Kodumaine kuulitootja

Kui satud netis surfates huvitavatele lehekülgedele ,siis siia võiks neid teemade kaupa kirja panna.
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Re: Kodumaine kuulitootja

Postitus Postitas baddmann »

Mind muidugi nende 7 ja 6,5 mm asemel huvitaks .243 ja 9,3 mm, aga noh, selleni nähtavasti läheb veel omajagu aega siis. Eks üldlevinud sportlaskmise kaliibrid on loomulikult käibe poolest eelistatud ja selles osas ei olegi võimalik midagi ette heita. Nende järel üldlevinud mittesportlaskmise jahikaliibrid ja alles siis vähemlevinud spordi- ja jahikaliibrid :)

BM
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Kodumaine kuulitootja

Postitus Postitas andrus »

peepk kirjutas:Mardil õigus,ongi eht eestlaslik suhtumine ja leidke üks mees kes ei tahaks odavamalt saada kui selleks võimalus on ,mina küll tahaks ja ei häbene küsida sest leian et nii mõnegi asja hind on tänu edasimüüjatele -vahendajatele ikka kallis ja eriti praegu kus kogu majandus kolinal kukub ja kellelgi pole raha loopida,vaielge vastu kui tahate .Saan ka Mardist aru ja pean temast lugu sest olen tema äri külastanud ja ainult kiidusõnad ,miskit isiklikku pole ja vast ei hakka ainult selle 100 kuuli pärast tõesti kaugele sõitma,sest veel pole tootmiseks läinud ja minu püssi cal kuule nad niipea kah tegema ei hakka.Hetkel ei vajagi sest piisav varu olemas mis enne masu sai soetatud.Ja kui elaks Viljandi küle all, küll astuks vast üle nädala korraks läbi,selja keeramisest pole juttugi sest ostja vajab kaupmeest ja vastupidi,pole ühte kaob ka teisel mõte.


Vat selle "alega" on kah nii nagu on.Kas sa toidupoes kah saia pealt alet küsid??
Mina ei küsi.Ja pealegi miks peaks müüja üldse mulle seda tegema.Kes ma olen??
Jah tõesti suurema ostu puhul pakub müüja ise seda hea tahte märgiks.Või kui olen tõesti väga sage klient.Aga astub mingi vend uksest sisse ostab 500.- eest ja nõuab alet.MIKS PEAKS??
Tundub hind kallis..........OK võetakse toote hinda alla ja siis mõne ajapärast tundub ikka kallis.Lõpuks on teema selline,et müüja peab peale maksma ,et keegi midagi ostaks.
jahismurf
Sakala
Postitusi: 9
Liitunud: T Juul 21, 2009 5:17 pm

Re: Kodumaine kuulitootja

Postitus Postitas Sakala »

andrus kirjutas:
Vat selle "alega" on kah nii nagu on.Kas sa toidupoes kah saia pealt alet küsid??
Mina ei küsi.Ja pealegi miks peaks müüja üldse mulle seda tegema.Kes ma olen??
Jah tõesti suurema ostu puhul pakub müüja ise seda hea tahte märgiks.Või kui olen tõesti väga sage klient.Aga astub mingi vend uksest sisse ostab 500.- eest ja nõuab alet.MIKS PEAKS??
Tundub hind kallis..........OK võetakse toote hinda alla ja siis mõne ajapärast tundub ikka kallis.Lõpuks on teema selline,et müüja peab peale maksma ,et keegi midagi ostaks.


Vaidleks vastu sellele jutule! :D

Eestis keevitatakse ikka hindadele juurde nii et vähe pole, eriti spetsiifilistes valdkondades. Aastaid tagasi (5-6) töötas üks lähisugulane jahinduspoes ja kogu kaup oli minu jaoks 60% odavam. Samas märkimata ei saa jätta asjaolu, et see hind, millega mina ostsin kattis ära maksu ja administratiiv kulud. Ei tea kuidas seis hetkel on, aga ükski märk ei anna alust eeldada, et seis kliendi poolt vaadatuna oluliselt parem oleks. Vaatad mõnda välismaisesse neti poodi ja saad hinna koos saatmisega tunduvalt odavama, kui Eestis või siis äärmisel juhul sama hinna.
Mina isiklikult olen püüdnud võimlikult palju oma vajadusi ette näha ja tellinud kõik kauba välismaalt ning osade kurbuseks ja oma rõõmuks olen sellega säästnud vähemalt 40% (Siia alla kuuluvad riided, autovaruosad, rehvid, surfitarbed, jahi-, kalatarbed, motovarustus jms.)

Toiduga on see asi, et seda ei saa tellida, kuna suhteliselt kiiresti riknev ja üldjuhul kaalub väga palju, mistõttu transport läheb kalliks. Toit on ka selline asi, millest loobuda on suhteliselt keeruline, seega olen sundseisus ja pean seda ostma. Aga kui vajan relva spinningut või muud asja, mille puhul Eestis tingida ei saa(loe. mõistliku hinnaga ei saa), siis olen nõus selle kuu ootama.

Teiseks Eesti ärikultuur on alla igasugust arvestus - eriti olen vaadanud mõnedes jahinduspoodides, kus sind sisse astumisel jõllitatakse kui hälvikut, juhul kui kohe raha lauale laduma ei hakka. (võibolla pole see tõsi, aga mulle on jäänud selline mulje) :(. E-kirjadele ei vastata või vastatakse siis stiilis "sai jälle kaelast ära" - lühidalt infot ei saa, pead pärima ja küsima kõiki asju eraldi, mujal maailmas antakse laialdaselt infot, soovitatakse, suunatakse jne. Eesti müügimehel on üldiselt pohui, kas klient on rahul või mitte (mul raha käes ja mis see minu asi).
Need on minu veendumused, mis ei pretendeeri absoluutsele tõele. :lol:
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Re: Kodumaine kuulitootja

Postitus Postitas rajaleidja »

Neti poodi tava poega ei tasu nüüd küll võrdlema hakata. neti poe püsikulud on kordades väiksemad, kui müügisaali ja personali ülalpidamine. Teiseks me räägime hoopis erinevatest laovarudest, mis poe puhul nõuab suurt kapitali. Neti kauplused tihtilugu ei oma märkimisväärset laovaru ja tellivad omale kauba siis, kui neile tellimus tuleb.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Kodumaine kuulitootja

Postitus Postitas kakuke »

Kuulge, jutt selles teemas käib ikka kodumaiste kuulide kohta, aga teie räägite juba kallitest hindadest (mida tegelt teada veel pole) ja kehvast ärikultuurist. Ma küll kedagi enne sündimist maha ei mataks.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Re: Kodumaine kuulitootja

Postitus Postitas Mart »

kakuke kirjutas:Kuulge, jutt selles teemas käib ikka kodumaiste kuulide kohta, aga teie räägite juba kallitest hindadest (mida tegelt teada veel pole) ja kehvast ärikultuurist. Ma küll kedagi enne sündimist maha ei mataks.


Täpselt nii. Laske ettevõttel ikka käima ka minna ja kuulid valmis teha, enne kui kohut mõistma hakata. :)
Ise loodaks, et eesti turule ka ikka kuule jätkuks, mitte ei kukuks välja nii nagu rõivastega. Meil ju võiks öelda, et maailmaklassi jahirõivaste tootja olemas, aga ise peame piltlikult öeldes palja taguotsaga mööda metsi ringi silkama.:( Eestis hetkel pakutavatest paljud rõivad ei sobi eriti meie kliimasse ja pole arvestatud meie metsade ja jahi eripära ning osad on lausa jahirõivaste laadsed tooted.:)
Nii et loodame, et kuulid saavad ikka meie meestele ka kättesaadavad olema.
Kasutaja avatar
ceemic
Postitusi: 60
Liitunud: L Juun 30, 2007 3:39 pm

Re: Kodumaine kuulitootja

Postitus Postitas ceemic »

Upitaks vana teema ülespoole. Kas on uudiseid sellest ettevõtmisest?

Igatahes edu tegijatele (y)
A. Le Coq Confidential
Vasta