Subsonicu laadimine

Arutelud ja küsimused padrunite laadimisest
Kasutaja avatar
Kristjannn
Postitusi: 106
Liitunud: P Apr 26, 2009 7:26 am

Subsonicu laadimine

Postitus Postitas Kristjannn »

Tere.Olen uurinud ja otsinud aga pole leidnud subsonic moona 30 06 le.Lapua pidi tootma aga ainult sõjaväele.Niisiis otsustasin ise laadima hakata.Olen kuulnud,et subsonicul peaks olema raskem kuul.Rohi pidi ka vist aeglasema põlemisega olema aga loogiliselt võttes pole vist vahet ju, lihtsalt paned tavalist rohtu vähem...või kuidas.Palun andke nõuandeid nii kuulidest,rohust kui ka laadimisest.Tänud ette juba nõuannete eest.
kivikas
Postitusi: 33
Liitunud: T Dets 30, 2008 4:32 pm

Re: Laadimine.

Postitus Postitas kivikas »

nii palju kui mina kõrvalt kuulnud olen, algab vahe juba kapslitest e. sütikust (mille kohta moonatehased inffi välja käia ei taha), sama jada ka rohu margi- ja koguse koha pealt.
Kasutaja avatar
Kristjannn
Postitusi: 106
Liitunud: P Apr 26, 2009 7:26 am

Re: Laadimine.

Postitus Postitas Kristjannn »

No vot.Sellest aru ei saagi.308 ja 22lr subsonic moon täitsa poes olemas.Mis selles 30 06 siis nii müstilist on ,et ei müüda.Ühes relvakaupluses öeldi,et 30 06 sinna magnum padruni alla läheb ja kuul jooksma ei hakka,kuna raud tahab kuuli head minekut ja kui subsonicuga lasta mille kuulikiirus jääb alla helikiiruse hakkab hullult kuuli loopima.Vot võta siis kinna.Aga kui kuuli hakkab hullult loopima miks siis sõjaväe snaipritele tehakse :M
Kasutaja avatar
Ain Aavik
Postitusi: 842
Liitunud: R Okt 03, 2008 12:13 pm

Re: Laadimine.

Postitus Postitas Ain Aavik »

Uuri pisut seda http://guns.connect.fi/gow/arcane1.html ja Googlest tuleb ka pisut materjali, kui trükid sinna ''subsonic reloading''
Sommidel on palju materjai ja igasugu katseid - leht on ise suur

http://guns.connect.fi/gow/linx.html
Mida rohkem olen inimeste loomust tundma õppinud, seda rohkem kuulub mu poolehoid metsale ja metsaelanikele.
reinuvader
Postitusi: 105
Liitunud: T Dets 04, 2007 11:23 am

Re: Laadimine.

Postitus Postitas reinuvader »

Kristjannn kirjutas:No vot.Sellest aru ei saagi.308 ja 22lr subsonic moon täitsa poes olemas...


ma pole ammu poes käinud, milline pood meil seda 308 subsonicut müüb kui väga suur saladus pole?
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Laadimine.

Postitus Postitas kakuke »

Ma just vastupidist kuulnud, et subsonicut laetakse väikse koguse ja kiire rohuga ning raske kuuliga. 308´le näiteks 13g kuuliga.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
Kristjannn
Postitusi: 106
Liitunud: P Apr 26, 2009 7:26 am

Re: Laadimine.

Postitus Postitas Kristjannn »

Too reinuvader ei ole saladus, Gladiuses mõlemad olemas nii 22kui ka 308.
Pauli
Postitusi: 1291
Liitunud: E Nov 29, 2004 4:03 pm

Re: Laadimine.

Postitus Postitas Pauli »

Oma vähese aruga pakuks, et 30-06 subsonicu laadimisega võivad tõesti mitmed probleemid olla. Peapõhjuseks arvaks padrunikesta suurt mahtu: kui sellesse ämbrisse näpuotsaga 3 püssirohutera poetada, siis on üpris tõenäoline, et põlemisprotsess mitte korralikult ja ootuspäraselt ei kulge ning kuuli kiirus (ühes sellega ka täpsus) jääb õite varieeruv.
Ei, see ei ole Rio de Janeiro, see on hoopis midagi hullemat.
Kasutaja avatar
Kristjannn
Postitusi: 106
Liitunud: P Apr 26, 2009 7:26 am

Re: Laadimine.

Postitus Postitas Kristjannn »

Kui ma oieti nuud aru sain ,mis internetiavarustes kirjas,siis subsonic padruni rohuks sobib 30 06 hasti VIHTAVUORI N310 ja N312.
Olavi Kool
Postitusi: 663
Liitunud: K Mär 03, 2004 10:03 am

Re: Laadimine.

Postitus Postitas Olavi Kool »

Kristjannn kirjutas:Kui ma oieti nuud aru sain ,mis internetiavarustes kirjas,siis subsonic padruni rohuks sobib 30 06 hasti VIHTAVUORI N310 ja N312.


mina oleks ettevaatlik sellise info põhjal koduseid katseid tehes aga kuna oled minust piisavalt kaugel ja jään ehk terveks :lol: siis anna hiljem tulemustest teada. Tegemist siiski sileraudse rohuga mis sobib küll püstoli ja revolvripadrunile aga pikale vindile ei paneks ma seda küll. Tegelikult katsetajaid on olnud ning väikeste kogustega suurt midagi ei juhtu, ainult sütikud lendavad lasu järel pesast minema. Aga jõudu
naised saunas rääkisid
Kasutaja avatar
Kristjannn
Postitusi: 106
Liitunud: P Apr 26, 2009 7:26 am

Re: Laadimine.

Postitus Postitas Kristjannn »

Aga mis rohi siis sobida voiks :roll:
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Laadimine.

Postitus Postitas kakuke »

Vot, vot, sileda rohtudest vindile subsonicu puhul ka ise kuulnud (308 teemal siis) ja ka seda, et kesta maht väiksemaks saada, kasutatakse adaptereid kestas sees, aga kuidas seda teostatakse näiteks 308´le jätan ohutuse mõttes mainimata (isegi mulle tundus see väga hull). :shock:
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Re: Laadimine.

Postitus Postitas Joosep Käba »

Siin keegi vist näitas kunagi väiksema mahuga kesta läbilõike pilte ka.
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Re: Laadimine.

Postitus Postitas Mart »

Rules for the safe operation of subsonic loads:

1. Drill Flashole to 3.5mm (9/64") to allow all the primer flash to enter the case and ignite the powder completely.
2. Use Magnum Primers for maximum primer flash and better powder ignition.
3. Lube all bullets. Moly is good, animal fat is better.
4. Lubricate the bore regularily while shooting.
5. Never crimp bullets into cases. Never seat bullets "into the lands."
6. Try not to use powder charges of less than 40% load density.
7. If load density is less than 40%, use tamping or fillers to keep the powder at the bottom of the case.
8. Make sure the bullet exits the bore after each shot.
9. Use only the fastest burning pistol powders - N310, N312, Bullseye, Clays, Titewad, HP38, Red Dot.
10. Any sort of slow ignition or hangfire is a warning of iminent Secondary Explosive Effect (SEE).

On's keegi sellise juhise järgi proovinud?

Leidsin veel, et vältida kuuli rauda kinni jäämist, on etem kasutada tinakuule.
Kasutaja avatar
Kristjannn
Postitusi: 106
Liitunud: P Apr 26, 2009 7:26 am

Re: Laadimine.

Postitus Postitas Kristjannn »

Oleks hea kui sa selle teksti veel eesti keelde tolgiks.Kas see jutt 30 06 kohta voi uldine subsonicu kohta.
Vasta