"Looduse Hääl" jahile pühendatud oktoobrinumber

Kui satud netis surfates huvitavatele lehekülgedele ,siis siia võiks neid teemade kaupa kirja panna.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: "Looduse Hääl" jahile pühendatud oktoobrinumber

Postitus Postitas kakuke »

Sarvik, krt, ära tule kohe nii hullult hirmutama ka. :D
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: "Looduse Hääl" jahile pühendatud oktoobrinumber

Postitus Postitas aivar00 »

Sarviku jutt-õigemini "manipulatsioon" on kena küll. Paraku minu seltsi maadele see variant peale ei lähe, sest meie seltsi liikmed ise enamjaolt ongi maaomanikud kus me jahti peame :lol: .
Kui aga lugeda nn. arveteklaarimisi mõnes Eestima nurgas, siis selline variant täiesti võimalik.
Mina sellesse eriti aga uskuda ei taha, kuna õigusega jahti pidada kaasneb ka hunnik kohustusi, millest praegusel hetkel eriti räägitud ei ole. Sa võid ju teha vinge jahipiirkonna, kuid selleks, et sealt ka seltsile raha tilkuma hakkaks tuleb kõigepealt leida rikkad jahimehed, kes suudavad nn. min. limiidid täis küttida. Ekslusiivsemad loomad nagu karu ja hirvepull muidugi on kallimad, sokku veel, kuid kits näiteks või kobras- tea palju nende jahihuvilisi kalli raha eest leidub :M .
Kaldun arvama, et suhteliselt vähe :lol: kuna isegi praeguste meil kehtivate odavate hindade puhul ei ole mehed nende küttimisest huvitatud (kobrast meil muidugi väga vähe ka ning kits ka viimasel aastal juba suht harv nähtus).
ikka lõbusalt
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: "Looduse Hääl" jahile pühendatud oktoobrinumber

Postitus Postitas kakuke »

See ei pruugigi minna nii, juhul kui läheb, et müüakse sulle, kui jahimehele üksnes üks või 2 luba. Müüakse esialgsele koosseisule terve limiit koos kohustusega ja vaata ise mis teed. Võta või jäta. Ei taha, tahab keegi muu ikka. Nagu RMK mingi aeg tagasi tegi, et võta kogu soust. Kui suurmaaomanikud seljad kokku panevad, siis vägagi reaalne.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: "Looduse Hääl" jahile pühendatud oktoobrinumber

Postitus Postitas aivar00 »

Seda sama ma silmas pidasingi, et müüakse kogu soust, siis kes nendest kobrastest-kitsedest väga huvitatud on...
On muidugi ka selline võimalus, et need load kantakse lihtsalt maha kui tabatud, kuid reaalsuses jäävad loomad küttimata. Kui aga kahjustused hakkavad tekkima, siis jälle häda. Samas kui terve jahindus niiviisi eksisteeriks, siis ma arvan, et jahimehi oleks kui mitte 75 % , siis 50 % kohe kindlasti vähem. Ja mõne aasta möödudes veelgi vähem. Ja seda, et mingi väike punt jõuab (loe ka viitsib) kõik ulukid üle Eesti ära küttida ma ei tahaks uskuda.
Praegu jah palju veel selliseid mehi, kellel jahipilet taskus jahimaad aga ei ole. Huvitav oleks teada kui paljud neist kasutasid RMK jahimajandite teeneid? Minu tähelepanekute järgi vähemalt endises RMK Mahtra jahimajandis nägin mina jahis ainult "valitud persoone".
ikka lõbusalt
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: "Looduse Hääl" jahile pühendatud oktoobrinumber

Postitus Postitas kakuke »

Ja veel üks asi. See seadusesäte peaks mõtlema panema need jahtkonnad kellede jahimaa kasutusõiguse luba on piirkondliku jahindusorganisatsiooni käes ja kes oma alamaid pitsitab igatepidi loarahade jms´ga. Neil nüüd reaalne võimalus selle ikke alt välja rabeleda, kui kasutusõiguse luba läbi saab ja uut pikendada vaja.
Aivar00, ei hakka keegi neid väikseid taga hiljem nutma. Siingi keegi kunagi välja hõiganud, et jahindus ei pea olema sotsiaalabiprogramm. Ja kui väga need väiksemad tülikad karvased elukad ikka nii väga kontrolli all on ka nüüd? :M
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: "Looduse Hääl" jahile pühendatud oktoobrinumber

Postitus Postitas aivar00 »

Väikestega "säherdune asi", et kopraprobleemi meil ei ole aga kitsede kisa oli küll- Kõrval Vardi maadel ja Märjamaa metskonnas tehti ju mitu aastat suure rahvaga valitud metsatükkides nn. ahelikloendust. Ja kitsede arvukuse vastu protestisid kõige rohkem Vardi metsaseltsist mõned persoonid. Kas mitte isegi siit foorumist mingi aeg tagasi ei käinud Vardi meeste jutt läbi, et nende metsades enam ühtegi kitse ei ela, kuna viimanegi kütiti ära...
Seal oli asja eestvedajaks minu mäletamise järgi üks jahimehest maaomanik.
ikka lõbusalt
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: "Looduse Hääl" jahile pühendatud oktoobrinumber

Postitus Postitas kakuke »

Analoogses stiilis üllitis sedakorda ministri sulest.
http://www.envir.ee/1104985
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
kirp
Postitusi: 597
Liitunud: K Jaan 02, 2008 12:12 am

Re: "Looduse Hääl" jahile pühendatud oktoobrinumber

Postitus Postitas kirp »

Asi on hullem. Just umbes-täpselt sama tekstiga esitab/esitas KK minister uue jahiseaduse eelnõu üle oma kallile kolleegile justiitsministeeriumis (ennustus).
Täna olla olnud koos EV Jahindusnõukogu, kus ka seda asja arutati. Kel infot, mis sai, andku teada. Sarvikul on õigus - sõidetakse teerulliga üle kui häält ei tee. Näe päästeametnikud teevad ja vähemalt on kuulda mis juhtub või juhtuma hakkab. Jahindusnõukogu kuulub KK ministeeriumi alla ja selle kodukal võib näha, kes liikmed. Aga nagu sageli - viimane ja ainuke protokoll avaliku institutsiooni tööst on aastast 2008. Aga sellegi lugemine on õpetlik ja näha kes mille eest seisab.
Pauli
Postitusi: 1291
Liitunud: E Nov 29, 2004 4:03 pm

Re: "Looduse Hääl" jahile pühendatud oktoobrinumber

Postitus Postitas Pauli »

Einoh, copy-paste vallatakse hästi. Kohati sõna-sõnalt sama tekst oli dokumendis nimega "Uue jahiseaduse väljatöötamise põhjendus", koostajaks Keskkonnaministeeriumi metsaosakonna peaspetsialist Egon Niittee.
Ei, see ei ole Rio de Janeiro, see on hoopis midagi hullemat.
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Re: "Looduse Hääl" jahile pühendatud oktoobrinumber

Postitus Postitas Joosep Käba »

Olen lugenud. Seisukohad vajavad veel täpsemat sõnastust.
Vasta