Hornady GMX

Arutelud ja küsimused padrunite laadimisest
jyri

Re: Hornady GMX

Postitus Postitas jyri »

wsm kirjutas:Testitud jahil ning tulemusega väga rahul. Relvaks 270 WSM ja kuul 130grs Hornady GMX .Tegu siis tinavaba messing kuuliga, mida saab kasutada edukalt suurtel algkiirustel.
Jooksma saamisega tuli ikka natuke vaeva näha kui sain tiheduse 10-12 mm ja see tuli kiirusel 1000 m/s ning kuul laetuna vindiväljadest 0,1mm. Jahitud ulukeid rebasest põdrani. Kuul avaneb hästi. Rebast ja kitse lõhub ikka. Sead kukkusid jalalt. Põder kukkus südamelasuga 15 meetrit laskekohast. Kuulil ballistiline koefitsent hea ning lend on lameda lennutrajektooriga ja seega hea lasta kaugeid sihtmärke. Minu moonavalikus sellel kuulil kindel koht (y) Soovitan ka teistele.



Kui mainitud põtru/sigu lasti 30-06 ga,siis milleks nii põhjalikult kirjeldad 130gr kuuli omadusi ja laadimisiseärasusi.Mina seda 30-06 sellest t(siteeritud) tekstist no mitte kuidagi ei leia!
Kaupo Kindsigo
Postitusi: 1059
Liitunud: E Nov 22, 2004 11:57 am

Re: Hornady GMX

Postitus Postitas Kaupo Kindsigo »

jyri! Mõnel mehel on rohkem kui 1 (loe:üks) jahirelv kapis! 8) Ja selle 270 WSM puuduva 0,55 grammi pärast (130 GR on 8,45 g ehk lubatud 9,0-st jääb 0,55 g puudu :shock: ) ma väga ei muretseks kui samal ajal peetakse Eestis vapralt jahti nõrgukese 7,62X39-ga! :cry:

Isegi 130 GR kuuliga "virutab" 270 WSM 100 m pealt kuuli kineetilist energiat 3560 J mis on ikka väga võimas, sama mis 308 Win. rauasuudmes! :shock: Ja 140 GR Barnes Triple Shock on kenasti Norma laetud padrunite sortimendis!

Mulle väga meeldib 270 WSM välisballistika! :) Nii lamedat trajektoori mõistliku tagasilöögi impulsiga ja samas suure kineetilise energiaga kuuliga annab otsida! Kui mul endal ei oleks 7 mm Rem Mag siis valiks ma relva kas 300 Win Mag või 270 WSM vahel! :D
jyri

Re: Hornady GMX

Postitus Postitas jyri »

Egas ma vaidle,et kõva relv.Mina oma loomult olen inimene,kellele sitt kord on parem,kui hea anarhia.Ju siis mõnedele on seaduse sõna köömes,mida võib eirata väitega,et "aga tema on rohkem rikkuja".Kahju kuulda,tõesti :oops:
Kaupo Kindsigo
Postitusi: 1059
Liitunud: E Nov 22, 2004 11:57 am

Re: Hornady GMX

Postitus Postitas Kaupo Kindsigo »

Ohjah kuidas jyri muretseb! 8)

Muretseme koos sinuga! :cry:
Siili
Postitusi: 416
Liitunud: E Aug 09, 2004 10:23 pm

Re: Hornady GMX

Postitus Postitas Siili »

Kui seadus lubab küttida veidi üle 1000 J energijaga ja keelab üle 3000 J energijaga,viitab see seaduse koostaja ja ka seaduse vastuvõtja võhiklikkusest.Miks peetakse jahis ebakompetentsust normaalseks?Meditsiinis paneks sama suhtumine vist mõtlema?
jyri

Re: Hornady GMX

Postitus Postitas jyri »

Siilile-just seaduse sellistest/taolistest apsakatest minu sõnavõtud teises teemas (koerte kasutamine suvel) ajasid niimõnegi foorumlase harja nii punaseks,et hakka või tulekustutist jahutama.Mida aga peab vaieldamatult ja igal pool ja alati täitma-on relva käitlemise ohutus.Minu veendumuse kohaselt.Paraku siin pisemat seaduse rikkumist "õigustav" Kaupo oli just see,kes ""laskeinstruktorite" nn.koolitusel pani oma püssi lauale nii,et toru vaatas rahvast täis saali poole!!!!! (y) Vähemasti minul oli kõhe tunne ja miskitpärast olin just mina ainuke,kes palus toru ots (mis sellest,et püss laadimata)ikka teise suunda keerata.
Aga võib olla ongi nii,et mingi seaduse-relva- või autojuhtimist puudutava,TAHTLIK rikkumine ongi mõne kehaosa "pikenduseks" nii mõnelegi?Ja teised vaatavad seda lihtsalt pealt.Ei oska põhjust öelda.
Olen sinuga 100% sama meelt,et suurulukijahil kasutatava moona minimaalpiirang peaks olema kuuli energia,nagu algselt plaanitigi-nimelt min.2000J 100 m peal,minupärast 150m peal.
Kaupo Kindsigo
Postitusi: 1059
Liitunud: E Nov 22, 2004 11:57 am

Re: Hornady GMX

Postitus Postitas Kaupo Kindsigo »

Ma vist mäletan seda jyri, kes istruktorite koolitusel mesimagusa naeratuse saatel oma väljasurnud kaliibrit (222 Rem Mag) demonstreeris, aga vat püssi koha pealt peaksid ikka Priiduga rääkima kelle ilma lukuta Sako Varmint laua peal oli. Kui sa terve kursus just ei tukkunud, peaksid mäletama, et mina rääkisin sileraudsetest relvadest ja minu lahti murtud Browning Ultra XS võis laual olla küll! :D

Jyri, oi kui värskendavad ja informatiivsed sinu postitused on, lausa lust ja rõõm! :x Vanasõna ütleb, et kui niisugused sõbrad on, pole vaenlasi vajagi! :shock:
jyri

Re: Hornady GMX

Postitus Postitas jyri »

Tänud Kaupo,et minu mälu sündmustele kinnitad.Paraku nimede mälu mul puudub üldse.Võibolla laual oligi Priidu püss,aga teistpidi keerasid selle just sina.Kui su paarilidse nimi oli Priit-siis vaheaja jutust mäletan,et tema oli oma veneeurooplaste paari eest üle 20 sea torganud tollel aastal,minu 14 vastu.
Püssi 222RM ma demonstreerida ei saanud,sest tolleks ajaks oli maha müüdud,ehk "väljasurnud",ehk nats paned "pada".
Aga eks elu läheb edasi,ühed peavad jahti,teised "targutavad",kolmandad,nõdra tervisega,lähevad noore kuu ajal,eriti veel kui samaaegselt on Päikesel magnettorm,täisa :VS :VS :VS .Hea,et sa mind vaenlaseks ei pea,mina sind kah mitte.Lihtsalt meil mõnedest asjadest erinev arusaam,mis on ka loomulik asi,eriti meie vanuste vahet arvestades :D
Kaupo Kindsigo
Postitusi: 1059
Liitunud: E Nov 22, 2004 11:57 am

Re: Hornady GMX

Postitus Postitas Kaupo Kindsigo »

Kui sinul on nimedele kehv mälu siis minul ei ole, hr Jüri Murel! 8)

Mis mured veel vaevavad, peale laikade, kaliibrite ja torudele laual kui peaksime rääkima Hornady GMX-ist millega on mõned tublid jahimehed tegelenud! :)
jyri

Re: Hornady GMX

Postitus Postitas jyri »

Eks sa,Kaupo,vaata,mis teemadel sõna võtan.Neid on kordades vähem,kui teemasid,kus kaasa ei räägi!Võite sellest mind kitsa silmaringiga inimesesks kuulutada.Mis puudutab teemat-siis "terava" otsaga kuuli enam iial ei kasuta.Hea tiirus ei pruugi olla samahea jahis.Kuldmedali põdra sarvedest jäin ilma,nagu kuskil kirjutasin.
Veel on huvitav lugeda,kuidas mõned ise endale vastu räägivad-kord "raudselt" peab olema relv min. .338M laskmaks üle 200m,siis jälle näide sellest,kuidas keegi tavalise Alaska 11,7g .308 ja 345m pealt siga tabab.Kus siis loogika?Aga vaevab mind,nagu paljusidki,lume liigrohkus ja mõnede liialt agarate "päälikute" otsus jaht koertega lõpetada.Samas jätkatakse ajujahiga :M
Nii on lood-sorry pika teksti eest,olen harjunud küsimustele vastama,ju vist "tsiviilerialast tingituna" :D
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Hornady GMX

Postitus Postitas kakuke »

Kuulge, lõpetaks selle pulli ära. Kui Jüril või Kaupol on üksteisele miskit öelda, võivad teha seda privas. Avalikus foorumis teistele pole see aga paraku huvitav.
Meeldetuletuseks, teema on Hornady GMX.
Ps. BM kindlasti juba ootab kannatamatult, et saaks mõne rahunema saata.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Re: Hornady GMX

Postitus Postitas baddmann »

kakuke kirjutas:...
Ps. BM kindlasti juba ootab kannatamatult, et saaks mõne rahunema saata.


OT:

Ei oota kannatamatult. Avastasin enda jaoks mõttetute postituste autorite PNG-ks lisamise võimaluse ja naudin hetkel täiega. Soovitan soojalt.

BM
Teesoo laskurklubi
Postitusi: 72
Liitunud: K Juun 21, 2006 12:39 pm

Re: Hornady GMX

Postitus Postitas Teesoo laskurklubi »

Antud teemast küll mööda aga üks väike vahepala. Soomes õpetatakse klassis relva ohutust ja demonstreeitakse meelega kahta asja:
1. Murtakse siledaraudne relv lahti ja suunatakse klassi poole. (reaktsioon null)
2. Murtakse püss kokku ja õppejõud sihib relva õlas hoides klassi poole. (reaktsioon unustamatu)

See on koht, kus kõik auditooriumis istujad hakkasid mõtlema ohutuse peale.

Mitte, et ma Kaupot ja Priitu kaitseks aga ma tean, et need mehed teavad mida teevad.

NB! Kids don´t try this at home. And I mean it.

Vabandan, et teemast mööda.
Vasta