Metssealihaga maiustajad sõid sisse ohtliku parasiidi

Kui satud netis surfates huvitavatele lehekülgedele ,siis siia võiks neid teemade kaupa kirja panna.
Ats
Postitusi: 933
Liitunud: R Aug 18, 2006 12:14 pm

Metssealihaga maiustajad sõid sisse ohtliku parasiidi

Postitus Postitas Ats »

Pole looma, pole probleemi!
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Metssealihaga maiustajad sõid sisse ohtliku parasiidi

Postitus Postitas aivar00 »

Jama värk. Meil manitsevad tohtrid juba mitu aastat enne söömist notsut kontrollida. Isegi põrsastelt on avastatud. Vähemalt on lootus rohtudega hullem asi ära hoida.
ikka lõbusalt
Pauli
Postitusi: 1291
Liitunud: E Nov 29, 2004 4:03 pm

Re: Metssealihaga maiustajad sõid sisse ohtliku parasiidi

Postitus Postitas Pauli »

Tartumaal ka oli tänavu vähemalt üks trihhinelloosi haigestumine. Nii küüniline nagu see ka poleks, võib sihukesed juhtumid loodusliku valiku alla liigitada - Darwini auhinna värk. Kui inimene on ikka nii issanda l..., hm, vähese analüüsivõimega, et kukub kontrollimata ja väheküpsetatud metssealiha vitsutama, siis ... noh, millegipärast ei ärata sügavat kaastunnet. Ei parasta ka.
Ei, see ei ole Rio de Janeiro, see on hoopis midagi hullemat.
jyri

Re: Metssealihaga maiustajad sõid sisse ohtliku parasiidi

Postitus Postitas jyri »

Kordan varemgi räägitut. Sõbra jahipundis saadaval loomadohter, jahimajas mikroskoop. Kõik sead sellega kontrollitud ( Nõuka ajal ainuke meetod oligi mikroskoopiline) . Kontrolliti siga - puhas. Sõber viis tüki "kiirseedimise" analüüsi- trihinella avastatud. Siis tegid ka ülejäänud sama, ehk viisid proovid nii mikroskoopilisse-kui keemilisse analüüsi. Tulemus ikka sama- mikroskoop ei näidanud. Järeldus-nõuka ajal sai neid trihinellasid söödud küllaga, isegi toorest põssaliha maiustatud.
Mina isiklikult enam mingeid kontrolle ei tee- liha kas smoorin või küpsetan ehk hoian üle 100C vähemalt paar tundi. Ongi kogu profilaktika! Ehk sama, mis gripi -ja entsefaliidiga. Kui jääd haigeks, ju siis saatus selline :M Aga ravida pidavat saama kange kärakaga- kas samakas või siis 60 kraadine viin! :D
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Metssealihaga maiustajad sõid sisse ohtliku parasiidi

Postitus Postitas aivar00 »

Just nimelt - näiteks 3 aastasele lapsele enne pits samakat ja sakuskaks tükk metssealiha järgi :lol: :lol: :lol:
Meetod meetodiks, kuid vahepealsel ajal oli trihhinellat ka vähem. See kiiresti laienev puhang on minu arvates põhjustatu sigade üleküllusest ning jahimeeste endi hoolimatusest (rebaste-kährade laibad jäetakse maha vedelema).
Mul üks tuttav elas selle tõve üle - see oli ikka päris ebameeldiv.
ikka lõbusalt
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Metssealihaga maiustajad sõid sisse ohtliku parasiidi

Postitus Postitas kakuke »

Muidugi on kindel, kui kuumutad liha kõvasti läbi, ehk siis ahjupotis, aga kaua ikka ühte ja sama viisi asja sööd. Villand saab ju. Ja mida aeg edasi, seda enam sealiha peale tuleb. Ma ei tea kuidas mujal, aga Tartus on tehisseedemeetod 16,80 ja minu meelest on see piisavalt normaalne hind, et miks mitte kompleksproovina mitu siga korraga selle raha eest sealt läbi tõugata. Endal hing rahul, kui sööd näiteks mahlast (mitte üle küpsetatud ja kuivatatud)suitsusiga või miks mitte vorsti. :) No konserv on ka lahendus, aga saab selleski kiirelt villand.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Metssealihaga maiustajad sõid sisse ohtliku parasiidi

Postitus Postitas aivar00 »

Ja parim sašõkk on ka ainult metsanotsust (eriti veel granaatõuna kontsentraadiga marineeritult). BBQ ahjus madalal temperatuuril mustsõstra mopiga maitsestatud sisefileest rääkimata - paljast mõtlemisest ila hakkab tilkuma :oops:
Sinna kõrvale kõlbab muidugi ka korralik hansa, aga vot seda viina küll üle 40 kangusega ei taha :lol:
ikka lõbusalt
plaaster
Postitusi: 344
Liitunud: E Dets 19, 2005 10:32 am

Re: Metssealihaga maiustajad sõid sisse ohtliku parasiidi

Postitus Postitas plaaster »

Ei tea kui tõsiselt võib võtta artiklis toodud väidet, et vastsed surevad, kui liha külmutatakse alla -15°C vähemalt 20 ööpäeva?
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Metssealihaga maiustajad sõid sisse ohtliku parasiidi

Postitus Postitas kakuke »

Räägitakse, et on vorme, mis ei anna külmas otsi. Igaks juhuks ei hakka enda peal katsetama ja ikka lasen proovid ära teha. Aga mul on Aivar00´ga suht sama maitse liha osas. :)
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Jack
Postitusi: 114
Liitunud: T Juul 05, 2005 9:55 am

Re: Metssealihaga maiustajad sõid sisse ohtliku parasiidi

Postitus Postitas Jack »

Suitsuvorsti tegemisel räägivad, et seal ka need parasiidid pidid otsad andma. Tea kas vastab tõele?
...kohe metsa...
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Metssealihaga maiustajad sõid sisse ohtliku parasiidi

Postitus Postitas kakuke »

Ma olen suitsuvorsti teemal kuulnud just lugu (see on kuskil siin foorumis), et seal ei saa temperatuuri nii kõrgele tõsta, kuna rasv vorstis pidi sulama hakkama ja tõuseb plönnina ülesse otsa. Ma olen aru saanud nii, et konserv ja ahjupraad on ainsad, mis kindlasti selle ära tapavad, muudel juhtudel ma ei riskiks küll oma tervisega. Haige on tänapäeval olla väga kulukas. Rohud maksavad kordades rohkem, kui üks proov.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
jyri

Re: Metssealihaga maiustajad sõid sisse ohtliku parasiidi

Postitus Postitas jyri »

Lugege veelkord artiklit. Seal selgelt kirjas, et 1000 vastset ei tekita probleeme! Aga 10 000 pidavat küll. Siit järeldus- kiirseedimismeetod näitab ka need ohutud 1000 tk ära :P , mõni arglikum viskab kogu liha minema :VS . Aga 10 000 näeb ka mikroskoobiga või nn. trihinellaskoobiga. Seega, kui mikroskoop elukaid ei näita, siis head isu (b) isegi ilma "ülekõrvetamata" !
Kakuke- kui metssealiha hakkab tüütama, tee nagu mina- osta vahelduseks poest tavalist sardelli, milles liha polevat üldse! Minule piisab :D
16 EUR lisada loa hinnale 20 EUR eitea mille eest- parem seda 60+ kraami osta!
Tiit Karp
Postitusi: 236
Liitunud: R Juun 02, 2006 9:35 am

Re: Metssealihaga maiustajad sõid sisse ohtliku parasiidi

Postitus Postitas Tiit Karp »

plaaster kirjutas:Ei tea kui tõsiselt võib võtta artiklis toodud väidet, et vastsed surevad, kui liha külmutatakse alla -15°C vähemalt 20 ööpäeva?


Neid andmeid, mis tingimustes keerits uss hävib, on väga erinevaid. Tundub, et neid ei olegi tahetud väga avalikustada, kuna hirm on tõhus relv salaküttimise vastu. Tegelikult ükski proov ei taga 100%, et liha nakatunud pole. Nakkus liigub maost vere kaudu lihastesse, see tähendab, et selles staadiumis kus nad veel lihastesse pole jõudnud ei saa ka proov näidata, kuigi loom on juba nakatunud. Kusagilt on kindlasti saada ka tõelist kirjandust. Kes otsiks üles.
Kasutaja avatar
aadu kadakas
Postitusi: 1469
Liitunud: T Veebr 16, 2010 2:21 pm

Re: Metssealihaga maiustajad sõid sisse ohtliku parasiidi

Postitus Postitas aadu kadakas »

plaaster kirjutas:Ei tea kui tõsiselt võib võtta artiklis toodud väidet, et vastsed surevad, kui liha külmutatakse alla -15°C vähemalt 20 ööpäeva?

Küllap on mõjus, kui oled nakatunud ja siis kasutada. :D
Aga tõsisemalt võttes ühinen Tiit Karp`i sooviga saada paremat teavaet just nende erinevate parasiidi liikide, nende avastamise ja siis kahjutuks tegemise kohta.
Kasutaja avatar
Karmo
Postitusi: 301
Liitunud: K Okt 13, 2004 2:30 am

Re: Metssealihaga maiustajad sõid sisse ohtliku parasiidi

Postitus Postitas Karmo »

Härra jyri minugipoolest lurista kasvõi käivitus eetrit omale sisse aga sellist propagandat pole küll siin vaja korraldada!
Vasta