Õhkrelv ja seadus

Siin võiks esitada küsimusi , mis puudutavad jahindus- ja relvaalast seadusandlust ,et oma ala tundvad inimesed saaksid teile vastata.
Teder
Postitusi: 417
Liitunud: N Okt 07, 2004 3:17 pm

Postitus Postitas Teder »

Mõtlesin ka, et võiks ju õhupüssi osta, aga siis peaks oma krundi peal lasta saama. Laskmiskohaks registreerimiseks maa liiga väike ja pole ka enda huvi. Huvitaks tõesti mõni politseiesindaja kommentaar, ei tahaks tühja pärast suurt tüli.
Ja kuidas lastega on, kas minu juureolekul nad õues märki lasta tohivad? Mingit registreeritud laskekohta ju õues ei ole. Ja kuidas on võõral maal metsas (RMK, eraomanik) õhupüssiga mingit laskeharjutust teostada? Kas vajalik maaomanikult luba küsida? Ja mis veel vaja teha, et mitte süüdi jääda?
kaliiber
Postitusi: 327
Liitunud: N Apr 14, 2005 10:45 am

Postitus Postitas kaliiber »

Ise olen asjast aru saanud nii, et õhupüss on seaduse silmis umbes nagu pussnuga. Pussnuga tohid nii oma krundil kui metsas kasutada sihipäraselt, näiteks mingit orki teritada, kujukest voolida, no jumala eest - kui huvi siis kasvõi teda puuriida sisse loopida. Aga ei tohi kahjustada võõrast vara ja teisi ohtu seada. Ei tohi ka tänava peal või muus rahvarikkas kohas sellega vehkida ega kõrtsu kaasa võtta. Täpselt sama õhupüssiga. Oma krundil lase palju tahad, ainult peab jälgima et oleks välistatud kuulide hulkuma minek, metsas seda, et märklaua taga ei kulgeks teed või käidavat rada. Punkt.
Parandage seadusesilmad kui eksin.
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Postitus Postitas aivar00 »

Sul kaliiber asjast õige arusaam. Samas seadusesilmadel samuti problemaatiline küsimus: kui naabrist tädi Maali helistab ja teatab, et lastakse õuepeal püssi ja seatakse tema elu ohtu... Siis politseinikuonu sellises situatsioonis, et peab üritama tädi Maalile selgitada sellise tegevuse seaduslikkust, millest aga tädi Maali ei taha kohe kuidagi aru saada. Eks selle põhjuseks on ikka enamjaolt "naabrite" omavahelised "head" suhted ja ikka ka meie endi lapsed kellel kihk "pulli pärast" proovida kuda õhukas Tädi Maali kasvuhooneklaasi peal töötab.... Sellise tegevuse tagajärjed kajastuvad juba Karistusseadustikus. Ja ega mulle endale ka ei meeldiks kui minu "higi ja vaevaga" pangalt väljakaubeldud miljonilaenu eest 600 ruudusel majakrundil 1 m laiusel muruplatsil keegi minu aia suunas õhukaga plõksib(sama kehtib ka nn. grillisuitsu kohta). Seega minu arusaamise järgi nende väikeste kruntide ostmisega juba naabritevaheline konflikt sisse kirjutatud. Õnneks ise sellest murest prii- ruumi jätkub plõksimiseks nii endale kui ka sõpradele. Mõistlik lahendus leida enda elamise läheduses kellegi tuttava nn. suurem territoorium kus saad käia plõksutamas kui naabri närve proovile panna. Pealegi on ka tiirud olemas- seega probleeme ei tohiks tekkida kui tahtmist on neid ise mitte tekitada.
ikka lõbusalt
Vasta