Jahitrofeede alused

Kui satud netis surfates huvitavatele lehekülgedele ,siis siia võiks neid teemade kaupa kirja panna.
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Postitus Postitas baddmann »

Ei ole vast mõtet korra kogemata suust pudenenud radikaalseid sõnu niiväga tõsiselt võtta. Loomajäänuseks siiski trofeed - ja veel enam vääristatud trofeed - ükski tõsine jahimees ei nimeta. Trofeede vääristamise kultuur on riigiti ja maailmajaoti kahtlemata erinev, samamoodi nagu on erinev ka meie oma Eesti trofeemeistrite ja taksidermistide käekiri. Kui konkreetselt enda maitsest rääkida, siis minule on enim meeldinud lihtsad, korralikult töödeldud ja just rohkem trofeed kui iseennast eksponeerivad alused. Filigraanne puulõige sobiks just kas metsseakihvadele või siis ka näiteks valiklaskmise viletsatele sokusarvedele, kus trofee enda liigendatus ja ruumihaaravus suhteliselt väike, mistõttu aluse (ehk tausta) detailid toovad kogu kompositsiooni täiendavat esteetilist väärtust. Aga see on kõigest minu enda tagasihoidlik arvamus ;)

BM
bighornet
Postitusi: 414
Liitunud: P Jaan 30, 2005 6:16 pm

Postitus Postitas bighornet »

Aga ma küsin veits teisiti, oletatav hr Estlander (või proua). Kah suts julmalt.

Kui Sul näiteks kitseloa realiseerimine mingil põjusel langes 30 novembrile ja Su ees seisab kits kahe nadivõitu tallega ja eemal veel sokk kah (sügisel ju orase peal kõik karjas koos), kelle peal Sa siis loa ära realiseeriksid?
Lased kitse ja tõmbad praest järelejäänule vett peale ja lased Paljassaare poole teele?
Ei ole see provotseeriva mõttega küsimus.
Kasutaja avatar
Estlander
Postitusi: 338
Liitunud: K Nov 17, 2004 12:25 pm

Postitus Postitas Estlander »

bighornet kirjutas:Aga ma küsin veits teisiti, oletatav hr Estlander (või proua). Kah suts julmalt.

Kui Sul näiteks kitseloa realiseerimine mingil põjusel langes 30 novembrile ja Su ees seisab kits kahe nadivõitu tallega ja eemal veel sokk kah (sügisel ju orase peal kõik karjas koos), kelle peal Sa siis loa ära realiseeriksid?
Lased kitse ja tõmbad praest järelejäänule vett peale ja lased Paljassaare poole teele?
Ei ole see provotseeriva mõttega küsimus.


Raske küsimus.
Pole sellises olukorras kunagi olnud ja ei tea kas saangi olema kuna pole hetkel tegev jahimees. :V
Hundist toakoera ei saa.
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Postitus Postitas baddmann »

Estlander kirjutas:...
Raske küsimus.
Pole sellises olukorras kunagi olnud ja ei tea kas saangi olema kuna pole hetkel tegev jahimees. :V


ehk siis seletus mõiste "loomajäänus" tekkeloole :D

BM
bighornet
Postitusi: 414
Liitunud: P Jaan 30, 2005 6:16 pm

Postitus Postitas bighornet »

Estlander. Ma tänan sellise siira vastuse eest! See oligi küsimuse eesmärk ja muudab oluliselt minu arusaama Sinu suhtumisest või isegi põhimõtetest.
See oli küll pigem jahieetika küsimus, kuid seonduv.
Siin foorumis on teemadering nii päratult lai, et tundub täielikku teineteisest möödarääkimist-mõistmist.

No kuidas Sa ikka ei säilitaks SELLIST ilmselt varajase ja hästi arenenud sokktalle "kühvelsarve" , millel on 1-1,5 sm harud, tükki 10 ringirarast. Lausa nunnu! Mõni rahvusvaheline hõbe või pronks on selle kõrval minu jaoks küll "köki". Uhked, aga ikka kökid. Ja tolle nunnuga koos veel rida mälestusi aastateks. Viskan ahju, säilitan kartulikotis või?
Alati jääb eksisteerima selline mõiste nagu jahikultuur. Usun, et ka minu pojapoja jaoks, kes armutult nõuab nädalavahetuse põdrajahti kaasavõtmist.
:(
bighornet
Postitusi: 414
Liitunud: P Jaan 30, 2005 6:16 pm

Postitus Postitas bighornet »

Vastus estlanderilt:

Raske küsimus.
Pole sellises olukorras kunagi olnud ja ei tea kas saangi olema kuna pole hetkel tegev jahimees. :V[/quote]
No pagan küll, päe õhtas ja viid jutu mujale. vastan siis ise Su eest :

Estlanderi sõnad:

....
Estlander kirjutas:lõõp kustutatud ;)


või siis küsimus nii kogenud jahimehele:
Millised on head jahimehe tavad?
Kasutaja avatar
Estlander
Postitusi: 338
Liitunud: K Nov 17, 2004 12:25 pm

Postitus Postitas Estlander »

bighornet kirjutas:või siis küsimus nii kogenud jahimehele:
Millised on head jahimehe tavad?


Vaikus on tarkus või rääkimine hõbe, vaikimine kuld.

Ma olen nüüd natuke vait ja mõtlen elu üle järgi, kui lubate :M
Hundist toakoera ei saa.
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Jahitrofeede alused

Postitus Postitas jorr »

Jahitrohvee, see onju mälestus möödunud jahist ja samas ka kaunistus seinal, mis peab sobima interjööriga.Muideks neid müüakse ka kadaka turul ja isegi ostetakse seinale panekuks.
noorus on ilus aeg
Vasta