CCI 250

Arutelud ja küsimused padrunite laadimisest
Vasta
Kasutaja avatar
Räven
Postitusi: 176
Liitunud: K Sept 28, 2011 9:30 pm

CCI 250

Postitus Postitas Räven »

Kas 30-06 kallibrit oleks sobilik laadida CCI 250 sütikutega? Olen varem CCI 200-ga laadinud, neid polnud, asjatundmatu müüja pakkus 250 omasid. Lugesin pealt, et Large Rifle, peaks sobima. Kodus aga nägin punast kirja MAGNUM, ei pannud seda poes varem tähele. Küsimus:
Kas on ohutu laadida?
Kuidas mõjutab?

Tänud ette!
peepk
Postitusi: 775
Liitunud: L Aug 30, 2008 6:30 pm

Re: CCI 250

Postitus Postitas peepk »

Magnum annab pikema ja aeglasema leegi kui tava sütik, sest mõeldud suurema, aeglasemalt põleva rohukoguse aeglasemaks süütamiseks. Kindlasti püssi lõhki ei lase, aga lasketulemus sama rohu kaalu ja erinevate sütikutega ei pruugi anda kuulile sama lennujoont. Kui Haapsalust ostetud, lase mõnel jahimehel ringi vahetada, ei pea tingimata ise ülemere reisi ette võtma.
kormoran
Postitusi: 183
Liitunud: E Dets 11, 2006 10:01 pm

Re: CCI 250

Postitus Postitas kormoran »

Olen kasutanud 30-06-l. nii 200-st. kui ka 250-st. sütikud, vähemalt 100 meeti pealt küll mingit vahet ei tundund olevat.
Kasutaja avatar
Räven
Postitusi: 176
Liitunud: K Sept 28, 2011 9:30 pm

Re: CCI 250

Postitus Postitas Räven »

Tänud vastamast. Peepk, sind pole kahjuks enam seal poes näinud, uus müüja rohkem kalamees vist:)
Olen lugenud, et ainuüksi sütiku mark võib kuuli hajuvust mõjutada, seega võib ka magnumile mõeldud sütik arvatavasti. Õnneks tsekk alles, ehk saab ringi vahetada, muidu jälle üks komponent katsetamiseks juures.
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Re: CCI 250

Postitus Postitas baddmann »

peepk kirjutas:Magnum annab pikema ja aeglasema leegi kui tava sütik, sest mõeldud suurema, aeglasemalt põleva rohukoguse aeglasemaks süütamiseks. Kindlasti püssi lõhki ei lase, aga lasketulemus sama rohu kaalu ja erinevate sütikutega ei pruugi anda kuulile sama lennujoont. Kui Haapsalust ostetud, lase mõnel jahimehel ringi vahetada, ei pea tingimata ise ülemere reisi ette võtma.


Ajasin kunagi kogemata endal margid sassi ja laadisin magnumkaliibri sütikuga .308 padruneid (õnneks väikese koguse). Kasutamisel vahet ei tähelda(nud), ei tabamiskoha, lasu järskuse, tagasilöögi vms osas. Kuskilt on kõrvu jäänud, et magnumkaliibrile annab tavasütik reeglina viletsama süttivuse ja halvemini ühtlustatud lasu (et kõik lasud oleksid siseballistiliselt sarnased), kuid tavakaliibrile magnumsütik midagi halba ei tee. Ilmselt ei .308 ega .30-06 ei ole nii väikese kestaruumalaga kaliibrid, et magnumsütiku "ülivõimekus" midagi halba teeks.

BM
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: CCI 250

Postitus Postitas kakuke »

Olen isegi 308´l vähemalt sadakond selle sütikuga kunagi laadinud (tavasütikuid siis ei olnud hetkel saada) ja lasknud. Vahet ei tundnud. Vaevalt see 30-06 mingi imeloom on.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Vasta