Login    
    Registreeri KKK  •  Otsi    

Kõik on UTC + 2 tundi


Ava uus teema Vasta teemasse  [ 19 postitusi ]  Mine lehele Eelmine  1, 2
Autor Sõnum
 Postituse pealkiri: Re: Jahikullid Eestis.
PostitusPostitatud: T Veeb 22, 2011 6:58 pm 
Offline
Kasutaja Avatar

Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm
Postitusi: 2280
Asukoht: Pärnumaa
Mis moodi see siis Eesti looduse ära rikub,kui mõni üksik entusiast siin kullijahti viitsib(just nimelt viitsib)pidada?See pole ju nii lihtne,et võtan kakul sabast kinni ja käsen tal mulle jänese tuua.Ja vaevalt need kullijahimehed kaljukotkast jahiks kasutama hakkavad.

_________________
Naine võib olla,koer peab olema!


 Profiil  
 Postituse pealkiri: Re: Jahikullid Eestis.
PostitusPostitatud: K Veeb 23, 2011 9:27 am 
Offline

Liitunud: E Nov 29, 2004 4:03 pm
Postitusi: 1291
Asukoht: Tartu
Eesti loodusele see ei teegi (loodetavasti) erilist kahju. Kui küsimus oleks ainult Eestis, siis oleks mul tunduvalt vähem jahikullide vastu. Aga probleem on globaalne. Kui rikkad Eurooplased (kellede vaesemasse otsa ka meie ju kuulume) tahavad omale elusaid mänguasju jahikullide näol, siis kusagilt tuleb need kullid ju hankida. Hankimiseks on 2 võimalust: püüda neid loodusest või pidada kasvandustes (kasvanduse algmaterjal pärineb siiski ju ka loodusest). Loodusest püüdmine on ilmselgelt halb, sest enamik röövlinnuliike on maailma maastaabis ohustatud. Aga kasvandused on kah halvad sest a) röövlinnud paljunevad aeglaselt, seetõttu pole kasvandused kasumlikud ja reaalselt hangitakse (illegaalselt) linde ikkagi loodusest (ja müüakse neid siis kasvanduse "templiga"), b) osades kasvandustes üritatakse tõugu parandada eri liikide (näiteks jahi- ja rabapistrike) ristamise teel. Õnnetuseks on osa sihukesi värdjaid suguvõimelised. Veelgi enam: jahikullid lähevad küllaltki sageli kaotsi (pääsevad kasvandustest lahti või eksivad jahimehe juurest kaugele) ja asuvad pesitsema. Kui nüüd sihuke kasvandusevärdjas haudub tibusid ühes mõne iseäranis ohustatud liigist pärineva loodusliku isendiga, siis ei pea ilmselt omama bioloogiadoktori kraadi, et mõista sihukese asja kahjulikkust tolle ohustatud liigi asurkonna jaoks.
See, et Eestis viitsib jahikullidega tegeleda ainult mõni üksik entusiast ja meie mõju on seega röövlinnupopulatsioonidele kaduvväike, ei õigusta küll minu silmis ohustatud liikidega salakaubitsemise vaikivat toetamist (mida me jahikulle lubades automaatselt teekisime).

_________________
Ei, see ei ole Rio de Janeiro, see on hoopis midagi hullemat.


 Profiil  
 Postituse pealkiri: Re: Jahikullid Eestis.
PostitusPostitatud: K Veeb 23, 2011 10:04 am 
Offline
Kasutaja Avatar

Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm
Postitusi: 2280
Asukoht: Pärnumaa
No jah,kui nii siis võib ju sellele kullijahile isegi vastu olla :M .Muidugi põhjenduse mingile asjale vastu olemiseks leiab alati.

_________________
Naine võib olla,koer peab olema!


 Profiil  
 Postituse pealkiri: Re: Jahikullid Eestis.
PostitusPostitatud: K Veeb 23, 2011 8:43 pm 
Offline

Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am
Postitusi: 2825
Asukoht: Tartu
Vabandan ette, et ma ei ole ELÜ erinevate avalduste ja mõtiskluste temaatikat endale selgeks viitsinud teha, ma lihtsalt ei ole nii (rööv)linnuhuviline selle jaoks. Aga minu meelest ei ole selleks, et kuskil spetsiifilistes kohtades, nagu nt tiheasustusega alad, lennuväljad jms röövlindude abil teostada lokaalselt kahjurlindude tõrjet, vaja kulliJAHTI kui sellist legaliseerida ega üldse selle Eesti seadusandlusesse integreerimisest rääkidagi. Jahipidamine tähendab meie ühiskonna ja seadusandluse jaoks konkreetse isiku õigust iseseisvalt jahti pidada. Kahjurlindude lokaalne tõrje valdavalt sellistes asukohtades, mis ei ole nagunii jahipidamiseks (laiemas mõistes) sobivad alad ei sobitugi jahipidamisse JS mõistes, kuna mitte kedagi sinna iseseisvalt jahti pidama nagunii ei lubata. Vastava tegevuse jaoks piisaks täielikult ka teatud üksikerandite lubamise süsteemist, mitte ei oleks vaja jahikulli(-pistrikku) seadustada iseseisva jahipidamise jaoks jahipidamisVAHENDINA samaväärselt tulirelva või püünisrauaga. Las olla vähestel legaalselt kodus peetavate röövlindudel mingi võimalus oma instinkte looduslikes oludes proovile panna ja sellest ka piisab.

BM


 Profiil  
Näita postitusi eelmisest külastusest:  Sorteeri  
Ava uus teema Vasta teemasse  [ 19 postitusi ]  Mine lehele Eelmine  1, 2

Kõik on UTC + 2 tundi


Kes on foorumis

Foorumis on hetkel kasutajad: Ei ole registreerinud kasutajaid ja 4 külalist


Sa ei või postitada uusi teemasi selles foorumis
Sa ei või vastata selle foorumi teemades
Sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
Sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
Sa ei või postitada manuseid selles foorumis

Otsi:
phpBB skin modifed by: Mart
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group