"Looduse Hääl" jahile pühendatud oktoobrinumber

Kui satud netis surfates huvitavatele lehekülgedele ,siis siia võiks neid teemade kaupa kirja panna.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

"Looduse Hääl" jahile pühendatud oktoobrinumber

Postitus Postitas kakuke »

Suur hulk arukat juttu. Hakkasin juba mõtlema, et kui meie ajakiri "Eesti Jahimees" ka sellisel tasemel oleks ja analoogsel digikujul ....
http://www.envir.ee/orb.aw/class=file/a ... Haal_3.pdf
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: "Looduse Hääl" jahile pühendatud oktoobrinumber

Postitus Postitas aivar00 »

Jah jutt muidugi väga ilus, mahukas ja ka loogiline. Ainukene asi millest ma ei ole siiani aru saanud ja keegi ei ole suutnud mulle selgitada nagu ka siin ühes artiklis erametsa liidu esimees kirjutab:
Mis asjaolu takistab tänasel päeval (ja kasvõi 3 aastat tagasi) maaomanikul läbimast jahimehe kursusi ning seejärel pöörduda tema maadel jahti pidava jahirentniku poole avaldusega teda liikmeks võtta? :VS
Loomulikult on ka ajakirjandusest läbinud konfliktseid olukordi (viimane vist oli saarlaste lugu), kuid seda annab ju üldkoosolekul muuta.
Kas siis tõesti on minu jahiselts ainukesena terve Eesti peale nõus vastu võtma jahitunnistust ning meie jahialas kinnistut omava mehe või naise (kinnistu omamine on isegi seltsi põhikirjas juba ammu sees)?
Kohe kuidagi ei tahaks seda uskuda, aga noh siin konnatiiigis on vist tõesti kõik võimalik...
ikka lõbusalt
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: "Looduse Hääl" jahile pühendatud oktoobrinumber

Postitus Postitas kakuke »

Aivar00, igal pool pole elu nii ilus. Mõnel pool pole ka see argument liikmeks saamisel, kui omad jahimaal 100ha kinnistut. Lihtsalt ei soovita lisa uute liikmete näol ja kogu moos. Sellest seal ka räägitakse.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: "Looduse Hääl" jahile pühendatud oktoobrinumber

Postitus Postitas aivar00 »

Jah sellise järelduse nagu sa mainid olen ka ise teinud, kuid on üks "aga"...
Vot see "aga" on jälle mulle mõistmatu- ei ole nagu juhtunud kuulma, et maaomanikud kohe massiliselt jahimeesteks soovivad hakata :oops: . Meie selts(ka mõnes teises seltsis olen kuulnud seda praktikat rakendatavat (y) ) on juba aastaid kuulutanud kohalikus lehes igal hooajal välja nn. põdra ühisjahi kuupäeva koos maaomanikega. Miskipärast aga ei ole neid maaomanikke, kes osalema tulevad. Tänavu kõva agitatsiooni ja meelitamise tulemusel tuli tosin tükki kokku. Ühe 30 aastase mehe käest küsisin- mis sa arvad meiega punti löömisest (kussjuures poisi isa oli jahimees ja ka mingil ajal jäägri leiba sõi- nüüdseks juba igavestel jahimaadel)? Poiss sõi ilusti maksa ja kitsekotletti kõhu täis, tänas viisakalt meeldiva seltskonna eest ning lisas- vot ei meeldi mulle jahimeheks olemine ja kõik. Aga teiega korra aastas käin hea meelega...
Muidugi kui ta järgmine nädalavahetus oma põdravorsti portsu järgi käis oli küll nägu :lol:
Teine maaomanik oli vanasti jahimees. Uue korra tulekul jättis aga asjad unarusse ning suure äritegevuse käigus ununes jahipiletit pikendada. Nüüd ütles, et ah mina enam ei viitsi (mees alles kopikas üle 50-ne). Suurtalunikud, kellel üle 200 ha maid naeravad selle jahimeheks hakkamise jutu peale. Ütlevad, et me ju niigi sigu tasuta toidame- teie aga laske ainult...

Huvitav oleks lihtsalt selline uurimus, õigemini küsitlus maaomanike seas läbi viia- kui palju neist on huvitatud jahimeheks hakkamisest ja kui palju on praeguste jahimeeste seas maaomanikke? See oleks kohe paras kasvõi meie "esindusleedile" uurimustöö teema.
Usun, et tulemus oleks sama kui meie teedel valitsenud olukord mõned aastad tagasi kus liiklus oli täiesti käest ära lastud... ja kui palju karjuti, et meil on demokraatlik ühiskond, ei politseiriigile, rääkimata mõnest raske jalaga ministrist, kes omal ajal liikluspolitsei ära kaotas :VS
Huvitav miks siis kõik autojuhid kaasaarvatud ka mina ise :oops: ei hakanud üleöö eeskujulikeks juhtideks, kes kinnitavad enne sõidu alustamist turvavöö, kiirust ei ületa, pargivad korrektselt jne.
Peale "trahviroodude" teele tagasi toomist paranes olukord aga märkimisväärselt.
Nende artiklite põhjal kaldun aga arvama, et meie kallid maaomanikud kes selliste mõtetega järjepidevalt esinevad soovivad hoopistükkis jahimeestele "trahvirooduks" hakata. Tahaks väga loota, et minu arvamus ei ole õige...
Olles ise jahimehest maaomanik või on õigem vastupidi-maaomanikust jahimees :oops:
ikka lõbusalt
gunnar
Postitusi: 882
Liitunud: P Aug 22, 2004 4:18 pm

Re: "Looduse Hääl" jahile pühendatud oktoobrinumber

Postitus Postitas gunnar »

aivar00 kirjutas:Kas siis tõesti on minu jahiselts ainukesena terve Eesti peale nõus vastu võtma jahitunnistust ning meie jahialas kinnistut omava mehe või naise (kinnistu omamine on isegi seltsi põhikirjas juba ammu sees)?
Kohe kuidagi ei tahaks seda uskuda, aga noh siin konnatiiigis on vist tõesti kõik võimalik...


Ära karda ei ole nii. Ka meil selline poliitika et kui paberid korras ja maaomanik siis saab liikmeks. Sellele küll eelneb 1 aasta katseaega, inimest peab siiski tundma ka, aga kui midagi hullu ei tee (salaküttimine, jommis peaga jahti) siis on uksed lahti. Ja ma pean tunnistama et pidev poleemika ja probleemid millest siinseal kuuleb on meil võõras teema...
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: "Looduse Hääl" jahile pühendatud oktoobrinumber

Postitus Postitas kakuke »

Ma nii suuri üldistusi ei teeks, et igal ajal ja igas kohas ja igal pool jne, aga see aga on just see, et tilk tõrva meepotis rikub kogu mee. Ma tean ka jahtkondi, kus elu toimib nii nagu Aivar00 kirjutab, aga tean ka üksikuid, kus ei aita ei ussi ega püssirohi ja mitte mingi vägi hetkel neid ei sunni meelt muutma ka. Eluke paraku käib nagu mõnes jahtkonnas, kus õigus on ennekõike neil, kes kõvemini kisavad, mitte neil, kes mõistliku juttu ajavad. Ja siis inimesed kas või siin foorumis imestavad, et kuidas te omas jahtkonnas asju korda ei saa. Aga ei saagi saama, kui pole harjunud/ei oska teistest üle karjuda. :M
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Re: "Looduse Hääl" jahile pühendatud oktoobrinumber

Postitus Postitas baddmann »

Mina jälle tahaks sõbralik-intrigeerivas vormis täpsustada Marku Lambi artiklis toodud teesi, et jahindus ei saa olla suurem kui metsandus. Huvitav, ei tea mispärast ? Jahindus mitte ainult ei saa olla suurem kui metsandus, vaid jahindus paljudes kohtades ONGI suurem kui metsandus, lihtsalt meie siin oma väikeses Eestis käsitleme jahindust metsanduse osana. Tegelikkuses aga on nii jahindus kui metsandus normaalse maaelu olulised osad ning nad ei ole suuruse mõistes võrreldavad (kui just aastakäivet kõrvutada ei taheta). Jahti ei peeta normaalsetes (mitte Eesti) oludes üldsegi mitte ainult metsamaal, seega rääkida jahindusest kui metsanduses osast ei ole väljaspool Eestit või Eesti-sarnaseid riike väga asjakohane.

BM
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: "Looduse Hääl" jahile pühendatud oktoobrinumber

Postitus Postitas kakuke »

Ma jälle lugesin sealt välja mõtte, et jahindus ei tohiks metsandusest (tegelt ka põllumajandusest) teerulliga üle sõita.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
Sarvik
Postitusi: 576
Liitunud: E Jaan 08, 2007 3:09 pm

Re: "Looduse Hääl" jahile pühendatud oktoobrinumber

Postitus Postitas Sarvik »

kakuke kirjutas:Ma jälle lugesin sealt välja mõtte, et jahindus ei tohiks metsandusest (tegelt ka põllumajandusest) teerulliga üle sõita.


To kakuke: äri vrs.hobi....ei pea olema geenius et aru saada kes kellest tegelikult üsna pea hakkab üle sõitma....
:lol: :lol: :lol:

to kellele iganes kel viitsimist (b) juures mõtiskleda:

hmmmmmmm.....lugesin seda lehekülge...nii eraldi artikleid ...kui tervikut....ja saab vaid öelda et hea ja väga hea ja kohati ülihea....väga kõrgel professionaalsel tasemel ajakirjandus....eh kui keegi selline toimetaks mõningaid teisi eesmärke/väärtusi/eluhoiakuid/mõtteviise st. jahimehi esindades ka eesti jahimeest....
aga ka väga kindla suunitlusega õppinud meeste poolt tehtud kõrgetasemeline demogoogia pilotaaz ...(võtsin lahti oma kunagise ülo vooglaiu demagoogialoengute konspekti....krt. vähemalt toimetajat on sama (või samaväärne) mees õpetanud....veelkord minu kummardus: supertöö!).... ja lihtsameelsete jaoks väga selge suunitlusega (ajakirjanduseetika piiril balanseeriv...näit. lugejate sihtgrupi õigustatud huvi hulka kuulub muidugi kolm mõnetuhandest trahvi saanud jahimeest ...ja loomulikult ei leia kajastamist ükski riiki miljonites eekudes petnud metsaomaniku juhtumit :lol: ) klassikaline ajupesu....

härrased metsaomanikud põhjendavad nii kenasti... mina...minu mets...minu saamata jäänud tulu....minu pealesunnitud kulutused....mina koos oma metsaga/maaga olen .....maailma naba :lol:....
krt metsandus/metsamaaomand ei ole asi iseeneses...metsandus on eelkõige tõsine ja volüümikas ning üsnagi kasumlik business...ja iga business on risk....ilmselt keegi ei sundinud kedagi seda metsatükki (loe: businessi) ostma/omandama...ja juba ostes oli teada et eesti metsades elavad metsloomad (loe: on äririskid)...ja osad metsloomad on taimetoidulised. :lol: ...ja loomulikult iga hea omanik/ettevõtja peabki silmas pidama ka marginaalseid kahjusid...eeehhhhhh....krt..... kui saaks veel ära keelata vihmal liigse/vähese sadamise.....ja päike krt võiks ka pikemalt sooja anda....kui järgmisena teeks kampaania/suruks läbi seaduseelnõu kuidas seda teiste maksumaksjate rahast saaks kuidagi kompenseeritud.....
mina kui metsaomanik karjungi: jeeeee!!!!.....paraku olen vist rohkem jahimees....
:M

ja see et ammu enne metsaomaniku (või tema vana-vana jne. isa) metsatüki ostmist....olid selle metsatüki lõhnamärgistanud...(võibolla seetõttu ka võidelnud teiste omasugustega) ja lugenud samuti enda/oma territooriumiks hundikari....või põdrapere... või metseakari...teadmata midagi maailma naba ambitsioonidest....

aga seniks igale metsaomanikule igasse kvartalisse oma kotkapesapuu....irw (b) (b) (b)

ps. demagoogiat saab lüüa vaid tema enda relvadega (ü.vooglaid loengukonspekt)...irw (b) (b) (b)
kärbes kirbule!
Pauli
Postitusi: 1291
Liitunud: E Nov 29, 2004 4:03 pm

Re: "Looduse Hääl" jahile pühendatud oktoobrinumber

Postitus Postitas Pauli »

Arukat juttu oli tõesti palju. Paraku olid ka Ivan Mitšurini teooriad tolleaegsete teadmiste valguses väga arukad, loogilised ja põhjendatud. Mind järjekordselt masendas inimeste sinisilmsus (mis võis muidugi teeseldud olla) - elu ei ole nii lihtne, et kui miski ei meeldi, siis keelame ära ja ongi korras. Seaduste muutmisega siga nisust ei võõruta. Aga kui nad ei ole sinisilmsed, kui see ongi puhas demagoogia? Sel juhul peaks Nord Stream olema tõsiselt huvitatud mõne mehe palkamisest.
Ei, see ei ole Rio de Janeiro, see on hoopis midagi hullemat.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: "Looduse Hääl" jahile pühendatud oktoobrinumber

Postitus Postitas kakuke »

mosse kirjutas: Seaduste muutmisega siga nisust ei võõruta.

Siga loomulikult nisust ei võõruta, aga samas seadusega on võimalik mõnel pool toimiv sigade farmimine ära küll lõpetada. Samas demagoogiana võib tunduda ka selle teema all olev arutelu. Oleneb kummalt poolt asja vaadata. :D Mõni ju väidab tõsimeeli, et lahendusi pole olemas ja ei saagi olema. :D
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: "Looduse Hääl" jahile pühendatud oktoobrinumber

Postitus Postitas honkomees »

kakuke kirjutas:...Mõni ju väidab tõsimeeli, et lahendusi pole olemas ja ei saagi olema. :D

rahuldavat lahendust pole olemas ja ei saagi olema. Võimalused on
a) viime sigade arvukuse nii umbes praegusele hundi arvukuse tasemele (et looduses olemas aga suurt kurja ei suuda teha) või
b) riik kompenseerib meie kõigi taskust maaomanikele nende kahjud, kui sigade arvukus hoida mingil teadjameeste poolt etteantud optimaalsel tasemel
c) eelmise punktiga antud arvukuse ehk laskelimiidi mittetäitmisel siis kompenseerib jahimees
d) maaomanik teab millega riskib, kui maal elab ja tegutseb

p.s. meil nagu sigadega probleemi polegi, na vähe teist, aga nt kobras toob kaasa kaebusi ja ettekirjutusi jahimeestele keskkonnaametnike poolt
Viimati muutis honkomees, K Nov 11, 2009 1:07 pm, muudetud 1 kord kokku.
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: "Looduse Hääl" jahile pühendatud oktoobrinumber

Postitus Postitas kakuke »

Sarvik, kui loed honkomehe juttu ja vaatad oma ülikooliaegset konspekti, siis mis välja loed sealt? :lol:
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: "Looduse Hääl" jahile pühendatud oktoobrinumber

Postitus Postitas honkomees »

kakuke kirjutas:Sarvik, kui loed honkomehe juttu ja vaatad oma ülikooliaegset konspekti siis mis välja loed sealt? :lol:

eks ma kah ülikoolis käind, küll suure kodumaa päälinnas ...
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: "Looduse Hääl" jahile pühendatud oktoobrinumber

Postitus Postitas aivar00 »

Mossega, siin väga nõus : Seaduste muutmisega siga nisust ei võõruta.
Vot sellel tasandil tekkis mul kohe uus "aga"...
Kui jahiselts on küttinud enda min. limiidid ilusti täis ja teadaolevalt võib 1 põder nagu ka 2-3 metskitse 1-e ööga pintsli pista (ehk siis rikkuda) mitme hektari suuruse noorendiku rääkimata väikesest seapundist, kes kevadel peale kartuli mahapanekut võib ära rikkuda mitu ha põldu...
Selle loogika järgi tulebki ehitada nagu juba keegi kuskil ajakirjanduses tuututas- "seapuurid" ning siis kõik sead maha nottida. Kuidas aga põtrade ja kitsedega lood on? No põhimõtteliselt annab ka need viimseni maha lasta. Edasi kaovad ka meie metsadest söögibaasi puuduse tõttu karu, hunt ja ilves. Tõenäoliselt rebane ja kährik jäävad ning "arenevad" konnasööjateks või isegi rohusööjateks :lol: Siis ka need vaja ära hävitada :VS
Selline "demagoogitsemine" küll äärmus, kuid ma ei tahaks hästi uskuda, et meil leidub mingisugune grupp "ärimehi või rikkureid", kes suudavad omast taskust - ehk siis endasugustest moodustatud seltsi liikmetena need kahjud kinni maksta. Maaomanikud aga nõuavad järjekindlalt kõikide kahjude hüvitamist edasi :lol: Lõpuks ei ole Eestis ühtegi jahimeest ning kellelt siis kahjude hüvitamist nõuda :M
Kokkuvõttes tuleks teha korralikult koostööd maaomanike ja jahimeeste vahel ning "oinastest ja seafarmeritest" koosnevad seltsid lihtsalt laiali saata. Milline seadus seda aga teha laseks :M
Minu arvates kõige lihtsam moodus- sigade lisasöötmine ära keelata.
Samas "seafarmerid nr I" olid ju RMK jahimajandid ning praegu alles olevad on seda edasi...
Kopra populatsiooni peaks ka saama suht kerge vaevaga "kontrolli" alla- meestele kohustus küttida peale ning ka aastaringne laskmisluba... Sea puhul paraku see arvukust ei ole vähendanud :M
ikka lõbusalt
Vasta