Näpunäiteid noa teritamiseks

Kui satud netis surfates huvitavatele lehekülgedele ,siis siia võiks neid teemade kaupa kirja panna.
Vasta
JUC
Postitusi: 68
Liitunud: N Dets 30, 2004 7:38 pm

Re: Näpunäiteid noa teritamiseks

Postitus Postitas JUC »

Noa saab teravks ka kodukootult:
1. Head Gotlandi käia
2. Vändameest, kes jõuab tunnikese käia ühtlaselt ringi ajads
3. Ehk ESITEKS head vikati või sepatööd (rauatööd) tundvat meest. Kes ka heina ,vilja, nahka ,puitu selle selle sama noaga pärast töötleb!
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Näpunäiteid noa teritamiseks

Postitus Postitas sooviku »

Tuleb välja,et Fiskarsi teritaja on noa surm :shock: .
Naine võib olla,koer peab olema!
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Näpunäiteid noa teritamiseks

Postitus Postitas aivar00 »

Ja täiesti nüri nuga on perenaise surm :lol: . Need lauanoad on üsna odavad ning mina olen köögis Fiskarsit üle 10 aasta kasutanud. Ning ükski nuga ei ole ära koolenud. Ühe "no name" noa on naine ise füüsiliselt surmanud väänates külmunud lihatüki sees lihtsalt pooleks. Ja iga kord kui hakkan midagi tegema tõmban noa teritajast mõned korrad läbi. Kellele ema, kellele tütar. Oli vist TM kunagi kööginugade test. Testijatele ei meeldinud Fiskarsi noa käepide - pidavat liiga suur olema. Lõikeomadused OK. Mul peres aga neid ainult aksepteeritakse. Viktroinox sai küll testivõidu aga vaid tänu sellele, et käepide testijatele meeldis. Käisin poes proovimas -mulle aga jälle ei meeldi - liiga libe.
Arvan, et see "teooria" on iseenesest õige, kuid selline spetsiifiline teritamine, et juuksekarva lõikaks on sama mis meie spetsid teevad padrunite iselaadimisega. Enda laskeoskust teades kõlbab mulle nn. tehasemoon nagu ka kokkamisel tavaline Fiskarsi teritajaga teritatav kokanuga :lol: :lol: :lol: .
ikka lõbusalt
Vasta