Jahikullid Eestis.

Siin võiks esitada küsimusi , mis puudutavad jahindus- ja relvaalast seadusandlust ,et oma ala tundvad inimesed saaksid teile vastata.
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Jahikullid Eestis.

Postitus Postitas sooviku »

Mis moodi see siis Eesti looduse ära rikub,kui mõni üksik entusiast siin kullijahti viitsib(just nimelt viitsib)pidada?See pole ju nii lihtne,et võtan kakul sabast kinni ja käsen tal mulle jänese tuua.Ja vaevalt need kullijahimehed kaljukotkast jahiks kasutama hakkavad.
Naine võib olla,koer peab olema!
Pauli
Postitusi: 1291
Liitunud: E Nov 29, 2004 4:03 pm

Re: Jahikullid Eestis.

Postitus Postitas Pauli »

Eesti loodusele see ei teegi (loodetavasti) erilist kahju. Kui küsimus oleks ainult Eestis, siis oleks mul tunduvalt vähem jahikullide vastu. Aga probleem on globaalne. Kui rikkad Eurooplased (kellede vaesemasse otsa ka meie ju kuulume) tahavad omale elusaid mänguasju jahikullide näol, siis kusagilt tuleb need kullid ju hankida. Hankimiseks on 2 võimalust: püüda neid loodusest või pidada kasvandustes (kasvanduse algmaterjal pärineb siiski ju ka loodusest). Loodusest püüdmine on ilmselgelt halb, sest enamik röövlinnuliike on maailma maastaabis ohustatud. Aga kasvandused on kah halvad sest a) röövlinnud paljunevad aeglaselt, seetõttu pole kasvandused kasumlikud ja reaalselt hangitakse (illegaalselt) linde ikkagi loodusest (ja müüakse neid siis kasvanduse "templiga"), b) osades kasvandustes üritatakse tõugu parandada eri liikide (näiteks jahi- ja rabapistrike) ristamise teel. Õnnetuseks on osa sihukesi värdjaid suguvõimelised. Veelgi enam: jahikullid lähevad küllaltki sageli kaotsi (pääsevad kasvandustest lahti või eksivad jahimehe juurest kaugele) ja asuvad pesitsema. Kui nüüd sihuke kasvandusevärdjas haudub tibusid ühes mõne iseäranis ohustatud liigist pärineva loodusliku isendiga, siis ei pea ilmselt omama bioloogiadoktori kraadi, et mõista sihukese asja kahjulikkust tolle ohustatud liigi asurkonna jaoks.
See, et Eestis viitsib jahikullidega tegeleda ainult mõni üksik entusiast ja meie mõju on seega röövlinnupopulatsioonidele kaduvväike, ei õigusta küll minu silmis ohustatud liikidega salakaubitsemise vaikivat toetamist (mida me jahikulle lubades automaatselt teekisime).
Ei, see ei ole Rio de Janeiro, see on hoopis midagi hullemat.
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Jahikullid Eestis.

Postitus Postitas sooviku »

No jah,kui nii siis võib ju sellele kullijahile isegi vastu olla :M .Muidugi põhjenduse mingile asjale vastu olemiseks leiab alati.
Naine võib olla,koer peab olema!
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Re: Jahikullid Eestis.

Postitus Postitas baddmann »

Vabandan ette, et ma ei ole ELÜ erinevate avalduste ja mõtiskluste temaatikat endale selgeks viitsinud teha, ma lihtsalt ei ole nii (rööv)linnuhuviline selle jaoks. Aga minu meelest ei ole selleks, et kuskil spetsiifilistes kohtades, nagu nt tiheasustusega alad, lennuväljad jms röövlindude abil teostada lokaalselt kahjurlindude tõrjet, vaja kulliJAHTI kui sellist legaliseerida ega üldse selle Eesti seadusandlusesse integreerimisest rääkidagi. Jahipidamine tähendab meie ühiskonna ja seadusandluse jaoks konkreetse isiku õigust iseseisvalt jahti pidada. Kahjurlindude lokaalne tõrje valdavalt sellistes asukohtades, mis ei ole nagunii jahipidamiseks (laiemas mõistes) sobivad alad ei sobitugi jahipidamisse JS mõistes, kuna mitte kedagi sinna iseseisvalt jahti pidama nagunii ei lubata. Vastava tegevuse jaoks piisaks täielikult ka teatud üksikerandite lubamise süsteemist, mitte ei oleks vaja jahikulli(-pistrikku) seadustada iseseisva jahipidamise jaoks jahipidamisVAHENDINA samaväärselt tulirelva või püünisrauaga. Las olla vähestel legaalselt kodus peetavate röövlindudel mingi võimalus oma instinkte looduslikes oludes proovile panna ja sellest ka piisab.

BM
Vasta