Metssealihaga maiustajad sõid sisse ohtliku parasiidi

Kui satud netis surfates huvitavatele lehekülgedele ,siis siia võiks neid teemade kaupa kirja panna.
jyri

Re: Metssealihaga maiustajad sõid sisse ohtliku parasiidi

Postitus Postitas jyri »

Karmo kirjutas:Härra jyri minugipoolest lurista kasvõi käivitus eetrit omale sisse aga sellist propagandat pole küll siin vaja korraldada!

Minusuguse 40+- aastase jahistaaziga sõbrad/tuttavad on minuga sama meelt ja meid on väääga palju. aga sina paistad vist kõike, mis EU-st tuleb, toetamas? Kaasaarvatud ahjukütte keelamise :M
Kasutaja avatar
Karmo
Postitusi: 301
Liitunud: K Okt 13, 2004 2:30 am

Re: Metssealihaga maiustajad sõid sisse ohtliku parasiidi

Postitus Postitas Karmo »

No eks te ise tea, suured mehed ju ikkagi 40+ ja midaveel.
Toetan ikka neid asju, mis mulle kasulikud tunduvad ja vahet pole kas EU või NSVL või hoopis Hundisilma.
gunnar
Postitusi: 882
Liitunud: P Aug 22, 2004 4:18 pm

Re: Metssealihaga maiustajad sõid sisse ohtliku parasiidi

Postitus Postitas gunnar »

Karmo kirjutas:Härra jyri minugipoolest lurista kasvõi käivitus eetrit omale sisse aga sellist propagandat pole küll siin vaja korraldada!


Nüüd lasid küll tondi lahti :D Jyriga vaielda, mnjah ... Aga jah, sealoa hind on seltsi enda määrata ja kui tekib küsimus mis selle 36 euri eest saab... Eks iga mees teab ise mis prioriteedid tal on.
Kasutaja avatar
Beretta
Postitusi: 1452
Liitunud: T Nov 25, 2003 4:47 pm

Re: Metssealihaga maiustajad sõid sisse ohtliku parasiidi

Postitus Postitas Beretta »

Kogu lugupidamise juures, Jyri. Parem oleks kui oma viimase postituse kustutad.
Grumpy old man
Pauli
Postitusi: 1291
Liitunud: E Nov 29, 2004 4:03 pm

Re: Metssealihaga maiustajad sõid sisse ohtliku parasiidi

Postitus Postitas Pauli »

aadu kadakas kirjutas:Aga tõsisemalt võttes ühinen Tiit Karp`i sooviga saada paremat teavaet just nende erinevate parasiidi liikide, nende avastamise ja siis kahjutuks tegemise kohta.

Aga palun: http://trihhinelloos.onepagefree.com/, lühikesevõitu ja üldsõnaline on, aga parem ikka kui paljas vesi. Po angliiskamu ka: http://www.trichinella.org/index_synopsis.htm
Ei, see ei ole Rio de Janeiro, see on hoopis midagi hullemat.
tireb
Postitusi: 217
Liitunud: N Juun 01, 2006 3:34 pm

Re: Metssealihaga maiustajad sõid sisse ohtliku parasiidi

Postitus Postitas tireb »

Tsiteerides klassikuid: "tule taevas appi" ma seni olin arvamuse,l et see siin ikka nagu jahimeeste foorum, aga lugedes KArmo ja Beretta kommentaare, jääb mulje, et kogematta sattusin aadlineiude pansioni kodukale. Jumal küll, kas ilma kasutusjuhendita enam kahvlit ja nuga oskab kasutada.
Kasutaja avatar
Karmo
Postitusi: 301
Liitunud: K Okt 13, 2004 2:30 am

Re: Metssealihaga maiustajad sõid sisse ohtliku parasiidi

Postitus Postitas Karmo »

tireb kirjutas:Tsiteerides klassikuid: "tule taevas appi" ma seni olin arvamuse,l et see siin ikka nagu jahimeeste foorum, aga lugedes KArmo ja Beretta kommentaare, jääb mulje, et kogematta sattusin aadlineiude pansioni kodukale. Jumal küll, kas ilma kasutusjuhendita enam kahvlit ja nuga oskab kasutada.

Mida sa halad, keegi ei keelagi sul trihhenellat kahe suupoolega näost sisse ajada.
Siin on avali ruum ja ei tohiks propageerida lihaproove mitte võtma!
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Re: Metssealihaga maiustajad sõid sisse ohtliku parasiidi

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Kui väidetakse ,et mikrolaine ahi lõhub hirmsal kombel rakkusid,huvitav mida need lained ussikestega ka teevad? Järsku on siin peidus võluvits?
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Metssealihaga maiustajad sõid sisse ohtliku parasiidi

Postitus Postitas puugi »

Koomikud!Kui ikka on proov tehtud ja tulemus positiivne,no ega ikka ei söö.Pole kuulnud ka,et keegi ussitanud siga või karu,ilvest meelega mugiks.Kui proovi üldse ei tehta,siis vast teine teema.
Eks see ole igaühe oma valik.
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Metssealihaga maiustajad sõid sisse ohtliku parasiidi

Postitus Postitas andrus »

Iga ühe oma valik tõesti aga kas need valijad alati hoiatavad ka teisi kellele nad seda pakuvad? Ajavad vaid oma lohutavat "jama" suust.
Aru ma ei saa kas teil on tra nälg nii suur või mis teil viga on,et te peate ilma proovideta seda saasta omale sisse ajama?? KAs lihtsalt on kallis või mis asi see ikkagi on ??Või on lihtsalt aju ehitus selline eriskummaline mis sunnib s.tta sööma?? :M

Ühe variandi suutsin ise välja mõelda......kui ühe loaga "pimedat" pidevalt panna ja kuskil kontrollida ei saa siis ehk tõesti peate kahtlase väärtusega liha krõbistama.
Viimati muutis andrus, L Juun 15, 2013 7:14 am, muudetud 1 kord kokku.
jahismurf
jyri

Re: Metssealihaga maiustajad sõid sisse ohtliku parasiidi

Postitus Postitas jyri »

Naljakd inimesed jah.Ühed ei oska lugeda üldse, teised oskavad lugeda, aga ei saa loetust aru, kolmandad näevad vaid kontekstist väljatõmmatut ja arvavad, et "asi selge" :VS .
Konkreetse teema kohta ütlesin mina konkreetselt, et seesamune "nõukaaegne" mikroskoopiline analüüs näitas, et( artiklist lähtuvalt) trihinellasid on alla 1000! , ehk liha on söödav. (y) Kuntsliku seedimise meetod näitab ka kõige väiksema kontsentratsiooni ära, ehk kas on ohutu või ohtlik ei saagi aru.
Kus keegi nägi minupoolset agitatsiooni- ei tea :M , ma vaid pajatasin oma ja tuttavate suhtumisest. Mis puudutab kärakat ja selle kasutamist ravina( mitte profilaktikaks :M ), siis selle jutustas mulle minu arstist äiapapa, kes 10 aastasena sõja ajal oli koos teistega nakatunud trihiniloosi koduseast. See jäigi talle meelde kui kõge "vastikum" rohi, mida ta eales oli sisse võtnud :D . Muud ravi ju ponud!
Andrudele- millelks raisata aega, närve ja ka raha, kui konkreetselt minutaolised hautavad/küpsetavad nagunii nii pikalt, et kogu VÕIMALIK rämps hävib? Puhas pragmatism (y) (b)
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Metssealihaga maiustajad sõid sisse ohtliku parasiidi

Postitus Postitas andrus »

Jyri milleks s.tta hautada?? Et pehmem saaks???
jahismurf
jyri

Re: Metssealihaga maiustajad sõid sisse ohtliku parasiidi

Postitus Postitas jyri »

Kui elad minuvanuseks, siis saad aru, miks selles eas eelistatakse kotlette steikidele ja pehmeks hautatud/küpsetatud liha sitkele :D . Kui samal ajal hävivad ka võimalikud parasiidid, milleks kontrollida? Kas sul on ettekujutus, palju sa neid "sitikaid" omale sisse ajad igasuguste hõrgutiste ja beff-ala-tatarridega? Või sa tooret kiirsoolatud kala üldse ei söö? Ja palju keemiat sa omale ajad sisse leivaga, jogurtitega, "mittehapenduva" piima/koorega jne? Mida kahjulikku selle kõrval teeb organismile sirgeks küpsenud keerdussi kõrbenud jäänus? :M
Aga see minu arvamine/tegutsemine, teised ei pruugi järgida (b)
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Metssealihaga maiustajad sõid sisse ohtliku parasiidi

Postitus Postitas andrus »

Jyri nagu ikka on sul õigus aga ma eeldan,et kõik mis ma poest ostan on läbinud eelneva kontrolli ja kõik mida ise teen siis teen sedasi,et ma ei pea "õnnega mängima".Vabatahtlikult ja teadlikult ma saasta ei söö.
Sinu ja su 40 pluss/miinus sõprade toitumisviis sarnaneb pigem ........ ei leiagi viisakat sõna sellele. :lol: :lol:
jahismurf
hundikütt
Postitusi: 1007
Liitunud: R Veebr 19, 2010 7:13 pm

Re: Metssealihaga maiustajad sõid sisse ohtliku parasiidi

Postitus Postitas hundikütt »

Küsin,et kuidas käitute olukorras,kui talvise seajahi käigus on tabatud kümme või enam põrsast.Kas tükeldate ja jagate kõik eraldi,igale mehele kümme nutsakut.Igast lihakehast proovi tükike ka kotikesse ja siis paarsada raha taskusse ja proove tegema. :M
Vasta