Jahikullid Eestis.

Siin võiks esitada küsimusi , mis puudutavad jahindus- ja relvaalast seadusandlust ,et oma ala tundvad inimesed saaksid teile vastata.
ELÜ
Postitusi: 1
Liitunud: E Veebr 07, 2011 6:08 pm

Jahikullid Eestis.

Postitus Postitas ELÜ »

Tere austatud jahimehed sooviks jagada teiega jahikulli jahindust. Küsimus seisneb selles mida arvate sellisest jahiviisist Eestis. All pool on sissejuhatav video lõik.

Falconry, a living human heritage:
http://www.youtube.com/watch?v=1o4c2bRXeqA (Eesti lipp 6.20 min)
Falconry, a living human heritage.
Andrus Michelis
Postitusi: 436
Liitunud: K Nov 03, 2004 9:13 pm

Re: Jahikullid Eestis.

Postitus Postitas Andrus Michelis »

Miks mitte! Ei usu, et see kujuneb massiliseks, pigem üksikute fanaatikute mängumaa. Muidugist seadusandlus tuleks põhjalikult läbi mõelda ja konsulteerida nende piirkondade esindajatega, kus antud jahiliik on pikemate traditsioonidega.
Ma ei kuuluta tõde. Avaldan vaid arvamust.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Jahikullid Eestis.

Postitus Postitas kakuke »

Ausalt öeldes ei oska ise jahimehena mitte kui midagi sellisest jahipidamisviisist arvata, kuna väga võõras minu jaoks.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Messer
Postitusi: 225
Liitunud: T Nov 30, 2010 9:17 pm

Re: Jahikullid Eestis.

Postitus Postitas Messer »

Igal juhul lugupidamine. Jahimees, kes suudab jahikulli tulemuslikuks treenida on austust väärt. Meie aladel on ajalooliselt sellise tegevusega ilmselt tegelenud mõned üksikud Saksast pärit mõisnikud. Pole muistenditest kusagilt lugeda, et Maarjamaa mehed sellega tegelenud oleks. Liivimaa kroonik ka vaikib selle koha pealt :(
Tormis
Postitusi: 290
Liitunud: N Juul 08, 2010 4:40 pm

Re: Jahikullid Eestis.

Postitus Postitas Tormis »

Kes suvel Karujärvel kokkutulekul jahikulli demonstratsioon esinemist nägi, võiksid oma arvamust avaldada. Mina isiklikult sain tohutu elamuse, sest esitlus oli tasemel ja nauditav.
Eesti oludes näeks jahikulli jahti reaalselt kasutusele võtmist, sellistes kohtades, kus on probleemid nn linnalindudega (hakid, künnivaresed, kodutuvid jms), lennuväljadel ja linnaparkides. Ajalooliselt, et Eesti aladel oleks jahikullidega jahti peetud, peaksid seda tõestama ajaloolased, sest minu arust jääb see ilus kunst oma piiridega rohkem ida poole. Keskaja diplomaatias on jahikullidel kindlasti oma peatükk ja neid traditsioone päris meile ülekanda ei ole mõistlik, kui suudetakse asi raamidesse panna, siis miks mitte. Neid, kes tegelema hakkavad võib vist ühte sõiduautosse paigutada.

PS. Kommentaariks veel, kevad on lähenemas ja hakid istuvad paarides ja kisa on ka kohati vali aga täna kui merikotkas üle aleviku purjetas ei näinud ma hakke mitte kusagil.
Kasutaja avatar
sammal.habe
Postitusi: 1180
Liitunud: P Jaan 04, 2004 7:43 pm

Re: Jahikullid Eestis.

Postitus Postitas sammal.habe »

see ei ole kindlasti eesti kultuuripärand nagu selles juutuubi videos väidetud.

eks jahikulli käe peal istumas tunda ole omaette kogemus. ühe sheigi külalislahkusena olen kulle käe peale istutanud. väga vinge!
jell
Postitusi: 65
Liitunud: L Dets 05, 2009 2:25 pm

Re: Jahikullid Eestis.

Postitus Postitas jell »

mul on Inglismaal üks sõber, kes kulliga jahti peab ja ta rääkis paar aastat tagasi, et UK-s toimunud kokkutulekul olid jah Eesti esindajad kohal nagu ka videost paistis.
Temal on lisaks linnule ka tuhkrud küülikujahiks. Kahjuks olen ise sinnakanti sattunud alati siis kui pole jahihooaeg aga põhimõtteliselt käib see küülikujaht nii et tuhkrud ajavad küüliku urust välja ja siis lind võtab ära. Ei oska öelda kas tegu vana traditsiooniga või on see uuema aja leiutis aga huvitav tundub küll. Loodetavasti õnnestub see aasta minna seal käima nii et jahti ka näha saan
Kasutaja avatar
duma
Postitusi: 523
Liitunud: N Mär 15, 2007 12:10 pm

Re: Jahikullid Eestis.

Postitus Postitas duma »

Tuhkrud üldkasutatavad ka prantsumaal jänesejahis. Mehed võtavad ritta vibudega ja tuhkur urgu sisse keset põldu. Jänes välja ja sis mingi 3-4 meest saavad lasta seda jänest.
OT ja nägin seda kanalilt Ohhoota&rõbalka, pärast seda hakkas vibujaht päris huvitama kohe :lol:
duo on parem
Kasutaja avatar
aadu kadakas
Postitusi: 1469
Liitunud: T Veebr 16, 2010 2:21 pm

Re: Jahikullid Eestis.

Postitus Postitas aadu kadakas »

http://www.loodusajakiri.ee/eesti_loodu ... _3590.html
Selline siis üks arvamustest.

Olen jahifilmidest ka vaadanud, kuidas jahikulliga küülikuid jahitakse. Väga huvitav! Samuti tuhkruga (nagu Duma ja Jell kirjutasid). Iga jahiliik on omamoodi huvitav, ehkki kogemus endal kulliga puudub. Seega tuleb Kakukesega ühineda. Aga enne oleks äkki mõistlik kaaluda näiteks vibujahti, kui selline "kaalumine" üldse õige on?
Siili
Postitusi: 416
Liitunud: E Aug 09, 2004 10:23 pm

Re: Jahikullid Eestis.

Postitus Postitas Siili »

Peale rikkurite koostatud jahiseaduse jõustumist,saaksid siis endised jahimehed linnades-asulates jahikulliga hakke jne kimbutada.Ka tänuväärne tegevus.
Pauli
Postitusi: 1291
Liitunud: E Nov 29, 2004 4:03 pm

Re: Jahikullid Eestis.

Postitus Postitas Pauli »

Asjal on päris mitu tahku. Esiteks jahimehe vaatenurk - eks ta ole kahtlemata huvitav jahiviis, aga minu isiklik arvamus asjast on, et pole saanud, ei oska tahta ka. Teiseks nö tavainimese vaatenurk - linnadest ja lennuväljadelt vareslaste ja kajakate tõrjumisel oleks asjal ilmselt täitsa jumet ja sel eesmärgil võiks kullijahti isegi lubada. Aga ainult sel eesmärgil, sest kolmandaks tuleb looduskaitsja vaatenurk - kuna kullidega jahipidamine soodustab ohustatud liikidega (mida röövlinnud enamuses on) kaubitsemist, siis selle propageerimine on karuteene loodusele.
Ei, see ei ole Rio de Janeiro, see on hoopis midagi hullemat.
Kasutaja avatar
Sarvik
Postitusi: 576
Liitunud: E Jaan 08, 2007 3:09 pm

Re: Jahikullid Eestis.

Postitus Postitas Sarvik »

olemuslikult pole ju vahet kas pidada jahti koertega või jahikullidega või misiganes treenitud/õpetatud elukaga....
omaette probleem on see et need kullid/kotkad kaitstavate/ohustatud liikide nimekirjas enamasti :roll:
kärbes kirbule!
jyri

Re: Jahikullid Eestis.

Postitus Postitas jyri »

Kuigi mina ei arva,et hakkan ise sellist jahti pidama,toetada julgeks küll.See ju palju ohutum jahimeestele ja faunale kui uus jahiseadus kehtivas redaktsioonis :D , või end "loomakaitsjateks" tituleerivate võhikute :VS pretendeerimine RK-sse.Kindlasti eelistan jahilindude legaliseerimist.
Kasutaja avatar
aadu kadakas
Postitusi: 1469
Liitunud: T Veebr 16, 2010 2:21 pm

Re: Jahikullid Eestis.

Postitus Postitas aadu kadakas »

jyri kirjutas:Kuigi mina ei arva,et hakkan ise sellist jahti pidama,toetada julgeks küll.See ju palju ohutum jahimeestele ja faunale kui uus jahiseadus kehtivas redaktsioonis :D , või end "loomakaitsjateks" tituleerivate võhikute :VS pretendeerimine RK-sse.Kindlasti eelistan jahilindude legaliseerimist.


Tähte närides: jahilinnud on meil vägagi legaliseeritud :D . Jahikullide legaliseerimist eelistada küündimatute inimeste ponnistustele "kõrgliigas" on üsna huvitav vaatenurk. Tegelikult võiks selle loogika järgi legaliseerida mis iganes elukaga meil jahipidamise. Näiteks gepardiga kitsejaht... Jahikullidega jaht pole suureks mureks, pigem see "kliendisuhe" linnu soovija ning tellimuse täitja vahel. Kui elevandiluust toodetele poleks mingisugust alternatiivi, küllap oleks elevantide seisund väga hull.
Pauli
Postitusi: 1291
Liitunud: E Nov 29, 2004 4:03 pm

Re: Jahikullid Eestis.

Postitus Postitas Pauli »

aadu kadakas kirjutas:Jahikullidega jaht pole suureks mureks, pigem see "kliendisuhe" linnu soovija ning tellimuse täitja vahel. Kui elevandiluust toodetele poleks mingisugust alternatiivi, küllap oleks elevantide seisund väga hull.

Täpselt. Ja sellest tulenevalt katsuks teha puust ja punaseks (ma kuskil teemas nagu oleks sellest oma mälu järgi juba rääkinud kah): unustage ära see kullidega jahipidamine. Vähemalt Eestis. Las see jääda mõnede Kesk-Aasia rahvaste väikesemahuliseks kultuuriomapäraks - nii ei tee see loodusele suurt kahju.
Ei, see ei ole Rio de Janeiro, see on hoopis midagi hullemat.
Vasta