Ekspertiis tõestas hundi ja koera hübriidide olemasolu Eesti

Kui satud netis surfates huvitavatele lehekülgedele ,siis siia võiks neid teemade kaupa kirja panna.
Kasutaja avatar
Jahimees
Postitusi: 416
Liitunud: N Okt 16, 2003 12:49 pm

Ekspertiis tõestas hundi ja koera hübriidide olemasolu Eesti

Postitus Postitas Jahimees »

Kas tuleb jaht???
tuska
Postitusi: 99
Liitunud: T Dets 14, 2004 5:58 pm

Re: Ekspertiis tõestas hundi ja koera hübriidide olemasolu Eesti

Postitus Postitas tuska »

Huvitav, kas riigile(Männil &co) jõuab kohale, et koerhunt pole hunt
vahel tuleb ka mööda lasta
ozz
Postitusi: 179
Liitunud: K Dets 03, 2003 10:18 am

Re: Ekspertiis tõestas hundi ja koera hübriidide olemasolu Eesti

Postitus Postitas ozz »

Kes see riik on!? See paberinäriate kari seal kuisagil kes reaalsest elust ei tea suurt midagi!? Ma loodan, et sellele jahisektsioonile antakse uued hundiload, kuna osa loomi osutusid ju värdjateks!? Muidugi tuleb sellenimel kõvasti kellegi nina "veriseks lüüa " enne kui aru saama hakkab!? Ma arvan, et see pole ainuke hundikari kes sellise väärastuse on läbi teinud!?
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Re: Ekspertiis tõestas hundi ja koera hübriidide olemasolu Eesti

Postitus Postitas Feen »

Aga siis tuleks jahimeestele koerte laskmise eest trahvi teha või? Mitte jahiloomaks oleva ristandi laskmise eest... või? Mis alusel sel juhul neid loomi lasta võiks ja kuidas olla kindel, et tegu kindlasti hundiga (ema nii ehk naa antud juhul hunt).
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
Kellapoiss
Postitusi: 149
Liitunud: K Nov 01, 2006 5:05 pm

Re: Ekspertiis tõestas hundi ja koera hübriidide olemasolu Eesti

Postitus Postitas Kellapoiss »

Ma olen Männili teadmisi alati Imetlenud.Alati jäi tema jutust mulje,nagu teaks ja tunneks ta kõiki Eesti hunte nägu ja nimepidi.Aga need reod tegid ajal kui suur isa magas,kuskil külapenidega riivatuid tegusid.Jälle rehnut sassis.Aga ei imestaks,kui mees väidaks,et jutud valed,et andmed võltsinud kas KGB;FJP või LKA.
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Re: Ekspertiis tõestas hundi ja koera hübriidide olemasolu Eesti

Postitus Postitas Mart »

Nüüd pole muud, kui parem õudne lõpp. kui lõputa õudus. Seal piirkonnas tuleb puhas nurk lasta.
Ja huvitav, kas ükskord inimese pähe jõuab, et meil eestis, tiheasustusega alal, kus pealegi veel suur hulkuvate koerte probleem, ei saa metsikut hunti kasvatada. Enne tuleb pind nö ettevalmistada ja alles siis on see võimalik. Nõukaaegse hurraa ja nüüdse eurraa'ga ei saa hundikasvatusest asja.
enkidu
Postitusi: 61
Liitunud: R Mai 05, 2006 2:14 pm

Re: Ekspertiis tõestas hundi ja koera hübriidide olemasolu Eesti

Postitus Postitas enkidu »

Feeni jutul on iva sees. Kas koerhunt on hunt? Millisest DNA suhte protsendist algab hunt ja lõppeb koer? Millise loaga ja millise seaduse (jahi või lemmiklooma) alusel neid loomi lasta võib?
Kas hulkuvaid koeri võib lasta siis hundiloa olemasolul? teadlased vaidlevad, et kas koer ongi eraldi liik hundist???? :M
Targemad mehed vastaku - minu aru saab siin otsa.
:VS
Kasutaja avatar
kaarelj
Postitusi: 70
Liitunud: E Dets 22, 2008 9:32 pm

Re: Ekspertiis tõestas hundi ja koera hübriidide olemasolu Eesti

Postitus Postitas kaarelj »

Hundil kindel arv kromosoome, koeral(või siis koertel) teine, seega kui antud loomal kromosoomide arv erineb hundi omast on ta ristand. Teine asi on muidugi see, et ma pole üldse kindel kas koerhundi kromosoomide arv vastab rohkem koerale, või siis hundile, st et vb jääb kromosoomide arv hundiga võrdseks, seljuhul on genoomid kindlasti erinevad ja tehakse sellejärgi kindlaks. Nii arvan mina, aga bioloogid teavad kindlasti täpsemalt.

EDIT:

Tegelikult jah, kui ristandid on hundikoeraga siis võib küll asi keeruline olla.
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Re: Ekspertiis tõestas hundi ja koera hübriidide olemasolu Eesti

Postitus Postitas Feen »

Ma just mõtlesin, et kui asi oleks kromosoomide erinevuse tasemel, mis siis viga neid omavahel eristada. Kromosoome peks neil normaalsel juhul ikka täpselt sama palju olema. Lisaks, ei ole ka genoomis suuri erinevusi, aga natuke ikka.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
Kasutaja avatar
kaarelj
Postitusi: 70
Liitunud: E Dets 22, 2008 9:32 pm

Re: Ekspertiis tõestas hundi ja koera hübriidide olemasolu Eesti

Postitus Postitas kaarelj »

Ei julge vaielda, kuna minu bioloogia on gümnaasiumi tasemel, ja seegi lünklik. Aga sessuhtes küll jah, kromosoomide arv neil sama, ma eelmises postituses panin ikka täitsa mööda, vastasel juhul neil ju järglasi ei tekiksi ja kui tekiks siis need on viljatud, oli nii vist? Muidu siin üks teaduslik lahendus hundi ja ristandi väljaselgitamiseks:

http://www.cababstractsplus.org/abstrac ... 0033021451

No ja siin lihtsalt hundi alamliike ja värki:

http://en.wikipedia.org/wiki/Subspecies_of_Canis_lupus

Et küllaltki vähe leidub materiali, või ei oska otsida, ei tea, aga kui keegi midagi head leiab võiks ikka aadressi üles riputada, oleks päris huvitav uurida(mõtlen just geneetilise poole pealt)
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Re: Ekspertiis tõestas hundi ja koera hübriidide olemasolu Eesti

Postitus Postitas jorr »

Hundi ja koera ristandid kindlasti sigimatud ei ole.Tehakse ju praegugi ristandeid,et mõnda koeratõugu hundi vere juurdetoomisega parandada.Aga kui vabas looduses hunt ja koer ristuvad,siis tõesti jama,mis loom see selline tuleb ja kuidas teda jahtida saab?Kuulub ta siis huntide alla(meil hundijaht limiteeritud),või on koerte kirjas,kui koer, siis teda jahieeskirja järgi lasta ei tohigi?
noorus on ilus aeg
Kasutaja avatar
Metslane
Postitusi: 576
Liitunud: P Sept 25, 2005 1:42 pm

Re: Ekspertiis tõestas hundi ja koera hübriidide olemasolu Eesti

Postitus Postitas Metslane »

Ma ei näe mingit probleemi huntkoera laskmisel. Tegu on kindlasti ebardliku jahiloomaga, kuid siiski hundiga. Kui ristandit lasta ei võiks, siis upuksime varsti koerhuntidest kaetud Eestimaale. See on nagu musta ja valge ristand, kus tulemus on ikka must, kuigi kergelt heledam, kui ta must eelkäija. Keegi ei ütle ju, et see tumevalge.
Aim small, miss small!
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Re: Ekspertiis tõestas hundi ja koera hübriidide olemasolu Eesti

Postitus Postitas jorr »

Aga,kuidas sa tema liigi metsas kindlaks teed?Isegi kuulus hundiuurija Männil ei oska lastud hunti koerast eraldada.
noorus on ilus aeg
Kasutaja avatar
Metslane
Postitusi: 576
Liitunud: P Sept 25, 2005 1:42 pm

Re: Ekspertiis tõestas hundi ja koera hübriidide olemasolu Eesti

Postitus Postitas Metslane »

Kus probleem nüüd on? Kui lasta võid hunti ja ka huntkoera laskmine ei ole karistatav, siis kõik ok ju.
Aim small, miss small!
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Re: Ekspertiis tõestas hundi ja koera hübriidide olemasolu Eesti

Postitus Postitas jorr »

Hundijahil kõik ok jah aga hundijaht on meil ju limiteeritud.Näiteks Ida-Virus hunti on aga lasta ei tohi,sest lubasid lihtsalt rohkem ei anta.Arvan ka,et ega see huntkoer meile üleöö tekkinud,neid võib igas eestimaa nurgas olla aga kindlaks tehakse see liik ainult labori teel.Üks huntkoer,mis lastuna pildil,erineb teistest küll tublisti,kuid ka kolmanda põlve huntkoer võib olla nii hundisarnane,et aint nägemise järgi vahet ei tee.Ja saamegi metsa siis uue loomaliigi,huntkoer.
Tänases Espressis on selle kohta päris hea Raul Ranne lugu zoogoog Aleksei Turovskiga.Nii huntkoerast kui ka muudest metsaelukatest.
noorus on ilus aeg
Vasta