Poola Sokol

Arutelud ja küsimused padrunite laadimisest
Vasta
kirp
Postitusi: 597
Liitunud: K Jaan 02, 2008 12:12 am

Poola Sokol

Postitus Postitas kirp »

Vene rohu varud on olematuks muutumas. Samas on juba mõnda aega saadaval poola sokol. Kummalisel kombel leiab selle kohta foorumis vaid paar kirjutust. Sestap ärgitangi uue sokoli kasutamiskogemustest pajatama. Ise olen proovinud t36. 12cal laen 1,6-1,7g. Seni olen kasutanud põhiliselt haavlipaugu jaoks ja kaheraudses. Hiljutine kuulilaskmine poolautomaadist jättis kummalise mulje. Kogu luku ümbrus täis põlemata helbeid, mida poolautomaadi puhastamisel väga tüütu eemaldada. Kui seni laetud 2,1g vene sokoliga brenneke jooksis 100m pealt 15cm ringi, siis poola omaga pillub pool meetrit laiali. Ja rõhu puudumist ei saa süüdistada - padrunid kõik korralikult ja sügava valtsiga kinni krutitud.
duv
Postitusi: 582
Liitunud: N Jaan 08, 2009 10:48 am

Re: Poola Sokol

Postitus Postitas duv »

Käsitlesin seda probleemi mingi aeg tagasi siin foorumis, käisin ka Gladiuses rääkimas sellest, aga nemad ei osanud ka midagi öelda. Tegin ise katse ja laadisin 1,7g sokolile 40g(instruktsioonis antud 36-e asemel) haavlilaengu, põlemata jäägid kadusid sellel juhul ära ja erilist tagasilöögi suurenemist ka ei täheldanud. Jooksu kohta ei oska praegu eriti midagi öelda, sai ka üks kobras lastud, aga 5m kauguselt ja selle järgi jooksu üle ei arvesta. Relvaks oli tavaline TOZ-34. Kuuli jaoks pole see rohi eriti kõlbulik, sest kuulid v.a. magnumite omad on liiga liiga kerged. Samas Gladiuses oli ka sama firma kergema laegnu rohtu, aga seda pole ise proovinud, sest omal olemas 40g kuulid.
peepk
Postitusi: 775
Liitunud: L Aug 30, 2008 6:30 pm

Re: Poola Sokol

Postitus Postitas peepk »

Oli Artemiseski minu seal töötamise ajal seda poola "sookolit". Sai lõpuks kõik ära müüdud ja vaid üks pretensioon kohalikult vene rahvusest jahimehelt oli, et pool rohtu jättis põlemata. Ostsime selle rohu tagasi. Ilmselt teistelgi rohu ostnutel tulemus parem polnud, aga keegi ei vaevunud poodi tagasi helistama .
kirp
Postitusi: 597
Liitunud: K Jaan 02, 2008 12:12 am

Re: Poola Sokol

Postitus Postitas kirp »

Katsetasin ära. 39,5 g kuul ja 1,7g rohtu laetud 12 kaliibrisse ja rohu põlemata jääke enam pole. Pauk küllalt pehme, ülerõhu tunnuseid pole (mul ka 76mm pesaga toru), kuuli kiirust praeguse tatise ilmaga ei hakanud mõõtma. Kui aega proovin ka suuremate "raskustega" - haavlitega siis. Tundub, et turule on ilmunud rohi, mida edukalt saab (mini)magnum paukude laadimiseks kasutada.
Vasta