Sileda rautse raua pikendus?

Arutelud ja küsimused padrunite laadimisest
Vasta
kahro
Postitusi: 313
Liitunud: N Veebr 16, 2006 7:30 pm

Sileda rautse raua pikendus?

Postitus Postitas kahro »

Tere ,nägin poes ühte huvitavat asja ,vahetatava tsoki keermesse käib rauapikendus (umbes 20 cm) mille otsas on omakorda vahetatav tsokk. Väidetavalt pidi see pikendus andma juurde haavlivihi kaugus! Kas on äkki keegi seda pikendust rohkem näppind ja katsetand?
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Sileda rautse raua pikendus?

Postitus Postitas honkomees »

Ise näppind pole ja ei hakka ka! Aga netist lugend, venes kasutatakse varitsusonnist kuid effekt praktiliselt olematu. Püssi ringikeeramiseks peab lagendiku otsima :lol:
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
kirp
Postitusi: 597
Liitunud: K Jaan 02, 2008 12:12 am

Re: Sileda rautse raua pikendus?

Postitus Postitas kirp »

20cm lisapikkuse jaoks pole lagendikku vaja, küll muutub ära püssi tasakaal (mis nt. lennust laskmise puhul üpris häiriv). Mul on küll vaid pikendus-tsokk (sellel pole omakorda tsokki nagu eelpool kirjeldatul). Peenikese haavliga annab vähe kaugemalt lasta küll (tugevdatud täistsokk), aga on suhteliselt kapriisne - igasugused haavlisuurused ei lenda hästi (pillub ääred laiali ja keskelt tihe ala). Aga see ei pruugi olla pikkuse probleem vaid tsoki omapära. Ei ole eriti tõsiselt süvenenud tsoki-tootjate hingeellu, aga mulle tundub, et isegi sama märgistusega (tugevusega) tsokid võivad olla üpris erineva efektiga. Nt. minu Fabarmi väikese pikendusega (5cm) 1/4 annab parema vihu kui modified (1/2). Ju on väga tähtis tsoki sisemine "geomeetria" ja materjali kvaliteet, s.h. torult tsokile ülemineku ühtlus.

Venelased kasutavad jah pikendusi hanejahis, aga need on siis täiesti mega-pikkusest (vaat et meeter ja peale lisaks). Sihukesega pommitatakse kõrgel lendavat hane.
duv
Postitusi: 582
Liitunud: N Jaan 08, 2009 10:48 am

Re: Sileda rautse raua pikendus?

Postitus Postitas duv »

Kunagi mingi vene mees rääkis, et nemad olla venes 12kal üheraudsele veel täispika16 üheraudse toru ette jootnud, olla siis nii valusa tulega püssi saand, et oma 100 pealt veel 0 haavliga hundi ära võtnud. No võta sa kinni, eks ta rohkem ikka jahimehe jutt vast ole.
Vasta