Ühisjaht.

Siin võiks esitada küsimusi , mis puudutavad jahindus- ja relvaalast seadusandlust ,et oma ala tundvad inimesed saaksid teile vastata.
krupp
Postitusi: 89
Liitunud: R Veebr 13, 2004 10:09 pm

Ühisjaht.

Postitus Postitas krupp »

Küsimus sedalaadi,et kui minnakse kahekesi (näiteks siga)pukki passima kas siis peaks ka jahijuhataja määrama ja vestid selga ajama?Variatsioone on siin mitmeid,kaks jahimeest üks relvaga,üks jahimees relvaga teine mittejahimees,kaks jahimeest kahe relvaga,jne.
Mingi sisetunne ütleb,et peaks olema nimekiri ja vestid kuid milleks kui istutakse koos?
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Sellest on siin jahutud küll. Vesti pukis olema ei pea, aga selle nimekirja osaga jään jänni. Enda loogika järgi tundub see küll mõtetu olevat sellisel juhul.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Ühisjaht

Postitus Postitas jorr »

Kui jahimehed kahekesi,ikka nimekiri,mõlemad saavad ju lasta.Isegi sokujahti kahekesi minnes on nimekirja vaja. Aga pukis pole vest kohustuslik.Muidugi, kui tahad hästi silma paista,ega keegi ka kandmist keela.
noorus on ilus aeg
sergo
Postitusi: 435
Liitunud: N Dets 15, 2005 1:21 am

Postitus Postitas sergo »

täna just käisin "kordusõppustel", seal öeldi selgelt: pukis olles vesti vaja pole(erinevalt Soomest, kus ka pukis nõutud). Nagu maha ronid, pane selga, kui Sind üle ühe on.
sergo
Postitusi: 435
Liitunud: N Dets 15, 2005 1:21 am

Postitus Postitas sergo »

räägiksin veel ühest mõttest: ega seda vesti häbenema pea, pigem vastupidi. Selle kandmisega teed ka oma kaaskolleegi elu kergemaks ja endal kindlam tunne. Konkreetne näide oma elust: suvine aeg, õhtu hämardumas, sokk põllu peal, kaugel. Mina kraavi ja roomama, kerge udu aitas ka. Sain laskekaugusele, pauk, käes. Kui olin juba looma piinad lõpetanud ja tagasi auto juurde jõudsin, näen järsku auto juures ka teist jahtkonna meest, sama sokku passimast tulnud. Ütles, et hea, et veel nägi mind hämaras, äärepealt oleksin ise sokule määratud paugu saanud. Tema ka roomas, aga seekord...kelle õnneks? olin mina vindiga, tema siledaga, vahemaad olid erinevad. Ole parem liigselt ettevaatlik kui et mingi rumala juhuse tõttu jama oleks. Näiteid ju küllaga. See mõttelaad, et kui tee peal on lubatud sõita 110ga siis ma mitte alla ei sõida, pigem ikka üle veel ja "lubatud vea" piiril katsu küll ära unustada ja ütle ka teistele edasi, et teeme nii, nagu on kindlam.
vkx
Postitusi: 231
Liitunud: R Sept 26, 2003 11:51 am

Postitus Postitas vkx »

Aga ikkagi... mis siis kui kantslis/pukis istuvad koos üks jahimees ja üks mitte jahimees(jahimehe naine, -pruut, -sõber, -laps jne.)?
Kasutaja avatar
veebel
Postitusi: 23
Liitunud: R Mär 10, 2006 8:10 pm

Postitus Postitas veebel »

minu arusaamise järgi peab jahti ikkagi jahimees ja kui teine istuja ei ole jahimees, siis ta ei pea jahti, istub niisama :) ja nimekirja ju ka pole siis mingit vaja...vesti võib ju pruudile selga panna, nii igaks juhuks :D
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

ühisjaht

Postitus Postitas jorr »

Kui lähed jahile, peavad olema ka vastavad paberid selleks.Isik, kes jahti ei pea ja istub niisama ei pea selleks mingit paberit omama.On kaks jahimeest, nimekiri vajalik.Vest vastavalt jahi iseloomule.
noorus on ilus aeg
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Postitus Postitas Feen »

Ma mingist mälusopist kaevan välja seda, et kui suurululukiloal on mõlema jahimehe nimi, siis ei pea olema ühisjahi nimekirja. Kui aga on ainult ühe mehe nimi, siis teise mehe jahi seadustamiseks peab olema ta nimekirja kantud. Aga äkki peab ikka see nimekiri olema kah.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

ühisjaht

Postitus Postitas jorr »

Kui ikka kahekesi ja üks luba siis ilma nimekirjata pole nagu ühisjahti, olgugi, et luba kahe nimel.Meil poisiga tavaline lugu kui koos peame varitsust.Oled näiteks teiseses pukis, lased looma aga luba on teisa mehe käes ja nimekiri siis ka, mis tõendab,et oled seaduslikult jahis.
noorus on ilus aeg
Kasutaja avatar
hendrik
Postitusi: 890
Liitunud: R Veebr 04, 2005 10:33 am

Postitus Postitas hendrik »

Feen kirjutas:Ma mingist mälusopist kaevan välja seda, et kui suurululukiloal on mõlema jahimehe nimi, siis ei pea olema ühisjahi nimekirja. Kui aga on ainult ühe mehe nimi, siis teise mehe jahi seadustamiseks peab olema ta nimekirja kantud. Aga äkki peab ikka see nimekiri olema kah.


Ma ei oleks päris nõus sellega. Pigem on ikka asi nii, et jahipidamisel peab jahimees olema lisaks muudele jahipidamist õigustavatele dokumentidele varustatud ka AVATUD jahiloaga (va JS § 35 lg 1 nimetatud juhul). Nüüd juhul kui kaks sõpra, oletame nt et Ants ja Jüri, on ÜHISELT suvisel sokujahil ning Ants on avanud sokuloa enda nimel, kuid ei ole koostanud jahiloa avajana (jahijuhatajana järelikult JS § 46 lõike 1 järgi) jahinimekirja. Antsul on kõik ok aga Jüri? Kuna ta pole üheski nimekirjas ning puudub tal ka enda nimel avatud jahiluba, siis põhim tegeleb ta mittenõuetekohase jahipidamisega (loe salaküttimisega). Idee poolest võiks tinglikult seadusandjat ( kontrollijat) ju nokkida, kirjutades loa samal kuupäeval lahti mõlema mehe, nii Antsu kui Jüri poolt ja oleks ju asi ses suhtes kompu, et peavad ju jahti mõlemad mehed avatud loaga. Kuid kuna JS § 45 sisust lähtuvalt on üheks ühisjahi tingimuseks nimetatud ka muuhulgas jahinimekirja, siis oleks see vajalik nagunii koostada. Ehk lühidalt, kui pukis istuvad kaks inimest, olgu või elukaaslased, ning nad mõlemad tegelevad seal istudes jahipidamisega (JS § 26), siis on MÕLEMATEL isikutel kohustus täita seaduses ettenähtud norme, ka jahinimekirja koostamine käib sinna juurde. Kui see isik ei kasuta seal istudes mingeid vahendeid, mis nõuavad eriluba, siis seda sama eriluba talt ei nõuta ( nt relvaluba).
Istuvad pukis nt jahimees ja tema kaasa, jahimees ikkagi eesmärgiga loom küttida ning kaasa eesmärgiga oma mehele seltsi pakkuda, mitte küttida, siis kaasal ei ole mingit vajadust omada jahipidamisdokumente ega jahimehel nimekirja koostada. Sama käib selle kohta, kui kaasa asemel on armuke...

Juristid parandage!
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

ühisjaht

Postitus Postitas jorr »

Täpselt nii Hendrik see lugu ongi.
noorus on ilus aeg
oks
Postitusi: 72
Liitunud: E Mär 12, 2007 6:48 pm

Postitus Postitas oks »

Ja ühisjahil peab olema jahijuhataja, kes peab olema atesteeritud:
castor
Postitusi: 30
Liitunud: E Dets 04, 2006 2:45 pm

Postitus Postitas castor »

Paluks veelkord, kõvemate peadega seltsimeeste (nt allakirjutanu) jaoks: kui nt kahekesi varitsusjahti pidada, siis on tegu ühisjahiga, see tundub selge olevat. Ja seetõttu peab siis üks mees olema atesteeritud jahijuhataja?
"Nurga tagant lasksin ja raputasin püssi."
mustlesk
Postitusi: 635
Liitunud: N Dets 02, 2004 1:48 pm

Postitus Postitas mustlesk »

Nii ta on jah,üks meestest peab olema jahijuhataja paberitega.
Vasta