Laadimis koolitus.

Arutelud ja küsimused padrunite laadimisest
Vasta
Ten
Postitusi: 161
Liitunud: K Mai 13, 2009 10:06 pm

Laadimis koolitus.

Postitus Postitas Ten »

Kas oleks veel huvilisi,kes tahaks võimalusel osa võtta laadimis koolitusest? Täpse laskmise päeval ütles Kaupo,et on nõus kõik"saladused" paljastama,kui on piisavalt osavõtjaid ja organiseeriate vaev,kulud saaksid mõistlikult tasutud.
Kasutaja avatar
sammal.habe
Postitusi: 1180
Liitunud: P Jaan 04, 2004 7:43 pm

Re: Laadimis koolitus.

Postitus Postitas sammal.habe »

kas see koolitus saaks olema algajatele või juba kogenud laadijatele?
Ten
Postitusi: 161
Liitunud: K Mai 13, 2009 10:06 pm

Re: Laadimis koolitus.

Postitus Postitas Ten »

Otse juttu ei olnud.Aga eeldan,et edasijõdnutele.Ise olen kirjaduse ja interneti abil oma seadmed tööle saanud ja mõned sajad padrunid erinevate kuulidega laetud.Tundub,et asi töötab.Aga kogenud tegijate nõuanded kuluksid kindlasti ära.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Laadimis koolitus.

Postitus Postitas kakuke »

Laadimine kohe kindlasti pole mingi raketiteadus. Seal oma ABC, mida tuleb järgida ja muud muret pole. Mardil ka lehel see tegelt olemas. http://www.marandi.fie.ee/jahipaun/jahipaun.htm
Kõige raskem osa tegelt saada matriits häälde.
Kõige lihtsam, otsi keegi lähedalt, kes laadimisega tegeleb ja pane selle kõrval oma käega mõned paugud kokku.
Mitte keegi niikuinii ei anna konkreetselt sinu püssile parimat retsepti, see tuleb ikkagi omal katse eksituse meetodil leida.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Re: Laadimis koolitus.

Postitus Postitas Mart »

Algajate koolitus võiks toimuda siseruumides, lihtsalt selline ABC.
Edasijõudnutele peaks juba tegema koos padruni testimise ehk siis laskmisega. Padruni valmistamine padrunipesa järgi, testimine (kuuli kiirus, grupi tihedus).
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Re: Laadimis koolitus.

Postitus Postitas Mart »

kakuke kirjutas:Kõige raskem osa tegelt saada matriits häälde.


Kasuta RCBS Precision Mic ja kõik saab selgeks. :)
See on hämmastav, kui palju mõjub üks väike matriitsi liigutus.
Ten
Postitusi: 161
Liitunud: K Mai 13, 2009 10:06 pm

Re: Laadimis koolitus.

Postitus Postitas Ten »

kakuke kirjutas:Laadimine kohe kindlasti pole mingi raketiteadus. Seal oma ABC, mida tuleb järgida ja muud muret pole. Mardil ka lehel see tegelt olemas. http://www.marandi.fie.ee/jahipaun/jahipaun.htm
Kõige raskem osa tegelt saada matriits häälde.
Kõige lihtsam, otsi keegi lähedalt, kes laadimisega tegeleb ja pane selle kõrval oma käega mõned paugud kokku.
Mitte keegi niikuinii ei anna konkreetselt sinu püssile parimat retsepti, see tuleb ikkagi omal katse eksituse meetodil leida.


Minu eelmisest postitusest peaks aru saama,et ma laadimist raketiteaduseks ei pea.Ja lugenud olen Sinu poolt pakutud lehekülgi ja kümneid veel.Enne esimese padruni laadimist käisin inimese juures,kes näitas kuidas asi reaalselt käib.Et oma püssile tuleb leida õige retsept teadsin enne, kui laadima hakkasin.
Niiet oleks nagu spets valmis? Aga ise tunnen,et mida rohkem ma asjasse süvenen,seda lollim ma olen ja aina tekib uusi küsimusi.Kuna laadimisalane teave enamasti inglise keeles, annab tunda kehv keele oskus.Vahel oleks hea ,kui saaks oma mõtetele kinnitust.Oma laetud padrunitega lastud mitmed loomad,viimati laetud Lapua Lock Base kuulid jooksid ilusasti ühte gruppi.Võib olla vaevan oma pead asjata?Tuleb see koolitus või mitte,ega mul tegemata midagi ei jää,mille pähe olen võtnud selle ära teen.Ainult,et äkki saaks mõnda asja lihtsamalt?
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Laadimis koolitus.

Postitus Postitas kakuke »

Mart kirjutas:
kakuke kirjutas:Kõige raskem osa tegelt saada matriits häälde.


Kasuta RCBS Precision Mic ja kõik saab selgeks. :)
See on hämmastav, kui palju mõjub üks väike matriitsi liigutus.

Mis mõttes mõjub või õigemini mida selle mõjutamise all silmas pidasid?
Ise olen timminud matriitsid häälde selle järgi, et püssilukk kergelt sulguks ja matriits veel ei mõlgiks kesta. See nõks on üllatavalt väike, mis neid kahte asja eraldab omavahel (seda siis Reddingu matriitsidel).
Ise käinud kahel foorumi laadimispäeval. Teine, mis kilulinnas toimus, sealt näiteks ei saanud ise miskit juurde, olles eelnevalt natuke laadimisega tegelenud. Enamus tarkust ongi siit saamast foorumist tulnud tegelikult, vähemalt mulle.
Aga võibolla on vahepeal miskit uut ja huvitavat leiutatud/avastatud?
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kaupo Kindsigo
Postitusi: 1059
Liitunud: E Nov 22, 2004 11:57 am

Re: Laadimis koolitus.

Postitus Postitas Kaupo Kindsigo »

Erinevalt Kakukesest on minul tulnud laadimise kunsti mitu korda välismaal käies targematelt õppida. Inimkonna ajalugu ongi alates pihukirvest (endast targematelt) kogemuse omandamise ja õppimise ajalugu...Nürnbergis, IWA messil, kui Hornady müügidirektor mind (pärast toredat vestlust) Nebraskale näriliste jahti kutsus tekkis juba arusaamine, et natuke tunnen kuule ja laadimise saladusi. :lol: Õnneks on tõsistel huvilistel alati olnud võimalus mulle helistada, :) usun, et oleme koos ka kõige komplitseeritumad kaliibrid ja kuulid hästi jooksma saanud! Edu kõigile! :wink:
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Re: Laadimis koolitus.

Postitus Postitas Mart »

Kuda jaht läks siis, kuulaks huviga muljeid. Palju laske päevas tegite ja kui kaugelt. Mis relvad, kuulid, kuidas laskmine üldse välja nägi jne.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Laadimis koolitus.

Postitus Postitas kakuke »

Väga võimalik, et alahindan tõesti lektorit. Kuulaks huviga, et mis koolitustel Kaupo läänes käinud on?
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Virgo
Postitusi: 1
Liitunud: N Dets 07, 2006 11:11 am

Re: Laadimis koolitus.

Postitus Postitas Virgo »

Tere,
Soovin ka osaleda laadimiskoolitusel. Ootan huviga infot toimumiskoha ja aja kohta.
Ps. olen algaja.
Laskmisel ole RAHU ise
Vasta