Relv kaitseliidu isiklike relvade registris.

Siin võiks esitada küsimusi , mis puudutavad jahindus- ja relvaalast seadusandlust ,et oma ala tundvad inimesed saaksid teile vastata.
Suletud
Kasutaja avatar
-Ils-
Postitusi: 57
Liitunud: E Okt 24, 2005 2:10 pm

Relv kaitseliidu isiklike relvade registris.

Postitus Postitas -Ils- »

Küsimus isikliku relva kohta, mis asub kaitseliidu isiklike relvade registris.
Mis teid pidi saaks selle relva kanda kaitseliidu isiklike relvade registrist, riiklikku tsiviilrelvade registrisse?

Relv kuulub minu isale, kes on kaitseliidu liige. Isal on kaitseliidu poolt antud relvaluba aegunud ja sellepärast on see relv(Ural 2) seal hoiul. Sooviks saada seda enda tsiviilrelvaloale.

Tean tean, et kõige lihtsam on minna ja küsida kaitseliidust, politseist või veel kusagilt kolmandast kohast. Nii ma ka kindlasti teen, aga enne seda tahaks ennast natuke selle protsessiga kurssi viia.

Tänan asjalike vastuste eest.
Ats
Postitusi: 933
Liitunud: R Aug 18, 2006 12:14 pm

Re: Relv kaitseliidu isiklike relvade registris.

Postitus Postitas Ats »

vat kurssi viidki ennast pädevas asutuses, mitte ei lase ennustada "õunte" pealt :VS
Pole looma, pole probleemi!
Kasutaja avatar
-Ils-
Postitusi: 57
Liitunud: E Okt 24, 2005 2:10 pm

Re: Relv kaitseliidu isiklike relvade registris.

Postitus Postitas -Ils- »

Hakkab pihta :evil:
Õunte pealt ennustajad, võite omad teadmised endale jätta! Võibolla juhtub seda teemat lugema ka mõni mees, kes on asjaga rohkem kursis kui mina. Näiteks on sellise protsessi läbi teinud. Kordan veelkord. Oleks väga tänulik ainult asjalike vastuste eest.

Lp. Ats
Arvan, et foorum ongi selline koht, kus asjade üle rahulikult arutada saab.
Ats
Postitusi: 933
Liitunud: R Aug 18, 2006 12:14 pm

Re: Relv kaitseliidu isiklike relvade registris.

Postitus Postitas Ats »

-Ils- kirjutas:Hakkab pihta :evil:
Õunte pealt ennustajad, võite omad teadmised endale jätta! Võibolla juhtub seda teemat lugema ka mõni mees, kes on asjaga rohkem kursis kui mina. Näiteks on sellise protsessi läbi teinud. Kordan veelkord. Oleks väga tänulik ainult asjalike vastuste eest.

Lp. Ats
Arvan, et foorum ongi selline koht, kus asjade üle rahulikult arutada saab.


Ma tänan foorumile tähelepanu juhtimise eest, kuid on asju, mida uuritakse ikka selleks volitatud asutusest!
Pole looma, pole probleemi!
tony
Postitusi: 1148
Liitunud: P Dets 26, 2004 1:41 pm

Re: Relv kaitseliidu isiklike relvade registris.

Postitus Postitas tony »

Lähed ja võtad politseist relva soetamisloa.Seejärel lähed Kaitseliitu,seal tehakse politseisse vastav paber,siis uuesti politseisse ja ongi kõik.Isa (relva omanik) peab kah kohal olema.Teine varjant on vormistada läbi relvapoe aga sel juhul läheb tehing maksma.Aga nagu Ats mainis alusta kõigepealt Kaitseliidust ja politseist.
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Relv kaitseliidu isiklike relvade registris.

Postitus Postitas aivar00 »

Tony käest said 100% õige vastuse(täpsustuseks ma Kaitseliidu kodukorda ei tea, aga politseist saadud relva soetamisloa alusel peab sulle kätte jääma Kaitseliidu poolt täidetud politsei poolt väljastatud relva soetusluba, kus antud relv kirjas). Lisan omalt poolt vaid seda, et relva enda nimele saamiseks peab sul olema ka selle relva kategooria vastav luba. Kui toda pole, siis lihtsalt taotled selle endale. Jahirelva omanikuna eeldan, et see on nagu lumme lasta peale (b) Igatahes edu bürokraatia masinaga võitluses.
Oli aeg, kus politsei "jonnis" Kaitseliitlaste relvaregistriga, kuid minu andmetel peaks see mõttetu "jonn" tänaseks unustatud olema.
ikka lõbusalt
Kasutaja avatar
-Ils-
Postitusi: 57
Liitunud: E Okt 24, 2005 2:10 pm

Re: Relv kaitseliidu isiklike relvade registris.

Postitus Postitas -Ils- »

Minu jaoks asi selge ja juba poolel teel.

Niisiis, kui keegi peaks kunagi sama olukorda lahendama:
1)Politseist relvasoetamisluba
2)Relva omanik teeb Kaitseliitu avalduse relva kandmisele tsiviilrelva registrisse ja saab võõrandamise loa.
3)Kaitseliidust relv kaenlasse, relva omanik teise kaenlasse ja komisjoni müügiga tegelevasse relvakauplusesse.(kui teine punkt rahuldavalt läbitud) Seal kantakse relv sinu relvasoetamisloale.
4)Soetamisloaga politseisse, kus relv kantakse sinu relvaloale.

Tehing läheb maksma 500 krooni millest 200 krooni relvasoetamisloa taotlus, 200 krooni relvaloa taotlus ja 100 krooni poodi.

Erilist "jonni" ei politsei ega Kaitseliidu poolt ei olnud. Need ajad on vist tõesti möödas.

Minu poolt võib teema lukustada
Suletud