Veriselt lumelt võetud DNA-proov paljastas salaküttimise

Kui satud netis surfates huvitavatele lehekülgedele ,siis siia võiks neid teemade kaupa kirja panna.
Vasta
Siili
Postitusi: 416
Liitunud: E Aug 09, 2004 10:23 pm

Re: Veriselt lumelt võetud DNA-proov paljastas salaküttimise

Postitus Postitas Siili »

Vaataks veidi põhjamaadesse.Soomlane,kes on nii seadusekuulekas,et ei viske lanti ka siseveekogus piirinaabri piiri lähedale(kala võib tulla sealt tema kotti).Siiski kahtlustatakse nii Rootsis kui Soomes,et hundid ei sure alati loomulikku surma.Meiega võrreldes pea7,5 korda suuremas riigis,ei eitata hundi probleemi,miks siis lapsi muidu transporditakse bussidega kooli.
Summa summarum püütakse meil pea sama hulk hunte hoida .Kas see on hundi kokkukuivava toidubaasi juures mõistlik?Hunt EI HAKKA iial taimetoitlaseks.Kui meil oleks 40+-hunti,mis vastaks enam vähem Soome proportsioonidega,ehk oleks meil tõmblemist vähem. Muidugi puudub meil paragrahv, kui hundi ohvriks langeb väikelaps,sest ilmselt on see siis vääramatu jõud,kas ikka on?
Ma ei õigusta seaduserikkumist,kuid ei toonud ka välja ämbreid ,mida mõni kõva mees eitab.Selle kirja kirjutasin murest meie kõige nõrgema pärast.
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Veriselt lumelt võetud DNA-proov paljastas salaküttimise

Postitus Postitas honkomees »

freelander kirjutas:... Reeglid on reeglid, vahet pole kas nad on jahinduses, liikluses või tööjuures.
Lugedes jääb küll selline tunne, et meil on palju selliseid, kes laseks hundi, ilvese, karu maha iga kell, kui see vaid ette satuks.
Kui me kõik sedasi tegutseks, siis väheneks kindlasti loomade hulk meie metsas väga kiiresti. Millest oleks väga kahju.
Hunte on tõesti vb rohkem kui tavaliselt, aga kui nüüd küsida paljud jahimehed on üldse hunti näinud looduses, siis see protsent ei olegi väga suur....
rikkuma ollakse ''kõvad'' mehed aga kui tuleb tagajärgedega tegeleda siis on saba jalgevahel ja ei tea mitte midagi. ...

1. Reeglid on alatihti eluga mittekooskõlas ja neid rikutakse pidevalt, seda eriti liikluses ...
2. Arvan, et kui poleks karistusehirmu, siis iga TÕELINE jahimees tõesti laseks maha röövuluki kui oma konkurendi ja
3. loomade (ehk lihaloomade) arv looduses kasvaks, mitte ei väheneks.
4. huntide arv oli suur 90-ndate algul, kui sai nendele ikka suuri ühisjahte tehtud ja nüüd viimased ca 5-6 aastat, kui ikka iga aasta või üle aasta korra ajujahtide ajal hundi ära näeb. Arvan, et enamus jahimehi on hunti näinud ikka mitu korda metsas ja korra ikka iga mees, kes on jahimees, see tähendab, et käib jahil mitte paar korda aastas.
5. Kõvad mehed, kes uurimisorganite ees suutsid omasid kaitsta ja kitse ei pannud.
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
sax
Postitusi: 246
Liitunud: T Nov 09, 2010 3:31 pm

Re: Veriselt lumelt võetud DNA-proov paljastas salaküttimise

Postitus Postitas sax »

GC kirjutas:Võib olla ma saan valesti aru, aga siin justkui käib kõva ebaseadusliku hundiküttimise õigustamine!?
Mida te keerutate? Öelge siis ausalt, kas aktsepteerite ebaseadusliku hundijahti?
Vastused saavad olla ainult "jah" või "ei"!


Kunagi kui need debiilsed piirangud tulid siis isa, kes oli selleks ajaks olnud üle 40 aasta jahimees, ütles et ei tema usu et üks normaalne jahimees jätab hundi laskmata sellepärast et luba ei ole. Ja mina ka ei usu.
Kas üks oma peaga mõtlev mees ei lase maha hunti kui see murrab tema koera? Seadus ju keelab seda ka. Saad oma 7 aastase truu jahikaaslase eest 500 euri ja osta uus.
Kasutaja avatar
sammal.habe
Postitusi: 1180
Liitunud: P Jaan 04, 2004 7:43 pm

Re: Veriselt lumelt võetud DNA-proov paljastas salaküttimise

Postitus Postitas sammal.habe »

ärge unustage, et seda teksti loevad ka paljud muud silmad peale jahimeeste omade. ja nende silmade taga olev aju võib olla sootuks teistsuguse ehitusega...

samas on tore tõdeda, et mõned mehed meil nii seadusekuulekad on. ilmselt ei ületa nad kunagi liikluses kiirust mitte karvavõrragi ega riku kunagi ka mitte ühtegi muud regulatsiooni, sest "reeglid on reeglid, vahet pole kas nad on jahinduses, liikluses või tööjuures". :mrgreen:

https://youtu.be/qAjxS7YVxoc
Kasutaja avatar
Beretta
Postitusi: 1452
Liitunud: T Nov 25, 2003 4:47 pm

Re: Veriselt lumelt võetud DNA-proov paljastas salaküttimise

Postitus Postitas Beretta »

Reeglitest niipalju. Eelmise võimu ajal maksti hundilaskmise eest preemiat. Aga meesinimesed, kes ennast teiste meestega rahuldasid, said selle eest mitu aastat kinnimajas pidamist. Sest niisugune oli reegel. Ma ei taha endist korda tagasi. **** nende homodega kui väga ei lälla. Aga hunte on selgelt liiga palju. Kui Väätsal lasti 8 ja sealt mitte väga kaugel Kaius mäletamist mööda 10, siis koos ilusti ära mahtumisega nagu GC arvab, on ikka tükk tegemist. Ja ei maksa arvata,et Kaiu on nüüd hundivaba. Kas keegi arvab,et kui hunt oleks väikeuluk, siis neid lastaks oluliselt rohkem?
Grumpy old man
GC
Postitusi: 389
Liitunud: R Nov 12, 2004 5:15 pm

Re: Veriselt lumelt võetud DNA-proov paljastas salaküttimise

Postitus Postitas GC »

Oo,jaa!
Kui palju TÕELISEID jahimehi siin koos!
koos koeraga
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Veriselt lumelt võetud DNA-proov paljastas salaküttimise

Postitus Postitas kakuke »

Beretta kirjutas:... Kas keegi arvab,et kui hunt oleks väikeuluk, siis neid lastaks oluliselt rohkem?

Mina usun küll seda. Ma ei imestaks, kui Eesti täitsa tühjaks lastaks. See ei toimuks ühe aastaga, aga 10-20a pärast küll oleks pilt selline. Ja ärge tulge rääkima mingitest veneaegsetest hundibrigaadidest. Praegune tehnoloogiareng on miskit muud, kui siis.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Ats
Postitusi: 933
Liitunud: R Aug 18, 2006 12:14 pm

Re: Veriselt lumelt võetud DNA-proov paljastas salaküttimise

Postitus Postitas Ats »

On ikka suur vahe, kas jahti peetakse relvaga mille laskekaugus on u 50-60m või siis 200 ja ülegi.
Pole looma, pole probleemi!
rixa
Postitusi: 387
Liitunud: P Mai 04, 2008 6:37 pm

Re: Veriselt lumelt võetud DNA-proov paljastas salaküttimise

Postitus Postitas rixa »

GC kirjutas:Oo,jaa!
Kui palju TÕELISEID jahimehi siin koos!


Mis Sa GC kõvatad nüüd nii hirmsasti? Lasite 8 hunti - oli hundiõnne, oli loaõnne, väga äge. Saite nii palju jahtida paljuski nende piirkondade arvel, kus hunti samuti jalaga segada, aga kellelgi paari kaelavõru pärast pool Eestit vaja keelu alla panna. Nagu sa ise tunnistad, mahute kõik jahimaale ära, kuna siga veel on ja hundil süüa kah, enamuses Eestis see nii enam pole. Tasuks enda nina eest natukene kaugemale vaadata. Konflikti põhiline põhjus minu arvates on lõpmatu võimuga paar ametnikku, kes võivad oma suva järgi otsustada ja kellegagi kompromisse leidma ei pea. Hirmutamine, et vaadake, Euroopa keelab teil äkki hundijahi üldse ära, kui te meid ei kummarda, ei päde tegelikult kah kuidagi.

PS. Ei ole kuidagi salaküttimise poolt ja ka seltsis salaküttimise ühisjahte ei organiseerita.
Kasutaja avatar
aadu kadakas
Postitusi: 1469
Liitunud: T Veebr 16, 2010 2:21 pm

Re: Veriselt lumelt võetud DNA-proov paljastas salaküttimise

Postitus Postitas aadu kadakas »

Panen siia väikese OT! näite, et veidi üht levivat tendentsi visualiseerida.
http://uudised.tv3.ee/eesti/uudis/2017/ ... leebemaks/
alates 00:45 ja veidi edasi.
Ka siin on tegemist kaudsete viidetega, millega siis konkreetset asja tahetakse ära põhjendada.
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Veriselt lumelt võetud DNA-proov paljastas salaküttimise

Postitus Postitas honkomees »

Ats kirjutas:On ikka suur vahe, kas jahti peetakse relvaga mille laskekaugus on u 50-60m või siis 200 ja ülegi.

Mul pole veel õnnestunud hunti tabada ehkki näinud olen teda küll ja veel. Isegi pauku pole suutnud pikast püssist teha, kuna hunt on ikka liikunud väga kitsast sihist üle kiiremini kui ma olen jõudnud püssi palge saada. Tegelikult pole hundijahiks pikast püssist kasu vaid vaja on vanamoodsalt palju mehi haavlipüssidega, lipuliine ja pikka piiramist.
Ei usu ma ka, et hunte oluliselt rohkem lastaks kui ta oleks lindprii.
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Ats
Postitusi: 933
Liitunud: R Aug 18, 2006 12:14 pm

Re: Veriselt lumelt võetud DNA-proov paljastas salaküttimise

Postitus Postitas Ats »

honkomees kirjutas:Mul pole veel õnnestunud hunti tabada ehkki näinud olen teda küll ja veel. Isegi pauku pole suutnud pikast püssist teha, kuna hunt on ikka liikunud väga kitsast sihist üle kiiremini kui ma olen jõudnud püssi palge saada. Tegelikult pole hundijahiks pikast püssist kasu vaid vaja on vanamoodsalt palju mehi haavlipüssidega, lipuliine ja pikka piiramist.
Ei usu ma ka, et hunte oluliselt rohkem lastaks kui ta oleks lindprii.


Ma pole väitnudki ajujahis vindiga hundi laskmist, jutt ikka rohkem mitte ajujahist.
Pole looma, pole probleemi!
Välek
Postitusi: 1365
Liitunud: P Mär 06, 2011 8:25 am

Re: Veriselt lumelt võetud DNA-proov paljastas salaküttimise

Postitus Postitas Välek »

Siili kirjutas: kui hundi ohvriks langeb väikelaps,sest ilmselt on see siis vääramatu jõud,kas ikka on?

Ma üks neist õnnelikest, kel olnud au hundiga niiöelda paljakäsi rinda pista. Oli nälgas ja ei tahtnud kuidagi ära minna. Miskil momendil võttis kõhedaks- ilm oli nigel, ja öö ja hundul oli minust ükskõik. See viimane oligi kõige veidram- karjusin, vilistasin, plaksutasin käsi, vehkisin lambiga, ja see väänkael ei taganenud sammugi. Täiskasvanud hunt oli. Vahet oli meil vast 30 sammu, mitte rohkem. Nii et kui hundil nälg kallal, siis inimese vastu ta suuremat sorti hirmu ei tunne ja ma poleks kindel, et ka täiskasvanule olukord ohutu on. Seda enam, kui neid mitu on.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Veriselt lumelt võetud DNA-proov paljastas salaküttimise

Postitus Postitas kakuke »

honkomees kirjutas:... Tegelikult pole hundijahiks pikast püssist kasu ...

Nii palju, kui ise hundijahtides käinud, siis valdav pilt on miskit muud olnud.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Veriselt lumelt võetud DNA-proov paljastas salaküttimise

Postitus Postitas honkomees »

kakuke kirjutas:
honkomees kirjutas:... Tegelikult pole hundijahiks pikast püssist kasu ...

Nii palju, kui ise hundijahtides käinud, siis valdav pilt on miskit muud olnud.

Eks paljudel meestel enam polegi haavlipüssi ja hundijahti kutsutakse ikka ootamatult kokku nt põdrajahist, siis on meestel ikka pikad püssid kaasas. Ise olen võimalusel (kui on hommikul teada) hundi ja ilvesejahiks ikka haavli- ja kartetšipuistaja kaasa haaranud, aga enamasti satub jah vint kaasas olema.
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Vasta