Viktoriini küsimusi

Siin võiks esitada küsimusi , mis puudutavad jahindus- ja relvaalast seadusandlust ,et oma ala tundvad inimesed saaksid teile vastata.
Vasta
jyri

Re: Viktoriini küsimusi

Postitus Postitas jyri »

Ma veel õiget vastust ei avalikusta,kuid ei nõustu väitega,et koera eest tõusnud tikutaja laskmine lihtne-nimelt lendab ta sirgjooneliselt ainult 5-7m,siis hakkab selliseid kulbitte tegema,et tabada võib ainult suure kobinaga või "üleõla seljataha" sihtimata pauku tehes.
Õiges vastuses pole ka koerast juttu.
shorty
Postitusi: 72
Liitunud: N Apr 06, 2006 5:21 pm

Re: Viktoriini küsimusi

Postitus Postitas shorty »

Kuna jyri uue küsimuse välja paugutas, siis annan enda omale vastuse ära.

Tõenäoliselt nimetust NERTS kasutatud Euuropa naaritsa, kui algselt meil elanud liigi kutsumisel, kuna seda kasutati enne, kui mink meile jõudis. Nii et ise annaksin selle vastuse eest punkti (pole kindel, kas Tartus oleks saanud)

Nürgi kohta ei oska midagi öelda ja googeldamise peale midagi välja ei tulnud ja hetkel raamatust pole aega vaadata.

Tegelik vastus, mida oodati on : naarits (loogika tõenäoliselt sama, nagu ma nertsi koha peal kirjeldasin). Tegu, siis ametliku nimetusega ja võib vabalt kasutada europa naaritsa kohta ilma euroopat ette lisamata.

PS! teeks nende küsimuste esitamisega nii(nagu see siin kombeks on saanud), et ootaks enne uue küsimuse esitamist ikka vastuse ära. Õigesti vastanul õigus uus küsimus esitada ja kui küsimust ei tule, võib kiiremaile järje edasi anda.
Kasutaja avatar
-Ivar-
Postitusi: 204
Liitunud: L Aug 16, 2008 9:10 pm

Re: Viktoriini küsimusi

Postitus Postitas -Ivar- »

wikipedia vastus on selline
The term sniper was first attested in 1824 in the sense of the word "sharpshooter".[2] The verb "to snipe" originated in the 1770s among soldiers in British India where a hunter skilled enough to kill the elusive snipe was dubbed a "sniper".[2]

nii et tikutaja peaks õige vastus olema
jyri

Re: Viktoriini küsimusi

Postitus Postitas jyri »

ma ei võistle Wikipediaga,ise kontrollin oma mälu lihtsalt nii,et tean või ei tea.Kõik minu poolt avaldatu on kas isiklike kogemuste,teadmiste-või kuuldu põhjal.Mitte googledamise tulem.Ei saa ju osaleda maleturniiril,ise SMS-ga kellegi soovitatud käike sooritades.
Snaipri kohta niipalju,et noorest peast noore jahilaskurina paar korda "normi" täitnud.Küsimus ongi selline,mis see "norm" oli ,kust tuli ja mis "privileege" ta andis.
Oletused tõlkimisest õiged,jutt puudutab tõesti tikutajat.Paraku Inglismaal.Jõudu!
Avaldan /ei avalda oma teadmised sõltuvalt foorumlaste soovist!
Kasutaja avatar
aadu kadakas
Postitusi: 1469
Liitunud: T Veebr 16, 2010 2:21 pm

Re: Viktoriini küsimusi

Postitus Postitas aadu kadakas »

shorty kirjutas:PS! teeks nende küsimuste esitamisega nii(nagu see siin kombeks on saanud), et ootaks enne uue küsimuse esitamist ikka vastuse ära. Õigesti vastanul õigus uus küsimus esitada ja kui küsimust ei tule, võib kiiremaile järje edasi anda.


Õige manitsus.

jyri kirjutas:ma ei võistle Wikipediaga,ise kontrollin oma mälu lihtsalt nii,et tean või ei tea.Kõik minu poolt avaldatu on kas isiklike kogemuste,teadmiste-või kuuldu põhjal.Mitte googledamise tulem.Ei saa ju osaleda maleturniiril,ise SMS-ga kellegi soovitatud käike sooritades.
Snaipri kohta niipalju,et noorest peast noore jahilaskurina paar korda "normi" täitnud.Küsimus ongi selline,mis see "norm" oli ,kust tuli ja mis "privileege" ta andis.
Oletused tõlkimisest õiged,jutt puudutab tõesti tikutajat.Paraku Inglismaal.Jõudu!
Avaldan /ei avalda oma teadmised sõltuvalt foorumlaste soovist!


Eks Wikipeedia veel teiste entsüklopeediatega veel väga hästi ei konkureeri, kuid vast ikka asjalikum, kui ühe mehe kogemused/teadmised/kuuldu. Ma ei kahtle inimvõimetes, kuid kontrollin ikka teabekandjatest üle. Aga kas nüüd peaks soovi avaldama, et vastust kuulda või käis õige vastus ära?
shorty
Postitusi: 72
Liitunud: N Apr 06, 2006 5:21 pm

Re: Viktoriini küsimusi

Postitus Postitas shorty »

jyril tuleks vist vastus välja anda, sest -Ivar-´i vastus pärinemise kohta suht õige (vähemalt korralikult dateeritud).

Osad allikad väidavad, et sniper, kui ingliskeelest tulenev termin, omistati kõigile küttidele, kes tabasid ükskõik millise Scolopacidae perekonda kuulunud linnu. Asi nimelt selles, et tikutajad (jms) elasid märgaladel, kus neile oli raske ligi pääseda ja neid oli üsna vähe + pluss nende lennu stiil vist ka mitte kõige sirgjoonelisem.

Samas kindlasti mingites ringkondades oma kriteeriumid, kuidas "snaipriks" saada, nii et ootan põnevusega jyri vastust.
jyri

Re: Viktoriini küsimusi

Postitus Postitas jyri »

Inglismannid organiseerisid "snaiperite klubi",kuhu liikmeks võeti jahimees,kes suutis dupleega tabada 2 lendutõusnud,korraga või järjestikku,tikutajat.Peaasi,et dupleega 2.Nii mulle(peres 5 põlves jahimees) räägiti,kui polnud ei internetti ega wikipeediat.
Kas see nüüd vastab tõele või ei,las mõni agaram foorumlane tutkib.Mind rahuldab selline teadmine täielikult (y) .
tony
Postitusi: 1148
Liitunud: P Dets 26, 2004 1:41 pm

Re: Viktoriini küsimusi

Postitus Postitas tony »

jyri kirjutas:Inglismannid organiseerisid "snaiperite klubi",kuhu liikmeks võeti jahimees,kes suutis dupleega tabada 2 lendutõusnud,korraga või järjestikku,tikutajat.Peaasi,et dupleega 2.Nii mulle(peres 5 põlves jahimees) räägiti,kui polnud ei internetti ega wikipeediat.
Kas see nüüd vastab tõele või ei,las mõni agaram foorumlane tutkib.Mind rahuldab selline teadmine täielikult (y) .


Kõva sõna, tavaliselt saad 10 lasuga ühe tikutaja ja koeraga veel vähem.
shorty
Postitusi: 72
Liitunud: N Apr 06, 2006 5:21 pm

Re: Viktoriini küsimusi

Postitus Postitas shorty »

Tundub, et see algne küsimuse püstitus on olnud pisut väär (ma sain vähemalt aru, et kust pärineb sõna snaiper, mitte kuidas "snaiprite klubisse" pääseb.

Samas huvitav fakt mõlemat pidi.

Kellele küsimisjärg läheb?
Kasutaja avatar
unt
Postitusi: 476
Liitunud: K Aug 27, 2008 12:40 pm

Re: Viktoriini küsimusi

Postitus Postitas unt »

Mis või kes on pungapõder?
Jahil juhtub nii mõndagi... ja kõigil pole vaja kõike teada!
frukt
Postitusi: 164
Liitunud: N Jaan 11, 2007 9:34 pm

Re: Viktoriini küsimusi

Postitus Postitas frukt »

:lol: vanasti oli see põder keda loata lasti :mrgreen:
Kasutaja avatar
unt
Postitusi: 476
Liitunud: K Aug 27, 2008 12:40 pm

Re: Viktoriini küsimusi

Postitus Postitas unt »

frukt kirjutas::lol: vanasti oli see põder keda loata lasti :mrgreen:

Suund õige :D . Kas suudad täpsemalt lahti seletada ka? Seal väike oma spetsiifika ja põhjendused ka, et miks just "pungapõder" :D
Jahil juhtub nii mõndagi... ja kõigil pole vaja kõike teada!
peepk
Postitusi: 775
Liitunud: L Aug 30, 2008 6:30 pm

Re: Viktoriini küsimusi

Postitus Postitas peepk »

Et siis nagu puul lehed veel pisikesed, mis muud. Et nigu kevadel lastud. :?:
Kasutaja avatar
unt
Postitusi: 476
Liitunud: K Aug 27, 2008 12:40 pm

Re: Viktoriini küsimusi

Postitus Postitas unt »

Nojah! See jahimeeste folkloor. Mina kuulsin seda väljendit ausalt öeldes esimest korda sellel kevadel. Ja selline nimetus, "pungapõder", tundus kuidagi nii naljakas ja tabav, et ei saanud kohe suurelt ringilt küsimata jätta. Ja nagu näha - suund tabati kohe ära ka. :)

Tegu olnud siis omaaegse kevadise nepijahi kõrvalsaadusega. :D Ja vastanud "pungapõder" siis kolmele nõudmisele:
- eelmise aasta põdravasikas, kelle ema ajas enda kõrvalt seoses uue vasika sünniga minema;
- piisavalt kogenematu ja uudishimulik, keda polnud raske üle kavaldada;
- piisavalt väike, et paari mehega kohapeal "ära teha" ja seljakotiga metsast välja tassida.

Seega, nii frukt kui ka peepk - täitsa õiged vastused!
Jahil juhtub nii mõndagi... ja kõigil pole vaja kõike teada!
peepk
Postitusi: 775
Liitunud: L Aug 30, 2008 6:30 pm

Re: Viktoriini küsimusi

Postitus Postitas peepk »

Saaremaal käibel väljend " roopõder " mis värk on? Kas suurel maal sellist väljendit kasutatakse, no ei tea. Miks sihuke nimi :M
Vasta