Plaanis soetada korralik laadimiskomplekt

Arutelud ja küsimused padrunite laadimisest
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Re: Plaanis soetada korralik laadimiskomplekt

Postitus Postitas Mart »

Mikromeetriga matriits vajalik, kui tahad uut kuuli katsetada ja vaja erineva COL-iga padruneid. Lihtsalt keerad mikromeetrit teatud arvu jaotusi ja OK.

Kui tahta ideaalset komplekti, siis mina koostaks sellise :

Press suvaline, mis meeldib. Kvaliteedilt pole praktiliselt vahet, millise firma oma ja ei oma ka mingit tähtsust. Oma töö teevad kõik ära, kiirvahetuspuksid lisavad natuke mugavust.
Matriitsid RCBS Competition sarjast. Tuhandik tolli täpsusega identsed padrunid.
Dosaator Hornady elektrooniline Auto Charge. Hea hinna kvaliteedi suhe, täpselt ühesugused rohukogused garanteeritud.
LEE Zip Trim trimmer, väga mugav kasutada.
Hornady Sonic Cleaner hülsipuhastaja.
Ülejäänud vidinad vastavalt värvi maitsele. :)
Kaupo Kindsigo
Postitusi: 1059
Liitunud: E Nov 22, 2004 11:57 am

Re: Plaanis soetada korralik laadimiskomplekt

Postitus Postitas Kaupo Kindsigo »

Minu soovitus:

Press: Hornady Lock-N-Load AP koos EZject süsteemiga. 500 padrunit tunnis pole paha! :lol:

Kindlasti: automaatne hülsisöötja Hornady Case Feeder Lock-N-Load, ära unusta! 220 Volt :roll:

Matriitsid: Hornady käsitsi poleeritud Match Grade Rifle või superlux Full Size Custom Grade :x

Hülsi puhastaja: Hornady Lock-N-Load Sonic Cleaner, ajab sügisel hiired majast välja ja mul naabrimuti kunsthambad paari õlle eest aeg-ajalt valgenemas! (b)

RCBS nokamüts, et päike silma ei paistaks ja parima brändi tooted ka valikus oleks! :)
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Re: Plaanis soetada korralik laadimiskomplekt

Postitus Postitas Mart »

Njah, ainult laskemoona müügiks valmistamise litsents veel vaja, mida vist Eestis kellelgi veel pole ja vabrik püsti. :lol:
Ma tahtsin oma pakkumisega ilma ironiseerimata öelda, et igalt tootjalt on midagi head võtta ja kokku saab suht ideaalilähedase ja hinna poolest vastuvõetava komplekti, millega saab kaks kriitilist suurust, püssirohu kogus ja COL, paika.
Külaline

Re: Plaanis soetada korralik laadimiskomplekt

Postitus Postitas Külaline »

Tundub, et ilmselt pole siia mõtet midagi kirjutada. Mingit konstruktiivset diskusiooni ei teki, pigem pubeka solvumine, kui sulle samasugune rula ei kõlba kui mul, mine siis p... .
Kõik taandatakse kaubamärgile, isegi kui räägid ainult mikromeetri mugavusest.
Peale hornady ja RCBS-i on maailmas veel tootjaid:
- Forster
- Redding
- L.E.Wilson (kasutavad enamik BR laskjad)
- Lyman
- Neil Jones - käsitöö
- Warner - käsitöö
Pigem võiks saada üle kaubamärgi kultusest. Ei ole mõtet lasta oma maailma piirata mingil suvalisel tootjal, sest enamikel juhtudel ei suuda üks tootja teha kõike kõige paremini.
Isegi kui täna oleks see nii, siis evolutsiooni seisukohast oleks see täiesti vale.
Näited pole kaugelt tuua, enamustel nina eest on Microsoft, mis on muutunud domineerivaks ja arengut pärssivaks jõuks.
Samuti on ekslik arvatamus, et kui Shakespeare (&Co.) või Balzac kirjutasid sulega, on hea romaani eelduseks sulega kirjutamine.
Indiviidil peaks olema piisavalt tarkust valimaks endale parima, sobivama ja mitte solvuma kui tema parim pole teise arvates hea või omab teatavaid puudujääke. Rohkem dolerantsi ja avatumat silmaringi.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Plaanis soetada korralik laadimiskomplekt

Postitus Postitas kakuke »

Eks ma jälle korda ennast, aga olen ise 2x kinni lasknud 222Rem kesta Hornady matriitsi ja tuttav samuti 308Win kesta Hornady matriitsi. Mõlemad kasutame täna Reddingut (kui oleks ise saanud eelnevalt tutvuda RCBS´iga siis ilmselt oleks selle valinud, aga kui miskit veel paremat, siis hoopis tolle kolmanda) ja sellised probleeme ei esine. Määre ja määrimisviis sama mõlemal juhul.
Olen Külalisega päri, maailm on palju huvitavaid asju täis ja lollus oleks neid mitte proovida/katsetada.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Teesoo laskurklubi
Postitusi: 72
Liitunud: K Juun 21, 2006 12:39 pm

Re: Plaanis soetada korralik laadimiskomplekt

Postitus Postitas Teesoo laskurklubi »

Mis seal ikka, kokkuvõttes on Kaupo jutt see, et parim pood on Jagdhof, parim optika on nightforce, parim ümberlaadia Hornady, ning parim mees siinpool Peipsit Kaupo Kindsigo. :lol:
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Re: Plaanis soetada korralik laadimiskomplekt

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Teesoo laskurklubi kirjutas:Mis seal ikka, kokkuvõttes on Kaupo jutt see, et parim pood on Jagdhof, parim optika on nightforce, parim ümberlaadia Hornady, ning parim mees siinpool Peipsit Kaupo Kindsigo. :lol:

:A :A :A :D
Kasutaja avatar
tuuker
Postitusi: 34
Liitunud: K Sept 29, 2010 8:12 pm

Re: Plaanis soetada korralik laadimiskomplekt

Postitus Postitas tuuker »

Ei uskunud ,et laadimisalane nõu küsimine võib põhjustada nii palju paksu verd.
Lugedes teie nõuandeid jõudsin arusaamisele ,et absoluutset tõde ei olegi olemas.
Kindlasti on olnud igal laskuril oma tee ,kuidas ja milliste riistadega leida parim tulemus.

Tegin Teie arvamustest omad järledused ning tellisin ära järgmise komplekti:

1) Hornady LNL Classic Kit (pressil matriitside kiirvahetuspuksid + komplekt sisaldab digikaalu)
2) RCBS Competition 2-die set matriitsid (mikromeeter erinevate kuulide kiireks seadistamiseks + ainult positiivne tagasiside)
3) Hornady - Cam Lock Trimmer (hinna ja kvaliteedi suhe tundus paigas olevat)
4) Hornady - LNL Conversion Kit (matriitsi puksid)
5) Hornady - Hülsihoidja (vajadusel puurin augu vastavalt RCBS matriitsile)

Tegu ei ole küll täiusliku komplektiga kuid arvestades minu vajadusi peaks alustuseks piisama.

Tänud kõigile nõuandjatele !
paul
Postitusi: 41
Liitunud: N Juul 09, 2009 12:31 pm

Re: Plaanis soetada korralik laadimiskomplekt

Postitus Postitas paul »

Kas hülsse puhastad tumbleri või ultraheliseadmega?

terv
Paul
reinuvader
Postitusi: 105
Liitunud: T Dets 04, 2007 11:23 am

Re: Plaanis soetada korralik laadimiskomplekt

Postitus Postitas reinuvader »

tuuker kirjutas:

5) Hornady - Hülsihoidja (vajadusel puurin augu vastavalt RCBS matriitsile)

Suuremat auku on vaja ainult trimmerile, tegelikult ma seda puurimise juttu ei usu, se on kõva materjal, odavam on osta suurema auguga hoidja, kardan et selle puuri hind yletab mitmekordselt ylsihoidja hinna millest siin juttu oli.
su on vaja lisaks hornady hylsihoidjale ka RCBS-si hylsihoidjat mida kasutad koos matriitsidega, juhul kui seda matriitsidega kaasas pole.
Matriitsi komplektid mis olen tellinud või ostnud mujalt on kaasas olnud ka hylsihoidja, meie maal korjatakse need vist komplektist ära ja myyakse sulle eraldi.

Kui laadimis seadmetest, juttu, kas keegi sellist pead trimmeril kasutab? kuidas õigustab?
Pilt
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Plaanis soetada korralik laadimiskomplekt

Postitus Postitas kakuke »

tuuker kirjutas:5) Hornady - Hülsihoidja (vajadusel puurin augu vastavalt RCBS matriitsile)

Siin panid puusse, kirjutasin ju puust ja punaselt, et kannahoidja ehk hülsihoidja peavad olema sama firma toode, mis on matriits ja vastama numbrile, mis matriitsi karbil, olgu mis firmaga tegu siis tahes, aga kompott ei toimi. Jah läheb küll see kest sinna sisse, aga kest kannahoidjas ei asu vale kannahoidja korral õigel kõrgusel, kui matriits pressis paika seadistatud ja hakkab pihta peavalu, miks mõlgib, miks lukk ei sulgu normaalselt jne.
Pead, millest reinuvader räägib, sellest ise unistanud kui suurema portsu kesti ette võtnud korraga.
Ps. Teesoo Mart hakkab vist vanaks jääma, unustades ära 7rem mag ja Mannlicheri. :D
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
tuuker
Postitusi: 34
Liitunud: K Sept 29, 2010 8:12 pm

Re: Plaanis soetada korralik laadimiskomplekt

Postitus Postitas tuuker »

kakuke kirjutas:
tuuker kirjutas:5) Hornady - Hülsihoidja (vajadusel puurin augu vastavalt RCBS matriitsile)

Siin panid puusse, kirjutasin ju puust ja punaselt, et kannahoidja ehk hülsihoidja peavad olema sama firma toode.

Tänud kakuke,
Õnneks jõudsin veel lisada RCBS matriitsi kannahoidja tellimusse.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Plaanis soetada korralik laadimiskomplekt

Postitus Postitas kakuke »

Ja number peab ka õige saama ehk see mis matriitsikarbil kirjas (neid on ka erinevaid samale kestakanna tüübile). :)
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
tuuker
Postitusi: 34
Liitunud: K Sept 29, 2010 8:12 pm

Re: Plaanis soetada korralik laadimiskomplekt

Postitus Postitas tuuker »

kakuke kirjutas:Ja number peab ka õige saama ehk see mis matriitsikarbil kirjas (neid on ka erinevaid samale kestakanna tüübile). :)


Minu kaliibrile 22-250rem vastas kannahoidja nr.3
Kaupo Kindsigo
Postitusi: 1059
Liitunud: E Nov 22, 2004 11:57 am

Re: Plaanis soetada korralik laadimiskomplekt

Postitus Postitas Kaupo Kindsigo »

tuuker kirjutas:Ei uskunud ,et laadimisalane nõu küsimine võib põhjustada nii palju paksu verd.
Lugedes teie nõuandeid jõudsin arusaamisele ,et absoluutset tõde ei olegi olemas.
Kindlasti on olnud igal laskuril oma tee ,kuidas ja milliste riistadega leida parim tulemus.

Tegin Teie arvamustest omad järledused ning tellisin ära järgmise komplekti:

1) Hornady LNL Classic Kit (pressil matriitside kiirvahetuspuksid + komplekt sisaldab digikaalu)
2) RCBS Competition 2-die set matriitsid (mikromeeter erinevate kuulide kiireks seadistamiseks + ainult positiivne tagasiside)
3) Hornady - Cam Lock Trimmer (hinna ja kvaliteedi suhe tundus paigas olevat)
4) Hornady - LNL Conversion Kit (matriitsi puksid)
5) Hornady - Hülsihoidja (vajadusel puurin augu vastavalt RCBS matriitsile)



Tegu ei ole küll täiusliku komplektiga kuid arvestades minu vajadusi peaks alustuseks piisama.

Tänud kõigile nõuandjatele !



Kokkuvõttes said päris hea komplekti. Pane hülsihoidjad ka matriitsidega vastavusse! Millega püssirohtu kaalud? :)
Vasta