Padrunikestad??!

Siin võiks esitada küsimusi , mis puudutavad jahindus- ja relvaalast seadusandlust ,et oma ala tundvad inimesed saaksid teile vastata.
sült
Postitusi: 6
Liitunud: T Sept 12, 2006 4:08 pm

Padrunikestad??!

Postitus Postitas sült »

Teen lühitalt - maastikul käies leian tihti padrunikestasid, eriti sügishooajal. Miks ei viitsi osad jahimehed oma prügi üles korjata? Loodan, et see pole mingi üldlevinud komme, vaid ainult kohalik "hälve"
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Ma küsiks üldisemalt, et miks inimesed looduses üleüldse lagastavad? Vaata mõnda piknikukohta näiteks või suuremat jõe äärt.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
sült
Postitusi: 6
Liitunud: T Sept 12, 2006 4:08 pm

Postitus Postitas sült »

Laiskus ja hoolimatus, mis ta muu ikka on. Aga kas see kestade vedelema jätmine on ka mujal levinud?
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Rumalad inimesed on igal pool levinud.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
sült
Postitusi: 6
Liitunud: T Sept 12, 2006 4:08 pm

Postitus Postitas sült »

Ehk siis kivi läheb jällegi jahikultuuri kapsaaeda?
Kasutaja avatar
tuisk
Postitusi: 142
Liitunud: R Okt 20, 2006 9:22 pm

Postitus Postitas tuisk »

võta kümme eestlast ja vähemalt üks neist on idioot. Selle ühe pärast ei ole mõtet veel kõiki idiootideks tembeldada :!: 8)
Kaks eestlast, kolm arvamust
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

sült kirjutas:Ehk siis kivi läheb jällegi jahikultuuri kapsaaeda?

Ei, ikka kesise lastetoa arvele. Ühiskond selline.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
gunnar
Postitusi: 882
Liitunud: P Aug 22, 2004 4:18 pm

Postitus Postitas gunnar »

et mis nüüd hakkabki siin foorumis pidevalt üks jahimeeste peetimine ? et kui kuskil 1 loll midagi teeb siis tullakse kõiki eesti jahimehi siia koinima ?
mul ka küsimus, et kas see ongi eesti inimeste komme igal pool läbustada ? või lihtsalt mingi osa inimeste komme ? ma arvan et sama % kehtib ka jahimeeste kohta. ka ju inimesed.
sült
Postitusi: 6
Liitunud: T Sept 12, 2006 4:08 pm

Postitus Postitas sült »

Aga kas on ikka kümnest üks, äkki on rohkem? Ma muidugi ei tea kuidas mujal on ja sellepärast küsingi, enne kui hakkan mingeid järeldusi tegema.
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Postitus Postitas baddmann »

sült kirjutas:Aga kas on ikka kümnest üks, äkki on rohkem? Ma muidugi ei tea kuidas mujal on ja sellepärast küsingi, enne kui hakkan mingeid järeldusi tegema.


Me siin teame täpselt. Kümnest seitse viskavad kesti maha ja nad teevad seda justnimelt ja meelega ja ainult seal, kus teemaalgataja seda näeb.

Kui aga tõsimeeli muljetada, siis mul on küll nende jahimeeste pärast tõsiselt häbi, kes oma prügi endaga loodusest kaasa ei vii. Loomulikult oleks mul häbi ka nende mittejahimeeste pärast, kes seda ei tee, kuid õnneks ma selliseid ei tunne. Ega selline, "mittejahinduslik" olmeprügi tekitamine loodusesse ei jäta ka nii konkreetset, just ühele rahvakihile suunavat jälge. S.o. siis jahimeestele, nagu seda teevad mahavisatud padrunikestad. Nii et häbi kõigile looduse prügistajatele.


BM
Kasutaja avatar
tuisk
Postitusi: 142
Liitunud: R Okt 20, 2006 9:22 pm

Postitus Postitas tuisk »

sült kirjutas:Aga kas on ikka kümnest üks, äkki on rohkem? Ma muidugi ei tea kuidas mujal on ja sellepärast küsingi, enne kui hakkan mingeid järeldusi tegema.


võta kümme eestlast ja vähemalt üks neist on idioot.
Viimati muutis tuisk, T Nov 07, 2006 10:54 pm, muudetud 1 kord kokku.
Kaks eestlast, kolm arvamust
sült
Postitusi: 6
Liitunud: T Sept 12, 2006 4:08 pm

Postitus Postitas sült »

Küll te siin olete ikka osavad sõnaseadjad :D
Aga jah, üldiselt sai mulle nüüd pilt selgeks. Kellel on veel selle teema kohta midagi öelda, siis laske tulla.
Kasutaja avatar
Eik
Postitusi: 1237
Liitunud: L Jaan 25, 2003 12:18 am

Postitus Postitas Eik »

Palju neid kesti siis seal oli ? 1-2-3 rohkem ? Või vedeleb neid seal nagu mõnes tiirus ? Mul on endal ka mõned suures tuhinas maha pudenenud ja pärast enam ülesse ei leia, ei näe mõnes kestas, kuskil sügavas metsas, probleemi.
Riho
Postitusi: 14
Liitunud: R Nov 26, 2004 1:32 pm

Postitus Postitas Riho »

Enda metsas olen leidnud padrunikesti, aga need kuuluvad sõjaväelastele mitte jahimeestele. Kui midagi on siis kohe jahimehed süüdi. Mitte ei saa aru.
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Postitus Postitas rajaleidja »

mis puutub sõjaväelastesse, siis tuleb meelde kohe kevadine Scouts pataljoni matk paldiski ümbruses. Vat seal oli kohati ikka paukpadruni kestasid justkui ämbriga maha visatud.
Vasta