Mikk Mägi: Kui tapmine pakub kirjeldamatut emotsiooni

Kui satud netis surfates huvitavatele lehekülgedele ,siis siia võiks neid teemade kaupa kirja panna.
Ats
Postitusi: 933
Liitunud: R Aug 18, 2006 12:14 pm

Mikk Mägi: Kui tapmine pakub kirjeldamatut emotsiooni

Postitus Postitas Ats »

Pole looma, pole probleemi!
Kasutaja avatar
aadu kadakas
Postitusi: 1469
Liitunud: T Veebr 16, 2010 2:21 pm

Re: Mikk Mägi: Kui tapmine pakub kirjeldamatut emotsiooni

Postitus Postitas aadu kadakas »

Mõtlesin miski vastulause kirjutada, kuid praegu on pigem selline tunne, et see väike hulk asjalikke jahimehi viibiksid nagu AA-koosolekul. Silmad maas, häbinägu peas ning igaüks peaks "pahest" lahtisaamiseks avalikult pattu kahetsema. Alustan endast, paraku patukahetsuseta:
"Tere, olen Aadu, tulen metsast ning olen jahimees. Jahil hakkasin käima sealtmaalt, kui kael kandma hakkas ja olen siiani käinud. Seega siis padu...jahimees."
Soovitan Mikul lugeda Virgi mõtteid värske "Eesti Jahimehe" sissejuhatusest. Katsun ka ise ühe jutu varsti kokku saada. Viimaks võtaksin vaevaks ja oleksin valmis selliste noortega nagu Mikk ka otse suhtlema. Ja päris viimaks: iga inimene peaks teadma, mis talle on sobiv või taunitav, kuid see ei tähenda, et peaks oma ühepoolse arvamusega ristiretkele minema või seda absoluutse tõe pähe presenteerima.
Kasutaja avatar
sammal.habe
Postitusi: 1180
Liitunud: P Jaan 04, 2004 7:43 pm

Re: Mikk Mägi: Kui tapmine pakub kirjeldamatut emotsiooni

Postitus Postitas sammal.habe »

Ei Sina Mikuga suheldud saa. Ja vaevalt et ta Su soovitud artiklit loeb.
See "vana taimetoiduhunt" elab paralleeluniversumis, koos kreemikookidega:
http://www.epl.ee/news/kultuur/veganist ... d=61480000
https://www.facebook.com/mikuvegankohvik
Fanaatikute ja fundamentalistidega konstruktiivset arutelu pidada ei ole võimalik.

Kes veel ei tea - veganid on tavalistest taimetoitlastest kraad kangemad lihaeitajad.
http://www.bioneer.ee/eluviis/tarbimine ... 6/Veganism
Kasutaja avatar
aadu kadakas
Postitusi: 1469
Liitunud: T Veebr 16, 2010 2:21 pm

Re: Mikk Mägi: Kui tapmine pakub kirjeldamatut emotsiooni

Postitus Postitas aadu kadakas »

Palju tänu, semu Sammal, et säästsid tõemeeli üritamisest.
Saan siis aru, et tegu pigem reklaamijoruga, kus midagi kangesti maha tehes üritatakse enda paralleelmaailma kujuteldavaid hüvesid promoda.
Ats
Postitusi: 933
Liitunud: R Aug 18, 2006 12:14 pm

Re: Mikk Mägi: Kui tapmine pakub kirjeldamatut emotsiooni

Postitus Postitas Ats »

Jäi see artikkel lihtsalt silma, seepärast sai siia ka pandud. Ega padurohusööjat ikka ümber ei harjuta!
Pole looma, pole probleemi!
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Mikk Mägi: Kui tapmine pakub kirjeldamatut emotsiooni

Postitus Postitas andrus »

Aga mul on jummala po..ui mida ja millest arvab keegi seeni ja idusid sööv Mikk. :mrgreen:
jahismurf
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Re: Mikk Mägi: Kui tapmine pakub kirjeldamatut emotsiooni

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Kommentaari ju ikka Aadu võid kirjutada! Ma igaljuhul üritasin ,neid "loodusemehi" ärritada. :D
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Re: Mikk Mägi: Kui tapmine pakub kirjeldamatut emotsiooni

Postitus Postitas rajaleidja »

Sellistele inimestele on midagi selgitada võimatu. Jahimees on ja jääb halvaks ja julmaks olendiks. Kui jahimees laseb looma, on ta mõrtsukas. Kui jahimeeste abiga tabati salakütt, siis kommentaariumid kihasid, kuidas jahimees on halb, aga salakütt laseb olude sunnil ainult omale toiduks.
Eks aja jooksul on jahindus ka muutunud mingil määral. Kunagi oligi ta inimestele ainult hobi. Täna hobi koos hulga kohustustega. Varsti võib olla poole kohaga töö...
Kasutaja avatar
Ax1600
Postitusi: 414
Liitunud: E Nov 10, 2003 10:58 am

Re: Mikk Mägi: Kui tapmine pakub kirjeldamatut emotsiooni

Postitus Postitas Ax1600 »

No ei leidnud mina siit midagi erilist mille puhul ärrituda. Rohelina nagu ikka. Lause "Sõidetakse lumesahkadega mööda metsa ja nauditakse jahipidamist" tekitas silmanurka küll huvitava pildi, kuidas üks jahimees sahaotsas metsas ringi vurab :D . Läbi meedia ei saa rohelisele küll miskit selgeks teha, kuid rahulikult istudes ja õllet juues olen vähemalt ise suutnud ühe rohelise neiu mõttemaailma kallutada sedapsi, et on hakanud "mõtlema" oma arusaamade üle teisest vaatevinklist vaadatuna.
Mida laiem on inimese arusaam, seda arukam tema järeldus. Kui inimene hakkab kaitsjaks mitte moe ega oma isikliku hüve pärast, siis au ja kiitus temalegi. Paraku just sellised kaitsjad meil enamuses esindatud on.
Kasutaja avatar
H:Owl
Postitusi: 172
Liitunud: E Nov 19, 2012 3:30 pm

Re: Mikk Mägi: Kui tapmine pakub kirjeldamatut emotsiooni

Postitus Postitas H:Owl »

Kui inimene hakkab kaitsjaks mitte moe ega oma isikliku hüve pärast, siis au ja kiitus temalegi. Paraku just sellised kaitsjad meil enamuses esindatud on.


Kui "au ja kiitus", miks siis "paraku" ja kas ikka sellised on enamuses?
Ja mis tähendab öelda hüvasti
kärmele ponile ja jahile?
Elu lõppu ja kiratsemise algust

Pealik Seattle?
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Mikk Mägi: Kui tapmine pakub kirjeldamatut emotsiooni

Postitus Postitas aivar00 »

See nagu omasooiharatega - kui neile tähelepanu ei pöörataks, siis veidi aega peale siutsumist jäävad vakka. Aga nagu näha, siis ühe ullikese artikkel on palju kommentaare saanud. Eks see ole maitse asi - mina sellest küll ennast puudutatuna ei tunne ning kommenteerima ega neid lugema ja ennast vihastama küll ei hakka. Võib-olla on minul väär arusaam aga demokraatia tähendab minu arusamise järgi võimalust oma mõtteid avaldada. Kas aga kõikide "mõtteid" tõepähe võtta :M ning need "mõttetargad" peavad arvestama ka sellega, et kindlasti leidub ka tema mõtetele vastaseid.
Viimati muutis aivar00, T Apr 16, 2013 2:23 pm, muudetud 1 kord kokku.
ikka lõbusalt
jyri

Re: Mikk Mägi: Kui tapmine pakub kirjeldamatut emotsiooni

Postitus Postitas jyri »

Tahtsin oma mõtted artikli juurde kirjutada, aga DELFI moderaator ei lasknud läbi. Iva selles, et valdav enamus inimesi on , nagu looduse poolt loodud, kõikesöövad. Taimetoitlased ja nende äärmuslased "veged" on vähemuses. Seega nendepoolne oma elustiili propagada ja teiste elustiili mahategemine on sama, mis homo- lesbi, pedofiilia-zoofiilia jne propaganda.
Ehk rikub põhimõtet-kui juba ise oled kes oled, ära tule teise selleks õhutama!
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Mikk Mägi: Kui tapmine pakub kirjeldamatut emotsiooni

Postitus Postitas andrus »

Päris sama propaganda see minu silmis ei ole.Kui idusöödik mul üle aia kraaksub jätab see mind suht külmaks(tema rõõmuks keeran ribil grilli peal teise külje) aga kui "junni jõnksutajad" kõrval elamisse kolivad ja kõval häälel nõuavad krt teab mida siis see ajab ikka karvad turri küll. :wink:
Viimati muutis andrus, T Apr 16, 2013 7:19 pm, muudetud 1 kord kokku.
jahismurf
kirp
Postitusi: 597
Liitunud: K Jaan 02, 2008 12:12 am

Re: Mikk Mägi: Kui tapmine pakub kirjeldamatut emotsiooni

Postitus Postitas kirp »

Pole see Miku-jutt nii süüta ühti. Väga osavalt on ära kasutatud teema "hobi -> tapmine" ja mitmel korral veel - "positiivne emotsioon tapmisest". Needsinased asjad ja MIKS me ikkagi jahiga tegeleme võiks jätkuvalt arutluse all olla küll. Muidugi, ühest vastust ei ole ja ei saagi anda (ja eks igal isikul ole omad motivatsioonide), aga just põhjendatud arutelu võiks mitte ainult jahimeeste keskis vaid ka ühiskonnas laiemalt kõlapinda leida. Et inimestel oleks mingigi arusaam jahipidamisest kujunenud, enne kui "mikukesed" äärmustega peale lendavad. Ja eetikaaasta jutt on täiesti kohane ja iga jahimehe moraalse kindluse suurendamine vajab kindlasti arendamist (nagu vanasti öeldi). Mis tapmisse puutub, siis nt. mina väldin seda kui pole minu jaoks õigustatud - kahjureid ja söögiks/katteks lasen, aga niisama laskimise harjutamiseks elusa olendi peal minu käsi ei tõuse.
JOOSU
Postitusi: 82
Liitunud: E Veebr 28, 2011 9:19 am

Re: Mikk Mägi: Kui tapmine pakub kirjeldamatut emotsiooni

Postitus Postitas JOOSU »

:roll: Lihtsalt tähtsusetu Könn kes arvab-teab mis on jahipidamine-jahimees. Otse metsa viia ja tedvustada ligemalt kes on kes. Huvitav, meie esiisad järelikult ei olnud ka kütid ! Taimetoitlastega kerge pole.
Viimati muutis JOOSU, R Apr 19, 2013 7:01 pm, muudetud 1 kord kokku.
Vasta