Jahipüss enese ja vara kaitseks

Siin võiks esitada küsimusi , mis puudutavad jahindus- ja relvaalast seadusandlust ,et oma ala tundvad inimesed saaksid teile vastata.
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Postitus Postitas aivar00 »

Küll on tore, et on olemas selline tark inimene nagu Päkapikk. Kui natukene veel seadustes tuhnid ja ennast harid siis saad ka õigeid seisukohti levitada.
ikka lõbusalt
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Postitus Postitas jorr »

Arvan ka Päkapikk,et see lause,et maamees "ei viitsi laskeseltsi kuuluda ja laketiirus käia" nagu maamehe toimikute sisse ei sobi.Kindlasti pole sa siis ise maamees ja talupidaja,maal elades on seda tööd kohapeal isegi nii palju,et harrastuseks jääb aega napiks.
Minul on arusaamine(vildakas ehk),et jahipüss,on jahi pidamiseks metsloomadele,mitte inimestele ja ütleks just nii nagu Brettagi,et niikaua,kui ma seda püssi kapist välja võtan,padruneid otsin,laen, on pätt ammu juba oma töö teinud.Sellepärast ma ise seda püssi päti vastu ei kavatsegi kasutada,revolver selleks ehk sobilikum.Maamehel, arvan,et on selle püssiga võimalik metsloom oma varast kaugemal hoida,kas või haiged rebased,kui veel ise jahimees,muidugi saab sellega ka pätti hirmutada ja viimases hädas enda elu kaitsta.Ise võiks paraja raamatu nende kaitsmiste kohta kokku kirjutada,sest juhuseid tean küllaga.
noorus on ilus aeg
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Postitus Postitas baddmann »

aivar00 kirjutas:Küll on tore, et on olemas selline tark inimene nagu Päkapikk. Kui natukene veel seadustes tuhnid ja ennast harid siis saad ka õigeid seisukohti levitada.


Ma kah ei viitsinud Pöialpoisi viiteid õigusaktidele kommenteerima hakata. Ju ta paadunud eraõiguslasena lihtsalt ei ole veel kuulnud midagi ei Karistusseadustikust ega süütegudest, ammugi siis veel Karistusseadustiku üldosast, mis relvastatud hädakaitset ja hädaseisundis tegutsemist peaasjalikult reguleerib. Tsiviilõigus jäägu sinna, kui peale tegusid hiljem kahjuhüvitisi liigutama hakatakse. Aga nagu Aivar ütles, las tuhib ja otsib ja siis levitab;)

BM
Päkapikk
Postitusi: 6
Liitunud: L Jaan 19, 2008 11:45 am

Postitus Postitas Päkapikk »

Pöialpoiss ütles, et spordiseltsi kuuluda ei viitsi ja jahil käia ei meeldi. Muideks on olemas inimesi, kellele ei meeldi looma tappa - nad söövad ikkagi hea meelega liha. Neile ei meeldi käia jahil. See ei välista vahel soovi tiirus märki lasta.
Seadustest on mu teadmised kahjuks tõesti viletsad.
Mulle lihtsalt on jäänud mulje, et on seadused, mis annavad meile teatud õigused ja samuti on seadused mis võimaldavad meid karistada, kui me ei ole käitunud õiguspäraselt.
Ühtki suppi ei sööda nii kuumalt, kui seda keedetakse.
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Postitus Postitas aivar00 »

Tsiteerin:
Mulle lihtsalt on jäänud mulje, et on seadused, mis annavad meile teatud õigused ja samuti on seadused mis võimaldavad meid karistada, kui me ei ole käitunud õiguspäraselt


Enam-vähem nii ta on küll. Enamjaolt on nn. üks seadus seotud veel mitmete erinevate seaduste ja õigusaktidega ja selle nn. paketi õige tõlgendamine kipub ilma juriidilise hariduseta inimesele olema väga raske. Seda viga möönavad muide ka paljud juristid- aga samas juba vanas Roomas oli nn. seadusetundja lisaks seaduste tundmisele ka hea kõnemees- sellest olenes otseselt tema heaolu ehk siis sissetulek. Sellest väidetavalt ka seaduste sõnastuse keerukus ja § märgi kõverus-inimesed saavad asjadest erinevalt aru. Ja see on kandunud nii sajandist sajandisse kuni meie ajani välja ja läheb ka edasi...
ikka lõbusalt
Vasta