Emotikonide kasutamisest

Siin võiks esitada küsimusi , mis puudutavad jahindus- ja relvaalast seadusandlust ,et oma ala tundvad inimesed saaksid teile vastata.
Vasta
Kasutaja avatar
aadu kadakas
Postitusi: 1469
Liitunud: T Veebr 16, 2010 2:21 pm

Emotikonide kasutamisest

Postitus Postitas aadu kadakas »

Mida peaks väljendama emotikon (b) suvalises kohas, kus lihtsalt midagi arvatakse?
Selles mõttes, et kas võtad oma ütluse peale, teise öeldu peale või vajutasid kogemata valele pildile?
Välek
Postitusi: 1365
Liitunud: P Mär 06, 2011 8:25 am

Re: Emotikonide kasutamisest

Postitus Postitas Välek »

Isegi sama asja mõelnud. Lisaks jääb arusaamatuks see (y) pöidla kasutamine, eriti juhul, kui jutus pole miskit kiiduväärset. On mis on, aga kahetsusväärselt vähe tähelepanu saab see emotikon :o. See :o nägu ütleb rohkem, kui sada pöialt või kannu kokku :o :o :o
Kasutaja avatar
unt
Postitusi: 476
Liitunud: K Aug 27, 2008 12:40 pm

Re: Emotikonide kasutamisest

Postitus Postitas unt »

Mulle tundub samuti, et vahel kisub emotikonide kasutus minema liiale. Mis seal salata, seda iseendagi puhul. Vaatad neid nägusid siin teksti kribamise kõrval ja kangesti tahaks oma juttu veidi värvikamaks muuta. Ja nii klikkadki mõnel meeldival märgikesel.
(b) - minu jaoks tähendab see emotikon seltskonnajuttu. Juttu, mida räägitakse, väidet, milline ei ole mõeldud aksioomina, millele võib alati vastu väita. Ühesõnaga - oleme mõnusad ja arutame!
(y) - noh see on see, mis ta on eluski - hästi tehtud, hästi öeldud! On meilgi siin foorumis liikmeid, kes suudavad alatihti midagi väga tabavat väita või öelda. Seda märgikest kasutada nendele kaasa kiitmiseks/toetamiseks - minu meelest täitsa OK
Seega - emeotikonid pole süüdi, süüdi on nendega liialdamine või mõttetu teksti toppimine!

On veel üks asi, mis mind foorumi tekstides häirib ja see on Teietamine. Foorum on foorum ja enamasti on selle liikmed kasutajanimega ja need kasutajanimed on veel erinevalt pärisnimest väikese algustähega. Näiteks olen mina oma kasutajanime "unt" kirjutanud täiesti sihilikult väikese tähega, sest ma tean, et on olemas pärisnimega Unt`te. Vot neid pärisnimega hr või pr Unt`e ma teietaksin küll. Aga "unti" ei ole sobilik teietada. See jätab selle Teietamise kõlama kentsakalt. Umbes nii, nagu kambrikaaslane, kelle hüüdnimi on Serõi (istub juba kolmandat korda) küsiks hommikul oma teiselt kambrikaaslaseslt, kelle hüüdnimi on Vobla (istub alles teist korda), et "Kuulge, härra Vobla, meie kubrikus on kahtlased aroomid, kas Te mitte täna öösel pisut vähe oma kõhutuult ei talitsenud?"
Ühesõnaga - minu silmis kõlab Teietamine foorumi tekstis umbes nagu suurtähtedega kirjutamine, ülirõhtamine või siis ülipüüdlikult viisakas olemine. Võib-olla ka teatud juhtudel kirjutaja väga madalat enesehinnangut, küürutamist väitluses.
Jahil juhtub nii mõndagi... ja kõigil pole vaja kõike teada!
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Emotikonide kasutamisest

Postitus Postitas sooviku »

Õllejoomise kohta ei oska ma midagi öelda aga ilma emotikonideta mõistetakse su postitust tihti valesti.Emotsiooni mõtleb eelnevale postile välja ikka lugeja.Ise avaldad arvamust omast arust täiesti rahulikult aga järgmine mees käsib sul maha rahuneda.Seepärast on need naerunäod ja silmapilgutused teinekord päris vajalikud.Olen tähele pannud,et härratamist kasutatakse foorumis enamasti ironiseerimiseks või halvustamiseks,mitte inimesele lugupidamise avaldamiseks nagu see tiitel mõeldud on.Muuseas viisakus ei ole pahe :wink: .....ka foorumis mitte!
Naine võib olla,koer peab olema!
Kasutaja avatar
saaremaaendel
Postitusi: 31
Liitunud: P Jaan 11, 2015 8:10 am

Re: Emotikonide kasutamisest

Postitus Postitas saaremaaendel »

No selle võiks küll keegi ära tõlkida- :R
masajaan
Postitusi: 6
Liitunud: E Mär 30, 2015 7:48 am

Re: Emotikonide kasutamisest

Postitus Postitas masajaan »

Äkki midagi seoses kooseluseadusega? :roll:
Kasutaja avatar
saaremaaendel
Postitusi: 31
Liitunud: P Jaan 11, 2015 8:10 am

Re: Emotikonide kasutamisest

Postitus Postitas saaremaaendel »

Et siis umbes nii või:

(Mees otsib meest,vanuses 60-80. :R :R :R )

Isegi siia ei sobi
Kasutaja avatar
saaremaaendel
Postitusi: 31
Liitunud: P Jaan 11, 2015 8:10 am

Re: Emotikonide kasutamisest

Postitus Postitas saaremaaendel »

Aga võibolla siiski.( :idea: )
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Re: Emotikonide kasutamisest

Postitus Postitas Feen »

Mina väikese õllesõbrana loen (b) emoticonist välja seda, et poest on vaja õlut juurde tuua. Samas, korporandina on see pigem prosit tähenduses (ehk, tegelikult sobib rohkem õnnitluse või heakskiidu juurde kuhu kohe kangesti tahaks õlut kõrvale tõsta).
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
Kasutaja avatar
pktaks
Postitusi: 539
Liitunud: L Nov 26, 2011 12:34 pm

Re: Emotikonide kasutamisest

Postitus Postitas pktaks »

:R emotikon peaks ehk tähendama inglisekeelset väljendit "just my two cents", ehk makeeli "kõigest minu arvamus"
Kasutaja avatar
saaremaaendel
Postitusi: 31
Liitunud: P Jaan 11, 2015 8:10 am

Re: Emotikonide kasutamisest

Postitus Postitas saaremaaendel »

No selle peale ikka annab tulla.Kas kuskil on ka sõnaraamat nende märkide kohta?Mäletan et hallil ilusal ajal kasutasid ka esimesed egiptlased sarnast süsteemi.
Vasta