Veel nugadest

Kui satud netis surfates huvitavatele lehekülgedele ,siis siia võiks neid teemade kaupa kirja panna.
Vasta
setu
Postitusi: 4
Liitunud: T Mai 04, 2004 8:05 pm

Veel nugadest

Postitus Postitas setu »

[url]www.russkie-palaty.ru
[/url]www.knifeclub.ru
Kasutaja avatar
Estlander
Postitusi: 338
Liitunud: K Nov 17, 2004 12:25 pm

Postitus Postitas Estlander »

Hundist toakoera ei saa.
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Postitus Postitas Joosep Käba »

**** mulle need vene nuad meeldivad. Istub see neile iseloomulik kuju ja hästi on käes ka. Minule meeldiv mudel "aint" 450 daala. :cry:
Deerhunteris on paari tonniga müüa venelasi nn. tavaterasest. On kellegil kogemust selle triibulise terasega? Kas peale silmailu ka muud olulist efekti? Kirjutada võiks need kel endal kasutamise :!: kogemus!
PS. See 6500 ei avaldanud mingit muljet. "Tillipikendusena" rohkem tundub. :D Mitte et mul ülearu pikk oleks aga.......
indian
Postitusi: 410
Liitunud: E Okt 31, 2005 5:11 pm

Postitus Postitas indian »

´´Triibuline tera`` on damaskitud teras ehk rahvakeeli Damaskuse teras. Olen viibinud juures kui sellist terast tehakse. Võetakse mitu erinevat sorti ja omadustega terast ja taotakse need kokku, siis volditakse saadud tükk kokku ja taotakse jälle omavahel kokku, näiteks tehakse nii niimitu korda, et saadakse läbisegi üle saja kihi erinevat terast omavahel kokku. Vastavalt sellele, missugune otstarve on tulevasel noal, kas see on nülgimiseks, puusepale, tapariist, viskenuga jne. valitakse ka erinevad terasekihid mida siis omavahel siduma hakatakse. Tulemuseks on nuga mille terituskorrad on kordajatega harvemad kui tavaterasest noal, ta on sitke, ei murdu, ei paindu kuid on teritatav. Muuseas noad, mille peal luisk libiseb ei kõlba millekski, noateras peab viilile alluma, nii imelik kui see ka pole, seega: saab hõlpsasti teritada aga vot nüriks ei lähegi eriti. Üks mees väitis, et tema tellitud noaga saab kuni neli põtra teritamata nülgida, ise juures pole olnud, seega vahendan vaid tema ütlusi.
Aga- aga, triibuliseks (õigel teral on see muster moodustunud eri kihtide kokkupuutekohtadel) saab tera ka pettusega teha, kasutades happeid. Seega tuleks olla ettevaatlik. See on nagu 100 eegune Rolex. Nagu väljastpoolt oleks aga sisu on saast. Nagu inimenegi, kenasti riides ja viisakusest nõretav aga hinge pole ollagi, mädaneb hoopis. Meil Eestis tehakse selliseid noateri, ei oska hinda öelda, patt oleks sellise kunsti vaatlemisel sepikojas rahast rääkima hakata, pit mida vaadata on palju enamat kui rahajuttu väärt. Aga arvestades töömahtu (lööge ise näit. 132 kihti terast kokku) peaks olema päris kallis. Aga kui on võimalus endale muretseda PÄRIS ASI, siis tuleb kulutada. Tean omast käest, mõni ese on nii päris, et olen pool kuud mustast leivast toitunud, ei suregi, päris hea hakkab aga ma olen ta endale saanud.
Iga asi tuleb omal ajal või siis natuke hiljem.
indian
Postitusi: 410
Liitunud: E Okt 31, 2005 5:11 pm

Postitus Postitas indian »

Lisaks veel: Vaatasin neid nuge, osad on oma terase margilt juba sellised, et damaskiga pole küll tegemist, ikka ``joonistatud`` muster. Küll olid üle 2000.-$ maksvad päris kindlasti damask. Ilu, hind ja otstarve pole tihti kattuvad mõisted, tuletagem vanasõnu meelde, need ei valeta kunagi. Damaskimine on kunst, seal on paras ports hinge sees, kindlasti tehakse ka masinaga aga SEDA pole seal sees.
Iga asi tuleb omal ajal või siis natuke hiljem.
laurits
Postitusi: 215
Liitunud: T Mai 04, 2004 10:15 am

Postitus Postitas laurits »

Sai endale kunagi tellitud venelane "JUŠNÕI KREST" maksis 1000eeku
ja ütleme nii et midagi paremat mul peale selle polegi! Muidu oli peotäis Soomlaseid aga ....!
Veel täpsustan, et soovitajaks oli inimene (venemaalt) kes muidugi valdab terariistade teemat iga väga hästi!
puukoi

Postitus Postitas puukoi »

Estlander kirjutas:On mida vaadata...

http://www.knifeart.com/

Kõigest 6500 toltsi :shock:
http://www.knifeart.com/roycargoldam.html

On tõesti, mida vaadata! Nii, et väsisin ja tüdinesin, ja kui olekski see 2-3 tuh. $ vasakus tagataskus lõdvalt võtta, jääks minust see nuga sellest valikust ostmata. Nimelt, suvel käisid soome poisid meil sokujahil, kinkisid omakandi külasepa tehtud Lapin Leukku tüüpi pussi.Laia teraga, ehk 10 cm pikkust jääb väheks, aga tera ise see-eest super! Just nisuke suht kerge teritada aga püsib kaua terav. Pussi pea oli suht nadi, tüüpiline "laplane". Tegin selle oma äranägemise järgi uue ja paremat pussi jahi tarbeks ei oskagi tahta. Need knifeart`i väitsad on rohkem sõbra ees kekutamiseks mu meelest.
Kasutaja avatar
villuvih
Postitusi: 112
Liitunud: E Juun 14, 2004 8:09 am

Postitus Postitas villuvih »

vau, selliseid nuge ei julgeks ma kodust kaugemale viiagi. kui ära peaks kaotama on nagu nädal või isegi kuu rasket tööd tühjavisatud
Vasta