sileraudse püssirohi

Arutelud ja küsimused padrunite laadimisest
Kasutaja avatar
plinks
Postitusi: 40
Liitunud: K Juul 23, 2008 5:03 pm

sileraudse püssirohi

Postitus Postitas plinks »

Vaatasin sellist asja, et sileraudsele võib laadimiseks kasutada Vihtavuori N 320 ja 330 seeriate püssirohtu, kas siis Green Dot või Red Dot.See tuli välja guugeldades. Tähendab, et siis ikkagi eestis ei peakski enam Sokolit või Rexi otsima, rohi kohe poes olemas, või sain millestki valesti aru??
kes palju sööb on tugev, kes palju joob on julge:)
kirp
Postitusi: 597
Liitunud: K Jaan 02, 2008 12:12 am

Re: sileraudse püssirohi

Postitus Postitas kirp »

Küsi Gladiusest. Seal keegi omab mingit raamatut, kus sileda laadimine Vihtavuoriga sehes. Täitsa hea kui selle info ka foorumisse üles saaks.
Kasutaja avatar
Ain Aavik
Postitusi: 842
Liitunud: R Okt 03, 2008 12:13 pm

Re: sileraudse püssirohi

Postitus Postitas Ain Aavik »

http://www.unlimitedammo.fi/reseptit.html

Soome keele valdajatele.

Pisut täiendatult hiljem
Panen ringi ka kodusemasse keelde vajadusel, kuid see võtab nõksuke aega ja seda praegu niiväga pole, seda aega.
Mida rohkem olen inimeste loomust tundma õppinud, seda rohkem kuulub mu poolehoid metsale ja metsaelanikele.
aivart
Postitusi: 50
Liitunud: E Mär 30, 2009 10:41 pm

Re: sileraudse püssirohi

Postitus Postitas aivart »

To uugamets ,oleks hea kui lisad juurde ka sellise teabe, et kas VIHTAVOORI rohtu võib ka kokku suruda nagu seda tuleb teha sookoliga. Olen kuulnud, et ei tohi.
Kasutaja avatar
Ain Aavik
Postitusi: 842
Liitunud: R Okt 03, 2008 12:13 pm

Re: sileraudse püssirohi

Postitus Postitas Ain Aavik »

Esimesel pilgul küll sellist hoiatust ei täheldanud, kuid uurin täpsemalt ja annan teada.
Küll on sellel laadimisretseptide lehel kiri, et rohukogust tuleb vähendada lehel antud maksimumkogusest 5%, kui laadida 12/70 padruneid. Lehel on antud püssirohukogused, mis vastavad 12/76 maksimumile ja neid koguseid ei saa kasutada 12/70 rohulaengutena.

Väga suure survega pole küll ise kinni surunud/laadinud, sest press Lee-lt ja 16 kalliber
http://www.midwayuk.com/apps/eproductpa ... mID=436640
Olemas on ka veneaegsed laadimistarvikud ja kaalud, kuid see Lee oma pisut mugavam ja vähem ruumi võttev...
Mida rohkem olen inimeste loomust tundma õppinud, seda rohkem kuulub mu poolehoid metsale ja metsaelanikele.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: sileraudse püssirohi

Postitus Postitas kakuke »

Huvitav millega 28´t laadida võiks. Vaatasin, et vihtavuoril N310 kuni N350
Tea ,kas seal kehtib sama seos, mis vintrelvadegi puhul, et peenemad väiksemad asjad (ärme räägi magnumitest) kiiremate rohtudega?
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
Ain Aavik
Postitusi: 842
Liitunud: R Okt 03, 2008 12:13 pm

Re: sileraudse püssirohi

Postitus Postitas Ain Aavik »

Proovisin otsida 28 kaliibri laadimisandmeid ka mujalt ja foorumitest :P :M
Mida pole, seda pole - kuid mõtlesin loogiliselt :M
Vanasti laadisid ju mehed kas Sokoli või Barsi rohuga, muud nagu polnud :M
Kui nüüd võtta sommide tabel aluseks ja sealpakutud peenim neist, elik 20 laadimisretsept, siis ilmselt võib võtta selle ju aluseks rohumargi suhtes ja hakata loogiliselt mõeldes ise katsetama, millise rohukogusega antud püss (28 kal) hästi jooksma hakkab viies rohukoguse muidugi vastavusse antud 28 kaliibriga. Eks on pisut keerukas, kui pole valmisaasja ette antud. Ise seisan oma 16 kaliibrisega sama jama otsas, kui Sokol täitsa otsa saab :M Vihtavuoriga ilmselt on vaja samuti katsed läbi viia, kui vaja erineva kaaluga kuul, või siis haavlid sisse panna. Siiani olen laadinud ainult http://www.unlimitedammo.fi/lyijy.html sellel lehel antud retsepti järgi Lee pressiga.
Põhikaliibriks ikka igal pool 12 ja kõik tehakse ikka sellele kaliibrile enamikus :M .

Aivarti küsimusele, et kas võib kokku suruda ... on vastus selline - erinevad haavlid nõuavad erinevaid konteinereid, ja on mahu poolest erineva suurusega kestas sees. Sellest johtuvalt on võimalik, et tähtotsikuga laetud padrunit kinni keerates tekitatakse suurema kõrguse tõttu padrunis suurem surve ka püssirohule, surudes maksimaalselt selle kokku. Seda teha ei tohi, parem on laengule panna õhuke pappseib ja ots valtsida tavalise otsakeerajaga kinni. Ilmselt peetakse silmas seda kokkusurumist. (ega seda ka Sokoliga teha ei soovita)

Sai tiba keeruliselt kirja. Loodan et sai ka arusaadavalt.
Mida rohkem olen inimeste loomust tundma õppinud, seda rohkem kuulub mu poolehoid metsale ja metsaelanikele.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: sileraudse püssirohi

Postitus Postitas kakuke »

Vist peab seda teed minema, et laadida sokoliga nagu ikka ja prooviks mõned paugud Vihtavuoriga tegema. Pärast kiirused ära mõõta, et saaks mingeid seoseid luua. :M
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
toru
Postitusi: 43
Liitunud: E Jaan 19, 2009 12:51 am

Re: sileraudse püssirohi

Postitus Postitas toru »

..
Viimati muutis toru, T Mär 09, 2010 10:49 pm, muudetud 1 kord kokku.
aivart
Postitusi: 50
Liitunud: E Mär 30, 2009 10:41 pm

Re: sileraudse püssirohi

Postitus Postitas aivart »

To toru ,oleks tore kui saaks üles ka peenemate kal. tabelid, nemad kindlasti need usinamad iselaadjad.
toru
Postitusi: 43
Liitunud: E Jaan 19, 2009 12:51 am

Re: sileraudse püssirohi

Postitus Postitas toru »

..
Viimati muutis toru, E Mär 08, 2010 11:07 pm, muudetud 1 kord kokku.
toru
Postitusi: 43
Liitunud: E Jaan 19, 2009 12:51 am

Re: sileraudse püssirohi

Postitus Postitas toru »

..
Viimati muutis toru, E Mär 08, 2010 11:07 pm, muudetud 2 korda kokku.
Kasutaja avatar
Ain Aavik
Postitusi: 842
Liitunud: R Okt 03, 2008 12:13 pm

Re: sileraudse püssirohi

Postitus Postitas Ain Aavik »

Sain siis peale pikka otsimist veel ühe lingi kätte
http://sports.webshots.com/album/127523187RJkpFR
Selles pildialbumis on natuke sileda asju ja muude kila-kolade hulgas ka ''Reloading Guide VihtaVuori OY 4th Edition'' 1995 aastast lehekülgi
http://sports.webshots.com/album/127523 ... R?start=36
Suurendamiseks klõps pildil ja siis paremal ääres ''luup + märgiga'' saab suure pildi, Kes asja paremini jagab võib ehk teha Paint nimelise progega pildid ka ära, ma pean ootama, kuni tütar koolist koju tuleb, tema jagab seda asja paremini. Õhtul ehk saab suuremad pildid siis kätte sealt albumist.
Ehk on abiks pisut.

Saan lisada pildid - lisa tuleb juurde
Manused
Laadimine 1.JPG
Laadimine 2.JPG
Hornady leht.JPG
Viimati muutis Ain Aavik, T Mär 02, 2010 12:21 pm, muudetud 1 kord kokku.
Mida rohkem olen inimeste loomust tundma õppinud, seda rohkem kuulub mu poolehoid metsale ja metsaelanikele.
Kasutaja avatar
Ain Aavik
Postitusi: 842
Liitunud: R Okt 03, 2008 12:13 pm

Re: sileraudse püssirohi

Postitus Postitas Ain Aavik »

Lisa veel laadimise tabelitest, rohkem polnud, on küll üks mikidemaa raamat, kuid vähe suure mahuga - pdf ''Reloading for shotgunners'' kuhu ja kuidas üles saada pole praegu aimugi :oops:
Selles raamatus on ka Vihtavuori rohtudega laadimisest pisut materjali, aga maht on üle 165 mb :M pdf-i
Manused
VihtaVuori Raamat aastast 1995.JPG
Püssirohud raamatus.JPG
Laadimine.JPG
Mida rohkem olen inimeste loomust tundma õppinud, seda rohkem kuulub mu poolehoid metsale ja metsaelanikele.
Kasutaja avatar
plinks
Postitusi: 40
Liitunud: K Juul 23, 2008 5:03 pm

Re: sileraudse püssirohi

Postitus Postitas plinks »

Nonii nüüd on siis laadimiseks roheline tuli, vaatan kuidas välja kukub, ainuke mis peaks tegema, et kaal peab olema ülitäpne, nii kui üle pingutan kas kuuli või rohuga on torud kõverad ehk üle 700 bar.Suuresti tänud tabelite eest
kes palju sööb on tugev, kes palju joob on julge:)
Vasta