Uus GPS koerale ja ka jahimeestele!!!

Kui satud netis surfates huvitavatele lehekülgedele ,siis siia võiks neid teemade kaupa kirja panna.
Teff
Postitusi: 19
Liitunud: L Apr 04, 2009 10:28 am

Uus GPS koerale ja ka jahimeestele!!!

Postitus Postitas Teff »

http://www.huntloc.com/

leidsin sellise lehekülje,asi peaks olema eestlaste tehtud.
Hetkel tundub asi küll päris huvitav.Sellega peaks ära kaduma see levi probleem.
Messer
Postitusi: 225
Liitunud: T Nov 30, 2010 9:17 pm

Re: Uus GPS koerale ja ka jahimeestele!!!

Postitus Postitas Messer »

Lihtsalt huvi pärast küsin, et kas kontrollorganite kätetöö?
Teff
Postitusi: 19
Liitunud: L Apr 04, 2009 10:28 am

Re: Uus GPS koerale ja ka jahimeestele!!!

Postitus Postitas Teff »

Ma ei tea. Millest sa seda järeldad?
Sõber tellis selle gpsi ära mis seda signaali saadab nii et varsti saab näha kuidas asi reaalselt toimib.
mustlesk
Postitusi: 635
Liitunud: N Dets 02, 2004 1:48 pm

Re: Uus GPS koerale ja ka jahimeestele!!!

Postitus Postitas mustlesk »

Sellest siin minuarust juba juttu olnud ja tutvustati seda ka eelmine aasta kokkutulekul ka.
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Uus GPS koerale ja ka jahimeestele!!!

Postitus Postitas sooviku »

Et jälle see otsingu kasutamise jutt :wink: .Sellest gepsust on siin koerte foorumis mitmed korrad juttu olnud.Sellegi pärast tahaks kuulda ka mõne uue kasutaja arvamust asjast.Kas on midagi muutunud kaelarihma osas?Enne oli see saatja pandud sellise koti sisse,mis ei äratanud eriti usaldust.Ja telefoni pidi ka päris kähku tühjaks imema.Kui osta see huntloci saatja ja korralik,kõvema akuga telefon,tuleb hind kallim,kui Astrol.Aga andke teada!
Naine võib olla,koer peab olema!
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Re: Uus GPS koerale ja ka jahimeestele!!!

Postitus Postitas baddmann »

sooviku kirjutas:...Kui osta see huntloci saatja ja korralik,kõvema akuga telefon,tuleb hind kallim,kui Astrol.Aga andke teada!


Mina väidaks, et huntloc tüüpi lahendusi ei ole astro tüüpi lahendustega praktikas mõtet võrrelda. Astro on on olemuselt mõeldud ühe koeraga ühele kasutajale individuaalseks tööks - see, et koeri võib olla mitu või mitu vastuvõtjat jälgivad ühte (või ka mitut) koera samaaegselt, on lihtsalt "kõrvalnähe". Lisaks on seadmed monofunktsionaalsed - eriti mitte millegi muu jaoks neid kasutada ei saa. Olgu-olgu, kaelarihm on tõepoolest ühtlasi ka oranži värvi ning astro vastuvõtjat ei keela keegi kasutada lihtsalt gepsuna orienteerumiseks. Sellega kogu funktsionaalsus ka piirdub.

Üle interneti toimivad lahendused nagu huntloc on aga mõeldud kasutamiseks (NB!) EELKÕIGE mitme kasutaja poolt samaaegselt, jälgida saab mitte ainult kaelarihma (mis ei pruugi vähemalt esialgu tõepoolest olla pikemat aega arendatud konkurentidega võrreldes suurem asi), vaid ka teisi sama äppi kasutavaid seadmeid (ehk siis teisi jahis osalejaid). Seade (nutitelefon, tahvelarvuti) kusjuures ei ole monofunktsionaalne (nagu astro), isegi mitte polüfunktsionaalne, vaid lausa universiaalne. Jah, kui osta nutitelefon ERALDI spetsiaalselt jahil käimiseks ja lisaks ka kaelarihm, siis kokkuvõttes ei saa mitte alati odavamalt läbi. Ühel mehel ühe või paari koeraga ei olegi vaja mitmele kasutajale mõeldud lahendust.

Kuid ärge siis tehke nii, ostke nutitelefon alles siis, kui teil on nutitelefoni ka muidu juba tarvis (või "tarvis", nagu tänapäeva vingete vidinatega ikka pahatihti juhtub). Siis ei lähe kogu lisanduv kulu jahinduseelarvesse või kuidas ;)

BM

P.S. Ei ole huntloci müügimees ja isegi praktiliselt ei kasuta seda, aga nutikasse on tõmmatud ja veidi näppinud olen.

bm
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Uus GPS koerale ja ka jahimeestele!!!

Postitus Postitas kakuke »

Teooria on ikka tore, aga jube hea oleks kuulda mõnelt koeramehest praktikult, et ohh, vot see on asi, olen juba hooaja kasutanud ja muud ei soovi. Praegu teeb mind ettevaatlikuks ikka see, et aastakese pea asi olnud väljas ja ei kippu ei kõppu. Ma nüüd ei taha uskuda, et kellegil nutikat taskus pole või selle tarkvara ja kaelarihma jaoks raha ei jätku.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Uus GPS koerale ja ka jahimeestele!!!

Postitus Postitas puugi »

Neid ju osteti!Aga kahjuks pole ühtegi kasutajat tuttavate seas. :(
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Uus GPS koerale ja ka jahimeestele!!!

Postitus Postitas aivar00 »

Kas mitte Mari toda katsetama ei pidanud?
ikka lõbusalt
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Uus GPS koerale ja ka jahimeestele!!!

Postitus Postitas puugi »

Homme uurin! :D
jyri

Re: Uus GPS koerale ja ka jahimeestele!!!

Postitus Postitas jyri »

Kordan juba öeldut siin foorumis. Koera "pidevaks, online" jälgimiseks on Astro väljaspool konkurentsi. Paraku võib koer kaduda levist. Sellisel juhul tuleb kasutada nn ühekordset mobiilse interneti ühendust, et leida koera asukoha ala, kuhu teda( Astroga) otsima minna. Kui mobiili levi on puudulik, siis Astroga polegi midagi võrrelda-huntlock ei toimi lihtsalt.
Astrole lisaks ( samale rihmale) huntlock isetehtud süsteeme( tikutopsist väiksem vidin) paigaldas juba 6 aastast tagasi üks jahimees Aegviidust.Näinud oma silmaga. Paraku nimi ja konraktid kadunud.
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Re: Uus GPS koerale ja ka jahimeestele!!!

Postitus Postitas baddmann »

kakuke kirjutas:Teooria on ikka tore, aga jube hea oleks kuulda mõnelt koeramehest praktikult, et ohh, vot see on asi, olen juba hooaja kasutanud ja muud ei soovi. Praegu teeb mind ettevaatlikuks ikka see, et aastakese pea asi olnud väljas ja ei kippu ei kõppu. Ma nüüd ei taha uskuda, et kellegil nutikat taskus pole või selle tarkvara ja kaelarihma jaoks raha ei jätku.


See konkreetne rihm ongi ju arenduse algusjärgus ja seega sellelt ei saagi erilist kvaliteeti oodata. Sommide analoogsed seadmed on..ma ei teagi, vast isegi kuni 10 a juba töös ja arenduses olnud. Jutt kaelarihmast. Nutitelefoni aplikatsioon on ainult tarkvara ja selle kasutusmugavus praktikas sõltub väga palju seadmest endast, sellel sees olevast GPS-kiibist jms, aga need on juba seadme tootja probleemid, mitte tarkvara looja ja arendaja omad niivõrd.

Jyriga ja Kakukesega me räägime veidi erinevatest asjadest - nende jaoks, kes tahavad hästi täpselt ja kindlalt oma koera asukohta teada saada üksiku jahimehena 1-2 koeraga - palun väga, praeguste lahenduste juures astro. Need, kes tahavad operatiivselt jahti juhatada ja näha koera asukohale lisaks ka jahis osalejate asukohti - astroga pole midagi peale hakata. Seega jõuan jälle sinna, et tegelikus pole mõtet üritada võrrelda võrreldamatut.

BM
jyri

Re: Uus GPS koerale ja ka jahimeestele!!!

Postitus Postitas jyri »

baddmann kirjutas: Need, kes tahavad operatiivselt jahti juhatada ja näha koera asukohale lisaks ka jahis osalejate asukohti - astroga pole midagi peale hakata. Seega jõuan jälle sinna, et tegelikus pole mõtet üritada võrrelda võrreldamatut.

BM


Vaidlen argumenteeriltult vastu. Ise olen osalenud jahis, kus jahimeestele anti pihku ( mõned panid naerdes isegi kaela) DC-d, nii et lisaks ajus olevale kahele koerale oli Astrol näha ka kõikide jahimeeste asukohti! (y) . Lisan lihtslt minu kombe- mul alati kaasas läinud koera DC, nii et kas annan selle kellelegi(taskusse) või jääb töötama minu autosse ( millega keegi aju alguspunktist sõidab "kütiliinile"), kuid ikka on näha lisaks koerale ka muud vajalikku.
Kasutaja avatar
pktaks
Postitusi: 539
Liitunud: L Nov 26, 2011 12:34 pm

Re: Uus GPS koerale ja ka jahimeestele!!!

Postitus Postitas pktaks »

Mari-Ann toimetab oma koertega jah Huntlociga. Saate otse temalt küsida mis ja kuidas.

Olen kasutanud nutitelefoni ja loobunud nuputelefoni kasuks. Isiklik kiiks ilmselt aga nagu ma näen, siis neid kes eelistavad jahis nupukat on jätkuvalt rohkem kui "nutikaid". Pealegi - kas jaht peabki välja nägema nii et jahimees, selle asemel et kütiliinil kuulata ja oodata ja kuulata raadiosaatjast antavaid juhiseid, vahib nutitelefoni (ja siit edasi arendusena, et iga "nägija" saab koerale ette joosta?)?
Levi osas Huntlociga ei peaks muretsema, kui on vähekenegi levisignaali, siis huntloc ka toimib. Selles osas annab silmad ette "kaduvate" koerte puhul Astrole, et signaal ei katke peale 3-4 km, vaid koera leiad ka 10-15km tagant ja veel pealegi. Hetkel on minu jaoks suure küsimärgiga jätkuvalt seadme veekindlus ja aku kestvus.
Väikestele koertele paneks iga kell väiksema ja kergema seadme kaela kui Astro aga niikaua kuniks asi on veel lapsekingades, peavad koerad leppima Astroga.
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Re: Uus GPS koerale ja ka jahimeestele!!!

Postitus Postitas baddmann »

jyri kirjutas:...
Vaidlen argumenteeriltult vastu. Ise olen osalenud jahis, kus jahimeestele anti pihku ( mõned panid naerdes isegi kaela) DC-d, nii et lisaks ajus olevale kahele koerale oli Astrol näha ka kõikide jahimeeste asukohti! (y).


Jah, millegipärast ma aimasin, et see jutt tuleb :) Eks meil kõigil ole olnud elus selliseid hetki, mida pärast on ebamugav meenutada....suhtun mõistvalt. Võib tõepoolest eeldada, et väga paljudel seadmetel maailmas on lisaks nende tootja poolt väljamõeldud kasutusviisile veel ka alternatiivseid, kasutajate poolt välja mõeldud lisakasutusviise. Minu nutitelefoni näiteks on naljaga pooleks peetud sobivaks püütud väikeuluki surmamise vahendiks ;)

Jyri jutt ei heida veel kõrvale minu väidet, et kogu astrondus on mõeldud lokaalse lahendusena, ükskõik mitu rihma ja vastuvõtjat sinna lisada. Lokaalsuse laiendamine annab ikkagi tulemuseks lihtsalt laiendatud lokaalsuse, lihtsalt seda on vaja endiselt sama imepisikesele ekraanile ära mahutada (muideks, astrol on ka tarkvaralahendus arvuti jaoks olemas siiski lisavõimalusena) ning kõigile "liikuvatele punktikestele metsas" hankida eraldi mitte väga odavad seadmed, selle asemel, et ära kasutada ehk nii mõnelgi juba nii-ehk-naa taskus olevat nutiseadet.

Mul saab ainult kahju olla sellest jahiseltskonnast, kus kulutatakse mitte väga väike summa raha sellele, et igale koerale ja mehele osta oma kaelarihm Astro süsteemi jaoks, mis aja möödudes uute versioonide lisandudes enam vanu rihmu ei tunnista, tarkvara pikapeale enam uuendada ei lase jms. Kõike seda selle nimel, et algse, kogu sellise korralduse initsieerijast koeraomaniku arusaam on olnud (oletame) - Astro ja ei midagi muud! Aga noh, nagu öeldakse, kellele tütar ja kellele Jyri....või see...noh...ema ! ;)

BM
Vasta