Punahirved

Kui satud netis surfates huvitavatele lehekülgedele ,siis siia võiks neid teemade kaupa kirja panna.
tihane
Postitusi: 75
Liitunud: N Jaan 20, 2005 10:06 am

Punahirved

Postitus Postitas tihane »

Noor jahimees!
Postitusi: 92
Liitunud: K Aug 19, 2009 9:33 am

Re: Punahirved

Postitus Postitas Noor jahimees! »

Täna hommikul õnnestus mul kah näha esimest korda hirve-lehma :o . Toimetas asjalikult nisu põllus omaette :wink: aga seniks, kuni ma oma fotoka istme alt välja nokitsesin oli see juba kadunud :cry: Meie seksiooni mehed olid juba mingi 2-3 a. tagasi näind pulli ja lehma ühes metsa tukkas. Loomi nähtud siis järvamaal Türi kandis
Paremat kohta ei tea, kui Mets!!!:)
sworbe
Postitusi: 55
Liitunud: N Mai 19, 2011 7:51 am

Re: Punahirved

Postitus Postitas sworbe »

Möödunud pühapäeva hommikul nähtud erinevates kohtades 9 !!! :D hirvepulli. Seda küll Saaremaal, aga hirvede puudust ei olep 8) .
Kasutaja avatar
dreamfall
Postitusi: 65
Liitunud: R Apr 05, 2013 8:35 pm

Re: Punahirved

Postitus Postitas dreamfall »

Lõuna eestis on ka hirvedega hästi, tulevad aina Lätist peale. Aga kui talvel liiga külmaks kipub minema, siis rändavad need pullid, kes veel paikseks pole jäänud, tagasi Lätimaale
gunnar
Postitusi: 882
Liitunud: P Aug 22, 2004 4:18 pm

Re: Punahirved

Postitus Postitas gunnar »

No kohe mitte ei taha hirvi omale jahimaale. Ngu sead veel vähe probleeme valmistaks, aga siga on vähemalt söödav.
valgeronk
Postitusi: 316
Liitunud: L Sept 12, 2009 10:22 am

Re: Punahirved

Postitus Postitas valgeronk »

Gunnar,oled vist ainult lihakütt.Hirvepull -tõeline trofeeloom.
Kasutaja avatar
Jahimees
Postitusi: 416
Liitunud: N Okt 16, 2003 12:49 pm

Re: Punahirved

Postitus Postitas Jahimees »

Nägin ka eelmine laupäeva hommik enda jahimaal kahte hirve. Ja järjest rohkem tuleb infot hirvede nägemisest. Tähendab, et neid ikka peab olema kui nähakse.
Kas tuleb jaht???
Kasutaja avatar
Karmo
Postitusi: 301
Liitunud: K Okt 13, 2004 2:30 am

Re: Punahirved

Postitus Postitas Karmo »

valgeronk kirjutas:Gunnar,oled vist ainult lihakütt.Hirvepull -tõeline trofeeloom.

Ega siga vähem trofeeloom ei ole
Kasutaja avatar
unt
Postitusi: 476
Liitunud: K Aug 27, 2008 12:40 pm

Re: Punahirved

Postitus Postitas unt »

gunnar kirjutas:No kohe mitte ei taha hirvi omale jahimaale. Ngu sead veel vähe probleeme valmistaks, aga siga on vähemalt söödav.

Selline jutt jahimehe suust ikka üsna äraspidi munajas. Hirv ikka üks kauneimaid ja ihaldatumaid jahiulukeid. Võta sõnad tagasi, muidu Püha Hubertus pahandab. :shock:
Mina isiklikult pean tema liha vägagai maitsvaks. Aga nahastamisel tuleb, nagu kuldigi puhul, jälgida kindlaid reegaleid. Üks minu tuttav Saaremaa jahipealik tegi isegi nii, et riputas lastud pulli üles, pesi voolava vee ja shampooniga karva puhtaks ja alles seejärel lasi soolikad ja võttis naha. Aga see oli ka siis tippjooksuajal.
Jahil juhtub nii mõndagi... ja kõigil pole vaja kõike teada!
gunnar
Postitusi: 882
Liitunud: P Aug 22, 2004 4:18 pm

Re: Punahirved

Postitus Postitas gunnar »

valgeronk kirjutas:Gunnar,oled vist ainult lihakütt.Hirvepull -tõeline trofeeloom.


See lihakütt peaks vist negatiivselt kõlama, aga jah, ainult sellepärast et loomal on pikad kihvad või ilusad sarved ma teda küti. Pigem jätaks alles ja võtaks mõne niruma/noorema kelle liha kindlasti parem. Igasugu pühadusi ei tasu siinkandis väga peljata, las need on olla kirikus, metsas ikka paganad toimetavad :D .
Kasutaja avatar
unt
Postitusi: 476
Liitunud: K Aug 27, 2008 12:40 pm

Re: Punahirved

Postitus Postitas unt »

Gunnar kirjutas: ". . . aga jah, ainult sellepärast et loomal on pikad kihvad või ilusad sarved ma teda küti. Pigem jätaks alles ja võtaks mõne niruma/noorema kelle liha kindlasti parem."

Vot see on juba mehejutt (y)
Jahil juhtub nii mõndagi... ja kõigil pole vaja kõike teada!
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Punahirved

Postitus Postitas kakuke »

Meil siin üritatakse seda lihaküti mainet, kui väga madalat asja näidata, aga minu meelest pole looma elu võtmiseks paremat põhjendust olemas, kui just tema liha toiduks kasutamine. Kui saab sinna juurde boonuseks toreda trofee, on tore, aga see ei tohiks olla ainumas põhjus küttimiseks. Minu meelest.
Mis hirvede levimisse puutub, siis jah, on neid ka enda jahimaadel viimasel ajal kohatud. Tõsi, küll vaid üksikuid isendeid aegajalt siin seal.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
hundikütt
Postitusi: 1007
Liitunud: R Veebr 19, 2010 7:13 pm

Re: Punahirved

Postitus Postitas hundikütt »

Eks me ole kõik ka lihakütid ja minu arust kõige õigem põhjus küttida ongi toidu saamise eesmärgil.Võimsa looma tabamine on juba suur õnn ja mis ei tohiks esmatähtis olla.,,Lihakütiks,, just selle halvustavas tähenduses,pean mina selliseid mehi,kes käivad jahis just kasu saamise eesmärgil.Ta ei tee mingeid kulutusi ja tuleb jahile just siis,kui on seajaht.Hea kui tuleb hommikul kohale,mõni on nii mugav,et ütleb-helista ,kui jälgi on.Seisab oma aja ära ja kui välja vedamiseks ja nülgimiseks läheb,siis selleks ajaks on tavaliselt kadunud ja laseb oma portsu koju ka tuua.Oma õigusi nõuab valjuhäälselt aga ainukeseks kohustuseks on hommikul lihapangkaasa võtta.
valgeronk
Postitusi: 316
Liitunud: L Sept 12, 2009 10:22 am

Re: Punahirved

Postitus Postitas valgeronk »

Ei pidanud seda kirjutades halvustamiseks.Peaks ju tore olema,et mandri meestel ka tekkimas suuremad võimalused hirve küttida.Ja niipalju austan küll kütitud ulukit,söön ta ära,kuidas ja mismoodi, see juba teine teema.Kui aga sigu väga palju,et juba nuhtluseks,peaks neid rohkem küttima.Meil,Saarel kütitakse hirve varitsusest üldjuhul 13+ sarveharudega pulli,ajujahis teeme väikseid mööndusi.Selleks hooajaks tuleb ilmselt küttida 30 hirve.Soovin teilegi Mandrimaa meestele head hirvejahti.
Üllar Tamm
Postitusi: 894
Liitunud: N Okt 13, 2005 12:45 pm

Re: Punahirved

Postitus Postitas Üllar Tamm »

Omal pole veel õnnestunud hirve näha, aga jahikaaslased on juba kohanud. Viimane kohtumine oli möödunud laupäeva hommikul, kui üks mees nägi pulli ja lehma ringi jooksmas meie jahimaade keskel. Kuigi hirv on paras nuhtlus ja tekitab piisavalt probleeme, võiks mõned ikka metsas olla :wink:
Vasta