Paralleelrelvaluba

Siin võiks esitada küsimusi , mis puudutavad jahindus- ja relvaalast seadusandlust ,et oma ala tundvad inimesed saaksid teile vastata.
Eino Sepp
Postitusi: 16
Liitunud: T Sept 26, 2006 9:04 am

Re: Paralleelrelvaluba

Postitus Postitas Eino Sepp »

Tore et arutelu, kui konstaabel tuleb ootamatult kontrollima, siis tuleb ilmselt teatada, et kapi võti hetkel kindlas kohas ja ei saa avada :D kui ei ole üleandmisakte teinud. Mõtteainet kõigile.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Paralleelrelvaluba

Postitus Postitas kakuke »

Mina ikka aru saanud, et relvale, millele näiteks pole paral loaga juurdepääsu määratud ei tohi ka juurdepääsu olla. Kui isa teeb pojale ühele torule paral. loa ja teistele kapis olevatele ei tee siis loogika ütleb, et peabki nagu kaks kappi elamises olema, et minna siis jahti, kui isa kodus parasjagu pole, kes kapist sulle selle toru sealt välja võtaks.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
annaliisa
Postitusi: 407
Liitunud: P Okt 14, 2007 8:53 pm

Re: Paralleelrelvaluba

Postitus Postitas annaliisa »

duma kirjutas:
annaliisa kirjutas:http://www.jahindusinfo.ee/index.php?page=155
siin on olemas see akti värk. prindid välja mitu tükki ja sugugi ei vöta see täitmine pool päeva aega... 2 minutit pigem... ja kui selle pärast juba jahiisu ära kaob, no maitia... :o :)

Ei leidnud küll sellelt lingilt aktide värki mis parralleelrelvaloa kohta käiksid, olemas olid aktid ajutise hoiulevõtmisega. Ja ainult 2 minutit võtab aega aga mis siis kui relva omanik kellega elamine yhine on läinud reisile või midagi sellist. Ootad paar nädalat kuni tagasi tuleb :lol:
Kas ei ole võimalik, et koostada üleandmis vastuvõtmisakt tähtajatult, või ilma kuupäevadeta sis koguaeg olemas see?

aga mis sellel viga on et seda kasutada ei aita? sul vb ju paraluba olla, aga kui keegi kontrollima tuleb, saab omanik selle abil töestada et relv on sinu käes ja kui sind kontrollitakse, töendab see kelle relv on...et köik on korras... paraloa akt peab ju samataoline olema? eks tee ise uus siis kui see ei aita? :)
Vegetarian is an old indian word for bad hunter.
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Paralleelrelvaluba

Postitus Postitas aivar00 »

Asi hakkas juba endale pinda käima- lugesin siis seadused otsast lõpuni uuesti mälu värskendamiseks läbi.
Kakukesel õige seisukoht- kui ikka luba ei ole, siis sellele kapile ligi lasta ei tohi. Kui peres kaks või rohkem jahimeest ja kummalgi rohkem kui 1 relv, siis igale mehele oma relvakapp. Kuna tsiviilisik peab hoidma relva oma elukohas, siis kui sul näiteks on olemas endal 1 relv ja võtad II relva nn. paralleelloaga ainult jahipäevaks s.o. koju vahepeal ei vii, siis ei ole relvakappi vaja. Kui aga võtad relva näiteks 1 ööpäevaks või kasvõi kuuks ajaks enda kätte (see tähendab, et vahepeal käid ikka kodus magamas kus juba 1 relv on ees "padja all") siis pead endale ikka kapi muretsema.

See jutt, et konstaabel tuleb kontrollima ja sul ei ole võtit enda juures- see nn. "kindel koht" tähendab seda et on kuskil peidikus kuhu pääseb ligi ka kolmas isik- s.o. relv ei ole kaitstud ja saad trahvi nii et tolmab :lol: -kui sa juhuslikult võtit ainult alla neelanud ei ole :lol: :lol: :lol:

Iseküsimus siis, kui majas on kaks relvaloa omanikku (üks nendest paralleelloaga kõikidele nn. tavaloaga olevatele relvadele). Selle olukorrale ma otsest vastust välja ei suutnud lugeda. Kuid asjaolu, et sa 2-e relvaga üldreeglina jahti korraga ei pea, siis järelikult ei pidanud seadusandja antud olukorda ka täpsemalt lahti kirjutada vajalikuks. Ja nii kurb kui ka pole- kui relvaloa omanik sõidab puhkama- siis pead paralleelloa omanikuna puhkuse ajal kodus istuma või siis enne puhkust relva enda kätte võtma.
ikka lõbusalt
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Re: Paralleelrelvaluba

Postitus Postitas baddmann »

aivar00 kirjutas:See jutt, et konstaabel tuleb kontrollima ja sul ei ole võtit enda juures- see nn. "kindel koht" tähendab seda et on kuskil peidikus kuhu pääseb ligi ka kolmas isik- s.o. relv ei ole kaitstud ja saad trahvi nii et tolmab :lol: -kui sa juhuslikult võtit ainult alla neelanud ei ole :lol: :lol: :lol:


Ma väga vabandan, aga sel juhul peaks Eesti Politsei oma konstaableid selles küsimuses harima ja suutma nendel vähemalt ühesuguse seadusetõlgenduse välja kujundada. Vähemalt senikaua lastakse see "tolmav trahv" sama libedasti "kohtumaja peldikus potist" ka alla.

BM
Jaegermeister
Postitusi: 2
Liitunud: R Okt 01, 2010 4:07 pm

Re: Paralleelrelvaluba

Postitus Postitas Jaegermeister »

Tere!

Tahtsin küsida, et kui isal on mul 2 relva ja mul on mõlema kohta paralleelrelvaluba, kas ma siis võin relvi, mis on mulle vastuvõtmise-üleandmise aktiga väljastatud selles samas kapis hoida? Veel tahtsin küsida, kas vastuvõtu-üleandmise akt kehtibki maksimaalselt kuni 5 päeva või saaks ma selle hooaja lõpuni teha?
Kasutaja avatar
duma
Postitusi: 523
Liitunud: N Mär 15, 2007 12:10 pm

Re: Paralleelrelvaluba

Postitus Postitas duma »

Kui sai soetatud teine relv, siis küsisin, kas pean ostma relvakapi või võin hoida kellegi teise relvakapis? Öeldi, et kui mõlemal on kummagi relvadele parallaalrelvaluba siis võib hoida ühes kapis. Seega ei näe probleemi, et sa ei tohiks hoida samas kapis relvi.
duo on parem
Jaegermeister
Postitusi: 2
Liitunud: R Okt 01, 2010 4:07 pm

Re: Paralleelrelvaluba

Postitus Postitas Jaegermeister »

Ma enne lugesin, et saab teha tähtajatuid akte, aga need olid vaid kasutajate arvamused, uuest seadusest ma pole midagi selle kohta välja lugenud.
Kasutaja avatar
raindrenkhan
Postitusi: 219
Liitunud: K Mär 26, 2008 10:26 pm

Re: Paralleelrelvaluba

Postitus Postitas raindrenkhan »

Praeguses relvaseaduses on väga vähe infot paralleelrelvaloa kohta, seepärast ka palju arusaamatusi. Ja kui politseist küsida siis tundub et nad ei tea ise ka päris täpselt mida võib teha ja mida mitte :roll:
Jaht ilma koerata on justkui saun ilma õluta
Vasta