Login    
    Registreeri KKK  •  Otsi    

K천ik on UTC + 2 tundi

Ava uus teema Vasta teemasse  [ 12 postitusi ] 
Autor S천num
 Postituse pealkiri: Jahikatseks on vaja teha koera k천rval pauk
PostitusPostitatud: N Juuni 14, 2018 5:36 pm 

Esitan kohe k체simuse, m천ni ei viisti nii pikka sissejuhtatust lugeda :). 횥hes천naga, sooviks m천ne jahimehega kes omab relva , kaasa tulla oma jahikoeraga metsa, et ta reaaalselt kuuleks l채hedal jahipauku ja n채eks lastud ulukit.
Olen siin foorumis uus. Siia foorumissegi sattusin niii,et minu ellu tuli linnukoer. Just nimelt, tuli. Tuttav t천i ta minu juurde hoida ja n체체d olen juba koera kaasomanis ja k채ime metsas verej채lge 천ppimas + uurin juba jahisedusi , kuid ka kuidas teha relvaluba :).
Koer osaleb aretuses ja seep채rast vaja teha tal 채ra t철철katset , ehk metsalinnu katset kuid soov samas temaga ka reaaalselt jahil k채ima hakata.
Pikalt on saanud koeraga k채ia m철철da p천lde ,et oskaks lindu otsida ja seisakut teha. Olen selleks tarbeks isegi endale faasanid koju muretsenud. Katse 천ppimisega j천udnud niikaugele ,et vaja koera k천rval pauk teha aga sipa pelgan, seda kuivalt stardip체stolist teha. Tean ,et kui ei ole koer jahiliinist siis v천ib valesti lastud pauk koera 채ra hitmutada ja muutub jahik천lbmatuks.
Koeal on v채ga tugevad jahinistinktid nii linnu otsimisel kui ka v채ga h채sti ajab ulukite j채gi. Mitmel korral sattundu metskitsele v천i p천drale peale. Kilkab kui looma j채litab, pikalt jookseb ka m철철da looma j채lge m철철da aga 천nneks ,tuleb vile peale tagasi kui teda kutsun.

Profiil  
 Postituse pealkiri: Re: Jahikatseks on vaja teha koera k천rval pauk
PostitusPostitatud: R Juuni 15, 2018 9:41 am 
Kasutaja Avatar

Kuskandis te asute?
M천istlik oleks minna kuskile lasketiiru, hunnik head koerale kaasa ja lasta koeral seal kuulata pauku, samal ajal ise rahulikult koeraga r채채kida ja talle maiust anda.

Tartumaal saab k채ia Viidike tiirus v천i Elva lasketiirus.

Profiil  
PostitusPostitatud: R Juuni 15, 2018 10:15 am 
Kasutaja Avatar

Jah, tiiru versioon on hea. Juba sellep채rast, et saab juba eemalt koeraga ligemale liikuda ja paugud l채hevad j채rjest valjemaks.

Profiil  
PostitusPostitatud: R Juuni 15, 2018 12:52 pm 
Kasutaja Avatar

EiliM kirjutas:
Siia foorumissegi sattusin niii,et minu ellu tuli linnukoer.

Tore. V천i pigem, et tark loom. Tere tulemast foorumisse.

Profiil  
PostitusPostitatud: R Juuni 15, 2018 1:05 pm 
Kasutaja Avatar

Ei ole m천istlik koera kohe lasketiiru s천jam체ra sisse viia!Nii v천ib m천ni peni eluaeg pauku kartma hakata.Harjutama peaks hakkama tasapisi.Koera v천ib n채iteks autos hoida ja lask sooritada esialgul kuskil eemal.Vahet ei ole millega,v천ib ka stardikaga k천mmida.T채htis on et esimene pauk 채ra ei hirmutaks.Ega katsel samuti koera k천rva 채채res ei l채rtsutata.

Profiil  
PostitusPostitatud: R Juuni 15, 2018 1:22 pm 

Olen enda kaks koera tiiruga sedasi v채lja 천petanud ja soovitanud ka teistele seda. Lasketiiru m천te ongi see, et kogu aeg toimub seal laskmine ja seda teevad teised. Ise saad 100% p체henduda koerale. Selge see, et kohe ei tohi huupi seda teha. Ise olen soovitanud seda teha sedasi, et auto j채tad lasketiirust 200-300m kaugusele, koer rihma otsa ja siis tasapisi tuled j채rjest l채hemale laskmisele. J채lgides muidugi koera (alati saab minna tagasi kaugemale jne). Pole kuulnud, et kellegitel oleks sedasi see 체ritus veel 채pardunud. Eelmine koer mul sedasi magas p채eva l천puks samas instruktorite putkas, kui ees putkas lasti.

Profiil  
PostitusPostitatud: L Juuni 16, 2018 12:22 pm 

Ait채h k천igile kaasam천tlejatele :), tore foorum kust m천tteid vahetada ja ideid ammutada.
Ma siiski pelgan seda lasketiiru varinti, kuna enne n채inud mitut ungari linnukoera kes s천na otseses m천ttes ps체hhiks muutunud paugu tagaj채rjel ja n체체d s철철vad antidepressante.
Korra oli 체ks paugutundlik emane vizsla minu juures ja oli talvine aeg, lapsed 천ues paugutasid rakettidega, s천na otseses m천ttes oleks see koer toast l채bi klaaside pagenud.
Omaniku k채est uurisin ,mis on koeraga juhtunud, selgus, koer oli alla aasta ja viidi vana-aasta 천htu 천ue kus lasti 5 minutit j채rjest rakette, peale selle muutus ta n채rvis체steem ja iga v채iksem m체ra ajab ta v채risema, l천천tsutama ja v천ib endale suisa liiga teha vastu seinu v천i ust joostes.
Olen ise ka h채mmingus, et see t천ug nii hella ja tundliku n채rvis체steemiga on :/ , tundub ,et aretajad ajavad ainult raha taga ja t철철katsete peale keegi ei olegi m천elnud ega hoooli, kas j채rglased on ikka v천imelised metsas reaalselt jahil k채ima !!!
Minu koer on kuulnud kaugelt pauke, teda see ei h채iri ega hirmuta , lihtsalt seisatab hetkeks aga aastavaehtusel rakettidega 천ue ei tiku, kardinad peavad igaks juhuks ees olema, pilk on kegelt hullunud kui n채eb neid s채hvatusi.
Seisukoerte jahikatse ajal lastakse siiski pauk peaaegu koera k천rval , nii 4-5 m eemal, kuna koer teeb linnu ees seisakut ja kohtunik liigub koos p체ssimehega sisuliselt koera k천rvale et linnule pihta saada, seda ma sain L채ti jahikatsekohtuniku k채est teda .
L채tis toimub (aeg t채psustamisel) septembri l천pus- oktoobi alguses seisukoertele Trial, ehk v천istlus, kes kiiremini ja paremini reaalse linnujahi l채bi teeb. Meie oleme oma vizlaga ka sinna minemas, kuid harjutanud p천llul vuttide ja faasanite otsimist, linnu ees seisaku tegemist ja surnud linnu toomist, ainuke mis veel tegemata ja harjutamata on ----- lind t천useb lendu ja siis k천lab pauk !!!!
Ilmselt ma vb m천teln 체le ja kardan ette aga iialti ei tea, mis geneetika koeral on kaasa tulnud ja see pikk 천pitud t철철 l채heb 체he paugu nahaka.

Profiil  
PostitusPostitatud: L Juuni 16, 2018 12:47 pm 

EiliM kirjutas:
Ait채h k천igile kaasam천tlejatele :), tore foorum kust m천tteid vahetada ja ideid ammutada.
Ma siiski pelgan seda lasketiiru varinti, kuna enne n채inud mitut ungari linnukoera kes s천na otseses m천ttes ps체hhiks muutunud paugu tagaj채rjel ja n체체d s철철vad antidepressante.
Korra oli 체ks paugutundlik emane vizsla minu juures ja oli talvine aeg, lapsed 천ues paugutasid rakettidega, s천na otseses m천ttes oleks see koer toast l채bi klaaside pagenud.
Omaniku k채est uurisin ,mis on koeraga juhtunud, selgus, koer oli alla aasta ja viidi vana-aasta 천htu 천ue kus lasti 5 minutit j채rjest rakette, peale selle muutus ta n채rvis체steem ja iga v채iksem m체ra ajab ta v채risema, l천천tsutama ja v천ib endale suisa liiga teha vastu seinu v천i ust joostes.
Olen ise ka h채mmingus, et see t천ug nii hella ja tundliku n채rvis체steemiga on :/ , tundub ,et aretajad ajavad ainult raha taga ja t철철katsete peale keegi ei olegi m천elnud ega hoooli, kas j채rglased on ikka v천imelised metsas reaalselt jahil k채ima !!!
Minu koer on kuulnud kaugelt pauke, teda see ei h채iri ega hirmuta , lihtsalt seisatab hetkeks aga aastavaehtusel rakettidega 천ue ei tiku, kardinad peavad igaks juhuks ees olema, pilk on kegelt hullunud kui n채eb neid s채hvatusi.
Seisukoerte jahikatse ajal lastakse siiski pauk peaaegu koera k천rval , nii 4-5 m eemal, kuna koer teeb linnu ees seisakut ja kohtunik liigub koos p체ssimehega sisuliselt koera k천rvale et linnule pihta saada, seda ma sain L채ti jahikatsekohtuniku k채est teda .
L채tis toimub (aeg t채psustamisel) septembri l천pus- oktoobi alguses seisukoertele Trial, ehk v천istlus, kes kiiremini ja paremini reaalse linnujahi l채bi teeb. Meie oleme oma vizlaga ka sinna minemas, kuid harjutanud p천llul vuttide ja faasanite otsimist, linnu ees seisaku tegemist ja surnud linnu toomist, ainuke mis veel tegemata ja harjutamata on ----- lind t천useb lendu ja siis k천lab pauk !!!!
Ilmselt ma vb m천teln 체le ja kardan ette aga iialti ei tea, mis geneetika koeral on kaasa tulnud ja see pikk 천pitud t철철 l채heb 체he paugu nahaka.

Profiil  
PostitusPostitatud: L Juuni 16, 2018 2:23 pm 
Kasutaja Avatar

Ilmselt ma vb m천teln 체le ja kardan ette aga iialti ei tea

Just.Parem olla natuke ettevaatlikum.See,et enamus jahikoeri pauku ei karda,ei t채henda,et omale just see paugukartlik ei juhtu.Uue aasta raketi ragistamisega rikutakse aga ka sellised koerad 채ra,kes p체ssipauku ei karda.Mul oli kunagi 체ks aastane foks,kes pani jooksu saluudiehmatusest.Arvasin,et olen koerast ilma aga 천nneks tuli pooleteise p채eva p채rast koju.Enne v천isid ta k천rval l채rtsutada palju tahtsid aga peale seda puges alati rohtu peitu,kui p체ssi t천stsin.Ja ega ei saanudki seda kartust t채ielikult v채lja koolitatud.Peale seda on mul aastavahetusel alati koerad toas ja ise 체htki raketti taevasse ei lennuta.

Profiil  
PostitusPostitatud: L Juuni 16, 2018 2:46 pm 

Ilutulestik ei ole p체ssipauk. need on ikka v채ga erinevad asjad. Ilutulestiku juures ei h채iri koeri mitte nii v채ga see pauk, vaid ennek천ike vile, mis on nende k천rvadele suht valus.

Profiil  
PostitusPostitatud: L Juuni 16, 2018 3:39 pm 
Kasutaja Avatar

EiliM kirjutas:

Kui sa n체체d uuesti loeksid seda lasketiiru varianti, siis saad aru, et tiiru minek eemalt harjutab su koera paukudega. Kui keegi su enda k천rval j채rsku rakette paugutama hakkas, laseksid ka ilmselt reied t채is. Tiiru saad minna ju juba kaugemalt, kus paugud kostavad vaiksemalt...ole v천i pool tundi 천rnade paukudega, j채rjest l채hemale minnes, on koer juba k체llaltki harjunud.

Profiil  
PostitusPostitatud: L Juuni 16, 2018 5:53 pm 

Ait채h TiitR, ma v천tan koera peale ja l채hen M채nniku lasketiiru l채hedale, alustan siis rabaservast ja liigun tiirule l채hemale, saan selgema 체levaate, kuidas koer ennast 체leval peab :)

Profiil  
N채ita postitusi eelmisest k체lastusest:  Sorteeri  
Ava uus teema Vasta teemasse  [ 12 postitusi ] 

K천ik on UTC + 2 tundi

Kes on foorumis

Foorumis on hetkel kasutajad: Ei ole registreerinud kasutajaid ja 1 k체laline

Sa ei v천i postitada uusi teemasi selles foorumis
Sa ei v천i vastata selle foorumi teemades
Sa ei v천i muuta oma postitusi selles foorumis
Sa ei v천i kustutada oma postitusi selles foorumis
Sa ei v천i postitada manuseid selles foorumis

Otsi: