Jahivideod

Kui satud netis surfates huvitavatele lehekülgedele ,siis siia võiks neid teemade kaupa kirja panna.
Vasta
Kasutaja avatar
Metslane
Postitusi: 576
Liitunud: P Sept 25, 2005 1:42 pm

Re: Jahivideod

Postitus Postitas Metslane »

Vaatasin neid Clauseni filme ja üks asi, mida pole siinmail ise kohanud oli vilistamine või haugatus, et loom seisma jääks. Järgmine kord proovin ära.
Aim small, miss small!
SUURKOER
Postitusi: 139
Liitunud: R Juun 22, 2007 6:37 pm

Re: Jahivideod

Postitus Postitas SUURKOER »

Olen vilistamist proovinud ja toimib, kui just looma enne lastud pole.
Kasutaja avatar
Anti
Postitusi: 501
Liitunud: E Dets 05, 2005 2:13 pm

Re: Jahivideod

Postitus Postitas Anti »

Enamus rebaseid keda ma lasknud olen, ongi vilistamise abil seisma saadud. Rebane selline suht lollike elukas, et keerab ilusti külje ka et vaadata kust hääl tuleb :D
http://beta.album.ee/antilaht
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Re: Jahivideod

Postitus Postitas jorr »

Jah,see vilistamine on ju väga vana nipp.Ise seda palju proovinud.Kui veel vintegi igal mehel polnud ja vindipauk võis siberitee jalge alla tuua.Ilus kuuvalge öö,kuskil veebruaris ja vastu rebaselinnakut lage lumine põld.Reps liigub,isegi mitu on liikvel aga jooksevad ringi,ajavad üksteist taga ja siis teed äkilise vile.Loomad paariks-kolmeks sekundiks nagu tarduvad paigale,kuid kui kiire poiss oled,siis piisab.Ise seda nippi kuulnud kadunud isa käest ja ka tema oli kuskilt kuulnud.
noorus on ilus aeg
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Re: Jahivideod

Postitus Postitas jorr »

Midagi veel,lp TOZike,täna Jumalat,et mõni lastekaitsja või paduroheline seda filmilõiku pole näinud,kuid võib näha ja siis saavad muidugi kõik jahimehed.
noorus on ilus aeg
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Jahivideod

Postitus Postitas aivar00 »

Jah jumalat tuleb ikka tänada, kuid ikka selle eest, et meil toredaid ja hakkajaid lapsi koos issidega on :lol:
ikka lõbusalt
Pikk
Postitusi: 375
Liitunud: K Mai 26, 2004 4:35 pm

Re: Jahivideod

Postitus Postitas Pikk »

Piisab vahel ka lihtsalt röögatamisest et kus **** sa nüüd lähed, on nii mõnigi sokk seisma jäänud ( muidugi mitte kui juba galoppi laseb), ning rebane samuti on liiga uudishimulik, jääb seisma ning vaatame et keda seal nüüd sõimatakse :lol:
Ka halb kogemus on kogemus!!!!!
Kasutaja avatar
reimakas
Postitusi: 308
Liitunud: E Nov 28, 2005 5:16 pm

Re: Jahivideod

Postitus Postitas reimakas »

Oma tegemisi tegevaid loomi saab häälitsustega ilusti seisma sättida. Proovitud ja kasutatud nipp.
Õnnestunud isegi jooksev rebane seisma saada lõikava vilega ja vaikselt häälitsedes sead seisma viljas ja sokul pea püsti heinas. Tasub katsetada.
See, kes tapab, pole veel jahimees
tony
Postitusi: 1148
Liitunud: P Dets 26, 2004 1:41 pm

Re: Jahivideod

Postitus Postitas tony »

Sokk reageerib väga hästi vilele.Teinekord ei jõua ära imestada kui osav ma ikka olen :lol:
Kasutaja avatar
Marekp
Postitusi: 172
Liitunud: L Sept 06, 2008 6:40 pm

Re: Jahivideod

Postitus Postitas Marekp »

Viimases Riistas (3/2010) on päris huvitav artikkel, sellest kuidas ûks tegelane käis Aafrikas vibuga lôvijahil. Olgu kohe öeldud, et olen vibudest ûsna vôhik, seega oli ûllatav näha kui suur jôud ikka vibul on. Tegelane lasi täiskasvanud lôvile 20 meetrilt rindu ja nooleots tungis tagakintsust 5 cm välja :shock: . Jahti juhtinud PH oli julgestuseks kaasas ka .375 H&H ja tema ka tôdes, et poolmantel kuuliga lastes ei oleks kuul pikkilôvi läbi lennanud.
Siin ka våike videokokkuvôte sellest http://www.videoita.fi/video.php?id=125

Vibu: Bowtech Tribute 70
Nool: Terminator xp select 6075
Nooleots: HellRazor 125 graini
Üllar Tamm
Postitusi: 894
Liitunud: N Okt 13, 2005 12:45 pm

Re: Jahivideod

Postitus Postitas Üllar Tamm »

Selle aasta esimeses RIISTA-s pikk artikkel jahinoolte testist, lisaks pilte. Autor räägib, et valgesabahirve ja keskmise suuruse antiloobi rindkerest lähevad kõik nooled puhtalt läbi. Ainult suure kuldi rinnakilp pidurdab noolt sedavõrd, et nool jääb keresse kinni, olles läbinud mõlemad kopsud. Isegi selle testi kõige viletsama otsaga Atom varustatud nool oli hirve rindkerest puhtalt läbi lennanud ja tunginud seejärel veel ca 15 cm sügavusele maisipõldu. Kahjuks pole autor maininud, kui kaugelt loomade pihta lasti.
Üllar Tamm
Postitusi: 894
Liitunud: N Okt 13, 2005 12:45 pm

Re: Jahivideod

Postitus Postitas Üllar Tamm »

Paar lõiku Marekp poolt viidatud artiklist: autor räägib oma edukast reisist...

...küsisin jäägrilt, mis maa pealt ma alustan vibu sihiku sättimist. Viielt meetrilt, vastas jääger silmagi pilgutamatta. VIIELT meetrilt või :shock: Ehk ma ei saanud täpselt aru keelest, oli ehk 15 või 50 meetrit?! Ei, vastas jääger. Kui jälitame põõsastikus lõvi, võib see üht-äkki olla viie meetri peal.
Peast käis läbi mõte võtta vibu asemel kaasa 375 H&H...

... põõsastikus lõvi jälitades võib vahel juhtuda ka nii, et lõvi arvates oleks jälitajate kord taanduda. Jääger selgitas, et tavaliselt teeb lõvi mitu petterünnakut, pöördudes tagasi ainult mõne meetri kaugusel jälitajatest... üldiselt :lol:
Mida meile siin karu petterünnakutest on räägitud :mrgreen:

Videol on näha 2:14 kohal, kuidas lõvi oli teinud jälitajate ees jänesehaagi ja oli üht-äkki ca 5 meetri kaugusel jälitajate selja taga.

Terve artikkel huvitav lugemine, soovitan soojalt (y)
duv
Postitusi: 582
Liitunud: N Jaan 08, 2009 10:48 am

Re: Jahivideod

Postitus Postitas duv »

Ma ei mõista seda vibu katsetamise juttu, et on ikka võimaline nii suure looma maha võtma ja nii hästi. Sama hästi võiks propageerida, 22LR-i või püstoliga suuruluki küttimist. Vene ajal teadsin metsavahti, kes ``vaikselt`` TOZ-8 ga oma peret toitis. 5-60m pealt toelt põdrale kõrva taha ja loom kukkus jala pealt, ainult veri tuli kiirelt noaga hiljem välja lasta. Videot tol ajal muidugi teha ei õnnestunud ja ega poleks sellel puhul ka seda asitõendiks tehtud
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Re: Jahivideod

Postitus Postitas rajaleidja »

duv kirjutas:Ma ei mõista seda vibu katsetamise juttu, et on ikka võimaline nii suure looma maha võtma ja nii hästi. Sama hästi võiks propageerida, 22LR-i või püstoliga suuruluki küttimist. Vene ajal teadsin metsavahti, kes ``vaikselt`` TOZ-8 ga oma peret toitis. 5-60m pealt toelt põdrale kõrva taha ja loom kukkus jala pealt, ainult veri tuli kiirelt noaga hiljem välja lasta. Videot tol ajal muidugi teha ei õnnestunud ja ega poleks sellel puhul ka seda asitõendiks tehtud

Vaata vibudel kasutatavad nooleotsad on hoopis midagi muud kui tavalised nooled. Need tekitavad sellise verejooksu, et loomal polegi pääsu.
Kasutaja avatar
Marekp
Postitusi: 172
Liitunud: L Sept 06, 2008 6:40 pm

Re: Jahivideod

Postitus Postitas Marekp »

Vasta