Magnum padrumi laadimine?

Arutelud ja küsimused padrunite laadimisest
reinuvader
Postitusi: 105
Liitunud: T Dets 04, 2007 11:23 am

Re: Magnum padrumi laadimine?

Postitus Postitas reinuvader »

ninja kirjutas:Aga kui küsida tohib, siis kus põõsa all seda dupot müüakse kah ? :wink:


Waldu oli selle põõsa nimi vist
Kasutaja avatar
Ain Aavik
Postitusi: 842
Liitunud: R Okt 03, 2008 12:13 pm

Re: Magnum padrumi laadimine?

Postitus Postitas Ain Aavik »

Kui Tartu kanti juhtud , küsi Schotterist
Mida rohkem olen inimeste loomust tundma õppinud, seda rohkem kuulub mu poolehoid metsale ja metsaelanikele.
Kasutaja avatar
Eraser
Postitusi: 400
Liitunud: E Veebr 05, 2007 4:34 pm

Re: Magnum padrumi laadimine?

Postitus Postitas Eraser »

ninja kirjutas:Aga kui küsida tohib, siis kus põõsa all seda dupot müüakse kah ? :wink:


Viljandis saad BalticHunterist kah.
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Magnum padrumi laadimine?

Postitus Postitas honkomees »

ninja kirjutas:Aga kui küsida tohib, siis kus põõsa all seda dupot müüakse kah ? :wink:

polegi põõsa all, vaid lausa linnas, Rapla linnas nimelt Waldus ... see üldse mu lemmikpood, eriti moona poolest, näituseks ka hästijooksev ja odav serbia vindimoon saadaval. siledast jookseb küll mu püssist ideaalselt leedu Zala Armsi Leader, 50 m pealt ühte auku, pole varem sellist asja näinud. Algul ei uskund seda Balodise reklaamijuttu, nüüd ei oska kohe midagi arvata...
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
reinuvader
Postitusi: 105
Liitunud: T Dets 04, 2007 11:23 am

Re: Magnum padrumi laadimine?

Postitus Postitas reinuvader »

tundub, et se sileraudse laadimine kaasaegsete rohtudega on mingi sõjasaladus vist :shock:
kas keegi tõesti ei tea mõnda vihjet kus selliseid tabeleid leida võiks?
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Magnum padrumi laadimine?

Postitus Postitas honkomees »

reinuvader kirjutas:...kas keegi tõesti ei tea mõnda vihjet kus selliseid tabeleid leida võiks?
nagu öeldud, püssirohu pakendil ja sellega kaasas, ka Sokolil oli iga purgiga ju kaasas selle partii soovituslikud kogused, sama on ka nt REX-rohul.
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Magnum padrumi laadimine?

Postitus Postitas kakuke »

reinuvader kirjutas:tundub, et se sileraudse laadimine kaasaegsete rohtudega on mingi sõjasaladus vist :shock:
kas keegi tõesti ei tea mõnda vihjet kus selliseid tabeleid leida võiks?

Kas just sõjasaladus, aga pakun, et eriti ei tegelda sellega.
Ma ise veendunud, et kõige õigem kuulipüss on vintraudne ja sileraudne ikkagi haavlipüss.
Haavlipaugud tulevad poest ja vindile laen ise.
See minu arvamus. :)
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
ergo
Postitusi: 67
Liitunud: P Dets 03, 2006 6:54 pm

Re: Magnum padrumi laadimine?

Postitus Postitas ergo »

lähene asjale loominguliselt - ega siis ainult Soome-Rootsi püssirohtu ei tooda!

laadimistabeleid nõrkemiseni leiad siit:
http://www.alliantpowder.com/reloaders/index.aspx

et kasutada meil saadaolevaid rohtusid, siis
rohtude vastavustabel on näiteks Vihtavuori kataloogis:
http://www.lapua.com/fileadmin/user_upload/esitteet/VihtavuoriInternationalReloguideJuly2008.pdf

ah ja, kui tollid-untsid-grainid peavalu tekitavad,
siis teisendaja leiad siit:
http://www.digitaldutch.com/unitconverter/

edu!
Kaupo Kindsigo
Postitusi: 1059
Liitunud: E Nov 22, 2004 11:57 am

Re: Magnum padrumi laadimine?

Postitus Postitas Kaupo Kindsigo »

[quote="ergo"]lähene asjale loominguliselt - ega siis ainult Soome-Rootsi püssirohtu ei tooda!


et kasutada meil saadaolevaid rohtusid, siis
rohtude vastavustabel on näiteks Vihtavuori kataloogis:
http://www.lapua.com/fileadmin/user_upload/esitteet/VihtavuoriInternationalReloguideJuly2008.pdf


On ohtlik, kui loomingulised mehed nagu Ergo asjasse hulljulge optimismiga suhtuvad! Lapua ütleb loomingulistele meestele selgelt:
Current canister powders in order of approximate burning rate.
This list is for reference only and not to be used for developing loads.

Et iga püssirohu täpse laengu ütleb ikka tootja, lihtsalt "tunde järgi" laadida ja kohaldada ei tohi! :P
duv
Postitusi: 582
Liitunud: N Jaan 08, 2009 10:48 am

Re: Magnum padrumi laadimine?

Postitus Postitas duv »

Jutt õige see Vihtavuori teisendus tundub tõesti selline üldine ja ligilähedane
Kaupo Kindsigo kirjutas:
ergo kirjutas:lähene asjale loominguliselt - ega siis ainult Soome-Rootsi püssirohtu ei tooda!


et kasutada meil saadaolevaid rohtusid, siis
rohtude vastavustabel on näiteks Vihtavuori kataloogis:
http://www.lapua.com/fileadmin/user_upload/esitteet/VihtavuoriInternationalReloguideJuly2008.pdf


On ohtlik, kui loomingulised mehed nagu Ergo asjasse hulljulge optimismiga suhtuvad! Lapua ütleb loomingulistele meestele selgelt:
Current canister powders in order of approximate burning rate.
This list is for reference only and not to be used for developing loads.

Et iga püssirohu täpse laengu ütleb ikka tootja, lihtsalt "tunde järgi" laadida ja kohaldada ei tohi! :P
ergo
Postitusi: 67
Liitunud: P Dets 03, 2006 6:54 pm

Re: Magnum padrumi laadimine?

Postitus Postitas ergo »

Oh mind :VS küll! Ma tõesti ei taiband arvata, et VV andmeid uskuda ei või, ja et nad justkui naljapärast kataloogi igasuguseid numbrisid kirjutavad!

Ja tõsisemalt - laadimisel, kui sinnamaani ikka jõuad, arvesta alati konkreetse tootja soovitusi ja alusta min. soovituslike kogustega!

edu!

Kaupole - milleks kohe pasunasse sõita! Ma ikka lihtne maapoiss mitte loomeinime' :oops:
Kasutaja avatar
einstein
Postitusi: 94
Liitunud: L Juun 18, 2005 4:20 pm

Re: Magnum padrumi laadimine?

Postitus Postitas einstein »

ergo kirjutas:Oh mind :VS küll! Ma tõesti ei taiband arvata, et VV andmeid uskuda ei või, ja et nad justkui naljapärast kataloogi igasuguseid numbrisid kirjutavad!

Ja tõsisemalt - laadimisel, kui sinnamaani ikka jõuad, arvesta alati konkreetse tootja soovitusi ja alusta min. soovituslike kogustega!

edu!

Kaupole - milleks kohe pasunasse sõita! Ma ikka lihtne maapoiss mitte loomeinime' :oops:

Parem ikka pisut Kaupo käest internetis "pasunasse" saada kui pärast poltlukku silmast välja kangutada.
Mait Mägi
Postitusi: 18
Liitunud: N Dets 08, 2005 12:18 pm

Re: Magnum padrumi laadimine?

Postitus Postitas Mait Mägi »

Tere kõigile ise laadijatele ja katsetajatele.
Haavli padruni laadimisest. Väike nõuanne. Leia hea haavli konteiner. Vastavalt sellele kaaluge ära haavlilaeng mis mahub konteinerisse ja otsustage siis kui palju rohtu. Ise olen kasutanud 10 a tagasi muretsetud haavli konteinereid. Võib kasutada ka haavlikonteinerit mille sisse on laetud 12 cal valgustus rakettid kuigi ned konteinerid on aastate lõikes olnud erinevad. Rebase ja hane laskmiseks 2,5 g Sookolit 36 g haavleid nr 1 st. 4,00 mm. Püssirohi suruda kokku konteineriga 2 kg jõuga, lisa haavlid. Sulge pehme papp littriga ning valtsi korralikult. NB ära kasuta valtsimiseks põrandapappi ega paksust läbipaistvast plastikust materjale! Ise olen jäänud rahule. Ei tohiks unustada läbilöögi võime ja haavlite jooksu kontrollimist enne metsaminekut. Kasuta märklehte "Jänes".
toru
Postitusi: 43
Liitunud: E Jaan 19, 2009 12:51 am

Re: Magnum padrumi laadimine?

Postitus Postitas toru »

..
Vasta