalne jahikuul meie suurulukile, pole küll aru saanud, et ei võta kui rindkerre saanud. Ainult võsas lasta ei sobi ja ka rohukõrred võivad mõjutada jooksu oluliselt. Rebase võib ka ainult maha lasta , aga ega teised poolmantlid paremini toimi, kui isegi täismantel suuremat konti kohates räbalateks lööb. Naljakas, et alguses osad mehed pidasid teda üldse täismantliks, pold lihtsalt enne näinud.
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Re: erinevate kuulide proovid

Postitus Postitas Mart »

Keda Hornady valikust SST ei rahulda võib proovida sama tootja Interbondi või siis USA's klassikaks kujunenud Partition'i .
Kaupo Kindsigo
Postitusi: 1059
Liitunud: E Nov 22, 2004 11:57 am

Re: erinevate kuulide proovid

Postitus Postitas Kaupo Kindsigo »

Tundub, et Hornady SST on veel kergemini pihustuv kuul kui Nosler BST. Põhja-Ameerikas ilmselt valgesaba hirve trofeesarve laskmise kuul, "saak iga hinna eest", ehk purustused on väga suured! Magnumkaliibris lausa plahvatusefekt lisaks, mina olen SST katsetused lõpetanud, ebaesteetilised vaatepildid ei paelu enam... 8)
Olavi Kool
Postitusi: 663
Liitunud: K Mär 03, 2004 10:03 am

Re: erinevate kuulide proovid

Postitus Postitas Olavi Kool »

mõnikord jahil olles tekkib selline tunne, et selle foorumi lugemine tuleks teha jahimeestele kohustuslikuks. Jutt mida siin räägitakse erinevate kuulide mõjust, otstarbest ja katsetamise tulemustest on suurele osale relvaomanikele tõeline raketiteadus millesse ei ole mõtet süveneda ja millest nii-ehk teisiti aru ei saa. Suhtumine ikka selline, et kui on vindi kuul, küll tapab. Mehed tulevad suuruluki jahti kõikvõimaliku tiirumoonaga ( tegu just vanemate jahimeestega kes värsked vindiomanikud ja "tühjalt" ei lärtsuta) millest üks populaarsemaid kuule on scenar, no auk ju otsas ja küll lõhub hästi. Ilmselt tiirumoon poes odavam( vabandan kui eksin, pole poehindadega hetkel kursis)ja seal seda kokkuhoidu tehakse. Endal on kahju, et Lapua ei tooda mega kuuli 8,2mm rauale aga paljudele noorjahimeestele olen kunagi megakuuli soovitanud ning mehed on sellele enamus ka truuks jäänud. saadan mardile pildi oma töö teinud mega kuulidest, et siia üles riputaks. Jääb teine isegi sea sisse hästi pidama ja avaneb korralikult. Tõeline jahikuul meie tingimustes.
Manused
MEGAD2.jpg
MEGAD1.jpg
naised saunas rääkisid
Kasutaja avatar
Eerik
Postitusi: 128
Liitunud: T Jaan 20, 2009 7:11 pm

Re: erinevate kuulide proovid

Postitus Postitas Eerik »

teadjamiis kirjutas: Endal on kahju, et Lapua ei tooda mega kuuli 8,2mm rauale aga paljudele noorjahimeestele olen kunagi megakuuli soovitanud ning mehed on sellele enamus ka truuks jäänud. saadan mardile pildi oma töö teinud mega kuulidest, et siia üles riputaks. Jääb teine isegi sea sisse hästi pidama ja avaneb korralikult. Tõeline jahikuul meie tingimustes.


Ära nüüd pahaks pane kui mõni " noorjahimees " Sulle siin tagasihoidliku sõbraliku soovituse annab . Usun , et saad Hornady 323 8MM 170 GR RN https://www.hornady.com/shop/?ps_sessio ... ec7fa6d956 kasutades sama tulemuse oma 8,2 mm rauaga , vähemalt cal. 308 Hornady RN -d on sarnase käitumisega kui Lapua Mega . Meie mehed kes seda kasutavad on rahul igati sellega 8 mm Hornady-ga .

Protif "HORNADY" njet prijomoff ! (y) :lol:
wsm
Postitusi: 353
Liitunud: P Jaan 15, 2006 9:07 pm

Re: erinevate kuulide proovid

Postitus Postitas wsm »

Omalt poolt kiidusõnad Hornady RN kohta. Väga hea suuruluki kuul metsas müttamiseks. RN on kuul, mis naljalt rikosetti ei lähe ja võtab kõik maha, mis ette jääb. (y)
Olavi Kool
Postitusi: 663
Liitunud: K Mär 03, 2004 10:03 am

Re: erinevate kuulide proovid

Postitus Postitas Olavi Kool »

Tänud soovitamast, kasutan seda Hornady RN-i pikemat aega juba ja kasutan ka edaspidi kuna täitsa sobiv kuulivalik minu püssile ja sai teist kunagi suur ports odavalt ostetud. Ainus probleem mis olen kõnealuse kuuliga täheldanud on see, et jätab palju vaske rauda aga saan ka sellega hakkama
naised saunas rääkisid
Kasutaja avatar
Eerik
Postitusi: 128
Liitunud: T Jaan 20, 2009 7:11 pm

Re: erinevate kuulide proovid

Postitus Postitas Eerik »

:lol: :lol: Tore - teistele soovitad Lapuat ja ise kasutad Hornady kuule (y)
Vasta