Kas keegi raatsib jagada infot laadimise kohta.

Arutelud ja küsimused padrunite laadimisest
Voomy
Postitusi: 17
Liitunud: E Juul 27, 2009 4:55 pm

Kas keegi raatsib jagada infot laadimise kohta.

Postitus Postitas Voomy »

Mul on relvaks Remington 700 sps MD Cal 308
Kas keeki selle relvaomanikest laeb ise moona selle relva jaoks ja kas on nõus oma retsepti avalikustama. mis kuul mis rohi mis kaalus ja mis sütikut kasutab ja mitu cm2 on tihedus.

Olen proovinud Lapua mega 9,7 g kuuuli ja N135 rohuga, kuid tulemus ei ole hea kuigi teine rel kõrvalt laseb selle moonaga kuul kuuli.

Andke nõu kui raatsite, vastasel juhul pean ise pikka kodutööd tegema.

Näiteks Sako täismantliga oli tihedus 4 kuuliga 2 cm2, kuigi sealt saaks küll võtta kuuli kaalu pr. koguse padruni pikkuse, kuid püssirohu marki ei ütle mitte keegi, mis seal sees on ja vahendeid põlemiskiiruse gaaside hulga jne mõõtmiseks pole.

Tänan ette asjalike nõuannete eest.
Kasutaja avatar
hendrik
Postitusi: 890
Liitunud: R Veebr 04, 2005 10:33 am

Re: Kas keegi raatsib jagada infot laadimise kohta.

Postitus Postitas hendrik »

Sako kasutatava rohu kohta leiad andmed sako kodulehelt vastavast tabelist.
http://www.sako.fi/pdf/datatables/SakoC ... le2008.pdf
wsm
Postitusi: 353
Liitunud: P Jaan 15, 2006 9:07 pm

Re: Kas keegi raatsib jagada infot laadimise kohta.

Postitus Postitas wsm »

To Voomy:
Alustama peaksid oma relva tehnilistest andmetest.
Enamus Remingtoni 700 sps mudelite rauad on vindi keermega 1:10 ja seega need vajavad kuule kaaluga üle 10gr. Soovitan proovida moona, kus kuuliks 11,7 gr (180grs) ja 12 gr(185grs)
Mudelil Remington 700 VTR-l cal .308 on keere 1:12 ja see laseb ka väga hästi kergete kuulidega.
Voomy
Postitusi: 17
Liitunud: E Juul 27, 2009 4:55 pm

Re: Kas keegi raatsib jagada infot laadimise kohta.

Postitus Postitas Voomy »

proovin raskete kuulidega ja vaatab mis saab ja milline on tulemus :)
Tänan!
Voomy
Postitusi: 17
Liitunud: E Juul 27, 2009 4:55 pm

Re: Kas keegi raatsib jagada infot laadimise kohta.

Postitus Postitas Voomy »

sain siis teada et tegu oli SAKO 120A moonaga, kus kuuli kaal 8g ja rohi n140 vt vastavalt tabelile.

millsed oleks soovitused?
Voomy
Postitusi: 17
Liitunud: E Juul 27, 2009 4:55 pm

Re: Kas keegi raatsib jagada infot laadimise kohta.

Postitus Postitas Voomy »

Esimesed tulemused siis:
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
EI ole veel omale õiget laengut veel leidnud, proovin veel erinevaid segusid, tundub et lahjemad segud on täpsemad.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Kas keegi raatsib jagada infot laadimise kohta.

Postitus Postitas kakuke »

Rauda ikka jahutad?
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Voomy
Postitusi: 17
Liitunud: E Juul 27, 2009 4:55 pm

Re: Kas keegi raatsib jagada infot laadimise kohta.

Postitus Postitas Voomy »

pärast igat seeriat veidi. käega katsudest pole eriti kuumaks läinudki tegin 3 -sed seeriad.
Voomy
Postitusi: 17
Liitunud: E Juul 27, 2009 4:55 pm

Re: Kas keegi raatsib jagada infot laadimise kohta.

Postitus Postitas Voomy »

On kellegil äkki nõuandeid? Kuidas jätkata, kas raske kuuliga, väiksema laenguga jne?
wsm
Postitusi: 353
Liitunud: P Jaan 15, 2006 9:07 pm

Re: Kas keegi raatsib jagada infot laadimise kohta.

Postitus Postitas wsm »

Voomy kirjutas:On kellegil äkki nõuandeid? Kuidas jätkata, kas raske kuuliga, väiksema laenguga jne?



Fotode all on sul kirjas Lapua Mega, aga kaalu pole! Kas 9,7 gr või 12 gr ?. Kuskil oli ka 11,7 gr Accubond aga sealt rohu marki välja ei lugenud.
Oleks parem, kui andmed ikka ilusti näha.
Kui sul on võtta 11,7 gr Accubondi ja 12 gr Mega, siis neile sobiks laadida rohtu N150 ja N550.Kogused leiad laadimise tabelist.
Juhul kui sul oli lastud Mega 9,7 gr(fotodel), siis 2,4 ja 2,5 gr N140 on suht nadi ja nõrk laeng. Jahilaengud kuulidele 9,7gr ja 10 gr vahemikus 2,7-2,9 gr N140 ja N540 .
NB! Laadimisel põhimõte: Kergetele kuulidele kiire põlemisega rohi ja raskematele aeglasema põlemisega rohi, et ei tekiks plahvatusel ohtlikku hülsi sisesurvet . Samuti mängib rolli relva raua keerme samm ja pikkus. Ideaalis tuleks anda kuulile kogu raua pikkuses energiat, kiirust juurde, et võtta laengust maximum välja. Aga see on pikk teadus :M
Fotode järgi tekkis küsimus.
Mis optikat ja kinnitusi kasutad ja kas tegid ka parandusi, kui neid proovi laskmisi tegid.Kas järgid laadimisel ka padruni pikkust. Mulle tunduvad need kuulide "triibud" kuidagi kahtlased, mis võib viidata sellele , et midagi on paigast ära.
Voomy
Postitusi: 17
Liitunud: E Juul 27, 2009 4:55 pm

Re: Kas keegi raatsib jagada infot laadimise kohta.

Postitus Postitas Voomy »

Acubond 11.7g oli sako poe moon
nosler 9,7 oli norma poe moon bst
lapua mega 9,7g kuul iselaetud laengutega N135 2,67g N140 24 ja N140 2,5 pikkus 66,7mm
Relval on Vixeni 5-20X50 optika relv on Remington 700 PST MD mõlemad täiesti uued.
optikat ei ole laskmiste vahel keeratud.
Sisse sai lastud sako täismantliga tihedus oli rahuldav minujaoks, kuid tahaks saada moona millega oleks võimalik kuul kuuli lasta ja mille hind ei läheks üüratult kalliks.
Pilt sisselaskmisest, moonaks Sako täismantel 120A
Pilt
wsm
Postitusi: 353
Liitunud: P Jaan 15, 2006 9:07 pm

Re: Kas keegi raatsib jagada infot laadimise kohta.

Postitus Postitas wsm »

Sisse sai lastud sako täismantliga tihedus oli rahuldav minujaoks, kuid tahaks saada moona millega oleks võimalik kuul kuuli lasta ja mille hind ei läheks üüratult kalliks.


Jah, eks see peakski olema eesmärk, kuid siin tuleb leida kompromiss relva võimaluste ja enda vahel. Täismantliga saad ju augustada ainult märklehti, kuid antud andmetega relvale sobivad rasked kuulid. Ja kui soovid lasta kuul-kuuli siis tuleb leida sobiv moon iselaadimisel katsetuste teel. Siin ei ole ideaalset retsepti, mis võiks sobida sinu relvale ja selle leidmideks võib minna hulka aega ja vahendeid.
Edu!
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Kas keegi raatsib jagada infot laadimise kohta.

Postitus Postitas kakuke »

See kuul kuuli laskmine sõltub nii paljudest asjadest, et keeruline kohe. Vähemalt mul endal. Esiteks juba sellest, et millises konditsioonis ise olen ja alus mille pealt lasen. Need 2 ülitähtsad. Enda laskmiskogemusest ei räägigi. Sako täismantlit olen ise lasknud ja näinud kuidas teised lasevad, siis ütleks, et grupid palju kenamad. Need viisidki mind esimeste mõteteni, et kas seal kõik korras. Samas odavat ja täpset kuuli otsides olekski kaval katsetada seda sama kuuli edasi, mis tegelt pidi olema Lapua 8g FMJ. Vali mingi laeng välja ja hakka col´iga mängima.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Re: Kas keegi raatsib jagada infot laadimise kohta.

Postitus Postitas Joosep Käba »

kakuke kirjutas:See kuul kuuli laskmine sõltub nii paljudest asjadest, et keeruline kohe. Vähemalt mul endal. Esiteks juba sellest, et millises konditsioonis ise olen ja alus mille pealt lasen. Need 2 ülitähtsad. Enda laskmiskogemusest ei räägigi. Sako täismantlit olen ise lasknud ja näinud kuidas teised lasevad, siis ütleks, et grupid palju kenamad. .


Omal sama kogemus. Vindi laskmine, eriti pealelaskmine/moona testimine nii, et sellest ka kasu on selline rahulik tegevus, kus rapsimisega kuhugi ei jõua. Vahel olen jätt pooleli kui tunned, et no ei istu täna ja kõik.
Vasta