Subsonicu laadimine

Arutelud ja küsimused padrunite laadimisest
Kasutaja avatar
Kristjannn
Postitusi: 106
Liitunud: P Apr 26, 2009 7:26 am

Re: Subsonicu laadimine

Postitus Postitas Kristjannn »

Too teadjamees, see ei tohiks probleemiks olla,lihtsalt jatad meelde mitu kropsu sa subsonikucuga up voi down keerad ja kui jahti lahed keerad tagasi.Teine asi,keegi voiks oelda kuda 30 06 kesta mahtu kaeparaste vahendite ja ohutult vahendada,et rohi kestas laiali ei valguks,kes asjast natuke jagavad said kusimusest aru kull ma arvan.
Volts
Postitusi: 18
Liitunud: K Veebr 08, 2006 11:11 am

Re: Subsonicu laadimine

Postitus Postitas Volts »

Teataks siis rahvale ka natuke teemast. Nimelt on 30-06 kõige kehvem kaliiber subsiku jaoks, kuna kesta maht on suur. Tehased kasutavad ülesvahutatud rohtu ruumi täitmiseks. 500mg jahika rohtu ei tee selles torus s....i, aga vaja on veelvähem. Rohu saab kinni ka õhukese porolooni litriga ( kuni 1cm). Tulemused: jooksma hakkab, aga temperatuur mõjutab kuuli tabamiskõrgust pidevalt, tähendab, et stabiilsust pole kõrgustpidi. Oht on kuul rauda kinni lasta, kui katsetad aina vaiksemaks mineku suunas. Õnneks ei juhtu midagi, sest rohtu on siis 200mg ümber. Nii võib muidugi pesani täis lasta ja siis toru minema visata! Et stabiilsust saada on spets sumpad, mis pidurdavad üleheli kuuli kiiruse maha. Võimalus on toru väikseid auke täis puurida , nii 50 vähemat ja saab ka kiiruse maha, ning stabiilseks! Jällegi tuleb välja, et universaalset ikka ei saa.
Kasutaja avatar
-Ivar-
Postitusi: 204
Liitunud: L Aug 16, 2008 9:10 pm

Re: Subsonicu laadimine

Postitus Postitas -Ivar- »

Kuidas see poroloon käitub ?
Minu arusaama järgi peaks ta veits sulama hakkama. Pärast raud si**a täis.
Kasutaja avatar
Kristjannn
Postitusi: 106
Liitunud: P Apr 26, 2009 7:26 am

Re: Subsonicu laadimine

Postitus Postitas Kristjannn »

Ma arvan ka ,et paber parem,poroloon hakkab sulama.Aga nende troppidega pidi jalle niimoodi olema,et hakkavad summutit si..ama.
Laugo
Postitusi: 26
Liitunud: P Nov 12, 2006 1:00 pm

Re: Subsonicu laadimine

Postitus Postitas Laugo »

Rohu saab hülsi tahaossa fikseerida ka dacron nimelisest ainest pisikese pallikese-kerakesega. Kasutatakse seda ainet õmblustööstuses vatiinina. Põledes pidi andma samasugust suitsu, nagu ping-pongi pall. Rauda põlemata jääke ei pidavat jätma. Ise proovinud ei ole, kuid välismaa foorumites korduvalt kiidetud.

EDIT:Parandatud kirjaviga dracon - dacron

Ja vähendatud ruumalaga hülsse subsikute laadimiseks pakub Kettner´i laadimistarvikute paberkataloog.
Viimati muutis Laugo, K Sept 08, 2010 8:50 pm, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
Ain Aavik
Postitusi: 842
Liitunud: R Okt 03, 2008 12:13 pm

Re: Subsonicu laadimine

Postitus Postitas Ain Aavik »

Mida rohkem olen inimeste loomust tundma õppinud, seda rohkem kuulub mu poolehoid metsale ja metsaelanikele.
Kasutaja avatar
Sarvik
Postitusi: 576
Liitunud: E Jaan 08, 2007 3:09 pm

Re: Subsonicu laadimine

Postitus Postitas Sarvik »

hmm....kordan iseenda paari aasta tagust kommi....lisada pole nagu midagi :lol:


-----------------------------------------------
kakuke kirjutas:
Kas keegi kuskil subsonicute laadimise valemit ka kohanud on?
Sarvik, ikka see vana hea 30-06?
-----------------------------------------------

see valem huvitakas mind ka...:)

aga olen proovinud....ja ei soovita....sest

*kindlasti lasete katsetades lõpuks kuuli torusse kinni....(kuidas seda kätte saada olen ennem siin rääkinud)...
*laengut alandades see piir kus pauk ära kaob (0,5g) ja kuul torru kinni jääb (0,4g) on üpris lähestikku...seega ohtlik!!!!

teooriast....
*kuul peab olema võimalikult raske (308...alates 13g ja 3006 alates 14g )
*rohi peab olema võimalikult kiire (ka kiiret püstolirohtu proovisin...)
* kahte eelmist kombineerides ei tohi kuuli algkiirus ületada helikiirust.

lõpetuseks ...ei soovita ise "subsonicut" laadida...ilmselt on subsonicul eriline ülikiire rohi mida meil pole kuskilt võtta....:(
kärbes kirbule!
duv
Postitusi: 582
Liitunud: N Jaan 08, 2009 10:48 am

Re: Subsonicu laadimine

Postitus Postitas duv »

Ma ei mõista milleks jalgratast leiutada, kui vaja aias hobukaid lasta või uuselamurajooni külje all kondavaid rebaseid, siis õigem ikka vastav relv valida. Esimeseks sobib vast õhukas hästi ja teisel juhul ajab 22LR ehk asja ära, mis segusi ja sodisi veel kesta toppima hakata. Omal ajal vanu vinte puhastades sai Para kesta täis rohtu põhja valatud, kuul (vene tagant õõnes servad teravaks) ette ja kortermaja keldris paraja mütsuga laeng pakku kihutatud. Kinni ei jäänd küll kordagi, kuigi rohtu vaevalt veerand sees. Vene kalassil supsiku kuul drasseerivast tehtud rohtu 1/3 sees
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Re: Subsonicu laadimine

Postitus Postitas Ahto Kattai »

No ära tüütab ,see minumeelest nii ja naa......! Kas küsiti ? Oleks ülim aeg hakata modedel teemaväliseid postitusi kustutama :twisted: Ka siit see praegu loetav minu postitus!
Kasutaja avatar
Kristjannn
Postitusi: 106
Liitunud: P Apr 26, 2009 7:26 am

Re: Subsonicu laadimine

Postitus Postitas Kristjannn »

Sarvik sa utlesid,et ei soovita subsonicut ise laadida,aga kuskohast subsonic laskemoona 30 06le saab siis.Kas pean kuhugi valjamaale ise jargi soitma ja kui siis kuhu.Ja kas keegi uldse muub seda kuskil :M Aasta tagasi, kui sai see,tukk soetatud siis jai ka silm poes summutite peale,uurisin seda asja huviparast ja motlesin siis,et votan summuti kah.Poest kiideti veel,et subsonic moon30 06le juba tellitud,ja et varsti kohal.Nuud kui natuke uurinud,seda asja ja tiba targemaks saanud,tuleb valja,et nahk ule korvade tommati. :M Peaasi,et kaubast lahti saab. Poe nime jatan mainimata.
Kasutaja avatar
Sarvik
Postitusi: 576
Liitunud: E Jaan 08, 2007 3:09 pm

Re: Subsonicu laadimine

Postitus Postitas Sarvik »

to :
see huvitaks mind ka kust 3006 subsonicut saada.
hetkel tean (lasin soome tuttavatel otsida) et soomes seda pole....lapua teeb vaid 308-le. :(

iselaadimise kontekstis olen kuulnud spets vähendatud kambriga/paksuseinalistest kestadest....kust saada ei tea. :(
kärbes kirbule!
Kasutaja avatar
Kristjannn
Postitusi: 106
Liitunud: P Apr 26, 2009 7:26 am

Re: Subsonicu laadimine

Postitus Postitas Kristjannn »

Lapua pidi laadima ka 30 06 le subsonicut aga ainult sojavae snaipritele.
Volts
Postitusi: 18
Liitunud: K Veebr 08, 2006 11:11 am

Re: Subsonicu laadimine

Postitus Postitas Volts »

Lp. Kristjannn, Te olete ikka parandamatu optimist. Pikalt kirjutatud ,et asi hakka tööle isegi selle imepadruniga. Meitel on siin maapeal toimiv füüsika, mitte mingi JOK värk. Sumpa on Teil mingi klassikaline standard toode. Vaja on aga erilist! Toru on pikk aga vaja on kuni 200 mm. Kui ei usu,tee omale padrun ise. Lõka keskelt pooleks ja trei sinna hüls sisse , jooda kokku. Selle kõksuga see laiali ei lähe (max 700 J ). Jahikal 2000 J ja papist kest.
peepk
Postitusi: 775
Liitunud: L Aug 30, 2008 6:30 pm

Re: Subsonicu laadimine

Postitus Postitas peepk »

Eelnevalt "parajaks" lastud kesta puhastad hoolega seest ja sulged sütiku ava. Töötled jootevedelikuga hülsi sisepinna. Sisse valad paraja koguse jootetina. Kuumutad kogu kremplit, et see tina ikka kesta külge jääks ja puurid sütiku avast läbi tina uue süütekanali peene puuriga. Kuna uutel sütikutel alasi sütiku küljes, võiks selle süütekanali ka suurema teha. Ja valage kasvõi kaks kolmandikku kesta mahust tina täis. Ei oma selliseks eksperimendiks ise vajadust, aga nuputasin väheke. :M Kuidas "asi "töötab, andke teada. See kesta ette valmistamise protsess ei tohiks kaua aega võtta.
Pauli
Postitusi: 1291
Liitunud: E Nov 29, 2004 4:03 pm

Re: Subsonicu laadimine

Postitus Postitas Pauli »

Kahtlustan, et s****ti töötab, sest sütik jääb püssirohust kole kaugele, leegi temperatuur langeb ja süütamine pole enam korralik. Ega ilmaasjata ei soovitata isegi tavakestadega magnumsütikuid kasutada.
Ei, see ei ole Rio de Janeiro, see on hoopis midagi hullemat.
Vasta