Paralleelrelvaluba

Siin võiks esitada küsimusi , mis puudutavad jahindus- ja relvaalast seadusandlust ,et oma ala tundvad inimesed saaksid teile vastata.
Eino Sepp
Postitusi: 16
Liitunud: T Sept 26, 2006 9:04 am

Re: Paralleelrelvaluba

Postitus Postitas Eino Sepp »

Täielik jama on olukorraga, kus isa ja poeg hoiavad oma relvi ühes kapis. Kas siis on vaja teha risti rästi hoiuleandmise aktid??? Seadusest võib nagu nii asja välja lugeda. Kui koju kontrollima tullakse, siis ei saa ju öelda, et mul siin kapis ka teised relvad, aga need pole minu omad. Krt kui on ikka parraleelluba ja sissekirjutud samasse kohta, siis võiks mingi mööndus olla. Kui ntx keegi elab vanematega korteris, siis peab sinna pisikesse korterisse kaks relvakappi soetama??? Minu arust vaja seal ikka nats kohandamist.
Ootaks teie ideid ka selle teema suhtes. Mis teie sellest arvate?
Kasutaja avatar
raindrenkhan
Postitusi: 219
Liitunud: K Mär 26, 2008 10:26 pm

Re: Paralleelrelvaluba

Postitus Postitas raindrenkhan »

Kui relvaomanik ja paralleelrelvaomanik elavad ikka ühe katuse all siis see vastuvõtu- ja hoiuleandmise akt suht mõtetu ikka. Ma ei mõista, et milleks see paralleelrelvaluba siis üldse mõeldud, kui alati kui relva võtta ja tagasi tuua, peab akti koostama. Samas võiks siis lihtsalt liigi loa endale soetada, millega saab teise relva enda kasutusse võtta.
Viimati muutis raindrenkhan, P Mai 03, 2009 9:37 pm, muudetud 1 kord kokku.
Jaht ilma koerata on justkui saun ilma õluta
Kasutaja avatar
annaliisa
Postitusi: 407
Liitunud: P Okt 14, 2007 8:53 pm

Re: Paralleelrelvaluba

Postitus Postitas annaliisa »

kui minul on isa relvale paraluba ja soetan endale relva, siis teeb tema mo relvale paraloa ja saabki kaks relva ühes elamises ühes kapis hoida..ilma aktideta.. nii seletati mulle... aga kui ma nüüd isa püssiga või tema mo omaga jahti tahab minna, tuleb teha akt...
Vegetarian is an old indian word for bad hunter.
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Re: Paralleelrelvaluba

Postitus Postitas baddmann »

raindrenkhan kirjutas:Kui relvaomanik ja paralleelrelvaomanik elavad ikka ühe katuse all siis see vastuvõtu- ja hoiuleandmise akt suht mõtetu ikka. Ma ei mõista, et milleks see paralleelrelvaluba siis ültse mõeldud, kui alati kui relva võtta ja tagasi tuua, peab akti koostama. Samas võiks siis lihtsalt liigi loa endale soetada, millega saab teise relva enda kasutusse võtta.


Liigiloaga saad sa võtta relva kasutusse ainult kuni 5 päevaks ühe akti alusel. Paralleelloaga kasvõi kuni paralleelloa või relvaloa kehtivuse lõpuni. Ehk siis viimasel juhul oled sa varasemalt juba enda seose konkreetse relvaga tugevamaks teinud ja politseisse teada andnud, samas kui liigiloa puhul võid ükskõik kelle sama liiki relva kasutada (sama võid lisaks konkreetsele relvale muidugi ka paralleelloa puhul).

BM
Kasutaja avatar
raindrenkhan
Postitusi: 219
Liitunud: K Mär 26, 2008 10:26 pm

Re: Paralleelrelvaluba

Postitus Postitas raindrenkhan »

Minu jaoks keerulin teema :VS
Enne jahti täida tund aega pabereid, enne kui siis lõpuks võid jahti minna :evil: Ma saaks aru kui läheksin relva kellegi teise käest otsima kellega olen paralleelrelvaloa teinud. Siis oleks mõistetav. Praegusel juhul see ikka apsurd :x
Jahti mineku isu kaob küll nii ära :VS
Jaht ilma koerata on justkui saun ilma õluta
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Paralleelrelvaluba

Postitus Postitas aivar00 »

No kui see sulle naa keeruline on osa siis endale oma relv ja jutt lõppenud.
Kui ükskord arvutil valmis tehtud blanketile ainult kuupäeva ja allkirja kirjutamine pool päeva aega võtab- siis minul kaoks isegi eluisu ära :lol: :lol: :lol:
ikka lõbusalt
Kasutaja avatar
annaliisa
Postitusi: 407
Liitunud: P Okt 14, 2007 8:53 pm

Re: Paralleelrelvaluba

Postitus Postitas annaliisa »

http://www.jahindusinfo.ee/index.php?page=155
siin on olemas see akti värk. prindid välja mitu tükki ja sugugi ei vöta see täitmine pool päeva aega... 2 minutit pigem... ja kui selle pärast juba jahiisu ära kaob, no maitia... :o :)
Vegetarian is an old indian word for bad hunter.
Kasutaja avatar
duma
Postitusi: 523
Liitunud: N Mär 15, 2007 12:10 pm

Re: Paralleelrelvaluba

Postitus Postitas duma »

annaliisa kirjutas:http://www.jahindusinfo.ee/index.php?page=155
siin on olemas see akti värk. prindid välja mitu tükki ja sugugi ei vöta see täitmine pool päeva aega... 2 minutit pigem... ja kui selle pärast juba jahiisu ära kaob, no maitia... :o :)

Ei leidnud küll sellelt lingilt aktide värki mis parralleelrelvaloa kohta käiksid, olemas olid aktid ajutise hoiulevõtmisega. Ja ainult 2 minutit võtab aega aga mis siis kui relva omanik kellega elamine yhine on läinud reisile või midagi sellist. Ootad paar nädalat kuni tagasi tuleb :lol:
Kas ei ole võimalik, et koostada üleandmis vastuvõtmisakt tähtajatult, või ilma kuupäevadeta sis koguaeg olemas see?
duo on parem
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Paralleelrelvaluba

Postitus Postitas aivar00 »

Kõik tähtajad määrad sa ju ise. Ja relvaomanik ka väljamaale ootamatult ei lähe. Iseküsimus kui õnnetusse satub. See tõenäosus aga suhteliselt väike.
Mina ei saa sellest hädaldamisest aru- kui raha vähe ja endale relva osta ei taha, siis peaks iga mees ka arvutil oskama selle nn. blanketi valmis teha. Relvaseaduses täpselt kirjas mida sinna kirjutada vaja. Muidu tekib analoogne olukord kooliõpilastega- osad vanemad ütlevad, et kool peab last kasvatama aga mitte nemad :oops:
Katkist kummi aga kasutasid lapsevanemad mitte kool.
Viimasel ajal mugavus nii suureks läinud, et arvutil peale klahvide "copi-paste" nagu ei teakski midagi (n)
Kui keegi sellega hakkama ei saa võin 6 paki :lol: (b) eest põhja teha
ikka lõbusalt
Kasutaja avatar
duma
Postitusi: 523
Liitunud: N Mär 15, 2007 12:10 pm

Re: Paralleelrelvaluba

Postitus Postitas duma »

Milleks tehakse üldse parralleelrelvaluba? Kas mitte selleks et relval oleks nn 2 omanikku. Oman ise 1 relva ja 3 relva parralleelrelvaloa alusel. (Isa on siis nende relvade omanik) Mõte on just selles, et kui ma tahan jahti minna siis lähen ja võtan relva. Kui iga kord pean akti tegema siis muutub parralleelrelvaluba mõtetuks kuna (tänu seadusemuudatusele muidugi) võin lihtsalt relva laenata nn jahileminekuks. Kuna enne relva laenamist kui sellist ei olnud siis oli selle jaoks vajalik parralleelrelvaluba aga nyyd, võiks ära kaotada minu meelest paberimajanduse. Kas kaotada ära parralleelrelvaluba või siis see mõtetu paberi täitmine igakordsel relva enda valdusesse võtmisel.
aivar00 kirjutas:Mina ei saa sellest hädaldamisest aru- kui raha vähe ja endale relva osta ei taha, siis peaks iga mees ka arvutil oskama selle nn. blanketi valmis teha. R

Milleks peaksin mina relva ostama omale, kui Isal on relv olemas (räägin vintraudsest) ja kasutab seda pmt kitse laskmiseks ja siis kui läeb põdra/seajaht lahti. Ise olen sel hetkel ajus siledaga. Milleks ma pean ostma omale teise vindi, kui kasutan seda suhteliselt vähesel määral ja sel ajal kui muidu seisab 1 vint kapis ja ootab uut hooaega.
PS: raha on ka vähe :D
duo on parem
Eino Sepp
Postitusi: 16
Liitunud: T Sept 26, 2006 9:04 am

Re: Paralleelrelvaluba

Postitus Postitas Eino Sepp »

Asi pole selles, et relva ei jaksa osta, pigem selles, et milleks meile kaks erinevat relvakappi, ja siis täida kui loll neid asju ei antud ühele ja siis antud teisele. Et kui mina näitan, siis on vaja paberit et parralleel relvad minu käes ja kui tema näitab politseile kappi, siis et minu relvad tema käes. Ma leian, et seadus ei seleta päris üheselt seda olukorda. Kui veel hakata näpuga jälgi ajama relvahoidmise kohta, siis läheb päris segaseks asi. Veel teemaks, et kui mul ei ole kõik isa relvad parraleeli peal, siis tuleb nende relvade jaoks soetada eraldi relvakapp??? Ilmselt tuleb siis nii teha.
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Paralleelrelvaluba

Postitus Postitas aivar00 »

Kulla mees- kus on kirjas, et sul peab ühel aadressil elades olema 2 eraldi relvakappi :?:
Iseküsimus on selle kapi suuruses (mitut relva seal hoida soovitakse). Ja nagu juba mainisin- allkirja kirjutamine vast ikka ei ole raske :lol:
Kokkuvõttes- ei ole mina ega ka tõenäoliselt keegi teist seda välja mõelnud. Andke siis läbi oma valitud riigikogulaste soovid edasi relvaseaduse muutmiseks või saatke otse siseministeeriumisse. Siin hädaldamine- miks nii või miks naa ei vii tulemuseni. Ei mina ja tõenäoliselt ka keegi foorumlastest seda seadust näpuliigutusega muuta ei saa.
ikka lõbusalt
Kasutaja avatar
raindrenkhan
Postitusi: 219
Liitunud: K Mär 26, 2008 10:26 pm

Re: Paralleelrelvaluba

Postitus Postitas raindrenkhan »

duma kirjutas:
annaliisa kirjutas:http://www.jahindusinfo.ee/index.php?page=155
siin on olemas see akti värk. prindid välja mitu tükki ja sugugi ei vöta see täitmine pool päeva aega... 2 minutit pigem... ja kui selle pärast juba jahiisu ära kaob, no maitia... :o :)

Ei leidnud küll sellelt lingilt aktide värki mis parralleelrelvaloa kohta käiksid, olemas olid aktid ajutise hoiulevõtmisega. Ja ainult 2 minutit võtab aega aga mis siis kui relva omanik kellega elamine yhine on läinud reisile või midagi sellist. Ootad paar nädalat kuni tagasi tuleb :lol:
Kas ei ole võimalik, et koostada üleandmis vastuvõtmisakt tähtajatult, või ilma kuupäevadeta sis koguaeg olemas see?




Allkirja kirjutamine on kõige lihtsam aga akti koostamisel peab ka seda märkima millal sa relva tagasi tood. Seega kui akti pikema tähtaja peale kirjutada siis ei kujuta ette milline see küll välja peaks nägema, kui sinna veel kellaajad ka märkida millal võtsid ja millal tagasi tõid :D :D :D
Jaht ilma koerata on justkui saun ilma õluta
Kasutaja avatar
duma
Postitusi: 523
Liitunud: N Mär 15, 2007 12:10 pm

Re: Paralleelrelvaluba

Postitus Postitas duma »

aivar00 kirjutas:Kulla mees- kus on kirjas, et sul peab ühel aadressil elades olema 2 eraldi relvakappi :?:
Iseküsimus on selle kapi suuruses (mitut relva seal hoida soovitakse).

Kui relvaomanikul on rohkem kui 1 relv peab olemas selle tarbeks kapp. Seega kui minul on 2 relva ja isal v kellegil vähemalt 2 (ühises majapidamises/aadressil )relva siis peab olema 2 relvakappi. Relvakapp ikka omaniku kohta mitte paralleelrelva kohta.
duo on parem
rixa
Postitusi: 387
Liitunud: P Mai 04, 2008 6:37 pm

Re: Paralleelrelvaluba

Postitus Postitas rixa »

§ 45. Relva ja laskemoona hoidmise üldnõuded
(2) Relva ja laskemoona tuleb hoida tingimustes, mis tagavad nende säilimise ja ohutuse ümbrusele ning välistavad neile kõrvaliste isikute juurdepääsu.

Küsimus on vastutuses. Kui teine samas majas elav isik annab sulle aktiga relva üle, siis muutub tema sellel hetkel kõrvaliseks isikuks ja sina pead tagama, et temal ei oleks ligipääsu relvale. Kuidas sa loodad seda samas relvakapis teha?
Vasta