Ettepanek

Siin võiks esitada küsimusi , mis puudutavad jahindus- ja relvaalast seadusandlust ,et oma ala tundvad inimesed saaksid teile vastata.
Kasutaja avatar
Ain Aavik
Postitusi: 842
Liitunud: R Okt 03, 2008 12:13 pm

Ettepanek

Postitus Postitas Ain Aavik »

Panen selle üles siia teemasse, kuna ei leidnud sobivat kohta, kuhu see panna.
Kui mäletate, siis jooksis siin selle uue jahiseaduse teema all läbi järgmine asi ... kutse EJS-i juhtkonnale tulla siia foorumisse vastama avalikult meie foorumlaste küsimustele...

Meil on siin foorumis tänu Mardile ja teistele asjaosalistele olemas EJS-i rubriik
viewforum.php?f=75

Teen omalt poolt uuesti ettepaneku, nagu Jahimeeste Mõttekoja Põltsamaa kohtumisel, et foorumis võiks/peaks olema rubriik, kus foorumlaste küsimustele vastavad EJS-i juhid ja juhatuse liikmed.
Mida rohkem olen inimeste loomust tundma õppinud, seda rohkem kuulub mu poolehoid metsale ja metsaelanikele.
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Ettepanek

Postitus Postitas aivar00 »

Väärt mõte (y)
ikka lõbusalt
Välek
Postitusi: 1365
Liitunud: P Mär 06, 2011 8:25 am

Re: Ettepanek

Postitus Postitas Välek »

Vang saab suhelda presidendiga, maksuametis saab vaidlustada oma maksukohustust ja ka kohtusse minna, linnapeale ja vallavanemale saad alati kirjutada. Kuhu EJS juhatus ja juhid otsustega suunduvad, kaasnevad alati ka jahimehed, on see siis meie soov või mitte. Kas läheksime kaasreisijaks sõidukisse, mille sohver ei avalda infot, kuhu me sõidame, ei peatu seal, kus vajadus või kohustus? Suhtlemiseks on meil kirjaoskus ja kõnevõime olemas, kasutame seda. Kui küsimusi on, peame nendele ka avalikud vastused saama, sest EJS on meie Eestimaa jahimeestest ja jahimeestele loodud selts. Teen ettepaneku suhelda EJS siin rubriigis viewforum.php?f=75
Kasutaja avatar
aadu kadakas
Postitusi: 1469
Liitunud: T Veebr 16, 2010 2:21 pm

Re: Ettepanek

Postitus Postitas aadu kadakas »

Ettepanek mõistlik. Iseasi on, kas lehe omanikud nõustuvad sellega, et siinne netikeskkond ongi saavutanud avaliku huvi väljenduse jahinduses ning hakkab juba oma nö institutsionaalset elu elama. Ma tegelikult ühes teemas just üritasingi käivitada jäägerfoorumi positsiooniküsimust jahindussektoris. Täiesti selgelt vajame ju "neutraalset pinda", kus asju arutada nii nagu kellegi maailmanägemus või ettekujutus sellest on. See võimalus ju on.
Niiet, kas igavene opositsioon või miski kolmanda jõu sarnane. Või allumatute iseolijate "punt" hääs mõttes.
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Re: Ettepanek

Postitus Postitas Ahto Kattai »

aadu kadakas kirjutas:Ettepanek mõistlik. Iseasi on, kas lehe omanikud nõustuvad sellega,


Kuna avati kaks alarubriiki EJS suunal ja jäeti avamata rubriik näit."foorumlane /jahimees küsib",siis on päälikude nõustumisega ilmselt sott selge! Nagu nägite,minu kontakti loomise üritamise peale reageeriti igaljuhul pahuralt!
Kunagi kui mina siia registreerusin ,siis olid siin mingid kasutajate staatused,et kes rohkem nagu oli postitanud ,oli nagu kõvem tegija.Rahva soovidele vastu tulles,kaotati see jama ära.Ma olen omaette mõelnud ,et kas poleks käes aeg siin see küsitav anonüümsus ka lõpetada,sest kui tahta ,siis tuvastatakse kasutaja nii ehk naa.See ehk vähendaks siin seda tühja plähmerdamist ja ilmselt parandaks mujal rinkondades foorumi tõsiseltvõetavust.Kui ei soovita kasutaja nimedest loobuda ,siis kasutaja paneelis võik ikka pärisandmed olla kohustuslikud. Jahilistis ju kodanikud esinevad oma nimedega ja ei hullu midagi.
See muidugi ainult minu isiklik uitmõte! :M
Jaanes Partsioja
Postitusi: 134
Liitunud: P Sept 19, 2010 8:34 pm

Re: Ettepanek

Postitus Postitas Jaanes Partsioja »

Täitsa ootan juba, sellist teemat.
Küsimusgi juba ammu kibeleb keelepeal.
Uugamets,- sõber sai sult väärt iz34-ja ja sinu õigluse eest võitlemine vääriks auhinda,
heas mõttes loomulikult.

Lugupidamisega:
Jaanes Partsioja
Üllar Tamm
Postitusi: 894
Liitunud: N Okt 13, 2005 12:45 pm

Re: Ettepanek

Postitus Postitas Üllar Tamm »

kult kirjutas: ...Jahilistis ju kodanikud esinevad oma nimedega ja ei hullu midagi...


Ma juba mõne aasta ka siin foorumis oma pärisnimega osalen ja siiamaani elu ja tervise juures veel :lol:
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Ettepanek

Postitus Postitas andrus »

Pooldan Kuldi mõttelendu.
jahismurf
Kasutaja avatar
Inks
Postitusi: 102
Liitunud: R Sept 09, 2011 12:54 am

Re: Ettepanek

Postitus Postitas Inks »

Milline oleks audentimise viis, sest puudub garantii, et keegi ei võtaks sõna valenime alt ?!

Perekonna nimi võiks jääda anonüümseks !!!
Hunting and fishing the only reasons I like to wake up early....
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Ettepanek

Postitus Postitas kakuke »

kult kirjutas:...Ma olen omaette mõelnud ,et kas poleks käes aeg siin see küsitav anonüümsus ka lõpetada,sest kui tahta ,siis tuvastatakse kasutaja nii ehk naa....

Kusjuures seda mõtet olen ka ise mõelnud, aga tegelikkuses tooks see oi kui palju kiunu kaasa. Mul isiklikult poleks midagi selle vastu, pigem sellega paraneks üksnes kvaliteet. :M
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
Lauri Tamm
Postitusi: 45
Liitunud: P Juun 03, 2012 2:18 pm

Re: Ettepanek

Postitus Postitas Lauri Tamm »

Isegi olin alguses foorumis pseudonüümi all kuid mingi hetk tekkis mõte, et miks mitte olla ikkagi kasutaja enda nime all ja ei leia selles küll mingit piiravat faktorit :M Nii, et soovitan kõigile sama siis kohe teada kellega midagi arutad või kes millest mida arvab (y)
Kasutaja avatar
Ain Aavik
Postitusi: 842
Liitunud: R Okt 03, 2008 12:13 pm

Re: Ettepanek

Postitus Postitas Ain Aavik »

Olen täiesti nõus oma nime all jätkama, sest nii ehk naa on mu nimi enamusele jahiringkondadele teada.
Ma lihtsalt sõna otseses mõttes oma koduselt kasvatuselt ja omandatud harituselt pisut ''metsa poole'' , kui võrrelda võib selle kasumiahnusele orienteeritud väärastunud mõttemaailmaga ja ''omanditunnete'' kõike keelava-käskiva .. poova ja laskvaga.

Ain Aavik
Tel: 51938198
ainaavik28@yahoo.com

NB!
Moderaatorid .. Teil ja foorumi haldajatel on luba mu kasutajanimi mu pärisnimele keerata, kuna kasutaja paneelis sääntset võimalust ei tuvastanud.


Nipinupu ...
Tänan.
Tulenuiaks oli ikka vast Toz34 :D
Edu ja õnnelikku kätt ning jahi ja kütiõnne talle jahtides.
Mida rohkem olen inimeste loomust tundma õppinud, seda rohkem kuulub mu poolehoid metsale ja metsaelanikele.
Jaanes Partsioja
Postitusi: 134
Liitunud: P Sept 19, 2010 8:34 pm

Re: Ettepanek

Postitus Postitas Jaanes Partsioja »

Kurjam - olin mõttega juba metsas kulti ära kutsumas, sellest see äpardus, oli jah toz 34.
Ahtole niipalju, et ettepanekuga nimed lukust lahti - OLEN POOLT.
Liiga väike seltskond siin ja tõesti paljude nimed juba niigi teada.

Ah jaa, kuldi poisi kutsusin ka ära.

Jaanes.
NB! Moded kui teie võimuses kasutaja nimi muuta, siis oleks soov edaspidi olla oma nime all

Lugupidamisega:
Jaanes Partsioja
Kasutaja avatar
aadu kadakas
Postitusi: 1469
Liitunud: T Veebr 16, 2010 2:21 pm

Re: Ettepanek

Postitus Postitas aadu kadakas »

Hää mõte.

Lugupidamisega,
Aadu Kadakas
:D
Viimati muutis aadu kadakas, K Dets 19, 2012 11:47 am, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Re: Ettepanek

Postitus Postitas Mart »

Tore kuulda, et paljud soovivad aliase kasutamise asemel enda nime all foorumis postitada. Kasutajanime saab igaüks ise muuta, selleks kliki lehe päises asuval lingil " Kasutaja paneel ", sealt edasi " Profiil " -> " Konto seaded " ja seal saabki kasutajanime ära muuta.

Mis puutub sellesse EJS foorumi alamrubriiki, siis sündis see suurest "Eesti Jahimehe" peatoimetaja Kaarel Rohu initsiatiivil ja meie haarasime sellest heal meelel kohe ka kinni. Ja mul on hea meel, et Karolin on kohe ka uudiseid usinasti edastanud.

Edasi muutub asi natuke keeruliseks. Kuna foorumites on ülemaailmselt üldiseks tavaks kujunenud, et kasutajad saavad kasutada oma nime asemel aliast, siis ma ei tea, kuidas suhtub EJS juhtkond anonüümsetele küsimustele vastamisse. Tore oleks,kui see toimiks stiilis, küsimus-vastus, aga tundes foorumi keskkonda, siis kujuneb see ülepaisutatult emotsionaalseks diskussiooniks ühelt poolt ja teisalt jälle ei soovita talletada jäädavalt interneti otsimootorite mällu nende poolt välja öeldut.

Teeme parem ühe sammu korraga ja tundkem heameelt, et meist üldse on välja tehtud.
Vasta